Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25538

Biztos úgy van ahogy mondod. De nekem egy kollégám plusz 5 (öt) családtagja halt bele jó tizenöt éve abba, hogy egy apró hiba fordult elő. (TV-ben is benne volt ez a sajnálatos esemény) Talán ezért sem tette egyikük sem lakótéren belül a kazánt. Az előbbin kívül volt több eset is amikor vigyáztak a melegre, nem kellett szellőzés, minek következtében sokan megfulladtak. Főleg éjjel. Elismerem, hogy a modern kazánok biztonságosabbak, de nem abszolút biztonságosak, nem is lesznek. Mindenki azt gondoljon az előbbiekről amit akar.

Előzmény: Kard (25537)
Kard Creative Commons License 2018.11.28 0 0 25537

Nem kell levegő utánpótlás mert a kondenzációs kazánok zárt rendszerűek. Kintről szívják az égéshez az oxigént is, ezért kell a dupla falu kémény. Nálunk a kazán meg a 40-50 wattnyi elektromos kütyü egész jó befűti a 40 m2-es pincét. Végül is sok nem kell hozzá mivel 230 magas a pince és olyan 190-ig a földben van az egyik oldalt a másik oldala meg teljesen.

Le is tekertem a lenti radiátort nullára. Mellesleg kár lenne ezt a hőt elpazarolni a szabadba, fűtse csak a lakótér aljzatát.

Előzmény: Töck Jenő (25536)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25536

Semmivel sem jobb a lakótérben. Ezért írtam, hogy nálunk a gépészek egy szabadból nyíló, lakótértől fallal elzárt külön helyiségbe tették. A "kazánházba" csak az udvarból lehet bemenni. Egyébként - mint kiderült - valóban nem tilos a pincébe tenni, csak a levegő utánpótlását és a szellőzést kell biztosítani.

Előzmény: Kard (25535)
Kard Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25535

Simán lehet, nekünk is ott van. Így kapott építési engedélyt 2015-ben meg használatbavételit idén. Eleve a kondenzációs zárt rendszer, a levegőt is kívülről szívja. Egyrészt nem ül meg ahogy írták is előttem a másik meg a fürdőszobában - ahová sokan rakják - mivel jobb? A lakótérben ül meg és ott robbanna amikor mindenki ott van.

Előzmény: Töck Jenő (25524)
murray Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25534

most építettembe egy nyeregtetős hosszú/parasztház tetőteret. 

ez a kockaház nem alkalmas normális tetőtéri beépítésre. semmi értelme. 

én a salak miatt is aggódnék amúgy. 

Calcitos Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25533

A csigalépcső annyira meredek, hogy függőleges !!

Előzmény: Töck Jenő (25532)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25532

Mint írtam (vissza lehet keresni) meg lehet oldani, de nem olyan egyszerű mint ahogy itt a hozzáértők írták. Nem azt néztem, hogy miért nem, csak próbáltam fékezni a hurrá-optimizmust. A gerenda kiosztás megszabja a födémben a luk helyét. Egy olyan csigalépcső aminek egy 80 cm-es lukba kell betalálnia az rendkívül meredek lesz, szinte nem is lesz szélessége a fokoknak, az inkább létra. Itt, a munkahelyemen az épületgépészek közül egyik sem tette pincébe a gázkazánt (saját magának), mindnek terepszint fölött van és szabadba nyíló helyiségben. Pedig "A" tűzveszélyességi osztályú épületekkel is foglalkoznak. ( benzin az "C"), ahhoz képest a gáz már szinte semmi.

Előzmény: Alapi42 (25526)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25531

Köszi akkor a gépészet megy a pincébe 😊

Émile Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25530

Egy lépcsőnek  elegendő akár a 70 cm szélesség is. Így még marad 10 cm  tartalékba, pl. a fa burkolatnak.

Előzmény: Töck Jenő (25521)
Émile Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25529

Azt írja az index, hogy  :

'A legnépszerűbbek a 20 négyzetméter alatti garzonok, bár ezek átlagos ára sem alacsony, már 14,9 millió forint. Ennyiért néhány éve még akár másfél szobás lakást is lehetett venni a legtöbb …. kerületeben.'

Milyen lakás lehet az a 19 nm -es ??

nixon70 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25528

Igen, lehet.

