Keresés

Részletes keresés

áim Creative Commons License 2023.08.16 -2 3 16931

Hatékony mondat :)

 

OFF: Nagyon bocs, de kitört belőlem a nyelvtannáci! "utastájékoztatási hiányosságok be nem tartása miatt" helyesen "utastájékoztatási szabályok be nem tartása miatt" vagy "utastájékoztatási hiányosságok miatt". ON

Előzmény: H_CS (16930)
H_CS Creative Commons License 2023.08.16 -1 0 16930

Hogy a fenébe válaszoltak ilyen gyorsan? Nekem hetekig szoktak.

 

Biztos megijedtek ettől: "Az utastájékoztatási hiányosságok be nem tartása miatt jelen panaszlevelemet egyidejűleg az Önök felügyeleti szervének, az ÉKM Vasúti Igazgatási Szerv részére is megküldöm, hogy szükség esetén vizsgálatot tudjanak indítani."

 

(az ÉKM még nem válaszolt)

Előzmény: zjakabfi (16924)
bodecsabi Creative Commons License 2023.08.15 -1 1 16929

A nyári menetrendben az Agram nemz. forgalomban is kötelező helyjegyes Aug 28-ig.

Előzmény: zjakabfi (16923)
volumenu Creative Commons License 2023.08.15 -2 0 16928

Ma még program van...szerintem reggel indul meg a sok százezres tömeg.

Előzmény: 5047 032 (16927)
5047 032 Creative Commons License 2023.08.15 -1 0 16927

Az Isztriával is jönnek-mennek? 

Előzmény: volumenu (16926)
volumenu Creative Commons License 2023.08.15 -2 0 16926

Ma vége a Szigetnek...Holnap szívesen megnézném a CItadellát kifelé...vajon hány százan (ezren) akarnak felpréselődni?

Előzmény: volumenu (16922)
volumenu Creative Commons License 2023.08.15 -2 0 16925

Ezt én is írni akartam...1 hónap minimum 

Előzmény: zjakabfi (16924)
zjakabfi Creative Commons License 2023.08.15 -2 0 16924

Hogy a fenébe válaszoltak ilyen gyorsan? Nekem hetekig szoktak.

 

Előzmény: H_CS (16921)
zjakabfi Creative Commons License 2023.08.15 -3 1 16923

Nemzetközi forgalomban a Tópartra (Agram) sincs kötelező helyjegy.

 

Előzmény: volumenu (16922)
volumenu Creative Commons License 2023.08.15 -7 0 16922

Menetjegy!!! van kifizette sorry. HELYJEGY nincs! Ha a tópart IC re pl lehet kötelező HELYJEGY, a Citadellára se ártana! És igen, mindennapos sajnos. Az utazók 20 százaléka magyar, a többi csöves angol, kínai, szlovén, német stb vonat és fesztiválb.zi.

Előzmény: benbe (16920)
H_CS Creative Commons License 2023.08.15 -1 0 16921

De az is felettébb érdekes, hogy a MÁVINFORM egy árva betűt se ír a mai német katasztrofális állapotokról

 

Röviden: azért nem ír(t) egy "árva betűt sem", mert az ÖBB-re mutogatnak. Idézem az ÖBB-re mutogatásukat:

 

 

Köszönettel vettük a Társaságunkhoz eljuttatott megkeresését, mellyel kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatjuk.

 

A levelében említett tűzesetről hivatalos információt a korábbiakban sajnos nem kaptunk az érintett társvasutaktól. Az utastájékoztatásért felelős szervezeti egységeinkkel felvettük a kapcsolatot, akik haladéktalanul megkeresték az érintett vasúttársaságot. Az ÖBB visszajelzésében megerősítette, hogy a kialakult helyzet miatt forgalmi változások léptek érvénybe, melyet Társaságunk időközben már több utastájékoztatási felületen is meghirdetett. Honlapunkon az alábbi linkre kattintva tekintheti meg a vonatkozó információkat: https://www.mavcsoport.hu/mavinform/valtozas-budapest-es-becs-kozotti-vonatoknal-szeptember-10-ig-es-munchenzurich-fele.

