Keresés

Részletes keresés

bendeguz90 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 106030

Isten éltesse!

Előzmény: Racilaci (106029)
Racilaci Creative Commons License 2018.11.10 0 0 106029
bendeguz90 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 106028

Nem, de így látatlanban lefogadom, hogy a szokásos sablon kérdések voltak. 

Előzmény: hellobetty (106027)
hellobetty Creative Commons License 2018.11.10 0 0 106027

Jakupcsek mostban volt az erdész úr, és a szomszédokról kérdezték, látta valaki?

F1 Hierro Creative Commons License 2018.11.09 0 0 106026

Hát igen, amikor odáig jutott, hogy nem a mozdonyban volt, akkor minimum kapcsolnia kellett volna, hogy "Ön nem inkább a mozdonyvezetőre gondolt?".

Mondjuk számomra a "mozdonyvezető" kifejezés annyira természetes, hogy eszembe nem jutna "vonatvezetőnek" hívni. Legfeljebb masinisztának.

Amúgy a "Megy a gőzös" című dalnak van olyan verziója, hogy

"Elöl ül a masiniszta,

Hátul meg a vezetője igazítja"

(a "Ki a gőzöst, ki a gőzöst igazítja", meg krumplifejű palacsintás és tiszapistás verziók mellett)

A mozdonyvezető és a vonatvezető elkülönítésével van értelme.

Előzmény: _fortune nip (106022)
brand_boy Creative Commons License 2018.11.09 0 0 106025

Lègkör nèlkül nagyon furcsa alakja van a Földnek, múltkor rá sem ismertem egy ismeretterjesztő filmben.

Előzmény: A-dani (106008)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.11.09 0 0 106024

Az kimaradt, hogy ha szakmán belüliként tudom, hogy az illető a rossz kifejezés ellenére mire gondol, akkor nem kezdem el "szopatni", mert attól nem leszek sem okosabb, sem rendesebb, viszont ha félreértés lesz a dologból, akkor az rajtam marad, senki sem fogja a laikuson számonkérni.

A példánál maradva, ha az jelent volna meg az újságban, hogy a vezető nem volt ott, ahol lennie kellett volna, akkor nehezen tudta volna kimagyarázni a bakter, hogy "dehát az újságíró elvtárs ezt kérdezte".

Előzmény: Generic Jingle (106023)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.11.09 0 0 106023

Én is. Szakmai zsargont vagy csak szakmán belül használunk, vagy akkor, amikor fontos a pontos kifejezés használata, de csak akkor, ha máshogy nem megoldható.

Előzmény: _fortune nip (106022)
_fortune nip Creative Commons License 2018.11.09 0 0 106022

ezt a vasutast simán pofánvertem volna ott helyben. aztán felteszem még egyszer a kérdést ugyanúgy.

Előzmény: A-dani (106018)
A-dani Creative Commons License 2018.11.09 0 0 106021

Én abból már kimaradtam fater határőr volt ott két fontos dolgot vertek az ember fejébe. Töltetlen fegyver nincs és a katona ha unatkozik csak a vele egyidős szolgálati fegyverével jatszon ne a honvédségi tulajdonuval. Ha a saját fegyvere elsul véletlenül abból nem lesz baj majd feltakaritjuk. 

Előzmény: Alpári Gnác (106020)
Alpári Gnác Creative Commons License 2018.11.09 0 0 106020

Ezt alapvetően képtelen voltam felfogni, pedig a katonaságnál komolyabban vették, mint a motoros fókát.

Ha gépfegyvert mondtál, helyben kivégeztek.

De a karabély nem fegyver?

Akkor a gépkarabély mitől nem gépfegyver?

Főleg hogy a géppisztolyt kötelezően fegyvernek kellett mondani, az is legendás mondás, hogy tiszta fegyver nincs, csak tisztított.

Na de a katonaság abban az időben maga lett volna a kabaré, ha nem kellett volna elszenvedni.

A rövidítések, bazmeg, ki tudja, mit jelent a PKSZEMRÁGKV?

Mert volt ilyen:)

TD9 Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106019

Hm. Flottakapitány.

A-dani Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106018

Gépkarabély nem gépfegyver pl. a Kalasnyikov-ra mondva.

