Keresés

Részletes keresés

építkező11 Creative Commons License 2017.12.25 0 0 24215

Továbbra is úgy gondolom, hogy a nyári hűvösség nálad a szigeteletlen padlóból származik. Szüleimnél is csak úgy nyomja a hideget, nyáron ez kellemes.

Előzmény: Parci (24210)
Parci Creative Commons License 2017.12.25 -2 0 24214

ytong 10-es válaszfalat a szerelőbetonra szokták állítani, mint a tégla válaszfalat vagy csak simán aljzatbetonra, mint a gipszkartont?

Előzmény: Nikolas Pe (24211)
qwer1234 Creative Commons License 2017.12.25 0 0 24213

Gondolom belül ti sem vakoltátok a silkát, hanem csak glett lett, nem?

Már ezzel a tétellel sokat lehet spórolni + tetemes várakozási idő és a kiszáradással járó fűtés többlet költség is számít. Tehát hiába drágább a silka m2-re, de kívül a hőszigetelést egyszerűbb és olcsóbb rakni és a belső vakolás is elhagyható.

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.12.25 0 0 24212

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.12.25 0 0 24211

Csupán a kollegináimhoz képest a négyzetméterár nagyságrendekkel magasabb.

Az 5MFt összességében írtam és szerintem reális teljes mértékben.

Igaz én semmin sem spóroltam, ugyanakkor semmi extra dolog nem került a házba.

Ahogy számolgattam a végét 260eFt/m2 árra jöttünk ki úgy, hogy mindent én szerveztem le és amit tudtam megcsináltam, én is rengeteget dolgoztam rajta és fogok is.

Amikor elkészültünk látok vagy "1000" hibát apróságokat amik zavarnak, nincs sajnos tökéletes munka, de még így is klasszisokkal jobb az építmény minősége mint a kivitelező készítette volna, az anyagokról nem is beszélve.

Nálunk mint írtam Ytong lett a belső válaszfal, annak is jó a hangszigetelő képessége. Annyit tud a 10-es Ytong, mint a 30-as vázkerámia (persze nem ütésre mert azt vezeti).

Az jó ötlet volt, hogy minden Silka és közös koszorú, bár a belső hőtároló tömeg nem releváns szerintem, de a válaszfalba mi is öntöttünk koszorút a stabilítás jegyében.

Sikerült a párásodásról pár képet készítenem:

Előzmény: építkező11 (24208)
Parci Creative Commons License 2017.12.25 -2 0 24210

de, össze lehet hasonlítani (amúgy ott is 5 cm van), hiszen mindkettő ház és mindkettőben légkondi nélkül van maximum 27 fok. a fűtésköltségem nyilván magasabb lesz, de valahogy túlélem (na és amúgy sem voltam döntési helyzetben, nem én építtettem). amúgy természetesen jó a silka, ha építkeznék és ha minden mindegy lenne, én is azt választanám.

Előzmény: építkező11 (24206)
srudolf1 Creative Commons License 2017.12.25 0 0 24209

És ti miből csináltátok a belső válaszfalat?

Készitettem egy nagy öregotthonba vagy 7o fürdőszobát 1o-as válaszfal Ytongból. A gyártó adott vágógépet.

Minden fürdőnek L alakú falazást kellett késziteni, 285cm magassat, kb. 2x2.5 méterest. Nagyon gondosan meg kellett ékelni a falakat a monolit betonfödémhez, palló keményfa ékekkel. Belül 2 méterig csempe bukolat jött és egy berlés boritásos ajtó, egy gyári áthidalóval.

Úgy emlékeszem, hogy a tégla tartófalakba minden második sort bekötöttünk 3o-4ocm hosszú PC1o-es betonacéllal. 

A falak nem repedtek meg sehol. Kivül belül kapot vakolatot is.

Előzmény: Nikolas Pe (24207)
építkező11 Creative Commons License 2017.12.25 0 0 24208

Nálunk a válaszfal is silka a hőtároló tömeg, a masszivitás és a hanggátlás miatt. A válaszfalak be vannak koszorúzva, a külső falakkal együtt készült.

Na meglepetések biztos várnak még. :-)

Én is gondolkodtam még 5 centi xps-en, főleg az esztétikum miatt.

A silka nekem is kezdettől tetszett. Mikor élőben megfogtam, akkor teljesen meggyőzött.

Én nem mertem kiszámolni a különbözetet. De 5M-t túlzottnak tartok.A teljes költségvetésben szerintem elveszik. A saját munkámmal megspóroltam ennyit.

A padlóban 3+12 cm saját kezűleg raktam.

