Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Medallon 2013. dec. 6. Creative Commons License 2528

Sziasztok,

Duval kazánomnak eddig semmi baja nem volt, néha leesett a nyomás, de aztán feltöltöttem és indítottam.

Most is feltöltöttem, be is gyújtottam, de 5-10 másodperc után elalszik a láng.

Plíz SOS, hétvégére fűtés nélkül maradok a gyerekekkel:((

ino-tech 2013. nov. 29. Creative Commons License 2527
Kavefozovel szoktak olyan hogy ecetet foznek at rajta es 2-3-szor es az lepucolja a vizkovet. A csaptelepek porlasztojat szoktam ugy h amikor mar erdekesen folyik at rajta a viz, akkor kiszedem egy beledobom egy feles pohar ecerbe egy ejszakara. Masnapra tiszta es akkor visszateszem es parades :-)
Előzmény: sjohn (2523)
Blue_Sky_007 2013. nov. 29. Creative Commons License 2526

Sajnos nem igaz, hogy bármilyen sav jó. Ha ez lenne, akkor a legegyszerűbb a sósavas mosás lenne. Akkor 2 perc alatt tiszta lenne, és 2 perc 10 másodperc alatt lyukas is.

Én sem értek hozzá, de az tudom, hogy a fémeknek nem mindegy milyen savval érintkeznek. A (piszok drága és jóminőségű) GAGGIA kávéfőzömnek csak és kizárólag bórkősavval lehet savazni a bojlerét, mert ez az egyedüli anyag ami nem kezdi ki a belsejét (a kávéfőző topiklakók szerint).

Nem véletlen hogy sokat kérnek a savazós szakik. Én még nagyon régen próbáltam egy Ferroli cirkó hőcserélőjét Cillittel kisavazni. Na az kuka is lett. :-)

W_B 2013. nov. 29. Creative Commons License 2525

"A vizkő egy meszes kiválás. Valami hidrokarbonát féleség !!"

karbonát.

Melegítéskor a változó keménységet okozó Ca/Mg hidrogén-karbonátok válnak ki karbonátként.

Bármilyen sav oldja, csak a visszamaradó savnyomok korróziót okozhatnak.

Előzmény: Vernichter (2524)
Vernichter 2013. nov. 29. Creative Commons License 2524

Mindenféle sav jó.

Egyik lassabban a másik gyorsabb oldja le a vízkövet.

A vizkő egy meszes kiválás. Valami hidrokarbonát féleség !!

Előzmény: ino-tech (2522)
sjohn 2013. nov. 29. Creative Commons License 2523

A kávéfőzőnél miért használod?

Előzmény: ino-tech (2522)
ino-tech 2013. nov. 29. Creative Commons License 2522

Bocsi, lehet hülye kérdés, de mivel savazzák és miért? Ha víz kő ellen, arra nem jóaz ecet? A csapoknál, kávéfőzőnél  stb... tökéletesen működik vízkő ellen. mégegyszer mondom nem értek hozzá, tehát laikus a kérdés :)

Előzmény: Blue_Sky_007 (2521)
Blue_Sky_007 2013. nov. 26. Creative Commons License 2521
Előzmény: Blue_Sky_007 (2520)
Blue_Sky_007 2013. nov. 26. Creative Commons License 2520

Még annyit, hogy én savaztam az enyémet, és azóta is rendesen műkszik.

http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=103779604&t=9117033

Előzmény: ino-tech (2518)
Blue_Sky_007 2013. nov. 26. Creative Commons License 2519

Valszeg azért mert amikor amikor HMV-t vételezel, folyik át rajta a melegvíz ami hűtheti, vagy az áramlás miatt nem hallani a recsegést. Míg amikor a fűtés megy, a HMV részen áll a víz, ott tud bugyogni. Biztos láttál már sérült zománcú edényt, azoknál mindíg a sérült részen (mondjuk itt a vízkövesedésnél) fog bugyogni.

