Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2014.09.12 0 0 2650

a hibajelből ítélve túlmelegszik a primer köre.

Előzmény: steve196 (2649)
steve196 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2649

Sziasztok!
Van egy kb 8 éves Junkers Euroline turbós kazánom. A hibajelenség: bekapcsolás után pár napig minden ok, aztán egyszer csak a használati melegvíz hűvösebb lesz, és csak a 45-ös led világít. A fűtéskörbe nem dolgozik bele. Mintha a gázszelep kevesebb gázt adna... Ki/bekapcsolás után pár napig megint jó. Mi lehet a gond? Vezérlőpanel? Hogyan javítható szerintetek?
Köszönettel:

Steve

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.06 0 0 2648

Nekem is ugyanezt mondták, bár nekem más típusú kazánom van.

A szerelő kicserélte aztán semmi, kb. ő is ennyit értett hozzá.

A 4. szerelő jött rá, hogy oldalt van egy kapcsoló, talán mágneskapcsoló, ami kiengedett és ezért aludt el.

Laikusként ilyen pongyolán tudtam csak megfogalmazni.

Szóval, ha a fórumtárs által mondott dolgok rendben vannak, akkor valami hasonló irányban is elindulhastz.

Előzmény: zebulónia (2646)
einohyl Creative Commons License 2014.08.30 0 0 2647

vagy a fúvóka/odavezető cső van eldugulva, vagy a termoelem halt meg !!

Előzmény: zebulónia (2646)
zebulónia Creative Commons License 2014.08.29 0 0 2646

Üdv.!

Kérdezni szeretném, hogy Junkers ZW20 as cirkón az őrláng 1-2 másodpec után elaszik. Hol keressem a hibát???

Kara_kán Creative Commons License 2014.08.02 0 0 2645

Köszönöm, ezt kipróbálom, hátha segít.

Előzmény: sjohn (2644)
sjohn Creative Commons License 2014.08.01 0 0 2644

Az elején van egy vízmennyiség szabályzó, ami gondolom a 40 év alatt berohadt.

Ha azt kicseréled, akkor tudod szabályozni az átfolyó víz mennyiségét és ha azt teljesen elzárod, akkor folyik át a legkevesebb víz, cserébe viszont hamarabb begyújt.

Előzmény: Kara_kán (2643)
Kara_kán Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2643

Értem én, csak ugye az ideális érték beállításáról lenne szó.

Előzmény: sjohn (2642)
sjohn Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2642

A membrán víznyomás hatására nyitja a gázszelepet, ha az ideálisnál kisebb a nyomás nem nyit.

Előzmény: Kara_kán (2641)
Kara_kán Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2641

Erre valaki?

Gyurco78 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2640

Eddig nekem nincs vele rossz tapasztalatom, el még nem romlott - csak egyszer majdnem :), 4 szezonon van túl, bár már 6 éves.

Tényleg olyan jó a melegvíz komfortja, egyenletesen tartja a hőmérsékletet, nincsenek "hőhullámok".

A hatásfokáról nem sokat tudok, nekem 1000m3 az éves gázfogyasztásom egy földszinti 47m2-es szigeteletlen lakásban, szerintem elfogadható, de azért előfordul olyan, hogy a minimál teljesítménye is túl nagy.

Előzmény: nntamass (2639)
nntamass Creative Commons License 2014.07.08 0 0 2639

Olvastam több fórumban is, hogy SD Themafast-od van. Én most készülök ilyet venni.

Tényleg annyira jó a HMV komfortja, ahogy ígérik? Nyitás után nyilván a csőből ki kell folynia a bent lévő hideg(ebb) víznek, de utána azonnal van meleg?

A tartály folyamatosan töltődik? Miután kifolyt az első 4 liter, utána sem lehet érezni hőmérséklet változást? Ugyanaz a hőmérsékletű víz jön továbbra is?

Mi a helyzet egy zuhany vizezés, zuhany elzár, szappanozás, utána újra megnyitott csap esetén? Az újranyitásnál az eredeti hőmérséklet jön? Vagy itt is van azért az átfolyósaknál jellemző jéghideg-forró-langyos-lassan beáll ciklus?

Hatásfokról mit tudsz? Katalógusban csak annyit láttam, hogy 91,5%, de mi van mikor teljesen leveszi a teljesítményét 4kW-ra? Valamelyik topicban olvastam, hogy ilyenkor sokkal roszabb a hatásfoka, más meg azt mondta, hogy mitől lenne roszabb. Tudsz erre valamit mondani?

Előre is köszönöm az infókat!

Előzmény: Gyurco78 (2619)
antalijozsef Creative Commons License 2014.05.24 0 0 2638

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Régi, nyitott rendszerű fűtéshez milyen (kéményes, kombi) gázkazánt vásároljak? A FÉG CK-24HE kazánról mi a véleményetek, állítólag ez nyitott rendszerben is beköthető.

