Keresés

Részletes keresés

Adani12345 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 113409

Még az elején az is érdekes volt, hogy Julcsibe közölte, hogy látta a varázsfuvola operát, de nem tudja elmondani miről szól. 

11-12 éves gyerek mikor jár Operába? Pláne egy lakótelepen élő orvos-kozmetikus pár gyerekeként.  Nem áltlaános dolog, hogy gyereket operába visznek, felső tízezer szórakozása az opera, nem a középosztálybelieké.

Előzmény: F1 Hierro (113408)
F1 Hierro Creative Commons License 2024.02.04 0 0 113408

"Mindeközben Jutka énekóráin tízéves diákok olyan fokú érdeklődést tanúsítottak a kantáták iránt, hogy a néző – a Bachhoz való teljes hasonulás érdekében – izzó kötőtűket döfött volna dobhártyájába."

 

A szerző is tanúsíthatott volna legalább annyi érdeklődést énekórán, hogy Bachot és Beethovent meg tudja különböztetni.

Előzmény: Mazsola0070 (113407)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 113407
funfun111 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 113406

Akárhogy is lesz, az biztos, Laci presszója nem lesz már helyszín az újraforgatott Opusban. Vagy a helyszín még talán-talán, de Laci nélkül. Említeni sem fogják, ahogy Gyulárium Gyula is úgy eltűnt, mintha sosem létezett volna.

 

https://hang.hu/kultura/vidnyanszky-attila-az-elmult-hatvan-evben-a-legtobb-kart-okozta-a-magyar-szinjatszasnak-161353

 

Epres Attila: Vidnyánszky Attila az elmúlt hatvan évben a legtöbb kárt okozta a magyar színjátszásnak

 

 

Babetta anyo Creative Commons License 2024.02.03 0 0 113405

Nekem ez nagyon hasonlo ahhoz, amikor valaki meg praktikusan abbol el, hog azert hivjak mert musorokba, mert o volt Dr Drake Ramorey az Eletunk napjaibol x.y. a Szomszedokbol, netan ugy irnak rola cikket, hogy x. y. a Szomszedok sztarja.... 

De az nem akkora baj, ha a neve, ha van, mint aruvedjegy, mint akarmely mosopore, neki vagy a csaladnak hoz hasznot (igaz, ha neki, akkor neki legalabb van egy kis koze az eljatszott karakterhez)

 

Előzmény: funfun111 (113402)
bendeguz90 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 113404

"Nemcsák Károlynak – ahogy a többi szereplőnek is – óriási népszerűséget hozott a sorozat, de szerinte, ha nem szerepelt volna benne, akkor sem lett volna gondja azzal, hogy ismertséget szerezzen, mert abban az időben könnyebb dolguk volt a színészeknek."

 

Nem-e? Pedig elég sok sorozat  (meg persze filmeket is forgattak )futott párhuzamosan a Szomszédokkal, de Nemcsák nem nagyon bukkant fel egyikben sem, max. a Szomsza vége után (?) a BK-ban.

Előzmény: bendeguz90 (113403)
bendeguz90 Creative Commons License 2024.02.03 0 0 113403
funfun111 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 113402

145 millió forintért eladó Zenthe Ferenc egykori otthona

 

"az ember szinte azonnal elképzeli, ahogy Zenthe Ferenc egy-egy előadása előtt, esetleg a Szomszédok forgatása után megpihenve, a kertben ücsörögve váltott néhány kedves szót a valódi szomszédaival."

 

https://www.blikk.hu/sztarvilag/hazai-sztarok/zenthe-ferenc-egykori-otthona-elado/qvzwfvl

 

Csaknem 145 millió forintért árulják a legendás színész, Zenthe Ferenc egykori lakását

 

"a jutalomjáték pedig a Szomszédok teleregény volt, itt Taki bácsiként szerették a tévénézők."

 

https://mandiner.hu/belfold/2024/01/csaknem-145-millio-forintert-aruljak-a-legendas-szinesz-zenthe-ferenc-egykori-lakasat

 

 

A Blikk erről is ír:

"A legendás színész fia egyébként nem fogadta kitörő örömmel azt, hogy az édesapja nevével hirdetik a lakást.

