Keresés

Részletes keresés

blkhfc Creative Commons License 2005.04.06 0 0 905
szegénynek láthatóan ez élete fő műve...
Előzmény: Törölt nick (904)
blkhfc Creative Commons License 2005.04.06 0 0 903
A www.oleh.hu-n lévő kalkulátor szerint havi 31e Ft körüli törlesztőrészlettel igénybe tudta volna venni. Ehhez kb. 80e Ft-os netto kell, nem? Akkor mi volt a probléma?
Előzmény: filiberto21 (901)
blkhfc Creative Commons License 2005.04.06 0 0 902

Soha senki nem mondta, hogy a szegényeken segít.

Csak még ezt nem bírtad felfogni...

Előzmény: filiberto21 (901)
filiberto21 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 901

Bizonyára van akinek segít, de nem a szegényeknek az biztos.

 

Az én ismerősöm 2 meglévő gyerekkel, egyedülállóként 30 alatt vett lakást.

 

És nem tudta igénybevenni a fészekrakót!

 

A szülei házára is rárakták a 4 milliós jelzálogot a lakás 5,2 millióba került.

 

Így eddig is ment!

 

TETŰ MSZP/SZDSZ!

Előzmény: Törölt nick (900)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.06 0 0 900

hogy minek tartasz természetesen a te döntésed, de itt nem hiteltanácsadás  Nem az volt a célom, hogy mindent elmondjak , hanem csak arra reagáltam, hogy nem csak magaskeresetűeknek reális a fészekrakó. Ennyi történt. Ugyanis ez volt a iinduló pon.t

MIért beszéltem volna a részletekről is, hiszen nem is volt kérdés. Ha kérdeztél elmondtam.

Egy ügyfélnél egészen más a szitu, mert ott leülünk azzal, hog ya dolog érdekli, itt viszont nem az érdeklődés, hanem a fikázás a cél -lásd szerintemet -.

Egy szó mint száé: lehet nem szeretni a fészekrakó, de az kerek-perec nem igaz, hogy nem jelent senkinek megoldást és csak azok tudják igénybe venni, akik havi több százezer forintot keresnek.

Előzmény: kerékpár (899)
kerékpár Creative Commons License 2005.04.06 0 0 899

Szia Bolond Nőszemély!

 

Ne haragudj, de az eddigiek alapján egyértelműen propagandistának tartalak.

 

Leírod, hogy a fészekrakó + szocpol mennyire jó, mert az egyik ügyfeled munkanélküli + kiskeresetű + másik kiskeresetű adóstárs 2,7 millió hitelből 4,5 milliós házat vesz magának tizenakárhányezer Ft. havi törlesztőrészlettel.

 

Aztán kiderült, hogy elfelejtetted velünk közölni, hogy erre jön még rá a kezelési költség.

 

Most meg az derül ki, hogy nem is 2,7 milliót, hanem 4 milliót vettek fel, aminek kezelési költséggel együtt 15-20 évre gondolom olyan 35 - 40 000 Ft körül lehet a havi törlesztőrészlete.

 

Most akkor mi az igazság? Kitől várjunk hiteles tájékoztatást, ha nem egy hitelügyintézőtől? Vagy a professzionalitás álcája mögé bújva kell dicsérni a rendszert, ami nem hozta a várt eredményt?

 

Üdvözlettel:

 

kerékpár

Előzmény: Törölt nick (897)
Szopránszabó Creative Commons License 2005.04.05 0 0 898

 

Tesmond, Gyurcsány Apró villájára mennyi kölcsönht lehet felvenni? :---))))))

Előzmény: Törölt nick (897)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.05 0 0 897

Egyik sem:-)

A fészekrakó segitségével felvesznek 4 millió kölcsönt.

(amugy csak 2.700.000 ft kölcsönt kapnának a 4,5 milliós lakásra)

Előzmény: kerékpár (896)
kerékpár Creative Commons License 2005.04.05 0 0 896

Szia Bolond Nőszemély!

 

Akkor a 4,5 milliós házasoknak 1,2 millióval több volt a saját erő, vagy már megvolt a két gyermek?

 

Üdvözlettel:

 

kerékpár

Előzmény: Törölt nick (895)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.05 0 0 895
Ez igaz. Most, visszaolvastam, magamat, és összekeveretm két ügyfelemet. A használtlakásos sima fészekrakós, az új lakásos pedig a fészekrakós+megelúlegzős. Köszi a kiigazitást, mert félő volt, hogy valakiben ugy marad meg -az én hibábmól-, hogy használtlakásra is lehet megelőlegző kölcsönt felvenni.
Előzmény: filiberto21 (894)
filiberto21 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 894

Kedves kis  bolondos csajszika!