Palási Creative Commons License 2014.05.14 0 0 2637

Mielőtt mustrára mégy jelezd a tulajnak/eladónak / közvetítőnek, hogy a fűtésrendszert üzemelés közben szeretnéd látni. Van aki veszi a lapot, van aki hülyén néz ilyen kívánság hallatán.

én speciel kb. négyszer megnéztem egy lakást a vétel előtt mégis csőbehúztak.  Szivárgott egy helyen a vízvezeték és a ravasz eladó a lakásszemlélők elmenetele után azonnal elzárta a főcsapot, amikor gyüttek pedig kinyította. Ezernyi trükk az átverésre. Jó az a ki szivárgás nem volt kardinális na de mégis  ... 

nálam 18 egyéb szempont a vétel mellett szólt. Na de a  vétel után egy héttel tapasztaltam a nagy tócsát a konyhában.

Előzmény: Faraus (2635)
cat5409 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2636

pár perc múlva (szinte azonnal) kellene melegednie - tedd be ide, ez a topik jobban forog:      http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9054448

Előzmény: Faraus (2635)
Faraus Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2635

Hello!

Lakásvásárlás előtt meg szerettem volna nézni, hogy a lakásban rendesen működik-e a fűtés.

Gázcirkó van,  meleg víz jött a csapokból, de a radiátorokba nem jutott meleg víz, sőt a cirkóból kijövő csövön sem éreztem semmilyen melegedést.

A lakást kb 1,5 éve nem lakják.

A szobában volt a termosztát (csak egyszerű csavargatós, ami kb a szobahőmérsékletnél ~18 fok kattant egyet)

Beállítottam 25 fokra és vártam, hogy melegedjen... kb 20 percet vártam.

A szobai radiátorban valami nagyon gyenge melegedést éreztem.

Típusjelzést sajnos nem tudok, nem láttam rajta.

Lehetséges, hogy ennyi idő alatt nem tud felmelegedni a radiátor?

Bocs, ha néha erősen laikusként fogalmaztam..:-)

Köszönöm:

Zsolt

a.hangok.a.fejemben Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2634

Jobban megnéztem és sajnos nem a kóc mellett szivárog. A cirkó oldalárol az utolsó csatlakozó anyán van egy hajszálrepedés, amiből gyöngyözik ki lassan cseppenként a víz.  Kíváncsi leszek hol találok hozzá.

Előzmény: nixon70 (2632)
bohrer Creative Commons License 2014.05.11 0 0 2633

Tudja -e valaki mi lehet az oka annak hogy a Vaillant WuW242/3 kombicirkó ( turbós )

amikor fűtésnél indulna kétszer háromszor elkezdi a begyujtási folyamatokat, pár másodpercre elindul az előszellőztetés , majd vagy sikerül másodjára begyujtania, vagy kigyullad a piros hiba led, és hiba törlésig nem is indul el.

Melegvízcsap megynyitásnál viszont azonnal  begyujt és ha 20 percig zuhanyzom akkor sem kapcsol ki.

nixon70 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2632

Ha van hozzá affinitásod(nameg kócod,szerszámod),meg tudod csinálni sk.

A menetet érdesítsd fel mindenképpen fűrészlappal(kaparás)

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (2631)
a.hangok.a.fejemben Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2631

Udv!

Mellekelek egy kepet! A piros csap feletti reszen levo kocos resz menten van szivargas! Ez a használati melegvíz csöve! Szakember kell ehhez? Vagy zarogassam el a csapokat es tömíthetem én magam?

Előzmény: nixon70 (2623)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2630

Lehetni lehet, csak nem szabad. Ha rájönnek, kikapcsolják a gázt.

De palackossal tanyán megteheted !!

Viszont ha felrobbansz úgyanúgy bevasalják a szabályok be nem tartását mint másutt !!

Előzmény: murray (2629)
murray Creative Commons License 2014.05.06 0 0 2629

cirkós kérdésem lenne jártam egy srácnál (öreg ház) aki nem cécózott fogott egy paratetes (talán) cirkót felfúrta a falra a kivezető kémény kijön kb a 2.5 méter magasan a kinti falon és ott megy a az égéstermék

most ha a melegvizet is cirkó adná akkor ilyen "megoldás" nem lehetséges? kötelező százezrekért kéményt csináltatnom?

KalásziM Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2628

Hát kiadni egy 24 órás árammal fűtött lakást nem igen lehet.

Igaz kiveszik, ha nem figyelnek , aztán vagy lelépnek vagy nem fizetnek.

Előzmény: aidy01 (2627)
aidy01 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2627

Nincs vsajnos ejszakai aram. Egyszer kint volt az elmu egyik hivatalos szereloje, 140et mondott az ejszakai aram kialakitasara, ha egyaltalan elbirja a haz, mert azt mondta, hogy nem biztos...

amiket irtal hatranynak, azok kozul egy van, hogy kivul-belul megerett a haz a felujitasra.  Problema, hogy sok a nem torodom oreg, akiket ez mar nem nagyon erdekel, mert elobb utobb ugyis meghalnak, aztan.... 

