Keresés

Részletes keresés

sz.t. Creative Commons License 2010.11.25 0 0 420

Üdv mindenkinek!

Tud valaki nekem segíteni? Mi a véleményetek az Amati klarinétokról?

Az enyém cirka 25 éves ,még a megboldogult Csehszlovákiában gyártották.

A tölcsérre az van írva,hogy Amati-Kraslice Special.

Ha valakinak van véleménye róla,ill. tapasztalata ezzel a márkával kérem ossza meg velem.

Ja ,és még valami. Ugyan eszem ágában sincs eladni,de kíváncsi lennék rá, vajon mennyit ér.

Várom a véleményeket.sz.t.

 

Petyula Creative Commons License 2010.11.16 0 0 419

Sziasztok!

Elnézést kérek mindenkitől, hogy ilyesmivel terhelem a fórumot, de nem találok most más megoldást!

Szóval: D.Líviának üzenem, hogy a válasz Í-Mai-t már régen,pontosan 11-én este fél nyolckor elküldtem,azóta sem válaszoltál...!?!?

Péter

PETYUS Creative Commons License 2010.11.04 0 0 418
Nekem annyi szerencsém van, hogy nem játszom nádas hangszereken, de a kürt és a tuba játszása is nehezítette egymást. A furulya ilyen szempontból nem probléma.
Előzmény: PETYUS (417)
PETYUS Creative Commons License 2010.11.03 0 0 417
Igen, bizonyos hangszerek gyakorlása nehezíti a másik hangképzését.
Előzmény: cs.ádám (416)
cs.ádám Creative Commons License 2010.11.02 0 0 416
komoly vagy. a brűzölés eléggé tönkre teszi az ansatzodat, nem ? legalábbis mikor a barátnőm tenorkürtjén játszottam, nehezebb volt utána klarinétozni.
Előzmény: PETYUS (408)
cs.ádám Creative Commons License 2010.11.02 0 0 415
ha mégsem működne, láttam olyat már, aki 2 állványról fújt. nincsenek ezek szabályhoz kötve. vagy keress másik kiadást a kottából, vagy csak a stimmet rakd ki, úgy rövidebb. sok alternatíva van, idővel belejössz! :)
Előzmény: Petyula (397)
nem2dom Creative Commons License 2010.10.28 0 0 414

Eladó nagyon szép állapotú b klarinétok mindenfajta átverés nélkül hozzáértőtől:

Artley USA 60 ezer

Boosey&Hawkes Edgware angol magasabb kategóriás 83 ezer

SML Strasser francia magasabb kat 82 ezer

Selmer 118 ezer

Boosey&Hawkes Marlborough angol ritka magas kat 125 ezer

Champion amerikai ezüstbevonatú fém klarinét 105 ezer

 

Mindegyik hangszer olajozott,polírozott stb repedésmentesek.

Válassz okosan hangszert,nehogy utána csak egy teljes párnacseréért fizess 30 ezret.Tanácsokat szívesen adok, 35 év főleg külföldi és magyar tapasztalat.

 20-554-2892

czy Creative Commons License 2010.10.26 0 0 413
Öcsi bácsi :-)
Hajrá :-) Teljesen egyetértek.
Előzmény: Petyula (412)
Petyula Creative Commons License 2010.10.26 0 0 412
Szervusz! Én kb. három évvel ezelőtt kezdtem el teljesen az alapoktól, akkor 55 (!) éves voltam! Jó, tudom nem ez az általános, de én is csak azt tudom mondani, soha sem késő. Ha 30 évesen elkezdtem volna-jaj istenem!- már messze járnék!!! A Kovács-1-et és a Kovács 2- felét vettük át, úgy jó két és fél év alatt. Sok-sok gyakorlás, türelem meg minden! Én sok örömömet lelem benne!! Sok sikert Neked is! Természetesen most is és még jó darabig kezdőnek vallom magam, a klarinét valóban nagyon nehéz hangszer, de ez ne riasszon vissza. Ha valaki egyszer beleszeretett a bársonyos búgó hangjába, akkor nincs menekvés...! :-)             Péter
Előzmény: cesaria (404)
Petyula Creative Commons License 2010.10.26 0 0 411

Sziasztok!

