Keresés

Részletes keresés

glycerin Creative Commons License 2005.09.16 0 0 202
még mindig betonoznak... vajon meddig tarthat ez?
Előzmény: glycerin (201)
glycerin Creative Commons License 2005.09.06 0 0 201

Betonozzák az Ároktő utcát :))) meg a miénket is... 50.000 Ft a hozzájárulás/ház.

és nem tud bejönni a kukásautó az utcába :((

glycerin Creative Commons License 2005.08.04 0 0 200
Brutális... én csak a kertig jutottam, de az is jól (f)elázott. A vízszintes eső miatt meg ömlött be az ablak alatt a víz.
Aranyos a felirat ;))
Előzmény: Grimbi (199)
Grimbi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 199
A képek a Szent Imre herceg úton készültek, kb fél órája.csatornaCsatorna
Srábel Balambér Creative Commons License 2005.07.25 0 0 198

Mikor kezdődik az építkezés?

 

Én személy szerint azt remélem, soha, de lagalább is addig nem, amíg a Cinkotai úton ömlik át a személy- és tehereautók nagy része az M3 és az M5 között. Ha ez a forgalom esetleg egy M0 nevű talán valamikor megépítendő úton fog haladni, akkor már csak a közművek nem megfelelő volta, illetve a különféle önkormányzati üzemeltetésű szolgáltatások (iskola, orvosi rendelő, stb.) hiánya miatt fogom rázni a fejemet. Az nem úgy megy ugyanis, hogy püff, ledobok egy lakóparkot a mezőre, aztán jól van. Bővebb referenciával a Pilisben újonnan megépült lakóparkok, és a Duna között lakók tudnak adni (pl. Pomázon szürke habot vet az addig kristálytiszta patak).

 

OFF

Kortárs, kedves!

Korábban voltak ON hozzászólásaim, de egy idő után (elég hamar) abbahagytam, mert az eluralkodó hangnemet nem találtam számomra kedvesnek. Mindazonáltal olvastam a beírásokat, és egyre gyűlt bennem a rosszallás, ami egyszer csak "kiverte a biztosétékot". Ennek eredménye volt a legutóbbi beírásom, amit csak azért tettem, mivel Topicindító (aki elég rég járt erre, talán kitlitották?) erősen csodálkozott, miért nem ír neki senki. Ennek okát próbáltam megvilágítani, és ezt érezted Te kioktatásnak. De én vagyok a hülye, minek is próbálok megváltoztatni felnőtt(?) embereket?

 

SB

Előzmény: jocek17 (197)
jocek17 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 197

Sziasztok!

 

Hallottatok a Szőlőhegyi lakópark építéséről? Mi a véleményetek?

 

Én személy szerint annak örülök, hogy nem olyan nagy mértékben építik be mint anno akarták még pár éve. Mert azért minden zöldterületet nem kéne beépíteni, ha már "kertvárosias" kerületben élünk. Az igaz, hogy ezzel még jobban megnő a forgalom a Cinkotai úton, de egyszer már csak megcsinálják az is. 2*2 sávosra bővítik és elkerülő út lesz a Keresztúri útig. (a Liget sor folytatásaként) Mármint ezt igérik. De ami biztos, ha elkezdik a lakóparkot építeni, lesz egy 2*2 sávos út a Gyöngytyúk utcával párhuzamosan egészen a Naplás útig. Ami nem rossz, mert nagy a forgalom a Gyöngytyúk utcában, 17. utcában .......  egész a naplás útig. Ennyiben azért jó lenne. Ja és olvastam, hogy lenne ott egy elég nagy parkos rész is.

 

Ti milyen fejleményekről tudtok? Mikor kezdődik az építkezés?

 

 

glycerin Creative Commons License 2005.07.09 0 0 196

Bármilyen súlyos büntetés megteszi... csak legyen, aki elkapja őket és végrehajtja.

Nálunk is havonta újrafestik a buszmegálló váróbódéját (zöld-kék), de másnapra már graffitis (azaz alkoholos filces no-művészet firkás)... bár most épp 2 napja semmi.... talán megunták?