Az ember mindig védi a saját döntéseit(olvasd csak el a fórumot), de szerintem a silka tényleg jó döntés volt. Viszont a körülöttem építőket nem tudtam meggyőzni. Van aki 44-es pth-ból épített "mer' arra nem kell hőszigetelés". De biztosan ő is boldog lesz a házával.

Előzmény: Nikolas Pe (24207)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.12.24 0 0 24207

És ti miből csináltátok a belső válaszfalat? Nekünk a Xellás kapcsolattartónk Ytongot javasolt így az is lett.

Remélem minden rendben lesz nálunk is minden, még ott tartunk, hogy a fűtésrendszert kell utánatöltögetni, még két hét után is lassan csökken a nyomás, de a vizes szerint ez teljesen normális, nálunk fal és padlófűtés van 1800-2000m csővezeték lett lefektetve. Nem gyenge amikor én is meghallottam.

Idő lesz amíg teljesen kidolgozza magából a levegőt. 

Remélem több meglepetés nem lesz már....

A szigetelésre visszatérve még filózok rajta, hogy további 5cm XPS ráteszek, biztos ami biztos alapon, de még kiderül tavaszig.

Várom a jó időt, hogy finoman lehessen tevékenykedni.

A Silka szerintem az egyik legjobb anyag nekem is szimpatikus.

Kérdés nektek is olyan sokba került?

Silka + Multipor huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, a tégla olcsóbb, nem mintha el szeretnénk adni, de ezt van aki megfizetné? Szerintem 5MFt-vel minimum drágább lett, ráadásul nekünk nem tudtak 25-ös Multiport szállítani, így 125-ös lett két rétegben eltolva felragasztva (halkan mondom régen is ez volt a tervem).

Az aljzatban nálunk is 15cm EPS150 (keményebb tömörebb, jobb hőszigetelő) van 3x5-ös bontásban.

Előzmény: építkező11 (24206)
építkező11 Creative Commons License 2017.12.24 0 0 24206

Mennyi hőszig, van a padlód alatt? Nálunk 15 cm. Mert a szigeteletlen talaj nagyon jól hűti ám nyáron a házat. A hideg padló télen rossz lenne, de nyáron hasznos. Nálam a ház egyetlen %-án sincs légkondi.Így nem lehet összehasonlítani. Én elégedett vagyok.

Előzmény: Parci (24205)
Parci Creative Commons License 2017.12.24 -2 0 24205

"A silka nagyon jó volt nyáron. Egy nap volt 27 fok (kint 40) meg néhány napig 26 fok, a többin maximum 25."

ez érdekes, nálunk pth 30nf + 5 cm eps van és hátul, ami a ház 60%-a, nincs légkondi. idén 27 fok sem volt egyszer sem, de inkább 24, maximum 25, a hosszú kánikulában 26. nagyon jó volt hazajönni.

Előzmény: építkező11 (24202)
építkező11 Creative Commons License 2017.12.24 0 0 24204

Felesleges a vasbetonra erősebb szigetelés, mert a silka hőszig., mutatója szinte azonos betonéval így nem lesz hőhidas.

Nagyon kellemes volt a klíma nyáron. Jó volt hazajönni.

Előzmény: qwer1234 (24203)
qwer1234 Creative Commons License 2017.12.24 0 0 24203

Akkor szerintem csak annyi van, hogy a széles alumínium ami találkozik a környezettel egyszerű kondenzáló felületként funkcionál. A kondenzvíz meg átfolyik/átnedvesíti a az alatta lévő xps-en lévő dryvit felületet. Nálam is olyan kondenzációk tudnak néha lenni, hogy csak nézek. Pl. jól átfagyott e-gerendára rájön egy magasabb páratartalmú felmelegedés és majdnem hogy csöpög.

Már én is nagyon várom, hogy kipróbáljam a Silka előnyeit nyáron. Én 20 cm eps-t fogok felrakni rá, mert ez a legolcsóbb megoldás. Ragasztani öröm lesz, hiszen a falam asztallap síkságú. A vasbeton koszorúknál meg grafitos eps-t fogok rakni.

Előzmény: Nikolas Pe (24200)
építkező11 Creative Commons License 2017.12.24 0 0 24202

Nincs még leszínezve semmi, én is idén nyáron csináltam körbe a szegélyt saját kivitelezésben aztán elment az ősz mindenfélével, úgyhogy majd tavasszal. Nálam ytong start van, de a sín  silkába van rögzítve. Ha újra csinálnám nem venném meg a multiport (az ár-érték arány miatt), bár sokkal strapabíróbbnak, masszívabbnak tűnik a hungarocellnél. Hosszútávon lehet jobb lesz.