Ill. nem Forma-1, hanem Formula-1

Meg ugye vasút, a vonat az nem bejön és kimegy, hanem bejár és kijár az állomásra. Na meg a vonatvezető sem a mozdonyt vezeti ,az a mozdonyvezető, a vonatvezető az más, ill. nem kalauz hanem jegyvizsgáló.

A vonatot nem elindítják ,hanem menesztik. Mert, ahogy szintén a mondás tartja ha Mari és Julcsi néni nem értik meg egymást a piacon max. jól összevesznek ,de ha két vasutas nem érti meg egymást abból baleset lehet.

Volt is példa mikor egy átjárós balesetnél kérdezte az egyik vasutast a riporter, hogy és a vonatvezető hogy van?

A körülményekhez képest jól, a 3. kocsiban ellenőrizte a jegyeket a balesetkor nem sérült meg.

Micsoda? Nem volt a mozdonyban menet közben?

Persze, hogy nem volt ,mert nem volt ott semmi keresnivalója

De hát akkor ki vezette a mozdonyt?

A mozdonyvezető, az ő feladata a mozdonyt vezetni,  de maga nem a mozdony hanem a vonatvezetőt kérdezte.

Előzmény: TD9 (106014)
F1 Hierro Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106017

És nem bukfenc, hanem guggoló átfordulás!

(Megjegyzem, a tornatermet még nem hallottam testnevelésteremnek, testnevelőteremnek hívni :) ).

Előzmény: A-dani (106015)
A-dani Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106016

nem index hanem irányjelző, nem kuplung, hanem tengelykapcsoló, ill. nem tolókocsi meg tolószék, hanem kerekes szék.

Előzmény: TD9 (106014)
A-dani Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106015

Tornatanár ugyanez, hogy nem torna az az olimpián van, testnevelőtanár nem tornatanár.

Előzmény: Quantumleap (106012)
TD9 Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106014

Az nem ravasz hanem elsütő billentyű és nem tank hanem páncélozott harckocsi, csakhogy csatlakozzak a sorhoz.

Előzmény: A-dani (106009)
F1 Hierro Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106013

A labdarúgó-mérkőzésen pedig játékvezető van. Bíró a bíróságon van!

Előzmény: _fortune nip (106011)
Quantumleap Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106012

Nekem nincs munkám, az a rabszolgáknak, meg a fegyenctelepeseknek van. Nekem állásom van. 

Előzmény: _fortune nip (106011)
_fortune nip Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106011

nekem nincs főnököm, az csak a vasúton van, meg az indiánoknál.

Generic Jingle Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106010

A futóműnek része a kerék. Autónak, repülőnek és vonatnak is van kereke és futóműve. A repülőn azért mondják futóműnek, mert nem csak a kereket húzzák be és engedik ki, hanem az egész futóművet.

A többi is elég necces, okoskodó szöveg az adott szakma képviselőitől.

A-dani Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106009

Kb. Mint mikor egy matematikus kijavit hogy amit használ az nem kockás füzet hanem négyzetrácsos.  Vagy pl. Vasúti dolgozó hogy a majom segge az piros de a jelző az csak vörös lehet ill. Kanyar csak az úton van vasúton csak ív.  Továbbá repülőnek nincs kereke es motorja csak futóműve és hajtóműve. 

Előzmény: A-dani (106008)
A-dani Creative Commons License 2018.11.08 0 0 106008

Ha nagyon kukacoskodni akarnék mondhatnam azt is hogy nem gömbölyű hanem geoid de sok különbség valóban nincs. Az északi és a déli sarkon van egy minimális horpadas ezért geoid alakú. :) 

Előzmény: Alpári Gnác (106007)
Alpári Gnác Creative Commons License 2018.11.07 0 0 106007

Szándékosan nem kevertem bele a vallást, de végül is logikus, hogy előkerült.

Az én egyszerű válaszom a kérdésedre, hogy igen, hülye.

Ezzel most jól megsértettem egy csomó jóravaló embert, de ha kérdezel, válaszolok.

Azt azért hozzá fűzném, hogy a világ egy bonyolult dolog, nem könnyű elfogadni, hogy a semmiből lett ez a sok valami.

A vallás, vagy istenhit kulturális hagyomány.

Nevelési, szocializációs dolog.