Nem egy kedves dolog a részükről, hogy így próbálnak anyagi előnyt szerezni "

 

Szomsza univerzumban mélyen elítélendő vagyongyarapítási módszer, Lenke néni rosszallóan csóválná hozzá a fejét.

Babetta anyo Creative Commons License 2024.02.01 0 0 113401

Meg mindig nem tudom, ki nyilatkozik*, de a Szomszedok otlet atyja, aki a BK otlet atyja is a Radio Cafen Feher Mariann Pont jokor musoraban

*Czetho Bernat Laszlo

 

ami fura, h o volt84-ben Londonban osztondijjal sorozatot tanulni. Vagy Horvath is, vagy valaki ellopta a masik sztorijat.

vagy harom osztondijrol beszel legalabb, ket amcsi, egy angol, de megkonnyebbult, mikor az indulo BK ugyeben egy nemettel

kellett angolul targyalnia, nem egy anyanyelvi el. Konnyu lehetett igy tanulni az osztondijak alatt…

Alpári Gnác Creative Commons License 2024.01.31 0 0 113400

Igazad van, nem tudom, hogyan néztem be ezeket.

Ezzel együtt nem tartom annyira tragikusnak a munkásságát, amit A tanú 2-ről írtam, továbbra is vállalom.

Előzmény: Racilaci (113397)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.01.31 0 0 113399
janderka Creative Commons License 2024.01.31 0 0 113398

És akkor a szintén gyenge Karády filmről nem is beszéltünk...

Előzmény: Racilaci (113397)
Racilaci Creative Commons License 2024.01.31 0 0 113397

Az Egy erkölcsös éjszaka és a Szerelem Makk-film. Bacsó is dolgozott bele, de nem tudni, hogy mennyit. Eleve mindkettő meg volt írva rendesen, rendes írók által. A Tanú2-t meg Bacsó és Fábry gányolta össze.

 

Bacsónak volt még egy rendszerváltást feldolgozó próbálkozása: egy tévésorozat, amiben roma rendőrt játszott a főhős Pusztaszeri Kornél. Na abból is csak a cicik emlékezetesek. Meg a Helló, doki! Az is rettenet volt. 

Előzmény: Alpári Gnác (113396)
Alpári Gnác Creative Commons License 2024.01.31 0 0 113396

Én azért Bacsó munkásságával kapcsolatban megengedőbb vagyok.

 

Egy erkölcsös éjszaka, Szerelem, Sztálin menyasszonya azért szerintem nem nevezhetők kimondottan rossz filmnek, de a Titánia, Titánia kivételével az összes többi filmjét sem mondanám rossznak, de legalábbis értelmezhetőek szerintem.

Oké, hát nem egy Tar Béla, de azért kismesternek elmegy.

 

Azt gondolom, hogy A tanú egyszerűen agyonnyomta a maga legendájával.

Hogy 10 évig volt dobozban, de mivel itt-ott azért lehetett látni, felépült köré egy kultusz.

 

És az a baj, hogy a rendszerváltás körüli turbulencia igenis megérdemelt volna egy normális feldolgozást, szerintem egyébként még A Szórád-ház talán a legjobb ebben a műfajban.

De ezt ráhúzni a korábbi karakterekre, mivel Őze Lajos meghalt, behozni Szacsvayt, mint Virág elvtárs fia, meg úgy egyáltalán az egész teljesen kínos volt.

Pedig ebben is voltak momentumok, pl. a karakán-magyarám, meg persze szépmérnöknő keblei, de hát...

Előzmény: Racilaci (113395)
Racilaci Creative Commons License 2024.01.31 0 0 113395

Egyetértek. Az egy rettenetesen gagyi, rossz humorú, filmnyelvi értelemben anakronisztikus, szar film volt. 

 

(Egyébként A tanú és minden más Bacsó Péter-film - kivéve még a Te, rongyos életet - között óriási különbségek tátongtak. Erre mi lehet a magyarázat?)