Előzmény: volumenu (16909)
benbe Creative Commons License 2023.08.15 -1 1 16920

Az Interríil ki van fizetve, cserébe a vasútnak ideje lenne szolgáltatni!

Előzmény: volumenu (16918)
zjakabfi Creative Commons License 2023.08.15 -2 0 16919

A késő, és a honlapon közleménybe írt Zalaszentiváni pótlására írtam.

Amúgy te minden reggel megnézed a Citadelàt?

Azèt mert 2x volt tömegjelenet nem biztos, hogy minden nap van...

Előzmény: volumenu (16918)
volumenu Creative Commons License 2023.08.15 -2 0 16918

A Citadella minden csak nem kulturált sajnos... Auschwitzba a zsidókat szállították ilyen körülmények között, mint a 9,00 vonaton a Delibol. Persze gondolom ha lemegy a nyár és a sok interrailezgető fiatal hazatakarodik, talán javul a helyzet...

Előzmény: zjakabfi (16914)
H_CS Creative Commons License 2023.08.15 -1 0 16917

Már van róla hír.

 

Egy nappal később, mint amikor írni kellett volna erről.

És nem tartom kizártnak, hogy az eszrevetel@mav-start.hu-ra küldött levelek, és a Facebookon megosztott, hétfő reggeli RJ-t motorvonattal pótlós poszt alá beírt kommentek nyomán fetchöltek valami infót estére.

Vasárnap délután történt a tűz, már aznap is korlátozások voltak. Azért nem volt minek elindulnia hétfő reggel Budapestről, ami miatt motorvonattal pótolták az RJ-t reggel Bp-Hegyes között.

Előzmény: zjakabfi (16914)
95 860 00 4914-1 Creative Commons License 2023.08.14 -1 0 16916

Nekem pl. a Streckenagentben jött a mobilra a push üzenet, hogy nem járnak arrafelé a vonatok, sőt, ha rákeresel, akkor is írja, hogy Aktuelle Alternative, amikor pl. elvisz Mühldorf felé. Tehát NEM igaz, hogy ne lett volna információ, csak máshol kell(ett volna) keresni... 

Előzmény: volumenu (16909)
További magyar hang Creative Commons License 2023.08.14 -1 0 16915

Talán szégyellik, hogy ennek náluk lassan hagyománya van.

Az év elején volt egy nagyon hasonló eset:

https://www.bgland24.de/bgland/rupertiwinkel/freilassing-ort46550/bahnhof-freilassing-brennender-zug-loest-streckensperrung-aus-alle-infos-92038591.html

Előzmény: H_CS (16910)
zjakabfi Creative Commons License 2023.08.14 -2 0 16914

Már van róla hír.

A Citadellat azért írja, mert kulturált módon pótolja részben belföldön.

 

Előzmény: volumenu (16909)
H_CS Creative Commons License 2023.08.14 0 0 16913

Majd a szokásos maszlaggal telített válaszlevél megy tovább a vasúti hatósághoz.

Előzmény: volumenu (16912)
volumenu Creative Commons License 2023.08.14 -1 0 16912

Felesdleges billenytűkoptatás...kapsz egy válaszlevelet a szokásos maszlaggal, mint én is állandóan: "Célunk az utazóközönség maximális kiszolgálása, a menetrend betartása bla bla bla" Ezt bárki le tudná írni, még egy óvodás is! De változni úgyse fog semmi 2034-re se! Az idei nyár megmutatta hogy a MÁV sincs a helyzet magaslatán, a Dunántúlon minden 2. vonat fél órát késett!

