Keresés

Részletes keresés

cimbóka Creative Commons License 2006.02.24 0 0 80
Hol vannak a robin által emlegetett ügyvédek, akik már törik a fejüket a megoldáson? Nekem nem úgy tűnik, mintha teljesen képben lennétek! :-(
Előzmény: kisnoah (79)
kisnoah Creative Commons License 2006.02.24 0 0 79

Pictor_1, ezt hogy érted?

 

Érdekes, hogy a Casaro-t "jelölték" ki, hiszen nem kijelölésről, hanem megállapodásról van szó két cég között. Nem úgy működik, hogy odamegyek és bejelentem, hogy kijelöltelek projektmenedzsernek! Adatvédelmileg is kicsit aggályos, hogy a megkérdezésünk nélkül adták ki az adatainkat/szerződéseket egy harmadik cég részére. Erre nem adtunk engedélyt, és nem írták meg az adatok átadásának célját sem! Hatalmas hanyagság és törvénysértés.

Előzmény: pictor 1 (78)
pictor 1 Creative Commons License 2006.02.23 0 0 78

Egyetlen egy pillanatra se gondoljátok, hogy sinen van az ügy. Nekem nem , ugy

tünik. MÉG NEM !!!
strobo Creative Commons License 2006.02.23 0 0 77

A mostani állás:

 

Az új projektmenedzser cég a Casaro Hungary Kft. Őket "jelölték" ki a Fecskeház projekt lebonyolítására. 2-3 héten belül értesítenek bennünket a munkálatok készültségi fokáról (ezt ismerjük), és a lakások átadás-átvételi időpontjáról (ez már izgalmasabb pont).

Várunk.

Előzmény: cimbóka (76)
cimbóka Creative Commons License 2006.02.21 0 0 76
Véletlenül jártam erre. Mi a helyzet mostanában? Amit kisnoah írt, az elég vésztjósló. Aggódom értetek! Mit jelent ez? Pár szóban mondjátok már el, hogy mi van! Ajánlottam egyébként egy ismerősömnek ezt a projektet vagy 1 éve. Most áldom a szerencsét, hogy nem ugrottak bele. 1 hónapja költöztek.
Előzmény: kisnoah (75)
kisnoah Creative Commons License 2006.02.20 0 0 75
A ház honlapjáról eltűntek a képek (látványterv és jelenlegi állapot), valamint a lakás kínálat oldal is teljesen üres!
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.12 0 0 74
Köszi, cimbóka! Remélem, hamarosan optimistább hírekkel érkezünk. Biztos, hogy megírjuk, nem hagyunk cserben senkit, aki érdeklődik. Csak már túl lennénk rajta! Hiányzik a fenének ez a macera...! Saját lakásban akarok már lakni!!!!!!! :-@
Előzmény: cimbóka (73)
cimbóka Creative Commons License 2006.02.09 0 0 73
Bocsánat, hogy belekotnyeleskedtem a dolgotokba. Akkor így már rendben van. Ne is hagyjátok magatokat! Ezek a kérdések már nem a nyílvánosságra tartoznak valóban. Azért , ha majd kivilágosodik a helyzet tájékoztassatok, ha lehet. Néha majd idenézek. Sok sikert!
Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.09 0 0 72
Bocsánat, fogalomzavar: nem egyszerI hanem egyszerŰ.
Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.09 0 0 71
Szia, cimbóka, Te nem tudhatsz az éppen folyó dolgokról, mivel ezen a fórumon már ritkán vagyunk, alakítottunk egy e-mail-közösséget, így ezen jönnek-mennek az üzenetek. Ezért tűnik állóvíznek a dolog. De nem az, nyugi. :) Egyelőre ügyvéddel, ügyvédekkel egyeztettünk... A földhivatallal még nem próbálkoztunk, kíváncsi vagyok, van-e egyáltalán földhivatali papír. Mert ezek után már azt is el tudom képzelni, hogy nincs... Egyébként engem is felháborít az egyszeri polgárok kihasználása és átverése.
Előzmény: cimbóka (70)
cimbóka Creative Commons License 2006.02.08 0 0 70

Hát itt vagytok 5en legalább! Ha kevésnek érzitek, akkor miért nem kéritek ki a többi vásárló nevét -ha máshonnan nem, a földhivatalban meg kell, hogy legyen mindenki széljegyen- és keressétek fel őket. Tudakozó, telefonkönyv stb. Hát komolyan mondom, ha csak ennyi történik, amit itt lehet tapasztalni, akkor ti nem pusztán jóhiszeműek vagytok, hanem............. Már bocsánat! Mégis mire vártok még? Csodára? Van cégbíróság, nyílvánosak az adatok, ki lehet kérni. Van-e még az a cég egyáltalán, akitől ti vettétek?Az értékesítő is felelősséggel tartozik. Nem az ügyintézőt kell keresni, hanem a főnököt és meg kell ijeszteni. Ügyvéd, bíróság, nyilvánosság . Csak van vér a pucátokban! Vagy nincs?