 

Ez a szocpol!

Ez új lakásra jár, de Te ezt mint bankos biztos jól tudod....

 

Az otthonteremtő támogatás (félszocpol a köznyelvben) jár használt lakásra ezt pedig nem előlegezik meg! Ha mesgszületik a gyermek akkor csökkentik a hitelt.

 

TETŰ MSZP/SZDSZ!

Előzmény: Törölt nick (890)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.04 0 0 893

valószinűleg én is félreérthetően írtam, mert minden alkalommal elmondjuk a kezelési költség öszegét is -sőt lebontjuk havi összegre - sőt, a hitlet terhelő összes költségről felviságositom. (értékbecslés, tulajdoni lap kiváltása, közjegyzői dij)

az is kötelességem, hog ya devizahitel kockázataival is tisztában legyen és a szerint döntsön.

Bátran állithatom, hogy teljesen korrekt felvilágositást kapnak az ügyfelek, semmit nem hallgatunk el.  ínincs is értelme, hiszen ugyis kiderülne:-))

Előzmény: kerékpár (892)
kerékpár Creative Commons License 2005.04.04 0 0 892

Szia Bolond Nőszemély!

 

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam... úgy jön ki a 33%-os növekedés, ha az akciós kamat nem lesz akciós, illetve a kezelési költséget IS beleszámítjuk a havi törlesztőrészletbe, még ha évente egyszer kell is kifizetni, egy összegben. Mert ez a dolog szempontjából indifferens, de a THM-be a kezelési költség is beleszámít. A kezelési költség mennyi lenne egy évre?

 

(Ne haragudj meg, de ez a fajta havirészlet-feltüntetést, mélyen hallgatva az évente egyszer fizetendő, nagyösszegű kezelési költségről/életbiztosításról/stb-ről átverési kísérletnek értelmezem. Sokkal jobban veszem, ha a hiteltanácsadó összeadja az éves költséget, elosztja 12-vel és azt mondja el nekem, mint havi törlesztőrészletet. Ez így hasonlítható csak össze.) 

 

Üdvözlettel:

 

kerékpár

Előzmény: Törölt nick (889)
Szerinted? Creative Commons License 2005.04.02 0 0 891
172db a 12.200.000-ból
Előzmény: Törölt nick (890)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 890

A megelőlegező kölcsön   

A 40. életév alatti fiatal házaspárok a szocpol összegének kölcsönként történő megelőlegezését is kérhetik. A kedvezményre jogosító egyéb feltételek teljesítése esetében a gyermektelen fiatal házaspár két születendő gyermek, egygyermekes fiatal házaspár további egy születendő gyermek vállalása esetén hitelintézet útján - a hitelintézet által megfelelőnek minősített ingatlanfedezet biztosítása esetén - jogosult a megelőlegező kölcsön igénybevételére (megelőlegező kölcsön) .  

A gyermekvállalás teljesítésére vonatkozó határidő, egyben a megelőlegezés időtartama:  

  1. egy gyermek esetén négy év,
  2. két gyermek esetében nyolc év.

A gyermek(ek) vállalt határidőig történő igazolt megszületése esetén a megelőlegező kölcsönnek a kedvezmény összegével megegyező részét az állam a hitelintézet részére közvetlenül megfizeti (ezzel az igénylő házaspár a kedvezményt igénybe vevőnek minősül). A vállalt gyermek(ek) megszületéséig, de legfeljebb az erre vonatkozó határidő lejártáig az igénylő házaspárt a megelőlegező kölcsönre vonatkozó szerződés alapján fizetési kötelezettség - kivéve az igénylő házaspár által kezdeményezett szerződésmódosítással összefüggő költségeket - nem terheli .

http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/csalad/gyermekvall/allamlaktam/szocpolmert/szocpolmert20050325.html

Előzmény: filiberto21 (887)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 889

kedves kerékpár, természetesen az ügyfeleim pontosan tudják, hogy mivel éves kamatperiódus van, ezért a következő és azt követő évkben nem tudom előre megmondani, hogy mennyi lesz a törlesztőrészelt. ezt íte sem tudod megmondni előre, hacsak nem vagy jós:-)

DE, hog ynem 33%-os lesz a növekedés, az biztos.,

Jelenleg a 2, 49 az nem akcióskamat, hanem az 1,99-es kamat az. (ebben az esetben 43.150 ft a kamat.

 

A kezelési költésg nincs benne az előbbi kamatban, az teljesen más tészta, mertogy azt nem havonta, hanem egy évebn egyszer kell megfizetni.