Előzmény: H_CS (16911)
H_CS Creative Commons License 2023.08.14 0 0 16911

De az is felettébb érdekes, hogy a MÁVINFORM egy árva betűt se ír a mai német katasztrofális állapotokról, de hogy a Cicadella minden nap órákat késik befelé, azt leírja...Kifelé meg annyian akarnak rajta utazni, hogy még állóhely sincs, mert a fülkék előtti folyosó is tele van...Instant pánikroham.

 

Kaptak is érte egy panaszlevelet, amit parallelbe megküldtem a felügyeleti szervüknek, az ÉKM Vasúti Igazgatási Szervnek is. Látják a címzettek listáján a saját e-mail címük mellett. :) 

Előzmény: volumenu (16909)
H_CS Creative Commons License 2023.08.14 0 0 16910

Szerintem feltétel nélkül visszaadják a jegy árát.

 

Szerintem meg nem. Magyarországon mindenről igazolást kérnek, akkor is ha egyébként 1 percnyi számítógépben turkálás után meg lehet szerezni az elbíráláshoz szükséges információt.

 

 

Az, hogy nincs meghirdetett pótlás, felettébb fura.

 

 

Ma du. 2.-ig teljes kizárás volt. Azóta egy vágányon járnak a vonatok, óránként egy pár. (De az sem a Railjet, hanem egy német regionális vonat)

Persze ezt is a bajor sajtóból tudtam meg, nem a DB honlapján. Ott ennyi van kint - megjegyzem, a 18.-ig tartó helyreállítást az ÖBB korábban leközölte, mint a DB.

 

 

Streckenstörung zwischen Rosenheim und Salzburg; internationaler Fernverkehr zwischen Deutschland und Österreich über Salzburg stark eingeschränkt

 

Aufgrund eines beendeten Feuerwehreinsatzes am Gleis bei Traunstein ist die Strecke zwischen Rosenheim und Salzburg derzeit gesperrt. Dadurch kommt es im Fernverkehr der Deutschen Bahn zu Zugausfällen und Umleitungen mit Verspätungen.

Betroffen sind folgende Verbindungen im Fernverkehr:

Bis einschließlich 14.08.2023:

  • IC/EC- und RJ-Züge aus Deutschland kommend enden größtenteils in München. Die Züge aus Österreich kommend enden größtenteils in Salzburg.
  • Vereinzelte Züge der o.g. Relation verkehren auf dem kompletten Laufweg und verspäten sich aufgrund der eingeschränkten Streckenkapazität.

Ab dem 15.08.2023:

  • RJ-Züge München – Salzburg – Wien – Budapest fallen zwischen München Hbf und Salzburg Hbf aus.
  • IC 2082 und IC 2083 fallen zwischen München Ost und Berchtesgaden aus.

Reiseempfehlung: Nutzen Sie zwischen Salzburg und München auch die Züge des Nahverkehrs.

Wir gehen aktuell davon aus, dass die Einschränkungen bis zum 18.08.2023 anhalten werden. Sobald uns neue Informationen vorliegen, werden wir Sie an dieser Stelle auf dem Laufenden halten.

Bitte informieren Sie sich nochmals vor Reiseantritt über Ihre Verbindung auf bahn.de, im DB Navigator oder bei der telefonischen Reiseauskunft 030/2970.

Előzmény: zjakabfi (16907)
volumenu Creative Commons License 2023.08.14 -1 0 16909

De az is felettébb érdekes, hogy a MÁVINFORM egy árva betűt se ír a mai német katasztrofális állapotokról, de hogy a Cicadella minden nap órákat késik befelé, azt leírja...Kifelé meg annyian akarnak rajta utazni, hogy még állóhely sincs, mert a fülkék előtti folyosó is tele van...Instant pánikroham.

volumenu Creative Commons License 2023.08.14 -1 1 16908

Akinél van okostelefon, felszáll arra a vonatra, amire tud, ami megy. Ismerősöm is ezt tette, 16 óra utazás után már Hegyesben van... ilyenkor merjen bárki ugatni, hogy nem arra a vonatra szól a jegye...

zjakabfi Creative Commons License 2023.08.14 -2 0 16907

Szerintem feltétel nélkül visszaadják a jegy árát.