Előzmény: Alpári Gnác (113388)
funfun111 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 113394

https://index.hu/kultur/2024/01/30/schnell-adam-budai-fiu-pest-nemzeti-szinhaz-vidnyanszky/

 

"„A film valahogy nem talált meg engem” – mondja Schnell Ádám. A tévében azért láthattuk őt, például a Szomszédokban, amiben közel négy évig szerepelt."

 

Bár több budai teniszpályát működtetne ez a budai gyerek, mégis SándOrr ott lakhatna egy albérleti panelben, mert nincs pééénz, vagy mert miért ne? Mester védjegye, hogy indokot nem kell keresni. Sőt, esetleg Almáék kisszobáját bérelhetné, ők meg Nagyikáék szobáját foglalnák el - vagy az nagy szentségtörés lenne? A nyugdíjas Bajusz főőőőmérnök-igazgatóval meg esténként beszélgethetnének az újulatokról és a drágaságról.

 

Amúgy a szerethető öregek közül kimaradt Gábor Gábor, bár ő nem ez a kategória volt. De esetleg lehetne, hogy megtér, abbahagyja a vállalkozási ötletek megvalósítását, mert rájön, nyugdíjból hónapról hónapra tengődni sokkal erkölcsösebb dolog. Öreg napjaira ő is szomszéd lenne egy kis gárzonban, esetleg Sümi lakását venné meg.

Babetta anyo Creative Commons License 2024.01.30 0 0 113393

Na, de a Szomszedok sem arrol szolt, amit irsz, h milyen volt a kora, hanem pont tok az ellenkezoje.
A "folytatas" alatt meg egyszeruen annyit ertek, hogy mar minden ideologia nelkul egy szappanopera lenne, lakotelepen elo emberekrol vagy eppen a regi Szomszedok szereplok rokoni, barati leagazasaival: titkok es szerelmek a Lantos utcaban! 🤪 (Igen, ez voltaz Eletkepek, de azt a mesteri forendezo ur csinalta ezt meg akar a sokszor hasonloan zsenialis, de sokkal profibb kerteves guruk csinalnak😏) nyilvan erteke ennek se lenne, de nem is mondanak ra....

Magyaran a Szomszedok csak egy brand lenne, amibe ki ezert, ki azert nezne bele, a bevezeto kampany egy (kis) reszet elintezne a nev...

Előzmény: Alpári Gnác (113389)
F1 Hierro Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113392

Kicsit a matekkal is bajba kerültek annál a filmnél, a szereplők életkoránál megfeledkeztek arról, hogy történetben és forgatásban nem ugyanannyi idő telt el a az első után.

Előzmény: Generic Jingle (113384)
janderka Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113391

Kb. olyan volt, mintha most a Szomszéd tehene című nem túl sikeres RTL sorozatot adnák Szomszédok címmel az eredeti Szomszédok folytatásáként, csak szerepelne benne Trokán pénzbehajtóként, Fehér Anna a lakóparki dámák egyesülete tagjaként és Nemcsák lenne az egyik szomszéd az egymást csesztetők közül.

 

Pedig ez elég jó fél-kameó lett volna.

 

Nem is értem, hogy miért is nem csinálták ezt meg egyik - akár rövidebb, akár hosszabb - korábbi sorozattal soha az elmúlt (direkt nem 25, csak) 20 évben.

 
Mert bármelyik szériában siméán felbukkanthattak volna egykori sorozatok egykori ikonikus színészei egykori karakterükben. Hiszen fodrász, katona, taxis, pincér, rendőr, mentős, újságíró, nyomdász, boltos - a BK-től kezdve JR-on át a DÖ-ön keresztül a MKf-on, HM-en, Dr.B-on túl, a legújabb SZT-ig bezárólag ugyanis - mindegyikben volt/van. Mégse merte/akarta ezt bevállalni semelyik csatorna semelyik gyártócége. Pedig mi nézők, tuti értékeltük volna őket érte.