Előzmény: ino-tech (2518)
ino-tech 2013. nov. 26. Creative Commons License 2518

Az az érdekes, hogy ha csak a HMV-t vételezek, akkor tök csöndben végzi a dolgát. Ha a fűtés bekapcsol, akkor bugyog-pattog-kattog. 

Savazni kell? Félek tőle, mert legutóbb a szerelő mondta a savazást, de azt is, hogy lehet ki fog lukadni, és akkor csere :(

Előzmény: Blue_Sky_007 (2514)
Gyurco78 2013. nov. 24. Creative Commons License 2517

Azért így a bypass-t nyisd ki rajta teljesen.

Előzmény: lkwrwv7rfl (2515)
nixon70 2013. nov. 24. Creative Commons License 2516

Igen.

Előzmény: lkwrwv7rfl (2515)
lkwrwv7rfl 2013. nov. 23. Creative Commons License 2515

Sziasztok, egy kombi kazánt szeretnék csak melegvíz előállításra használni. Lehetséges ez? Nem lenne bekötve a fűtés körbe, csak ledugóznám azokat a csatlakozókat.

Blue_Sky_007 2013. nov. 20. Creative Commons License 2514

Úgy látom ez olyasféle bitermikus hőcserélő (a kazánodnál)  így elképzelhető, hogy a HMV oldalon elvízkövesedett. Nekem is volt ilyen (Renova típusúnál) egy kis savazás, utána polifoszfát bekötése a rendszerbe csodákat tud művelni.

Előzmény: ino-tech (2513)
ino-tech 2013. nov. 20. Creative Commons License 2513

okés, köszönöm szépen

Üdv I

Előzmény: Blue_Sky_007 (2512)
Blue_Sky_007 2013. nov. 19. Creative Commons License 2512
Egy cirkoban jellemzoen a hocserelo lesz vizkoves.
Előzmény: ino-tech (2511)
ino-tech 2013. nov. 19. Creative Commons License 2511

okés, de mi a vízköves benne? melyik része?

Előzmény: Blue_Sky_007 (2510)
Blue_Sky_007 2013. nov. 18. Creative Commons License 2510

Nekem hasonló (egy másik típusú cirkónál) akkor csinálta amikor vízköves volt.

Előzmény: ino-tech (2509)
ino-tech 2013. nov. 18. Creative Commons License 2509

Sziasztok. segítséget szeretnék kérni.

Van egy Westen Quasar 24F típusú cirkónk. Kb 10 éves, mert akkor vettük az új kecóval. Olyan jelenségem van, hogy amikor bekapcsol a fűtés, akkor a tűztér felől erősen fortyogó-pattogó hangot hallok. Hangos, mert este a szomszédhoz is áthallatszik. Mindíg akkor csinálja amikor bekapcsol, aztán 10-15 perc múlva elmúlik. Lehet tényleg elmúlik, lehet csak azért mert fokozatosan működik és akkor épp nem fűt? Nem tudom. Mi lehet ennek a jelenségnek az oka?

A melegvíz készítésénél nem csinálja.

nos?

előre is köszönöm

Üdv I

Korundos 2013. nov. 18. Creative Commons License 2508

Rá kell beszélni a társaházat.

Nálam is  a lépcsőházból jön a levegő, igaz ez csak un.  vészlépcső, leánykori nevén cseléd lépcső !!

Így van pontosan 12 éve !

Előzmény: bromden_z (2507)
bromden_z 2013. nov. 17. Creative Commons License 2507

Újfent köszi a válaszokat és a belinkelt szabályzatot!

Ez alapján elvileg, ha szűken is de meg tudok felelni az előírásoknak. Falba épített wc tartályt alakítanék ki (olyan Geberit-szerűt) , de felette megmaradna a normál falsík, így csak kb 10 cm-t lógna kia a kazán a fal síkjából. A cirkó alatt meg maradna kb 30cm hely a cső bekötéseket elhúzni oldalirányba.