Vannak a kreacionisták, akik azt gondolják, hogy túl bonyolult ez az egész ahhoz, hogy spontán kialakuljon, kell tehát egy intelligens tervező, aki megalkotta, de azt meg ki alkotta, rövid úton eljutunk tehát istenhez.

Vannak, akik úgy gondolják, hogy ahhoz, hogy egy emberi DNS szimpla kombinációk alapján kialakuljon, sokkal több idő kell, mint a világegyetem keletkezése óta eltelt idő.

Az én válaszom erre az, hogy ami van, az lehetséges is.

Ha van emberi DNS, akkor az ki is tudott alakulni.

Itt jegyzem meg, hogy a búza DNS-e ötszöröse az emberének és az csak egy fű, nől és kész és vannak számos más példák is.

Ha az elektron töltése 1%-kal kisebb lenne, akkor nem lenne világegyetem, nem lennének bolygók, azokon értelmes élet, akik azon gondolkodnak, hogy lehet-e ez egyáltalán.

Könnyen lehet, hogy végtelen számú világegyetem létezett, ami vagy szétröpült, vagy összeomlott, az is lehet, hogy kialakult azokban is értelmes élet, de mára megszűntek létezni.

És ráadásul a tudomány sem segít sokat, mert az természeténél fogva maga a kételkedés.

Gödel tétele szerint egyetlen rendszer sem ismerhető meg saját magán belülről.

Ezt isten-bizonyítéknak is szokták tekinteni, pedig csakis számtan.

Amikor megtalálták a Higgs-bozont, azt gondolhattuk, hogy vége a fizikának, be lehet csukni az LHC-t, meg az egész fizika-boltot.

Aztán most megint újabb és újabb részecskéket keresnek és ez így lesz a világ végéig.

Hát nem egyszerűbb rávágni, hogy valami isten teremtette az egészet és pont?

Ugyanakkor valami olyanban hinni, amire konkrét bizonyíték nincs, némileg más, mint olyanban hinni, amire számos elméletei és tapasztalati ellenérv is van.

Isten szerintem és semmiféle egzakt bizonyíték szerint nincs, az viszont, hogy a Föld gömbölyű tapasztalati tény, ha az ember esetleg nem hisz a fizikában sem.

Hát még Anettka is látta, hogy gömbölyű...

Előzmény: A-dani (106002)
HLP Creative Commons License 2018.11.07 0 0 106006

De. Nem jutott eszembe.-Köszönöm.

Előzmény: _fortune nip (106005)
_fortune nip Creative Commons License 2018.11.07 0 0 106005

nem Griff?

Előzmény: HLP (106004)
HLP Creative Commons License 2018.11.07 0 0 106004

Mi volt a "Vasárnap/ előtt Feri és Stefi újságjának a neve?

A-dani Creative Commons License 2018.11.07 0 0 106003

A kommunizmusban is ezért nem működött a mindenki egyenlő ( csak egyesek egyenlőbbek, de ezt nem mondták ki), mert igen van akinek 50 az IQ-ja, van akinek 150, ha meg azt mondja valaki legyen mindenki egyenlő akkor az ő sorsáról döntsön az, akinek 50 az enyémről meg, akinek 150-es az IQ-ja.  És ha mindenki ugyanúgy él és ugyanazt kapja semmi sem fogja motiválni Pityi Palkót sem, hogy tanuljon jobban, vigye valamire stb. Minek ha akkor sem lesz csak minimálisabban jobb?

Aztán látjuk mégis hányan sírják vissza azt a rendszert "Kádár idejében minden jobb volt" "bezzeg akkor.." Mindig is volt ez még a pattintott kőkorszakban is volt "bezzeg az én időmben"  Mikor a mostani nyugdíjas generáció sopánkodik a metrón, hogy ár megint egy diszkóbaleset képei vannak az ingyen osztogatott gyújtósban, ezek a mai fiatalok, csak mennek az autóval ész nélkül, bezzeg a mi időnkben... NEM VOLT AUTÓ!!! Nyilván kevesebb diszkóbaleset volt mikor a kölöknek, akinek épp csak megszáradt a pecsét a jogsiján nem adták oda a Trabantot meg a Wartburgot, hogy elmenjen vele bulizni a haverokkal, amire évekig spóroltak és vártak rá, hogy átvehessék.

Meg persze, hogy minden jobb volt ahogy mondják nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb.