Előzmény: Mazsola0070 (113390)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113390

Az Újlindának a három főszereplő (Görbe, Bodrogi és Szerednyey) személyén, az általuk adott karakterek nevén és az új sorozat címen kívül semmi köze nem volt az eredeti sorozathoz. (pl. már Lindapapának és Emődinek is teljesen más volt a foglalkozása, az eredeti sorozat rendőrei közül sem volt senki, de az eredeti Linda stílusából, a karakterek eredeti jellemzőiből sem maradt semmi.)

 

Kb. olyan volt, mintha most a Szomszéd tehene című nem túl sikeres RTL sorozatot adnák Szomszédok címmel az eredeti Szomszédok folytatásáként, csak szerepelne benne Trokán pénzbehajtóként, Fehér Anna a lakóparki dámák egyesülete tagjaként és Nemcsák lenne az egyik szomszéd az egymást csesztetők közül.

Előzmény: funfun111 (113379)
Alpári Gnác Creative Commons License 2024.01.28 0 2 113389

Az a baj, hogy szereplőket, karaktereket nyilván lehetne találni, csak nem látom, hogy minek?

 

A Szomszédok ideje egy érdekes időszaka volt a magyar történelemnek.

A rendszerváltás közvetlen előzményeitől indult és evezett végig mindazokon a valóban létező és igenis érdekes dolgokon, amik mind politikailag, mind gazdaságilag, mind szociológiailag ezt az időszakot jellemezték.

 

Az más kérdés, hogy kivétel nélkül minden hangja, minden másodperce teljesen hamis, életszerűtlen és kontár módon megvalósított volt, de léteztek olyan dolgok, amikről akár egy jó "kordokumentumot" is lehetett volna csinálni.

 

Mára viszont mindez a múlté.

Ma Magyarország nagyjából a kádári '70-es évek állapotában van, ahol a teljes reménytelenség honol.

A megyei párttitkárok, tanácselnökök, szakszervezeti bizalmik szóról szóra vannak jelen, csak máshogy hívják őket.

A "nép" pedig pontosan ugyanúgy áll ezekhez, mint amikor Gáspár Sándor vadászott. Most Lázár János vadászik, de nekünk egyikhez se volt és most sincs semmilyen kapcsolódási pontunk.

 

Olyanok vagyunk, mint Fejes Endrénél, vagy Tóth Krisztinánál a család, akik fölött úgy vonul át a történelem, hogy észre sem veszik.

 

A Szomszédok pontosan abban az egyetlen évtizedben készült, ami az általánostól való szokatlan kivételként azzal kecsegtetett, hogy valami esetleg megváltozhat ebben a kurva országban.

De sajnos nem tud megváltozni semmi, ez Korda György és Zámbó Jimmy országa, száz éve már a barométer esőre áll...

 

Úgyhogy azt az érzésem, hogy ebben a közegben semmi értelme Szomszédokhoz hasonló sorozatot csinálni, mert csak olyan tudna lenni, mint A szomszéd tehene, hogy hajánál fogva előrángatott dramaturgiai helyzetekbe kellene pakolni a karaktereket.

Ebben a helyzetben, legyen bár egy sorozatgyáros valódi szakember, a Mesternél jobbat találni egyébként sem kunszt, csak hígfos lehet az eredmény.

Szerintem...

Előzmény: Babetta anyo (113369)
Alpári Gnác Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113388

Bocsánat, de szerintem A tanú második része bármely koordináta rendszerben gyalázat!

Előzmény: Generic Jingle (113384)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113387

Ez a cikk azért megemlíti a "Honvédelmi Minisztérium szakmai együttműködését" is.

 

https://honvedelem.hu/hirek/s-e-r-e-g-katonas-film-forog.html

 

Lehet, hogy a "propagandafilm" erős szó, de amit olvastam róla, abból nekem az következik, hogy arról (is) fog szólni, micsoda baromi jó dolog katonaként szolgálni.

 

Az viszont szerintem biztos, hogy nem az Anygyalbőrben folytatása, Urbán karakterének szerepeltetése inkább egy poénnak tűnik.