Ha már megtettétek a jogi lépéseket, akkor elnézést, de egyszerűen felháborít mindig a szélhámosság, amikor emberek jóhiszeműségével élnek vissza. Minden jót!

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.08 0 0 69
Ez 1re aggasztóbb... Bocsi, én azt válaszoltam volna: "Én nem aggódom, az építési tervet kérem." Ugyanis jogod van kikérni!
Előzmény: katoneni (68)
katoneni Creative Commons License 2006.02.08 0 0 68
Már BÁ sem dolgozik náluk. Természetesen megint csak a sablon szöveg. Ügyvédek egyeztetnek.bla bla bla.
katoneni Creative Commons License 2006.02.08 0 0 67

Sziasztok!

 

Én is azon "szerencsések" közé tartozom, akik még szinte az üres házból válogathattak a lakások között. Tegnap már odáig jutottam, hogy el kezdek keresgélni egy másik lakást. (mert ebből szerintem nem lesz semmi) . És akkor akadtam rá a ti fórumotokra. Elkeserítő a helyzet, és a tehetetlenség bosszant leginkább. Én közel dolgozom az építkezéshez, nap, mint nap láttam, hogy készülne a ház. De megmondom nektek öszintén, ha dolgoztak is rajta, max 2-3 embre volt aki dolgozott. Én már akkor éreztem, hogy nincs vmi rendjén. Kértem az építési tervet emailben, de  válaszuk az volt, hogy ne aggódjak minden a legnagyobb rendben halad. Azóta is ígérnek fűt, fát. Hetente hívom, hogy az értékesítési irodát, hol a tulaj irodát.(ma épp aktuális egyiket hívnom, majd kicsit később meg is teszem.) Emelett az egyik kolléga a szomszéd házban lakik(tűzfalas szomszéd) kértem őket is, hogy a közös képviselőjük által probáljanak vmit tenni, hiszen nekik sem jó a gödör, de egyelőre ők is tehetetlenek.

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 66
Mi 2005. augusztusában már egy 2006. áprilisi határidejű építésről kaptunk szerződést. Amire a Palace-os lány jóindulattal megsúgta, hogy nem akar minket hülyíteni, de ez a legjobb esetben is 2006. június-július...
Előzmény: kisnoah (65)
kisnoah Creative Commons License 2006.02.06 0 0 65

Sziasztok!

 

Kíváncsi lennék, hogy a később szerződőeknek milyen befejezési határidő szerepel a szerződésében. Én 2005. tavaszán szerződtem és 2006.03.31. a határidő.

Nálatok milyen dátum van?

 

KN

Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.03 0 0 64
Hát, igen, ez a mi szerződésünkben nincs benne. Nem tudom, mi lesz, nagyon remélem, hogy hamarosan pontot tehetünk az ügy végére... Köszi, igyekszünk!
Előzmény: cimbóka (63)
cimbóka Creative Commons License 2006.02.03 0 0 63
Nem éppen ott, de a nyóckerben, a Futó utcában. Én is kacérkodtam a Dobozival, mert nagyon jó árai voltak, és az alaprajzok is jónak tűntek. Most azért örülök, hogy nem ezt választottam. A mi házunk is késik ugyan, de ott már a gépészetet csinálják. Szóval csak határozottan, mert másként a pénzetek is elúszhat. Azt meg nem értem, hogy hogy nem lehet belállni a szerződéstől, hogyha a beígért átadás előtt néhány hónappal még csak egy gödör van és áll az egész. Elég rossz szerződés lehet. A miénk is az, de azért az benne van, hogyha x ideig áll az építés az építő hibájából, akkor ki lehet lépni. Sok sikert!
Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.03 0 0 62

Azon vagyunk, és köszi! Remélem, tényleg fog történni már valami pozitív is, ha egy ügyvéd odanéz a dolgokra!

Az, hogy a közelben laksz, mit jelent? Te is újépítésűt vettél valahol az Orczy környékén?

Előzmény: cimbóka (61)
cimbóka Creative Commons License 2006.02.02 0 0 61
Bocs, hogy már megint beleszólok: DE MIRE VÁRTOK MÉG? Én nagyon gyorsan keresnék egy igazi, rámenős, hozzáértő ügyvédet. Persze a ti dolgotok, a ti pénzetek!Sok sikert!
Előzmény: vendaa (60)
vendaa Creative Commons License 2006.02.02 0 0 60

Robin, ezek után meg pláne arra a megoldásra szavazok, amit ma reggel a másik levelemben írtam mindenkinek.