A silka nagyon jó volt nyáron. Egy nap volt 27 fok (kint 40) meg néhány napig 26 fok, a többin maximum 25. Nem akartam légkondit.Mindenkinek ajánlgattam, akik körülöttem építkeztek, de mindenki csak húzta a száját.

Tavaly télen -10 ben lekapcsoltam a fűtést 24 óra alatt 1-1,5 fokot hűlt csak a ház, pedig az alakja erősen osztott itt már nem áldoztuk fel a takarékosságnak az esztétikát. Szerintem ez önmagáért beszél. Víztől nagyon kell óvni, mert nagyon gyorsan felveszi de gyorsan le is adja.

Energiafogyasztás: eddig 2 fél telünk volt, de úgy számolom, hogy kb. 40kwh/m2/év lesz a fűtésigény egy szezonban.Májusban pontosítok, majd kérdezz rá.

Előzmény: Nikolas Pe (24200)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.12.23 0 0 24201

Brilliancy basic 25 lett a vízlágyító típusa.

Előzmény: szszilikis (24189)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.12.23 0 0 24200

És nálad a lábazat le van színezve?

Mert amennyiben igen akkor semmit sem látni belőle én is csupán azért vettem észre mivel a szegélykövezés után tervezzük a lábazat színezését lábazati gyönggyel.

Ez esetben még annyit sem lehetne látni szerintem.

Mint írtam 25cm Multipor és 12cm XPS van a házon ergo a kettő között 13cm alumínium ami látszik.

De nálunk az alsó sor a hőhíd elkerülése végett Ytong Forte lett és ide lett rárögzítve a 25cm sín.

Ergo több ötletem nincsen, maximum várunk nem tehetünk mást.

Érdeklődnék, hogy bevált a Silka Multipor kombináció?

Mik a tapasztalatok az energiafogyasztás oldaláról?

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, remélem azért nálunk is meg fog minden oldódni.

Kellemes ünnepeket kedves fórumozók!!!

Előzmény: építkező11 (24198)
qwer1234 Creative Commons License 2017.12.23 0 0 24199

Az alu indítóprofil mennyire lóg ki a hőszigetelés alól? Úgy érteve milyen vastag az indítóprofil?

Előzmény: Nikolas Pe (24196)
építkező11 Creative Commons License 2017.12.22 0 0 24198

Nálam ugyanez a helyzet silka + 25 multipor alatta 15 xps, alu sín. Viszont én nem tapasztaltam ilyet első télen sem. Nem tudom ezzel segítettem-e.

Előzmény: Nikolas Pe (24196)
mertezműanyag Creative Commons License 2017.12.22 0 0 24197

Köszönöm, világos és érthető, el is mentettem magamnak.

Előzmény: guhtefil (24194)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.12.22 0 0 24196

És éppen a legfontosabb kimaradt a vizesedés kívül látszódik és azért mivel jelenleg még csupán dryvit van fenn az XPS-en.

Úgy kell elképzelni, hogy az XPS és a Multiport  tartó alu lemez találkozásánál a sarokban felűről lefelé jelentek meg a vizes foltok.

Vagyis hullámokban a szürke dryvit réteg felveszi a vizet ami nekem párának tűnik.

De jobb ötletem nincsen, ugyanakkor jó hogy megkérdezted, mert így tisztán látható, hogy nem a Silka hűti vissza a profiltartó lemezt.

Még tovább bonyolódik, a de honnan jön kérdéskör....????

Előzmény: qwer1234 (24193)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.12.22 0 0 24195

Nem bonyolult csupán egy sima kiugrás mint egy fordított L betű.

Az alsó sorom Ytong Forte és arra van rárögzítve az alumínium sin.

A belső szint ugyanakkor a 2. sor fölött kezdődik 5cm-rel /mivel 15cm padlószigetelés 7-8cm aljzatbeton és erre még a járólap.

Így már már remélem érthető voltam:) 

Előzmény: qwer1234 (24193)
guhtefil Creative Commons License 2017.12.22 0 1 24194

Szia!

A hatósági bizonyítvány kiállításához szükséges folyamatok:

1. Energetikai tanúsítvány elkészítése OÉNY-be feltölteni;

2. Földmérőnek be kell mérni a ház méreteit és elhelyezkedését a telken (épület feltüntetési vázrajzok) OÉNY-be feltölteni, majd benyújtani a földhivatalba bejegyzésre, ha meglesz a hatósági bizonyítvány;

3. Teljes E-napló zárása;

4. Ezek után az ÉTDR-ben Hatósági bizonyítvány (egyszerű bejelentéses) kiállítási kérelem elindítása;

5. Építésfelügyelet 1,2,3 pontokat ellenőrzi, majd helyszíni szemle során ellenőrzi a lakhatás feltételeit (konyha, fürdőszoba, WC, gépészet) és 8 napon belül kiállítja a bizonyítványt.