Előzmény: Babetta anyo (113382)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113386

Biológiailag persze lehet, ne de egy olyan mintaemberről, mint a Mester, aki nyilván mintaházasságban élt Mesternével el tudnád képzelni, hogy közben balkézről gyereket csinált egy neves színésznőnek, sőt még abba is belemenjen, hogy a gyereket az ő vezetéknevén anyakönyvezzék?

 

Egyébként ennyit találtam Horváth Lili édesapjáról, az biztos, hogy nem a Mester:

 

https://tv2csoport.hu/mokka/335988_edesapja-segiti-horvath-lilit-az.html

 

Érdekes, hogy a "színésznő édasapjától távol áll a színészvilág"....na de akkor hogyan jött össze Tordai Terivel?

 

 

Előzmény: Babetta anyo (113380)
Generic Jingle Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113385

Nem lehet, hogy nem szerelmi, hanem szakmai összehozásról értekezett a kolléga?

Előzmény: Mazsola0070 (113378)
Generic Jingle Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113384

A Tanú folytatását divat fikázni, miközben nem volt rossz, csak két baja volt. Egy, hogy nem volt olyan jó, mint az első, ettől még lehet persze önmagában jó. Kettő, hogy a saját korát mutatta be, amit az emberek nem akartak vagy tudtak felfogni. Mert hát milyen dolog, hogy a frissen "kivívott" "demokráciában" előfordulnak ilyen sötét dolgok.

Előzmény: funfun111 (113379)
janderka Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113383

Szegény Urbán...Úgy néz ki, mint egy felvarrt arcú parókás indián nagymama. 

Előzmény: Babetta anyo (113382)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113382

Na, igazából ezt a cikket akartam beszúrni:

Forog a S.E.R.E.G. | Desmond Wallace blogja (wordpress.com)

a TV forgatja és az "NFI 865 millió forinttal támogatta a sorozatot, az összköltségvetés pedig 3 milliárd körül lesz", szóval egészen biztos nem kormányzati megrendelésre készül és nem propaganda film lesz:-D

Előzmény: Mazsola0070 (113374)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113381

Pedig, de, csak egy lépéssel előrébbről kell indítani, hiszen igaz, hogy nem önmagát alakította, hanem már a szerepet úgy írta Gát, hogy ő legyen*.

Ettől még nem volt jó színésznő, a Linda meg már a negyedik részre (amit a második évadnak titulálnak a neten) is leeresztett. egyébként tényleg semmi más komoly szerepe nem volt, csak a Linda, az a pár is inkább Linda előtt, mint után. Pedig a nevével meg Gáttal gondolom azért lett volna hátszele ahhoz, hogy Lindán kívül mással is letegye a névjegyét.

 

*tegnap Jodie Fosterről olvastam egy cikket, amiben idézik egy interjúját, hogy:

"Ez volt az első alkalom, hogy valaki arra kért, hogy olyan karaktert alakítsak, aki nem én vagyok. Ekkor jöttem rá, hogy a színészet nem egy hobbi, amit csak úgy csinálok” 

Egy profi színész ugyanis olyat is tud játszani, aki nem ő, akiben első blikkre semmi nincs meg a szerep karakteréből, mert nem púpos sorozatgyilkos szatír, hanem jó testfelépítésű, joviális családapa.

Előzmény: funfun111 (113379)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.01.28 0 0 113380

"Tordai Teri lányát ugyan Horváth Lilinek hívják, viszont ő jóval a Mester és Csűrös házassága után született, így biztosan nem a Mester lánya. "

:-))))

Csak szólok, hogy ez nem feltétlen kizáró ok :-D

Ugyanakkor nem tartom kizártnak, hogy ha máshol pletyka szinten sincs nyoma, akkor az illető hozzászóló esetleg, netán és pont a névazonosság (mert szép ritka név a Horváth) miatt boronálta őket össze...

(amitől meg persze akár az is még lehet, hogy Tordainak és a Nagy Főrendező , Főforgatókönyvíró és Főtótumfaktum úrnak mégis volt némi viszonya, amire a hozzászóló gondolt, csak az, attól, hogy (esetleg) valóban egy Horváthtal zajlott, nem feltétlen járt gyermekáldással is.

Előzmény: Mazsola0070 (113378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!