Sok kis hülye divatköcsög, akik 3betüs szavak firkálásától érzik magukat nagyfiúnak! Asszem megvan a büntetés.. éterrel elkábítani őket, aztán amíg eszméletlenek, a legbénább tetkóssal a homlokukra varrni a legutolsó "művüket". Rögtön tanulnának belőle :))

Előzmény: www.arvai.hu (195)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.07.08 0 0 195
Bár nem én lettem megszólítva, de íme egy on beírás:
Hogyan, mivel lehetne megfékezni a szemétláda falfirkálókat? A tarack utcai megállónál van egy kőfal. Ezt elkészülte napján összerondították valakik. Ma megint „dolgoztak”. Fényes nappal történhetett, mert reggel még csak a régi firkálás volt a falon.
glycerin Creative Commons License 2005.07.08 0 0 194
lemaradtak:

Képek
sitt-telep1,2
horgásznak mégis
erdő 1-2
Előzmény: kortárs (193)
kortárs Creative Commons License 2005.07.08 0 0 193
kedves Suzanne és Balambér!

ti csak salfonzt jöttetek jómodorra tanítani? írhatnátok némi on-t is ;)

pl: a Naplás tónál jártam hét közepén és 2 méterenként úsznak a vizen a döglött halak.

szintén a Naplás útnál a kietlen szeméttelep(?)en nagyon élénk a teherautóforgalom, az egyiket egy 12 éves kissrác vezette, a másik vezetője meg rám kiabált, hogy minek fotózok? sztem éppen tiltott sittet rakott le valamelyik eldugott sarokban, aztán beijedt, hogy firkász vagyok :))

az erdőben is jártunk, ahol mutáns szúnyogok vannak :-o 3. napja nem múlik a csípésük, bnőmnél meg 1,5 nap késleltetéssel jöttek elő (és neki sem múlnak)...
a növényekről nem is beszélek, azóta is merő vörös duzzanat a lábam... szóval hosszúnadrágot javaslok az erdőjáróknak.

Képek
sitt-telep1,2
horgásznak mégis
erdő 1,2
Susanne Corbis Creative Commons License 2005.07.04 0 0 192
Nincs tudomásom róla, hogy francia lennék. Te viszont egy eggész nemzetet (ha lehet ilyent mondani a francia állam polgáraira) megsértettél.

Én magyarnak érzem magam, hiszen ezt az ország ad otthont nekem. Itt születtem, itt jártam oviba, itt tanultam, itt voltam elsőként szerelmes. Itt élem mindennapjaimat, itt sírok, itt nevetek, s – ha tehetem – itt nevettetek meg másokat.

Furcsamód ebben az országban tanultam meg, mit is jelent ez a szó: tolerancia. Tudod, vannak emberek, akik zavarban vannak a bőröm színe miatt. Jobban zavarja őket, mint a Te kutyád csaholása. Pedig tőlem nyugodtan aludhatnának. :-)
Előzmény: salfonz (187)
Srábel Balambér Creative Commons License 2005.07.04 0 0 191
Összeszedtem néhány idézetek Tőled (csak az utolsó 50 közül):

(156)
…vmelyik hülye tapló kutyái éjszaka felébresztenek?
Engem a múltkor a baromjának kettő kutyája sztereóban vonyítva 23-kor ébresztett.
Szóltam udvariasan a taplójának, hogy …
Mint várható volt, a manusnak állt feljebb. (Ahogy kinéztem belőle, más nem is volt várható.)

(161)
Neked gőzöd nincs arról, hogy milyen az, amikor tanulsz, dolgozol (a gépen), egy paraszt kutyáinak a csaholását kell hallgatnod.
Tahó Magyarország! ez az!

(180)
Balkán! Prosztaták és bunkók tömkelege!

(182)
Még egyszer mondom, de lassan , hogy megértsd:

Lassan mondtam, így érthető?

(185)
Nem értesz te semmit.
Kicsikét többet kéne művelődnöd, olvasgatnod, pl. képregényeket kezdetben. Aztán majd jöhet egy kis filozófia, esetleg (ha van rá agyi kapacitásod) egy kis fizika (Einstein). De szerintem ez már nálad reménytelen.