Ami meg a beruhazas mellet szol, hogy egyreszt ebben a keruletben estek a valsag ota legkevesbe az ingatlan nm arak, masreszt ha egyszer kiadnank v eladnank, mindketto eseteben sokkal keresettebbek a cirkoval szerelt lakasok.

Előzmény: KalásziM (2626)
KalásziM Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2626

Akkor az előnyeit sorolnám a lakásnak :

Tehát jó hely, ok.  Azért nem a klasszikus belváros, de tekintsünk el most ettől.

Első emelet  - előny , nem számít hogy van e lift, vagy sem.

Nagy belmagasság   - előny ilyen kis lakásnál mivel galériázni lehet.  Lehet egy 6  - 7m2 -es galériát építeni, annyival is több az alapterület.

Ablakok nagyjából elegendőek  - reméld hogy a máv kórház nem fog építkezni.

Ez a lakás érhet 8 millát, talán elbir egy  8 -900 ezres beruházást.

A villanyfűtés miről van   ? vezérelt vagy  24 órás ?

A klímás fűtés nem merült még fel ?  350  -400 ból kihozható.

Írnám a hátrányit is egy kis lakásnak 

: födszinti  sőtét  ha udvari vagy zajos ha utcai, igaz a fölszinti lakás általában hátrány , ezenkívül még betörés veszélyes is. , 2. em fett lift nélkül hátrány . Hátrány kis belmagasság is pl. egy 2,7 m kis lakásnál egérluk szerűség sbt stb.

És minden lakásnál hátrány a rossz környék, a lerobbant lépcsőház, folyósó,  a piréz szomszédság.

Sok sikert.

A kondenzvíz egyébként egy gyenge sav mint pl. a szódavíz, elvezetése nem gond.

Előzmény: aidy01 (2625)
aidy01 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2625

Termeszetesen. Kemenyes es gazos ajanlat is van. Sajnos 6-800nal tobb lesz, mert az emeleten van gaz, de a lakasba nincs bevezetve.

amugy a vi. keruletben van, 3 sarokra a Hosok teretol, Andrassy uttol. Sajnos nem a palota reszen, de a kovetkezo sarkon mar nagykovetsegek vannak. Egy szoval eleg jo kornyek, meg ha a haz nem is a legrendesebb. A 26 nm-re jut 6 nm ablakfelulet - ami nem tudom, sok vagy keves, de tiszta fenyar a lakas. Sajnos az elso emeleten van, ha netan egyszer a mav korhaz jelentosebb fejlesztesbe fogna, es a parkolok helyere epitene valamit, akkor ez utobbi parametere valtozhat.

Előzmény: KalásziM (2624)
KalásziM Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2624

" ... , meg is rendeltem.   ..."  a többi lényeges dolgot is ?

Ez a 26  m2 -es lakás egy extra jó helyen lehet, extra jó a mikró környezet, pl. rendes a ház, világos a lakás, ha fenn van akkor van hozzá lift stb. ahhoz hogy egy kb 7 -800 eft os beruházás megérje. Ugyanis annyiba fog kerülni a rendszer. Akkor te elveszel egy kondenzvíz elvezetési problémába  ?   ?. Csak van tisztálkodási lehetőség, van lefolyó,   a kondenzt oda kötjük.

A munkák :

gáztervezés (gáznyilván van ),

kéményrendszer kiépítés , ez maga úgy 250 -300 eft,

villanyrendszer hozzáigazítása a kazán fogadásához,

gáz és fűtésszerelés,

és engedélyezés

A kondenz víz elvezetés egy  tizedrangú probléma.

Előzmény: aidy01 (2621)
nixon70 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2623

Milyen cső?

Flex,vagy fix?

Fénykép esetleg?

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (2622)
a.hangok.a.fejemben Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2622

Udv!

Eolostar 23w cirko, használati melegvíz cső a cirkó alján lévő bekötésnél szivárog. Folyamatosan nedves. Mit lehet tenni? Szakember? Vagy házilag simán megoldhatom a tömítést?

önmagával a szereléssel nem lenne gondom, csak nem tudom mit szabad és mit nem egy cirkó esetében.

örömmel venném tanácsaitokat!

aidy01 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 2621

Több emberrel, szakemberekkel is beszéltünk, és találtunk egy készüléket. Ariston Genus premium EVO. 24 kW-os, elvileg akár 2,5 kW-ig is le lehet szabályozni. Ez is egy kondenzációs kombi készülék. Remélem tényleg jó lesz, meg is rendeltem. Csak attól az egytől tartok, hogy a kondenzációs vizet hogyan lehet a csatornába elvezeti, ha a készülék a szemben lévő falon lesz, mint ahol a csatorna fut....

Előzmény: Fagyosnapok (2618)