Előzmény: kerékpár (884)
Szerinted? Creative Commons License 2005.04.01 0 0 888
Nagy humbukk az egész
Előzmény: filiberto21 (887)
filiberto21 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 887

Itt valami nem stimmel!!

Ugyanis csak a szocpolt előlegezik meg az otthonteremtő támogatás (félszocpol) csak akkor jár ha már megvan a gyerek.

 

 

TETŰ MSZP/SZDSZ!!!

 

 

Előzmény: Törölt nick (868)
találgató alattvaló Creative Commons License 2005.04.01 0 0 886

Csak hogy tisztában legyünk az árakkal:

Én Budapesttől 40 km-re lakom egy kis faluban.

Az utcánkban még van néhány régi építésű tornácos vályogház, kb. a múlt század elején épültek.

Az egyiket nemrégiben adták el, mert meghalt az öreg néni, aki benne lakott.

A ház 400 négyszögöles telken fekszik, viszonylag közel a falu központjához. Közműként csak a villany és a víz van bevezetve. Fűtés egyedi szeneskályhákkal lehetséges a helyiségekben.

A tető cserére szorul, a házat kívülről újra kell vakolni.

Az eladási ár: 6.5 millió forint.

Az lehet, hogy valahol az isten háta mögött egy kis faluban, ahol semmi munkalehetőség nincs a közelben sem, kapsz 4.5 milláért egy felújításra szoruló házat, amire aztán ráköltesz még két milliót, hogy lakható legyen, de akkor is egy százéves vályogház lesz.

Ezért 15 évre kölcsönt felvenni, azt nem tudom elképzelni, hogy tömegesen ezért állnának sorba az emberek.

Arról meg nem is beszélve, hogy az ilyen kis településeken az önkormányzat végképp semmiféle támogatást nem tud adni, úgyhogy amit leírtál az gyakorlatilag csak egy nagy fikció. 

Előzmény: Törölt nick (868)
Szerinted? Creative Commons License 2005.04.01 0 0 885

Ezt nem csak üzleti szemmel kell nézni, hiszen a felépített ingatlannak csak nő az értéke, bármikor eladható, és azonnal megtérül.

Itt a lakhatás lenne az elsődleges szempont, nem? Hogy ne haljon ki magyarország, hogy így is úk családok jöhessenek létre a hitelfelvevők (172-ember) mellett

 

Bérlakás, bérlakás, bérlakás!!!

http://www.mszp.hu/index.php?gcPage=public/hirek/mutatHir&fnHid=66698

Előzmény: Törölt nick (882)
kerékpár Creative Commons License 2005.04.01 0 0 884

Szia Bolond Nőszemély!

 

Ezek az adatok az akciós kondíciók, és ahogy láttam, a kedvezmények csak a futamidő első évére járnak. Remélem az ügyfeleidet erről is tájékoztatod, mert pl. a 6 500 000 15 évre csak az első évben 44 766 Ft/hó, utána rendes kezelési költséggel és kamattal (más változást nem feltételezve) cca. 60 000 Ft, ami forintgyengülés, illetve svájci jegybank kamatelemlés nélkül is 33%-os tehernövekedés.

 

Üdvözlettel:

 

kerékpár

Előzmény: Törölt nick (882)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 883

kerékpér, 6 és fél millió jelenleg a fészekrakóban cib- es devizahitel esetén:44.000 ezer ft.

 

(azt azért nem szabad elfelejteni, hog ya devizahitelnek vannak kockázatai. ía forint hitelnek is van, de más jellegűek)

Előzmény: kerékpár (880)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 882

a bérlakás egyelőre irreális elképzelés(sajnos), mert nagyon lassan megtérűlő befektetés, igy vállalkozók ebbe nem vágnak bele -ileltve olyan drága lenne a bérleti dij, hogy nem nincs rá reáéis kereslet. Az államnak meg erre most nem fussa. Pedig tényleg szükség lenne rá.

A saját lakás azonban amugy is más tészta, mint a bérlemény.

 

Ha van már két gyermeked, akkor arra uj lakás vásárlás esetén kapsz 2,4 millió ft vissza nem téritendőt. MOndjuk egy uj 60 nm-es lakás ára 15 m ft. ebből lejön a szocpol, 12.600 ezer ft hiány van még. Ezt már fel lehet venni hitelként, aminek a törlesztőrészlete 20 évre az első évben 66 ezer foritn. (mivel éves kamatperiódus van, ezért a következő évet már nem tudom megmondani, de nagy eséllyes kicsit  többlesz, hiszen gyengülni fog a forint)

Előzmény: kerékpár (880)
Szerinted? Creative Commons License 2005.04.01 0 0 881
Erről beszéltem
kerékpár Creative Commons License 2005.04.01 0 0 880

Szia Bolond Nőszemély!

