Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 69
Előzmény: sonran (68)
sonran Creative Commons License 2005.03.26 0 0 68
Nem azért járok, de azért be kell vallani hogy nagyon jók :-)))
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 67
Te a cickokért/látványukért jársz egy számtech boltba?!
Előzmény: sonran (66)
sonran Creative Commons License 2005.03.26 0 0 66
Arról nem is beszélve, hogy olyan cickókat sem látni mindenhol amik a pénztáros kiscsajszinak vannak.
Puszi Noncsinak!
sonran Creative Commons License 2005.03.26 0 0 65
ott vettem!!!!
Honnan vette, hogy nem ott vettem?
Előzmény: munich (64)
munich Creative Commons License 2005.03.26 0 0 64
Nem ott vetted és kicserélik... Aha, persze...
Előzmény: sonran (63)
sonran Creative Commons License 2005.03.25 0 0 63
Többször is vásároltam, már az említett üzletben, alkatrészeket és nemrégen egy komplett konfigurációt is. Soha nem volt panaszom a kiszolgálással.
Az is igaz, hogy nekem egy személyes ismerősöm dolgozik ott, aki néha elmeséli milyen képtelen alakok járnak néha oda.
Nagy valószínűséggel a nem megfelelő viselkedés vezet oda, hogy az emberrel így viselkedjenek, de ezt nem tudhatom, mivel nem voltam ott.
A konfigomba amit nálluk vettem nem igazán műkszik a videokártya. Lehet vele filmet nézni, netezni, stb., de amint egy játékot el akarok indítani, egyszerűen kikapcsolja a monitort.
Felhívtam őket ezzel a gondal és azt mondták bármikor bevihetem és megcsinálják, vagy kicserélik.
munich Creative Commons License 2005.03.25 0 0 62

Mivel összesen kétszer voltam ott, egyszer mikor leadtam a kártyát, egyszer mikor úgy volt, hogy visszaadják, ezen kívűl kétszer értekeztem velük telefonon, ez 3 hétre lebontva szerintem nem olyan sok, hogy "unják a képemet".

Másrészt ők vannak értem...

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.24 0 0 61

azért, mert rohadtul unják már a képedet.

 

Van egy mondás: okosabb enged, szamár szenved.

Előzmény: munich (60)
munich Creative Commons License 2005.03.24 0 0 60

Mivel, hogy ők maguk elismerték, hogy a kártya nem működik és hibás és mindössze azt a kifogást találták, hogy azért nem érvényesíthető a garancia, mert nincs meg a garanciaszámon kívűl még egy titkos jelzés,  akkor a napnál is világosabb, hogy ebben az esteben nem én hazudok.

Persze felmerül az a kérdés is, hogy miért közel 3 hét elteltével jöttek erre rá...

Meg még sok egyéb kérdés ami ennek a cégnek a tisztességességét kérdőjelezi meg.

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.24 0 0 59

én akkor sem hiszem el így a történetet.

 

A kereskedő nyilvánvalóan jogszabályokkal fog neked dobálózni, mert a két szép szemedért nem fogja visszavenni azt a cuccot, amiről gyanítható, hogy a tönkremenetelét hozzánemértő szerelés , helytelen kezelés okozta. Ha szerinted a jogszabályok sértik a te jogaidat, akkor fordulj a Fogyaszóvédelmi Egyesületekhez.

 

Természetesen hibázni bárhol lehet, a balhét pedig valakinek vinnie kell. Persze az is lehet, hogy ha nagyon erőszakos vagy, akkor inkább futni hagynak, minthogynem az igazukat védjék egy nyamvadt videokártyáért.

 

 

Előzmény: munich (58)
munich Creative Commons License 2005.03.24 0 0 58

Nyugodtan utána lehet nézni a történetnek!

Dohány utca 36. szám alatt kell érdeklődni

Tel.: 322-4658

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.24 0 0 57

de írok még egy előremutató javaslatot, amennyiben mégis igaz amit leírsz.

 

Léteznek fogyasztóvédelmi egyesületek, pl. az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület. Ők foglalkoznak olyan ügyekkel, panaszokkal, amikor a különféle jogszabályok sértik a fogyasztók jogait.

Előzmény: munich (53)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.24 0 0 56
még egy levél munichtől és megy a levél az aquacomnak, benne a topikra mutató linkkel.
Előzmény: verz (55)
verz Creative Commons License 2005.03.23 0 0 55
Jó, most már egyértelmű, h fizetett provokátor vagy, aki a konkurenciának "dolgozik"!

1. Az Aqua árjegyzékében nem szerepel semmilyen Geforce Ti4200-as kártya.
2. Nem írtad le (nyilván félvén a pertől), melyik üzletben vásároltál.
3. Ez a "titkos" címke baromság. A bolt szokta ráragasztani a saját - egyáltalán nem titkos - garanciacimkéjét, h ellenőrizni tudják, valóban náluk vetted-e a cuccot. Ha az nincs meg, akkor tényleg elhajtanak a pcsába (jogosan)!

Hazudsz össze-vissza, csak vigyázz, mert a Mistral is beperelt már topiktársat hitelrontásért!
Előzmény: munich (53)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.03.23 0 0 54
Erre -remélem- mondtad nekik, hogy az ilyen szabályokat imádják a fogyasztóvédelemnél, és elkérted a vásárlók könyvét.