Ez több mint durva... 

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 59
Amitől igazán érdekes, az az, hogy itt - látván, hogy pl. az általunk megvett lakás ezen az oldalon még nincs eladottnak feltüntetve - érdeklődtünk azután, hogy akkor most mi van. Meglepetésünkre jelezték, hogy ők már hónapokkal ezelőtt kiszálltak a Fecske-ház ingatlanprojektből, mivel a két tulajdonos ingoványos ügye enyhén nem érte meg nekik, és nem akartak bukni a dolgon...
Előzmény: kisnoah (58)
kisnoah Creative Commons License 2006.02.02 0 0 58
Érdekesség angolul tudóknak: http://www.casaro-hungary.com/pages/fecske.php
Előzmény: Törölt nick (56)
kisnoah Creative Commons License 2006.02.02 0 0 57

Ne dobd ki a szerződésedet. Szükség lehet még rá.

 

Úgy néz ki, hogy a DI "fantomizálódik", nincs magyarországi képviselő, az állítólagos izraeli tulajdonos (aki csak a DI egyik tulajdonos cégben tulajdonos) pedig az elmúlt hónapok történéseit látván nem igazán foglalkozik az ügyünkkel. Szerintem Izraelből egyáltalán nem érdekli, mi történik ezzel a kis Kft-vel... Ha nagy befektető, talán nem is tudja, hogy van egy ilyen cége is, csak az ügyvédei egyezkednek.

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.01 0 0 56
Hát ez az... És valaki a szerződés aláírásával vállalt némi felelősséget is, a nevét adta hozzá, ez sem számít? Gyakorlatilag akkor most a dolgok állása szerint kidobhatom a szerződést??
Előzmény: strobo (55)
strobo Creative Commons License 2006.02.01 0 0 55

Elállni nem lehet. Ha elállnánk akkor csak buktával lehetne jelenleg, de nem lehet, mivel a DI képviselője Izraelben van, magyar megbízottja pedig nincs. Nincs aki aláírja a szükséges papírokat.

De ez érdekes, a szerződésünkben nevesítve van X, Y, Z. Amíg nem válozik a szerződés addig azoknak semmilyen kötelezettsége sincs?

Előzmény: cimbóka (53)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.01 0 0 54

Igen, nekem is ez a mottóm... :))) Amúgy valahol a XIII. ker.-ben volt egy társasház, ahol az építtetők leléptek a pénzzel.

Előzmény: cimbóka (53)
cimbóka Creative Commons License 2006.01.31 0 0 53
Bocs, hogy beleszólok a topicotokba, de ez egy rémtörténet. Csodálom, hogy ilyen -viszonylag- nyugisan tűritek ezeket a dolgokat. Szerintem félelmetes! Én a helyetekben nem érdeklődnék egy ügyvédnél, hanem nagyon sürgősen megbíznék egyet. A szerződéstől való elállás feltételei úgy tűnik maximálisan adottak már. Annyi ház épül arrafelé is! Vagyis azok legalább épülnek. De hogy a tietekkel mi lesz? Nem tenném rá a nyakam! Még egyszer bocsi, csak a közelben lakom, és ezért érdekelt, hogy mik a történések nálatok. A remény hal meg utoljára!Üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.30 0 0 52

Pletyka: ezzel most nem a dolgok hírértékét akartam lealacsonyítani, hanem arra utalok, hogy öten ötfélét hallottunk, és mindegyik ürügy meredekebb a másiknál... Vagy az egyik igaz, vagy egyik sem, de mindegyik nem lehet igaz, ugyebár...

Jó volna, ha felszabadultan beszélgethetnénk a költözésről, nagyon remélem, hogy a tavasz eljöttével és a tulajdonosváltással együtt beindul a nagyüzem, és felépül időben a ház. Csak rájönnek már az okosok, hogy mindannyiunknak ez az érdeke.

Előzmény: kisnoah (50)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.30 0 0 51

Hát ez az!

Pont most jutott eszembe az is, hogy ne mindig csak a negatív dolgokról írjunk, viszont hogy valamivel személyesebbek lehessünk egymás számára (hiszen optimálisan még idén szomszédok és lakótársak leszünk ;)): ki hol vett lakást az épületben? Már ha publikus... :D

Én a "B" tömbben, a 7. emeleten vettem meg az 1. lakást, a lifttel szemben. Harmadmagammal költözöm, férjemmel és kisfiammal, aki - ha ez tényleg így elhúzódik - már régen rohangálni és dumálni fog, mire mi odaérünk. Most egyelőre négy hónapos... Szóval a közvetlenül alattunk lakók készüljenek fel némi dübörgésre majd a plafonon. :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!