 

7-ért talán lehetne kapni egy felújítandó másfélszobásat.

 

Hát... kétségkívül igazad van az igényekkel kapcsolatban, ha lehet el szeretném kerülni azt, hogy 10 év múlva, közel 40 évesen egy 8 és egy 6 éves gyermekkel egy 45 nm-es panelben kelljen élnem - de ha nincs más lehetőség, persze ebbe bele kell nyugodni.

 

Elhiszem azt is, hogy a pár örült a lehetőségnek és a háznak is, viszont bátyám példáján tudom, hogy egy ház felújítása rettenetesen sokba kerül - és sokszor ez nem odázható el (pl. régi palatető, ami beázik -> milliós nagyságrendű felújítás), és erre nem gondolnak a beköltözők. Meg úgy általában ha az albérleti díj mellett nem tudtak félretenni pénzt, akkor ha hasonló nagyságrendű törlesztőrészletet fizetnek, akkor miből telik a ház/lakás felújítására, vagy a messze költözés miatti megnövekedett utazási költségekre, illetve bizonytalanabb munkahelyre - az ugye nyílt titok, hogy általános leépítésnél fontos szempont az, hogy ki milyen messziről jár be.

 

Úgy gondolom, hogy ezeknek a fiataloknak, akik számára elvileg a fészekrakó készült, inkább egy jó bérlakásprogram kellene (itt Zegen pl. van a fiatal családosok otthona, olcsó lakbérrel), sok-sok lakással, mert akiknek a lakáshozjutás lehetőségét ígérik, valójában még nincsenek olyan helyzetben, hogy ezt megengedhessék maguknak.

 

Egyébként az nagyon jó hír, hogy deviza alapon lehet fészekrakót kérni. Nekünk 6,5 millió 15 évre Fészekrakóval 75 000 lett volna, CHF alapon pedig (ehhez ugye min. 40% önrész kell) 58 000. Nem mindegy!

 

Üdvözlettel:

 

kerékpár

Előzmény: Törölt nick (878)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 879
bocsi, most látom, hogy van már két gyermek, akkor a másfél szoba igencsak kicsi, minimum két szoba kell.
Előzmény: Törölt nick (878)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 878

elidegenitsi tilalom: valóban van, de ez ugy oldható fel, hogy a lakáseladásakor ki kell fizetni a hátralévő kölcsönt, és a másik lakásra, amit megveszel helyette fel kell venni hitelt. Azt az előbb rosszul irtam be, hg yátviszi a másik ingatlanra, mert átvinni nem lehet. Tehát az elidegenitési tilalom addig áll fent értelemszerűen, amig él a hitel.

 

Nagyon szivesen adnék Neked tanácsot, de sajnos nincs ismeretem a Zalai ingatlanokrol.

Egy másfélszobás panlet pl. nem lehet megvásárolni 6-7 millió ft-ért?

Előzmény: kerékpár (877)
kerékpár Creative Commons License 2005.04.01 0 0 877

Szia Bolond Nőszemély!

 

Jól tudom, hogy igaz a fészekrakóra az, hogy 10 évig nem lehet elidegeníteni az ingatlant?

 

Lehet tudni pontosabban, hogy Magyarország melyik környékén lehet ennyiért szülőknek + két gyermeknek legalább 10 évig megfelelő házat venni, amire nem kell még milliókat rákölteni?

 

Hasonló cipőben járunk, de Zalában ennyiért vagy csak rossz környéken, vagy nagyon rossz állapotút, vagy a megyeszékhelytől 30 kilométerre levőt találni.

 

Üdvözlettel:

 

kerékpár

Előzmény: Törölt nick (874)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 876

Sokkal több embert fog érinteni. Eleinte ez a hitel azért nem volt működéképes, mert a kereskedelmi bankok nem dolgozták ki a saját variációjukat, igy nem volt devizához kapcsolható,csak az ífhb forinthiteléhez lehetett csatlakoztatni. Az pedig valóban nagyon magas törlesztőrészletet jelent. az emberek fejében ez is maradt meg. Most, hgy már reklámozzák a kereskedelmi bankok is, (pl. 1,99% kamat), többen fogják felvenni.

A másik gyenge pontja a hitelnek: 30 éves kor alatt lehet csak felvenni. Ezt várhatóan felemelik 35 évre.

Előzmény: Szerinted? (875)
Szerinted? Creative Commons License 2005.04.01 0 0 875

Ez Magyarországon 172 embert jelentene?

Bombaüzlet

Előzmény: Törölt nick (874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!