(187-188)
A finom nickneved alapján Te természetesen "kékvérű" arisztokrata vagy.
Te francia vagy?
Mert akkor megértem, hogy bunkózol, hiszen abból egyértelműen következik!
Tudod mit, ha csak erre fussa tőled, hogy személyeskedni akarsz, akkor gyere a polidilire. Ott aztán veszekedhetünk megállás nélkül.
Vagy másik megoldás: gyere a "kultúr mögé", tapló!

Jó sokan vannak olyanok, akiket zavar az a stílus, ami első 3 idézetből süt. Aztán (182) ok nélkül sértegetni kezdtél valakit (azzal, hogy gyengeelméjűnek állítottad be), aki mindössze annyit próbált megértetni Veled, hogy nem biztos, hogy 100%-ig igazad van. Ugyanezt tetted a (185)-ben is. Aki megpróbálta ezt finoman az értésedre hozni, megkapta a (187-188)-at. Aztán www.arvai.hu is megkapta a magáét. Tudom, én is meg fogom kapni (de engem se érdekel), de azért egy próbát megér: hátha elgondolkozol, és a legközelebb nyitandó topcjaidban kevésbé leszel agresszív. Ugyanis valahol itt kell keresni a topicod elhalásának eredőjét.
Végezetül már csak egy kérdésem lenne: Mi a véleményed azokról, akik képtelenek tiszteletben tartani mások véleményét?
salfonz Creative Commons License 2005.06.21 0 0 190

Tudod mit, képzeld nem!

 

Én teljesen jószándékkal nyitottam ezt a topicot, de látom egyesek részéről személyeskedéssé vált, így gyakorlatilag nincs semmi értelme. 

 

Rengeteg téma lett volna, de választ felvetéseimre sem kaptam, érdektelenségbe fulladt az egész. 

 

Úgy hogy tártalan, töröltetem.

 

bybyby  

Előzmény: www.arvai.hu (189)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.06.19 0 0 189
Nem gondolod, hogy itteni magányosságod oka önmagadban rejlik?
Előzmény: salfonz (188)
salfonz Creative Commons License 2005.06.18 0 0 188

Tudod mit, ha csak erre fussa tőled, hogy személyeskedni akarsz, akkor gyere a polidilire. Ott aztán veszekedhetünk megállás nélkül.

 

Vagy másik megoldás: gyere a  "kultúr mögé", tapló!

Előzmény: Susanne Corbis (186)
salfonz Creative Commons License 2005.06.17 0 0 187

A finom nickneved alapján Te természetesen "kékvérű" arisztokrata vagy.

 

Te francia vagy?

 

Mert akkor megértem, hogy bunkózol, hiszen abból egyértelműen következik!

 

  

Előzmény: Susanne Corbis (186)
Susanne Corbis Creative Commons License 2005.06.11 0 0 186
Már megbocsáss, de lehetnél picit szerényebb! Ha a hozzászólásaid valódi énedet tükrözik, akkor bizony te vagy az egyik legjobb példa a balkáni bunkók szemléltetésére.
Előzmény: salfonz (185)
salfonz Creative Commons License 2005.06.05 0 0 185

Nem értesz te semmit.

 

Kicsikét többet kéne művelődnöd, olvasgatnod, pl. képregényeket kezdetben. Aztán majd jöhet egy kis filozófia, esetleg (ha van rá agyi kapacitásod) egy kis fizika (Einstein). De szerintem ez már nálad reménytelen.

 

De azért próbáld meg. Ki tudja...

Előzmény: cucu (183)
salfonz Creative Commons License 2005.06.05 0 0 184

Nekem sincs veled.

 

ByBy cucu!

Nagyon sajnálom, hidd el.

 

 

Előzmény: cucu (183)
cucu Creative Commons License 2005.06.04 0 0 183

Hát, bekövetkezett, amitől az elejétől kezdve tartottam: innentől kezdve semmilyen beszélnivalóm nincs veled! Pedig próbáltam a topicodat életben tartani és vigasztaló dolgokat írni...

üdv

Előzmény: salfonz (182)
salfonz Creative Commons License 2005.06.04 0 0 182

A francokat figyel erre senki.

 

Nézd, én szgépen dolgozom, s itt nem ugat, hanem őrjöng 2 db. kutya. Svájcban ezért rendőrt hívhatsz, ott így működik.