PErsze, hogy azt mondja egy mai idős ember, hogy bezzeg régen mikor ő volt gyerek simán kint tudtak játszani az utcán ma meg már ki se merik engedni az unokát, mert minden bokorban gyerekrablók vannak, micsoda világ lett ez. Igen, mert a rémhíradóban csak ilyen hírek vannak, régen meg ha nem a környezetükben történt nem szereztek róla tudomást. Akkor is ha az ország másik végében elmászkált egy gyerek nem volt hír talán még ott se. Elmászkált reggel egy faluból, dél körül valaki megtalálta, visszavitte. Ma meg már 5 perc után osztják a neten, bemondja a tévé stb. Ha pedig előkerült az már nem hír, persze, hogy úgy látszik sokkal több ilyen eset van.

Na meg manapság már bárki gyárthat tartalmat, van rá eszköz,  mindenki zsebében. Kamerás mobil, amivel videót lehet felvenni. Ez meg kétélű fegyver szintén.  Mikor a neten lehet látni a sok hülye videókat, ahol mosogatógépbe való tablettát eszik, hideg vízzel önti le magát stb. Ilyen régen is volt, csak minden hülyeség egy szűk baráti körön belül maradt, hiszen a VHS kamera drága volt, a super 8-as felvevővel pár percet tudtak felvenni, nem erre használták.  Így más nem látta, csak, aki ott volt. Ma meg már másnap milliók láthatják.

A-dani Creative Commons License 2018.11.07 0 0 106002

Ezek szerint, aki hisz istenben az is hülye? Vagy isten létező dolog? Nem láttam, tehát nem tudom létezik-e. De azzal sincs baj ha valaki hisz a tündérekben, Mikulásban, szellemekben, pedig nem bizonyított a létezésük.

Hülyék meg mindig is voltak és lesznek és mióta általános választójog van ők döntik el a szavazásokat mindig.

Alpári Gnác Creative Commons License 2018.11.07 0 1 106001

Az a nagyon nagy különbség, hogy ha te vonatmániás vagy, azzal valóban nem ártasz senkinek, már amennyiben egyebekben normális vagy.

Lehet rajongani vonatokért, órákért, régi szalagos magnókért, késekért, bármiért, de ezek tényleges, létező dolgok.

Van aki szereti a régi magnókat, más nem, de senki sem vonja kétségbe a létezésüket.

A laposföldesek olyan valamiért rajonganak, ami nincs.

Objektíve nem létezik.

Márpedig ha valaki nem létező dolgokban hisz, az sajnos hülye, nem tudom és nem is akarom ezt szebben megfogalmazni.

És ha hülye, azzal se lenne nagyobb baj, a 100-as IQ-nak ugyebár ki kell jönnie valahogyan, de akkor az, akinek csak 50 jutott, az vigye ki szépen a postát, etesse az extrudáló gépet, ezt is meg kell csinálnia valakinek, de semmiképpen se legyen büszke arra, hogy ő hülye.

Mivel azonban ők büszkék magukra és statisztikailag is sokan vannak, igenis kárt okoznak nekem, neked, de még maguknak is, csak azt nem fogják fel.

Szavaznak, megválasztják Donald Trumpot, aki pontosan olyan, mintha egy Monthy Python jelenetből lépett volna elő.

Megválasztják Orbán Viktort, immár harmadszor, akinél jelentősebb tolvajt még Mikszáth se tudott volna elképzelni és az a válasz a miértre, hogy a politikus mind lop.

Pedig azért baszottul nem mindegy, hogy valaki kihúz a zsebemből egy százast, vagy kilopja a seggem alól a lakást, az országot, a világot, a jövőt...

Nézd meg Orbán Úr beszédeit.

Eddig se volt semmi értelmük, de most, hogy lecserélte a szavazóit a leghülyébbekre, már kerek mondat sincs bennük.

Random egymás után hajigált frázisok, ennél Aczél György emberei nívósabban dolgoztak, ámbár számos fordulatot egy az egyben vesznek át: "kiemelte", "rámutatott", "áttekintette az aktuális kérdéseket", "gyümölcsöző megbeszéléseket folytatott", stb.

Hát ne mondd már, hogy a hülyék, pláne ebben a volumenben ártalmatlanok!

Előzmény: A-dani (105997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!