Előzmény: Draganovic (25519)
Alapi42 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25527

Igen lehet !

Ha vezetékes a gáz, mert abban  földgáz vagyon  - metán.

Az aggályoskodó nem ismeri   a  gázféleségeket.

Kezdetben vala a városi gáz. Ez nagyjából CO , ami rendkívül mérgező. Szerencsére széles néptömegek nem jutottak hozzá. csa nagy városokban , ott is a belső területeken főleg főzésre  és melegvíz készítésre.

Aztán kiváltságosok használhatták fűtésre is. a Héra cserépkályhák kora. Rövid pünkösdi királyság volt az egész.

Az 50 -es évektől megjelent a PB gáz is. Az is csak főzésre és melegvíz készítésre, mivel palackos kiszerelésű volt 11 és  néha 22 kg -os palackokban. Megjelent a tartályos gáz is, de nem terjedt el széleskörben... mert drága mind a mai napig.

A PB. gáz nehezebb a levegőnél.

Ezért a  kezdetekben még helyszíni szemlét is tartottak, nem hogy pincébe nem lehetett telepíteni az azzal működő készüléket, de még a telepítés helyiségéből nem is nyílhatott mélyebb helyiségbe ajtó.

Aztán jött a földgáz diadal útja. A gas heizung kora.

Nálunk úgy a 60 -as évek  elején  -közepén jelent meg. Először a szociálista nagyipar részesült belőle, majd fokozatosan a lakosság is.

A sok jellemzője közül egy az hogy rendkívül robbanás veszélyes, akár csak a PB gáz. De ez a gáz felfelé szál.

Az autókat sokféle gázzal lehet hajtani. pl. akár fagázzal is. Az ínséges időkben hajtották is... már akinek ótja volt.

De általánosan a PB. gázzal hajtják, az meg mivel nehezebb a levegőnél hajlamos a mélyedésekben összegyűlni és adott  feltételeknél robban.

Az autóbuszokat hajtják más gázzal is, pl. sűrített földgázzal, azok viszont eleve nem mászkálnak mélygarázsokba le.

Egyébként a földgáztüzelésű kazánok pincébe való telepítése eléggé elterjedt. Korábban a pincékben üzemelő vegyes kazánok helyére telepítették.

igen van olyan  műszaki  biztonságtechnikai gyakorlat, hogy a készülékeket minden indítás előtt át szellőztették. Ez egy általános retesz feltétel volt.

A készüléket belülről is robban hatott..

Indult a készülék. Először mindig az égéslevegő … gáz nélkül, majd megfelelő idő   /1 - 3 perc/ után jöhetett a gáz, de csak meggyújtva. Ha nem gyulladt meg kezdődött a móka elölről.

Mondják a nagyok, hogy földgáz még 30 -40 évig biztos lesz. Vagy nem.

Alapi42 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25526

Ezzel kezdtem :

"Ha már újtető, akkor legyen nyeregtető."

majd :

"olyan kialakítás  hogy nyeregtető  +  térdfal  és majd duplája lesz az ingatlanod alapterülete  és az értéke  is."

Látom  mindenütt azt nézed miért nem lehet.

Előzmény: Töck Jenő (25515)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 25525

Hali !

Többféle gáz van. Az autókat PB gázzal hajtják 

Annak tulajdonsága, hogy nehezebb a levegőnél és a mélyedésekben megül.

A földgázra ez nem jellemző !

Előzmény: Töck Jenő (25524)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25524

Gázzal ilyen mélységig nem foglalkoztam. Már láttam pincébe gázkazánt, de vagy 20 éve. Nem hiszem, hogy kondenzációs lett volna. Azt a kazánt csak úgy lehetett megközelíteni, hogy előtte gépi szellőztetést kellett végezni, a biztosító berendezés csak utána engedte kinyitni az ajtót. Én magamnak semmi képpen sem tennék, valamiért megül a gáz megfelelő koncentrációban, egy szikra (akár statikus elektromosságból eredően) és eső lesz, mert alacsonyan száll  a szobabútor. Az a célszerű, hogy a gázkazán a terepszint fölött van egy olyan helyiségben amelyiknek csak egy ajtaja van az udvar felé. Most jut eszembe, mélygarázsoknál láttam kiírva, hogy gázüzemű autókkal behajtani tilos.

Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25523

Mondjuk fentről a jobb saroknál van a feljáró jelenleg ott távolabb vannak a gerendák ,de ott meg a tető beleszól a felmenetelnél lehet kúszni kéne :D na mindegy ,statikusnál egy kérdést megér ,hogy mit gondol róla ,azt nem erőltetem ha nem megy.

Előzmény: Draganovic (25522)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25522

Akkor csak gardrób lesz fent a téli ruháknak az is valami ...... lenyitható létrával egy évben egyszer ki lehet bírni .

Előzmény: Töck Jenő (25521)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25521

Megnéztem a tervet. 1m a gerendák tengelytávolsága, a talpuk 14 cm széles, tehát 86 cm lehet max. lépcső. Gyakorlatilag nem lehet nagy bontások nélkül megépíteni.

Előzmény: Töck Jenő (25518)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25520

Gerendák méteres kiosztásban vannak ,mindegy egy két kört még meg ér, ha nem nem .....

Előzmény: Töck Jenő (25518)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25519

Hát ja elképzeltem azt a kúszást :D

kondenzációs gázkazánt ,gépészetet lehet a pincébe tenni ?

Előzmény: Töck Jenő (25516)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25518

Ha nem engedélyeznek magasabbat, akkor nem érdemes belekezdeni. Most jut eszembe a legfontosabb: Ha a gerendák között nincs legalább egy méter, akkor nem fér el a luk a födémben, tehát nem építhető lépcső. Almás az egész.

Előzmény: Draganovic (25517)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25517

Ha magasabb lesz nem fogják engedélyeztetni eddigi tapasztalataim szerint 😐 utána járok  de először hívok egy statikus, hogy egyáltalán érdemes e alap, födém stb. 

Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25516

El is felejtettem: A csigalépcsőt se tehetem akárhová, mert különben négykézláb kell elhagynom fönn a lépcsőt.

Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25515

" Legalább 20 nm.   +  nem teljes értékű terek még legalább  10 nm."

A rajzról számoltam a kb. 10 m2-t. A 20m2 nem tudom hogy jött ki. 1,9m belmagasság alatt nem számít hasznos területnek. A rajz szerint jb. 3,5x3,5m az ahol kb 1,8(!) vagy ennél nagyobb a belmagasság. 1,2m2-ből ki lehet hozni egy csigalépcsőt, de az nagyon keskeny és meredek lesz. Én még nappal, jó erőben sem szívesen használnám. Ez az a tetőtérbeépítés (ha nem épül térdfal) amit lehet majd mutogatni, hogy ilyet nem szabad csinálni. Térdfallal jobb a helyzet, DE a térdfalba oszlopok kellenek, amit csak egy új vb. födémbe lehet BEFOGNI. Oszlop nélkül annyit ér, hogy 5-10 évig a helyén marad a tető. Nagybátyámmal is elhitették, hogy elég valami koszorú szerűség. A tető nyomja szét a házat, fölül már 1/2-1 cm-es repedések vannak a falcsatlakozásoknál. Térdfal és befogott oszlop esetén jóval magasabb lesz a ház, nem biztos, hogy engedélyezik. Nem hülye a hatóság, könnyű lebukni. Ez az a ház amelyiknél nagyon ellenjavalt térdfal nélkül a tetőtér beépítés.

Előzmény: Alapi42 (25512)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25514

Utána járok mert csigalépcsővel meg lehetne oldani mert van egy 3 nm-es kamra ahol van a létra is a padlásra, ott elférne a csigalépcső,utána járok milyen jogszabályok vonatkoznak a városba .

Ja még egy kérdés fél pincés ,viszont nincs ablaka a pincének ,nem tudom így lehet a gázkazánt tenni a pincébe ,én úgy gondolnám nem ,hisz gázos autóval sem állhatunk mélygarázsba ,innen kiindulva?!

Egy padlástér tervezése mennyibe kerülhet ,a másik házam tervrajza ,bővítés közel 700 ezer ft volt.   

Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25513

Új tető igen 3-3.5 milla főépítész kemény story utca kép miatt nem biztos hogy engednék a másfajta tetőt, másik házamnál ebbe futottam bele, nem alakithatom át ahogy nekem tetszik mert H2 - es védelem alatt van így most eladó, inkább vettem egy másikat, ha a tetőtér beépítése ennyire macerás  lehet inkább lemondok róla, de még bemegyek meg kérdezem mik a szabályok, mert itt az utca sem mindegy hol van, itt minden ház egy szintes és mind sátortetős

Alapi42 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25512

" Így lépcső sem kéne elég a feljáró....."

Kérdés hogy mit értesz az alatt ?  Létrát ? Az tényleg lehet akár függőleges is. Igaz felettébb baleset veszélyes … így nem most, hanem már    100 - 120 éve  a padlásokra is lépcsőt építettek. Igaz nem vörös szőnyegeset, de azért a lépcső szabályt már akkor figyelembe vették.

Nos van a létra,  lehet akár függőleges is, lehet kis hajlás szögű,  aztán  vannak a lépcsők számtalan változatban.

De ha tényleg  korlátos a büdzsé,  akkor elvileg a jelenlegi tető  kialakítás alatt is beépíthető a tér, de az nagyon kicsi.

Mondjuk az is pongyola, hogy  új tető  (  "Mindenképpen új tetőt kapna" . írod ).

A tető mint szerkezet áll  a fedélszékből / Oszlopok, szelemenek, karfák,   szarúfák -gerendákból    és a lécezés, héjalás,   bádogozás /. Ha az ácsszerkezetet  nem cseréled,  akkor kicsi a beépíthető tér,  ha meg cseréled akkor, már olyanra, hogy  kényelmesen beépíthető legyen .

De tegyük fel,  marad az ács szerkezet. Akkor is kicsi az a tér, ami  alá beépíthető.  Megjegyzendő, hogy azért nem 10 nm, annál több.

Legalább 20 nm.   +  nem teljes értékű terek még legalább  10 nm.

Aki nem hiszi nézze meg a XVII.ker ben a  Gyöngytyúk u. és  XVII. u. sarkán egy klasszikus kádárkockát hogyan újítottak fel   és  még a tetőteret is beépítették  és nem  nyeregtetővel hanem sátortetővel.

Ja a csigalépcső. Az bizony elfér  1 nm es helyen is, igaz cipőkanalas. De az 1,2   X 1,2 helyfoglalás nem extra. Az pedig lent  1,5 fent 1,5  az 3nm  az elhanyagolható a lenti 80 és a fenti mondjuk 25 nm -hez képest.

Tehát minden megoldható , igaz néha  meggondolandó, hogy megéri e.  ?, !!

Előzmény: Draganovic (25511)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25511

Veszprém megye 20 ezres város két megye székhely 16-16 km re Balaton is 16 km-re van, itt egy bekoltozheto ház 25-35 milla.

Van egy másik házam az most eladó. Itt a főépítész egy hagyomány őrző nehéz fejű ember, sok jogszabály ezért is ha nem egyszerű inkább nem fektetek bele annyi ideget  annyit nem ér. Lent is elég a hely az fent már csak + lenne . 

Előzmény: Alapi42 (25509)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25510

Fent tudna koreografalni lányom versenyre készülni  nem kéne mindig be menni a terembe . 

Van egy másik házam ott már lefutottam a tervező köröket +meccsek a főépítésszel, ennél a háznál csak felújítás lesz, ha a tetőtér beépítést nem erőltetem  csak ha már van körül járom mit tudok vele kezdeni . 

Előzmény: Draganovic (25508)
Alapi42 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25509

A legfontosabb mint írtad a jó alap. De ezt lehet áttételesen is érteni. Tehát  jó helyen van. Nagyok az ingatlan értékek.

Ha ez fenn áll érdemes foglalkozni vele.

Mint írtad mindenképpen újtetőt kapna.

Akkor pedig olyan kialakítás  hogy nyeregtető  +  térdfal  és majd duplája lesz az ingatlanod alapterülete  és az értéke  is.

Itt a tervezési költség elhanyagolható. De hát azt nem tudhatjuk hol van és azt sem mik az anyagi kondícióid !!

A födémmel pedig ne foglalkozz. Kap egy  vb. lemezt és    +  200 év meg a világvége.

Előzmény: Draganovic (25503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!