Először is Petyusnak és Longboatnak köszönöm a válaszokat. Végül is Longboat  tanácsa szépen működik, kipróbáltam, négy oldallal semmi probléma! Nem kell lapozóember...:-))

Más: valamikor régebben itt felajánlottam valakinek, hogy küldök kottát, illetve számokat. Nos ezennel -akit érdekel- szívesen felajánlom, hogy küldök számokat meg kottát, csak segíteni kell, mert a számítógép nem az erősségem. Az anyag teljesen jogtiszta, magam vásároltam Ausztriában.http://www.dux-verlag.de/artikel/rubrik/noten_fuer_klarinette Itt megtaláljátok, amit ajánlok, nekem az első három "Clarinet Plus" füzet van meg, playbeck CD-vel együtt. (a "Mehr info" feliratra kattintva, belehallgathatsz a füzetek illetve a CD tartalmába) Természetesen ingyen, bérmentve ajánlom, akinek kell belőle másolat keressen meg I-Mail-ben : p.tarjan@chello.hu      Üdvözlettel : Péter

cesaria Creative Commons License 2010.10.20 0 0 410
köszönöm a válaszokat. Longboat megfogalmazta, amit gondoltam hogy olvasni fogok és tulajdonképpen reméltem is. Magam is azzal indítottam hogy nincsenek illúzióim...de nem is kell az ingyen csoki :) köszi még egyszer. majd beszámolok hol tartok :)
Előzmény: Longboat (409)
Longboat Creative Commons License 2010.10.20 0 0 409
Nem saját tapasztalat, mert én gyerekkoromban kezdtem el a hangszeres zenét, de több ismerőst is láttam, felnőtt fejjel belevágni, és eljutni elfogadható szintre. Szerintem kitartás, erőfeszítés, idő, energia kérdése. Ne legyenek illúzióid, nehéz lesz, de megéri. Legalább elfogadható hangszer kell, mert egy mindenütt szelelő, csattogó dudahangú szaron nem lesz öröm. A klarinét esetében - sok egyéb hangszerhez hasonlóan már az első lépésekhez is kell tanár, sőt azokhoz talán különösen javallott, a rossz beidegződések elkerülése érdekében (itt elsősorban a fúvás- és légzéstechnikára gondolok).
Előzmény: cesaria (404)
PETYUS Creative Commons License 2010.10.19 0 0 408
Ezt én is így gondolom.
Sőt, a furulyához később is vissza lehet térni.
Én pl. régebben tubáztam, kürtöltem, most leginkább furulyázok, de a szopraninótól a basszusig mindenfélével.
Előzmény: czy (407)
czy Creative Commons License 2010.10.19 0 0 407
Igen, de azt, hogy van-e érzéke és kedve, talán furulyával olcsóbb eldöntenie - gondolom. Aztán ha beleütközik a korlátokba, mehet tovább.
Előzmény: PETYUS (406)
PETYUS Creative Commons License 2010.10.19 0 0 406
A furulya hamarabb hoz sikerélményt, de a korlátokba is hamarabb bele lehet ütközni. De a korlátokon belül is egy szép világ van. Klarinétnál, oboánál, trombitánál, egyéb "nehéz" hangszereknél nagyobb visszaeséseket okoznak a gyakorlás hosszabb kimaradásai.
A kottaolvasás edzéséhez sokat kell lapról énekelni és hallásból kottázni.
Előzmény: czy (405)
czy Creative Commons License 2010.10.19 0 0 405
6-8 éves koromban tanultam furulyázni, aztán nagyon sok év szünet, és megkívántam a klarinétot, nyögve, de képes vagyok fejlődni, meglepő :-) módon pont olyan tempóban, amennyi energiát belefektetek. Magamat már bírom szórakoztatni. Kottaolvasás megy nagyon nehezen.

A legkisebb kockázat egyébként szerintem a furulyán való próbálkozás, de erről majd a valóban képzettek biztos írnak Neked.

Ezzel együtt hajrá :-)
Előzmény: cesaria (404)
cesaria Creative Commons License 2010.10.19 0 0 404
köszi a rövid de biztató szavakat...megkérdezhetem, hogy tapsztalatból, hozzáértésből írjtátok, vagy ez ilyen "hajrá Mari néni" jellegű biztatás volt? :) 
czy Creative Commons License 2010.10.19 0 0 403
Persze. Hajrá :-)
Előzmény: cesaria (401)
Longboat Creative Commons License 2010.10.19 0 0 402
Sosem késő.
Előzmény: cesaria (401)
cesaria Creative Commons License 2010.10.19 0 0 401

Sziasztok,

 

azt szeretném kérdezni, hogy meg lehet-e 30 évesen mindenféle zenei tudás, előképzettség nélkül klarinétozni tanulni. Nincsenek illúzióim, tudom több év kemény munka (egy alig elfogadható szint elérése is), de érdemes belevágni? 