(Ha leírod, hogy neked vásárláskor ellenőrizni kellett volna egy olyan cimke meglétét, amelyről nem tudhatsz, mert titkos, akkor eleve nyert ügyed van.)
Előzmény: munich (53)
munich Creative Commons License 2005.03.23 0 0 53

Most azt a történetet találták ki embereink, hogy nem vitatják, hogy a kártya rossz, hanem ,hogy az aljáról hiányzik egy titkos azonosító címke (nem a garancai-azonosító szám vagy mi hanem egy másik) amit nekem még a boltban ellenőriznem kellett volna, hogy rajt van e a kártyán.

Mivel folyton jogszabályokkal példálóztak megkérdeztem hol van az leírva, hogy nekem több címke meglétét kell ellenőriznem, azt a választ kaptam, hogy az sehol sincs leírva mert ez titkos.

Szóvel nekem egy titkos azonosítót kellett volna ellenőriznem! Bravó!

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.23 0 0 52

soha nem volt Intel processzorom.

 

 

Előzmény: mr_ricsi (51)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.03.23 0 0 51

"lefotóztam azt a bizonyos ATX12V csatlakozót"

 

Ez az alaplapon a procit látja el árammal. (Az intel alaplapok el sem indulnak, ha nincs rádugva.)

Előzmény: Törölt nick (44)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.03.23 0 0 50

"Ennek a kártyának, amit vettem szinte minden műszaki paramétere megegyezik a korábbi kártyámével"

 

Számomra az a furcsa: lehet még ti4200-as újonnan venni?

 

"egy merőben új történettel áltak elő"

Mi az új ötlet?

Előzmény: munich (47)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.03.23 0 0 49

"ha minden oké lenne a kompatibilitás körül, akkor nem füstölt volna el a videokártya..."

 

Márpedig a gyári specifikációk szerint ez a kártya használható ebben az alaplapban.

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.23 0 0 48

van egy építő javaslatom:

 

vidd el a kártyát a Mistral szervízbe, és mutasd meg a jóembereknek, hogy mondjanak rá okos dolgokat. Ha szépen megkéred őket, akkor segíteni fognak.

 

Mivel nem ott vetted, ezért a szervízes kollégának nem érdeke téged átcseszni. Valószínüleg az ő véleménye is egyezni fog azzal, hogy az elfüstölést nem a kártya selejtes volta okozta, hanem a tápegységed hibája. Vagy egy olyansmi szerelési hiba, hogy azt a bizonyos P4-es ATX12V-os csatlakozót nem kötötted be.

Előzmény: munich (47)
munich Creative Commons License 2005.03.22 0 0 47

Ennek a kártyának, amit vettem szinte minden műszaki paramétere megegyezik a korábbi kártyámével, és teljesen evidens, hogy kompatibilis a géppel, ráadásul égési sérülés sincs rajta, továbbá az Aqua az selejtes árut forgalmaz...

Egyébként már ezt ők is belátták és egy merőben új történettel áltak elő. Egyszerűen szánalmasak!

 

verz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 46
SZVSZ nyugodtan maradhatunk abban, h az Aqua nem rosszabb (sőt szerintem jobb), mint a komputerboltok nagy része.

Nem árulnak direkt selejtes cuccokat (az más kérdés, h néhány éve - valszeg a minőségellenőrzés megspórolása miatt - egyre több a gyári hibás áru :().

A videokártya elfüstölni - általában - csak túlhajtás, ventilátorhiba vagy táphiba miatt szokott. (Persze lehet gyári hibás a VPU is, de akkor vagy eleve nem is ad képet, vagy használhatatlan a képe.)

Elfüstölt alkatrészeket - az esetek zömében - nem szoktak kicserélni (ha látszik az égésnyom...)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 45
ha minden oké lenne a kompatibilitás körül, akkor nem füstölt volna el a videokártya...
Előzmény: mr_ricsi (43)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 44

csak hogy teljes legyen az írás, lefotóztam azt a bizonyos ATX12V csatlakozót.

 

 

Előzmény: Törölt nick (40)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.03.22 0 0 43

"nem én mondom hogy nem kompatibilis, hanem az Intel."

 

De az Intel ilyet nem mond. Munich korábban ti4200-at írt, ami 4x/2x AGP-s, 1.5V-os VGA. És az Intel ugyanezt írja az alaplaphoz is.

 

Tehát kompatibilisek.

Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 42

nem én mondom hogy nem kompatibilis, hanem az Intel.

 

Egyébként meg bármilyen készülék esetén érvényes az a szabály, hogy működtetés előtt el kell olvasni a használati utasítást, mert ha nem annak megfelelően működteted, akkor a garancia ugrik.

 

Nem véletlenül irtam korábban, hogy aki nem ért a hardverhez, az kizárólag saját felelőségre nyúljon bele a gépébe. Ha pedig valamit elront, akkor ne sírjon a szája.

Előzmény: munich (41)
munich Creative Commons License 2005.03.22 0 0 41
Nem mellesleg megnéztem ponosabban, a mostani videokártyám olyan ami szerinted not compatible... Gef. 2 3 éve működik hiba nélkül.
Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.22 0 0 40

Ja és a tápegység kérdés.

 

itt van az alaplapod doksija, nézegesd meg a 70. oldalt.

 

ftp://download.intel.com/support/motherboards/desktop/D845hv/hvwn_English.pdf

 

 

ott le van írva, hogy ez az alaplap kizárólag olyan tápegységgel működtethető, amin ott van a P4-es kiegészítő csatlakozó is, és azt is be kell kötni. Elég valószínű, hogy az ACORP ATX-es tápegységen nincs meg ez a csatlakozó. Mert ha ezt kötötted be, akkor a gépet be tudod kapcsolni, de előbbutóbb valami tönkremegy benne.

 

 

 

 

Előzmény: munich (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!