Az, hogy nincs meghirdetett pótlás, felettébb fura.

Előzmény: H_CS (16906)
H_CS Creative Commons License 2023.08.14 0 0 16906

+ még két dolog

 

1.) A német vasutasok lehet, hogy kiröhögnek, ha hozzájuk mész igazolást kérni, hogy a vonat nem közlekedett - mert a Start igazolás nélkül nem adja vissza a jegy árát.

2.) A német vasút oldalán nem írnak alternatív eljutási lehetőségekről, ahogyan arról sem hogy más útvonalon elfogadnák-e a Salzburg felé szóló jegyeket. (pl. Passaun keresztül)

 

A röhej már csak az lenne, ha a német nyelvű igazolást el kéne vinned szakfordítóhoz lefordíttatni és közjegyzőhöz hitelesíttetni, hogy szakfordító fordította le - annak érdekében, hogy a Start elfogadja a papírt a hírhedt magyar bürökratikus rendszerben.

Előzmény: zjakabfi (16904)
H_CS Creative Commons License 2023.08.14 0 0 16905

Már tegnap is kimaradt egy jeti, amit ma párosban a Start belföldön pótolt.

Azért ugye Münchenből nem a Start feladata elszállítani az utasokat?

Mert a kétpói siklásnál sem jött az ÖBB meg a CFR pótolni...

 

Münchenből nem a Start feladata elszállítani az utasokat. Ilyet én nem állítottam. És azt sem, hogy a Startnak kellene elmennie Münchenbe bármilyen vonatot pótolni.

A Startnak az sem feladata, hogy struccpolitikát játsszon, és megjátssza, hogy semmit sem tud arról, hogy miért nem tudnak az utasok Münchenből elindulni.

Ha a Startnál vetted a jegyedet, akkor pedig nem a DB feladata hogy a jegy árát visszaadja, ha nem tudsz elutazni. A Start viszont nem fogja visszaadni, ha nem hajlandó tudomást venni arról, hogy mi történt Salzburg és München között.

Előzmény: zjakabfi (16904)
zjakabfi Creative Commons License 2023.08.14 -3 1 16904

Már tegnap is kimaradt egy jeti, amit ma párosban a Start belföldön pótolt.

Azért ugye Münchenből nem a Start feladata elszállítani az utasokat?

Mert a kétpói siklásnál sem jött az ÖBB meg a CFR pótolni...

Előzmény: H_CS (16900)
H_CS Creative Commons License 2023.08.14 -1 0 16903

Ismerős utazik haza és Salzburgból Bécsbe is a Bregenzivel jönnek.

 

A Bregenzi egyesítve jár a Münchenivel Salzburg és Bécs között. A bregenzi a Hauptbahnhofról a reptérre, a müncheni pedig Budapestre megy.

Tehát egy olyan vonattal jön, aminek két szerelvényből kellene állnia, de csak egy stokk van rá kiadva és az is 90 percet késik a terelés miatt?

Előzmény: volumenu (16901)
H_CS Creative Commons License 2023.08.14 -2 0 16902

A RJ61 Bécsből fog csak indulni Pestre...Káosz !

 

Budára. Mert csak Budapest-Kelenföldig járnak a jetik napközben.

https://www.mavcsoport.hu/sites/default/files/upload/line-lock/v1_hirdetmeny_1_obb_0812_0831.pdf

 

Mindenesetre az utasnemtájékoztatás miatt úgy is ment a panaszlevél a Startnak, hogy én nem vagyok közvetlenül érintett. Mert a MÁV honlapján nincs kiírva semmi.

Előzmény: volumenu (16901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!