 

Még egyszer mondom, de lassan , hogy megértsd:

 

Mi, kutyatartók által zavartatottak, kikérjük magunknak, hogy emberi jogainkban korlátozzanak: emberi jog (Alkotmány), a pihenéshez való jog.

 

Továbbá csendháborítás (éjjel 2-kor)

 

Lassan mondtam, így érthető? 

 

 

Előzmény: cucu (181)
cucu Creative Commons License 2005.06.03 0 0 181

Nem egészen! Mostmár egyre jobban odafigyelnek ezekre az "apró" részletekre, lévén hogy az EU-ban is van erre törvény. Itthon is hallani, hogy a régi "csendrendelet" visszatér a rendtartásba, sőt, talán a csendőrség is...

Na, aludj jól!

Előzmény: salfonz (180)
salfonz Creative Commons License 2005.06.03 0 0 180

Ok.

 

Befejeztem a témát.

 

(Majd írok a T. OGY képviselőnknek, hogy csináljon valamit, pl.törvényt. Svájcban erre nagyon kemény törvények vannak, hogyha valaki zavarja a másik nyugalmát. Tudom, voltam ott. Ez tiszta balkán.)

 

Jó, téma:00000000000000000000000000

 

 

Balkán! Prosztaták és bunkók tömkelege!

 

OK, ezzel kell élnünk, amíg meg nem halunk.

 

Fasza egy ország, nem mondom!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: cucu (179)
cucu Creative Commons License 2005.06.03 0 0 179

Sokáig gondolkodtam, hogy írjak-e. Nézd, én teljesen egyetértek veled ami a kutyatartást illeti. Nekem is sok gondom volt a szomszédok neveletlen kutyáival. Szóval, én már unom ezt a dolgot, ráadásul volt erre már jó pár topic. Talán éppen emiatt. De most csend van, mert a szomszédaimmal szép lassan, de kitartóan megérttettem, hogy mi illik és mi nem. Sok sikert neked is hozzá, ne félj, menni fog!

Előzmény: salfonz (177)
salfonz Creative Commons License 2005.06.03 0 0 178

Kifelejtettem:

 

vagy Csendőrség kéne...

Előzmény: salfonz (177)
salfonz Creative Commons License 2005.06.03 0 0 177

"Kutyatűrő" társaim!

 

Régi téma, de újra felhozom:

 

Utána néztem, valóban nincs jogszabály/rendelet a kutyatartásra vonatkozóan. Volt egy tanácsi rendelet, melyet a rendszerváltáskor töröltek. Azóta ez senkit sem érdekel.

 

Azóta dívik a démokrácia, s mindenkinek mindent szabad.

 

Pl: itt írok a dolgozóban, s mellettem nem ugatnak, hanem őrjöngenek a prosztata (bocs. : prosztinger) kutyái.

 

Szóval, meddig lehet ezt elviselni, vagy köteles vagyok éccaka is hallgatni a csaholást?

 

Miért nem "alkot" a T. Önkormányzatunk egy ebtartási rendeletet, amely kötelezné a kutyatulajdonosokat a rendre és a csendre? 

salfonz Creative Commons License 2005.05.22 0 0 176

Valóban, azt vitték el a Hősök terére.

 

De nem fér bele a szemét, tehát mellé lerakják, hiszen mi a fenét csináljanak, ha tele van a konténer?

 

Kevés a konténer, vagy gyakrabban kéne üríteni.

 

 

Előzmény: glycerin (173)
Peto Creative Commons License 2005.05.22 0 0 175
Ígérem, ha lesz, küldeni fogok menetrendet majd annak idején.
Előzmény: glycerin (174)
glycerin Creative Commons License 2005.05.22 0 0 174
Jó, köszi! Igazad van, nem követtem a témát. A fél óra (max!) várakozás már nem rossz... kivéve, ha az orrom előtt megy el ;)
Előzmény: Peto (170)
glycerin Creative Commons License 2005.05.22 0 0 173

"Pl. Csaba-Újtelepen is volt, most nincs, pedig szükséges lenne!"

 

Az is túlterhelt volt. Én azt hittem, csak átrakták a Hősök terére.

Előzmény: salfonz (171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!