Keresés

Részletes keresés

laci bácsi Creative Commons License 2018.08.05 0 0 2767

Sziasztok!

 

Igény esetén eladó egy Gorenje hűtőhöz való világítás kapcsoló.

Én megvettem, de aztán kiderült hogy az izzó foglalata volt oxidálódva.

Szóval most feleslegessé vált.

 

https://www.fix-r.hu/alkatreszek-tartozekok/gorenje-alkatreszek-3514/gorenje-huto-vilagitas-kapcsolo/56655/

 

A lista tartalmazza melyik típusokhoz jó.

 

4.000 Ft- ért vihető, mailem publikus.

dreim76 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 2766

sziasztok!

adott egy Electrolux erb2644 gép amihez már nem kapható külön ajtótömítés, ugyanis a régi már kicsit viseletes. Milyen más megoldást lehetne alkalmazni tömítés gyanánt?

csárlisín Creative Commons License 2018.07.19 0 0 2765

Lehet , de amíg hidegen tartja a benne lévő dolgokat nem nyúlok hozzá.

Semmi kedvem szerelőt hívni , aki majd elkezd kísérletezgetni vele, aztán kiállít egy vaskos számlát.

A végén még elqrná , oszt szerezhetek másik hűtőt.

Előzmény: reimre (2764)
reimre Creative Commons License 2018.07.18 0 0 2764

Persze megoldja, csak a gyakori lefagyás a gázhiány egyik legbiztosabb jele.

Előzmény: csárlisín (2763)
csárlisín Creative Commons License 2018.07.18 0 0 2763

egyik sem.

a némi nemű jégtelenítés megoldotta a problémát.

időközben a mélyhűtőtér alatt levő leolvasztó tálcát is visszatettem a helyére, mert nélküle a felső polcon

már fagyás volt tapasztalható, és az ajtóban levő italok is túl hidegek voltak.

4-5 fok az ideális hőmérséklet , sajna nincs hőmérőm , majd beszerzek egyet.

most ,érzetre ennyi  is van benne.

svedmalac Creative Commons License 2018.07.18 0 0 2762

Vagy ajtószigetelés..

reimre Creative Commons License 2018.07.16 0 0 2761

A jelenség utalhat gázhiányra is pl. Sőt, általában arra utal.

Előzmény: csárlisín (2758)
csárlisín Creative Commons License 2018.07.16 0 0 2760

jobb is lett.

 kinyitva az ajtaját érezhetően hidegebb van a hűtőtérben, az ajtóban levő italok is jóval hidegebbek

mint eddig voltak.

a nagy hőség miatt létfontosságú , a kellő mennyiségű és hidegségű frissítők bevitele.

Előzmény: csárlisín (2759)
csárlisín Creative Commons License 2018.07.16 0 0 2759

most hogy kapargattam , na nem a falat, hanem a jeget a mélyhűtő rész oldaláról, belsejéből, a

nyitott ajtó miatt bekapcsolt.

Most is berreg.

Közben , a mély hűtő rész alatt levő műanyag tálcát kiszedtem , az is elég jól tele volt jéggel.

Egyelőre nem is teszem vissza , hátha így jobb lesz.

Előzmény: csárlisín (2758)
csárlisín Creative Commons License 2018.07.16 0 0 2758

Helló!

Szóval, van egy hűtőszekrény amely a hűtő részében szerintem nem eléggé hűt.

 A fagyasztórésze oké, mert jegesedik , és csontkemények a benne levő mirelit áruk.

A szabályzó tekerő ötösön van.

 

 

svedmalac Creative Commons License 2018.07.15 0 0 2757

Dehogynem következik!

 

El kell dönteni, melyik a kevésbé ipari hulladék...

 

Sokat gondolkodtam, én egy külön hűtő, külön fagyasztó verziót veszek, ha mód lesz rá.

A kombinálttal az a gondom, hogy a hűtő tere gyakorlatilag nem sokat nőne a mostani hagyományos hűtőhöz képest.

És az most sem mindig elég...

A fagyi nőne, de a hűtő nem.

Az amerikai nem férne be a bejáraton sajnos, így marad a nagyobb hűtő, nagyobb fagyi.

Kérdés, hogy azonos márkában van-e egymáshoz passzoló?

AEG-ben van (most a MM-ban is), de ezen kívül nem láttam. Ha esetleg van ötlet, jöhet...