 

köszi

Longboat Creative Commons License 2010.10.11 0 0 400
Lefénymásolod, és leporellót ragasztasz belőle. Ez 4 oldalig, esetleg kicsinyítve akár 6 oldalig nagyobbacska kottapulton még működőképes.
Előzmény: Petyula (397)
czy Creative Commons License 2010.10.09 0 0 399
Tárogatót próbáltatok?
PETYUS Creative Commons License 2010.10.09 0 0 398
Olyan hosszú számokba illik belekomponálni kisebb-nagyobb szüneteket.
Ha mégsincs, akkor itt is működhet a lapozó ember. Ha senki sem vállalja, akkor nincs mese, meg kell tanulni kívülről.
Előzmény: Petyula (397)
Petyula Creative Commons License 2010.10.09 0 0 397

Szervusztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha én egyenlőre "csak" kottából tudok játszani, és egy zeneszám hosszabb, mondjuk három, vagy négy oldalnyi hosszú, akkor hogyan tudok lapozni? :-) Zongoránál láttam olyant, hogy van egy külön kotta lapozó ember, de nálunk a klarinétnél, ilyent nem láttam, nem hallottam.Szóval hogyan működik ez?

Kb. három, három és fél éve tanulok, szóval még nem tartok ott, hogy kívülről fújjam mondjuk a "Creol jazz"-t

Köszönettel : Péter

czy Creative Commons License 2010.09.26 0 0 396
http://www.youtube.com/watch?v=LWbj7FYEi3M&feature=related

:-)
leleka Creative Commons License 2010.07.17 0 0 395
Üdv mindenkinek!
Szükségem lenne egy klarinét kottára.. Már mindenhol kerestem de nem találom..csak boltban lehetne megvenni de drága..:S
John Williams: Viktor's Tale -> ez a címe, zongorakísérettel kellene
Kérem akinek megvan küldje el az e-mail címemre: leleka@citromail.hu
előre is köszönöm!
czy Creative Commons License 2010.06.14 0 0 394
... szomorúzenészek.. ))))))))))
Előzmény: Kocsmárosné Arany Virág (393)
Kocsmárosné Arany Virág Creative Commons License 2010.06.13 0 0 393
Szia, kedves iiioooiii!

Én elsősorban magyar népzenét játszom, úgyhogy átérzem a problémát. Nekem is volt hasonló problémám. Nekem a régebbi NDK-s hangszeremnél volt olyan hogy a fogott "a" billentyűnek a rugója nem volt elég erős, és kicserélték, és úgy sem volt jó. A cigányzenészek tanácsolták azt, hogy tegyek rá befőttes gumit a billentyűre, illetve a "lyuk fedőre" (vagy nem tudom, hogyhívják az igazi zenészek, mert én sem nagyon jártam tanárhoz). A "h" billentyűmnél a hasonló problémát én úgy oldottam meg, hogy kicsit feljebb hajtottam a billentyűt. (mondjuk gányolás volt ezerrel, de amikor elhoztam a hangszerésztől, még nem tűnt fel, csak 1,5 óra folyamatos zenélés után, és akkor meg zavart, és inkább megoldottam helyben...)

Ami még népzenéhez fontos (mondjuk mindegyikhez fontos, csak itt halmozottan) hogy könnyű legyen a mechanikád és még véletlenül se fejts ki több erőt a billentyű lenyomásához, mint ami feltétlenül szükséges. Szomorúzenészek ezt annyira nem érzik, mert okés hogy tartasz egy 4-5 órás próbát. Utána felállsz, és pihensz. Csak amikor ottvan hogy 8-12 órás lakodalom, bál, vagy egyéb és ott nincs sok megállás. Meg pláne az a szép, amikor vasárnap délután visszahívnak, hogy még egy kicsit kellene zenélni :D.

Egyébként merrefelé zenélsz? Lehet, hogy tarthatnánk egy "konzultációs jellegű" zenélést.

Üdv.
Előzmény: iiioooiii (392)
iiioooiii Creative Commons License 2010.06.05 0 0 392
Oh Petyus!

Ezer hála és köszönet!Szégyellem magam, hogy ennyire bamba vagyok, hogy ilyenre nem gondolok.Megnéztem és persze nem zár jól.Én meg már olyan idegállapotokban voltam emiatt, hogy vicc.....Pláne így utólag:).Lehet egy tanár megkönnyítene sok mindent,pláne az ilyen gyakorlati apróságokat.
Mégegyszer köszi a választ, még jó, hogy egy évig van garancia a hangszerésznél.
Minden jót!!
Előzmény: PETYUS (391)
PETYUS Creative Commons License 2010.06.05 0 0 391
Azt nézd meg, hogy hogy passzol a párna a lyukra!
Lehet, hogy kicsit ferde a fedő (minek mondják magyarul a "Klappe"-t?), és csak akkor zár rendesen, ha erősebben megnyomod. Ez esetben vissza a hangszerészhez!
Előzmény: iiioooiii (390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!