Előzmény: mertezműanyag (24192)
qwer1234 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 24193

Hú ez jó bonyolult. Nem értem. Rajzot nem tudnál betenni?

Neked ugye 20cm multipor van a falon és alatta 12cm xps. Hol kezdődik a multipor a belső padlószinthez képest? A vizesedés gondolom belül jelentkezik a lakásban?

Előzmény: Nikolas Pe (24191)
mertezműanyag Creative Commons License 2017.12.21 0 0 24192

Szia,

én a hatósági bizonyítvány kiadásának feltételeiről kérdeznélek, mert nem találtam pontos kritériumokat a jogszabályban.

A járási hivatal adja ki egyébként? Mi idén július végén kezdtünk építkezni, most kb. 50%-os a készültségünk.

Köszönöm, m.

Előzmény: guhtefil (24186)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.12.21 0 0 24191

Felhívtam a Xella alkalmazástechnológusát és az alábbiakra jutottunk:
- van még némi víz a házban és a fűtés miatt keletkezett párakülönbség, továbbá az épületből távozó pára (én ezt azért a forró nyár után nem hinném, ráadásul nyáron extrém meleg is volt)- az XPS és a multipor közötti vastagság miatt alakulhat ki, ami jelen esetben 13cm. /falon 25cm multipor a lábazaton 12cm XPS / szerintem ez lehet/
Első esetben a megoldás megvárni még kiszárad...
A második esetben több megoldás lehetséges, mivel az alumínium szigetelést tartó profillemez rá van rögzítve a Silkára, és a fal és a lemez hőtényezőjének eltéréséből adódik a probléma, mely páralecsapódásban jelenik meg esetemben.
- kellene még mindenhová 8cm XPS, így a lemezből 5cm lenne az ami szabadon maradna, így nem párásodna /ez költségesnek tűnik/- valahogyan az alumínium lemezt le kellene dryvitolni és színezni, melyhez szükség lenne valami speciális felületképző "ragasztóra" ami hozzátapad a lemezhez és lehet rá dryvitolni, majd a vakolattal leszínezni. Így nem fog a párafolt elméletileg megjelenni.- Az XPS tetejéhez be kellene ragasztani még egy 10-15cm vastag 13 cm széles /25-12=13cm/ szigetelést ami lehet akár EPS /lehet???/ is. A vastag rész hozzá lenne ragasztva az előző XPS réteghez 50-60cm 1-1 rögzítő dűbel és a szigetelőanyag és az alumínium profil találkozásánál pedig sziloplaszt, mivel az mindkét anyaghoz hozzátapad,
Mi a véleményetek róla?

Előzmény: Nikolas Pe (24190)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.12.21 0 0 24190

Sziasztok!

Teljesen új építésű háznál azt vettem észre, hogy ahol a lábazati XPS és a szigetelés találkozik vizesedik.

Ez azért érdekes mivel felűről párásodik a dryvitolt XPS felűről lefelé.

Hosszabb helyen figyelhető meg ez a folyamat és hullámszerű a kinézete természetesen lefelé. 

A szigetelés Multipor és rá van ültetve az alumínium sínre ahogy az szükséges.

Erre van valami ötletetek?

Előre is köszi!

szszilikis Creative Commons License 2017.12.14 0 0 24189

Szia.

Milyen lett végül? És miért az lett? :)

Köszi

Előzmény: Nikolas Pe (24185)
guhtefil Creative Commons License 2017.12.14 0 0 24188

Szia!

Mostantól publikus. Várom a kérdéseid.

Előzmény: Vakond85 (24187)
Vakond85 Creative Commons License 2017.12.14 0 0 24187

Szia!

Nekem a tervezőm a napokban tölti fel a terveket, jövő márc. 1 kezdünk, szintén ez a megvalósítás....

,,300 m2 alatti egyszerű bejelentéses családi ház építését (nem generálos kivitelezés)"

Tudnál a címemre írni? nrobi{kukac}vipmail.hu

Mert nem publikus a mail címed! Előre is köszi!

Előzmény: guhtefil (24186)
guhtefil Creative Commons License 2017.12.14 0 0 24186

Sziasztok!

Tavaly kezdtem 300 m2 alatti egyszerű bejelentéses családi ház építését (nem generálos kivitelezés) a múlt héten megkaptam a hatósági bizonyítványt. A kérdésekre szívesen válaszolok, segítek a saját tapasztalatok megosztásával.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!