 

Előzmény: lxt (2756)
lxt Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2756

LG GBB59SWJZS - és tesói

 

Próbáld ki, keress rá(juk).

Lényegében (főbb paramétereiben, az időtállóságot illetően) ipari minőségű hűtők.

Hogy mi különböztet meg egy ipari (minőségű) hűtőt a háztartási (átlag 4-6 éves üzemidejű) készülékektől?

Semmi nem követlezik az eddig leírtakból?:-)

svedmalac Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2755

Noooooooooormális? :-)

Ráadásul 2(!!!) év után javítani valami is a XXI. században?

Főleg egy hűtőnél?

A Szaratov meg a Lehel után 40-50 évvel?

 

Értem én az elavulást, de azért álljon már meg a menet, nem?

Előzmény: unatkozó_mosómedve (2753)
Qkorica Creative Commons License 2018.07.11 0 1 2754
unatkozó_mosómedve Creative Commons License 2018.07.11 0 0 2753

Nálunk ugyan ez a tünet volt. Samsung 5 éves 340 literes. Elment a gáz. Most próbálják javítani, de a márkaszerviz szerint csak a hőcserélő kicserélésével lehet gyógyítani. Az meg 50 ezer lenne. Szóval lehet kukázni. 

A márkaszervizes szerint ez normális. Ezeket már két év után cserélni kéne. De ha még drágán is de lehet javítani. 

Előzmény: marinka79 (2741)
T Man Creative Commons License 2018.07.05 0 0 2752

Sziasztok!

 

Milyen hűtő márkát, típust tudnátok ajánlani ezekkel az opciókkal:

- alul fagyasztós kombinált
- no frost

- beépíthető legyen?

árban 150-180 közé lőném.

dyadra Creative Commons License 2018.07.01 0 2 2751

Sziasztok!

 

A jövőbeli vásárlókat szeretném segíteni némi információval. Beírom pár hűtőgépben található kompresszor típusát, hátha valakinek ez is fontos lesz a vásárlásnál.

 

Bosch KGN36NW30 -> Jiaxipera TG1112Y

Liebherr CNPEL 4313 -> Embraco VESD9C

Liebherr CNEL 4313 -> XVL8.OKX (gyártó nem volt feltüntetve)

Liebherr CN 4313 -> Jiaxipera

Whirlpool BSNF 8152 -> Embraco EMC 70 CLT

Electrolux EN3454NOW -> ACC HTK80

Samsung RB33J3230BC -> Samsung NC4AV80ALR

 

Üdv.

Attila0012 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 2750

Sziasztok! 

Hűtőgép vásárlása előtt állunk és bevallom őszintén hihetetlen mennyiségben és minőségben van információ ezen a fórumon. Mégis egy igen egyszerű kérdést tennék fel. 

Melyik az a 3 márka amiből érdemes szemezgetni a tapasztalatokat nézve, ha 100-130 000 forint között alulfagyasztós kombinált hűtőt keresünk (eddigi sorrend az infók alapján: Samsung, Bosch/Siemens, Electrolux, Gorenje(?))? 
Köszi a válaszokat előre is! 

GeeBee01 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 2749

Üdv,

Lenne kérdésem hűtő hiba kapcsán.

Lehet egy modern(még nem egészen 2 éves top kategóriás AEG) hűtőnek tömény macska pisa szaga?

Egyik este eregette magából ezt a bűzt, huzatot kellett csináljak hogy kimenjen. De nagy adagot kaphattam belőle mert még a fejem is fájt tőle.

Természetesen mire a szerelő kijött, már csak alig volt érezhető. Max ha az orrát a gép hátuljára tapasztotta. (természetesen a magyar eljárás szerint ez azt jelenti, hogy nincs hiba)

Szóval a hűtőgáz lehet macska pisa szagú? Mert amúgy macskánk az nincs. És 100% hogy a hűtő generálta ezt a szagot.

Amúgy meg a hűtő és fagyasztó része üzemel tovább rendben. A szaggal egy időben a napi hűtő belső keringető ventilátora üzemel furcsán, egyszer egész nap megy megállás nélkül, máskor meg szakasosan, de akkor is sokkal tovább teker mint a normál üzem.

 

Köszi előre is, ha van valakinek építő válasza,

 

 

Csokis Creative Commons License 2018.05.02 0 0 2748

Üvegtartó, vagy palacktartó címen keress rá a gugliban, van ilyesmi. Ez két kiragadott példa.

https://www.elektromarkabolt.hu/vasarlas/tartozekok/huto-kiegeszito-tartozek/electrolux-2265095139

http://www.luxparts.hu/palacktarto-hutoszekrenyhez.html

Előzmény: zjuhasz (2747)
zjuhasz Creative Commons License 2018.04.29 0 0 2747

sziasztok,

Samsung hűtőt vettünk, de túl kevés polc van benne. Hely lenne még elég, de a hűtő belső oldalán nincs horony, ahova betolhatnék egy plusz polcot. Nem tudtok valami akasztós, utólag felszerelhető okosságot? Ráakasztanám valahogy a meglévő polcra és lelógna mint egy tálca. Van ilyen valahol?

köszi

svedmalac Creative Commons License 2018.04.13 0 0 2746

Egyik se, általános vélemény...

Előzmény: akos51 (2744)
Csokis Creative Commons License 2018.04.10 0 0 2745

Az a gyanúm, hogy van egyrészt a tervezett avultatás, de másrészt az is, hogy a legújabb A++++ értékeket csak nagyon pontos illesztésekkel, takarékos kompresszorokkal lehet elérni, azok meg gyorsabban kopnak, mint a régi, "lötyögősök". Vagy lehetnek egyszerre takarékosak és tartósak, de akkor meg drágák. Szóval vagy "eldobós", vagy Miele.

Előzmény: svedmalac (2743)
akos51 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 2744

Ez melyik a kgv39?

Előzmény: svedmalac (2743)
svedmalac Creative Commons License 2018.04.10 0 0 2743

Kezdem azt hinni, hogy a java része egy túlkomplikált, de gyenge minőségben megépített f@s...

Miért nem lehet egy átlagos színvonalú, tartós, halk és nem gagyi műanyag dobozt összerakni???

Basszus, ez már kb. 40 éve sikerült!

Ennek a sok pár évig üzemelő sz@rnak a hulladékába fogunk megdögleni...

 

Egy hűtőizé kiírja az XY hibakódot??? Minek?

Ne írjon ki semmit, inkább gyártsanak hűtőt!

 

ui:

A sok felesleges okos funkció helyett is jó lenne hűtőt gyártani...

sanse79 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 2742

sziasztok!

uj konyhaba keresunk minel nagyobb beepitheto hutot. Mik az ajanlottak? kombi alulfagyasztos legyen. halk legyen, mert amerikai konyhas. nagyjabol ezek a parameterek, es max 200e vagy nagyon nagyon max 250 legyen az ara.

elroe is koszonom a tippeket!

persze azert jo lenne minel hosszabb garanciaval.

marinka79 Creative Commons License 2018.04.01 0 0 2741

Sziasztok! Samsung (rb29ferncsa) hűtőszekrényünk nem akar rendesen hűteni. A hűtő rész alsó felén hűt, de a felső rèszen màr érezhető a különbsèg. Ez miatt nincs is megfelelő hőmèrsèklet a hűtőben. A vakacio üzemmód ki van kapcsolva. Valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Mèg nincs 3 éves a készülèk.

iejohx Creative Commons License 2018.03.17 0 0 2740

Műszaki analfabétaként kérném a segítségeteket, hogy újonnan vásárolt Heinner hűtőmről mit kéne vajon még eltávolítani, hogy ne adjon ki "hülye" hangokat, illetve olyan, mintha "gerjedne". Az a hungarocell alul a vezetéken szigetelés vagy a szállítás miatti védelem okán van rajta? Kicsit megbontva fémes felületűnek tűnik a vezeték. A leírásban nincs semmi használható... örülnék, ha ezt a sz@rosg€cit hűtőt végre be tudnám üzemelni úgy, hogy rendesen működjön. Több, mint 24 órát állt, bár a lábát még állítani kellett, lehet attól, hogy még mozgatva volt?

 

Csokis Creative Commons License 2018.03.07 0 0 2739

Köszönöm. Nem tudom, mi a hiba, de nekem a válaszodból az jött le, hogy érdemes szerelőt hívnom, nem "tuti kuka" kategória. Igazából ennek eldöntése volt a cél, szóval még egyszer köszönöm a választ.

Előzmény: tour555 (2738)
tour555 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 2738

Elképzelhető hogy csak termosztátot kell cserélni.

Előzmény: Csokis (2737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!