Korundos, sajnos a wc bal oldalán már a társasház folyosója van, így a lakók nem örülnének annyira a lépcsőházba integrált cirkó látványának. :-)

Előzmény: Korundos (2506)
Korundos 2013. nov. 17. Creative Commons License 2506

Hát talán befér oda a WC -be , igaz eléggé cipőkanalas módszerrel. De ha nem megy , akkor a konyhában a mosogatógép felett kitűnő helye lenne.

Balra a Wc mellett mi van ?

Ha szabad a helya kkor  onnan jöhetne be a levegő, a kémény meg adott !

Előzmény: bromden_z (2504)
nixon70 2013. nov. 17. Creative Commons License 2505

Itt van pár előírás a 4.oldalon.

Az elhelyezési magasság: 0,4-1,4m között kell legyen az alsó éle......

Ha elférsz alatta........

http://fegkazan.hu/r_termekek/futokeszulekek_es_vizmelegitok.pdf

Előzmény: bromden_z (2504)
bromden_z 2013. nov. 17. Creative Commons License 2504

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálok belinkelni egy alaprajzot a tervezett átalakításról.

Sajnos elég korlátozottak a cirkó elhelyezésének a lehetőségei.

A leghelytakarékosabb megoldás a wc kagyló felett lenne. A kémény strang is a wc helyiség falában megy, így a legkevesebb csövezés is emellett szólna.

Egyszerűen nem értem mi a veszélye egy ilyen elhelyezésnek. A zárt égésterű készülék a levegőt vagy a kettős falu kéményen kapná, vagy egy visszintes csövön az erkély felől.

A lakás 59 nm2-es, mostani állapotában 2db parapetes konvektorral és egy 80l -es elektromos bojlerrel.

Tudom, hogy az életben nem fog visszajönni a gázszámlában a kb 1,3-1,5 milliós beruházás, nem is azért csináljuk, hanem a komfort és az esztétikum miatt.

Ha nem jelenítené meg nagyban a képet:

http://www.imagebam.com/image/fdf9ce289456892

Előzmény: Korundos (2503)
Korundos 2013. nov. 17. Creative Commons License 2503

A Wc -be miért ne lehetne szerelni ? Csak pontosan a  Wc főlé nem.

Zárt égésterű kazán egyébként kétféle lehet. Az egyik a cső a csőben - tehát az égéstermék egy belső csőben megy kifelé - és csak felfelé, a levegő pedig itt jön a kazánhoz - tehát lefelé. Praktikus megoldás, de  magassági korlátai vannak. A másik a szétválasztott rendszer. Itt a füstgáz egy speciálisan bélelt kéményen megy kifelé, a levegő egy külön csövön befelé.

Itt elviekben kb. 20 m hosszú kémény is lehet.

Más  ! Mekkora az a lakás ?

Szvsz 50 -50 m2 alatt nem érdemes a parapet konvetorokat kicserélni  másra - pénz kidobás.

A cirkok egyébként 70 és 160 cm közötti magasságban telepíthetőek. Kb.

Előzmény: bromden_z (2501)
gáztech 2013. nov. 16. Creative Commons License 2502

Wc fölé nem lehet kazánt szerelni, valamint a homlokzati égéstermék kivezetéssel is probléma lehet. Hívj ki egy helyi tervezőt, az el fogja mondani mik a lehetőségeid.

bromden_z 2013. nov. 16. Creative Commons License 2501

Üdv mindenkinek a forumon!

Lakásfelújítás előtt állunk és kombi cirkó kazánra szeretnénk cserélni a mostani parapetes gázkonvektorokat.

A zárt égésterű, kombi turbós kazánt a wc-be szeretnénk felszereltetni. Meglenne a 140cm-es magasság és a 80 cm-es elülső szerelési távolság. A helység kb 100x140x300cm.

Engedélyezni fogják vajon?

Ha nem, akkor milyen indok alapján tiltják meg a felszerelést?

Dorien- 2013. okt. 26. Creative Commons License 2500

...vízünk nemsokára lesz.

Előzmény: Dorien- (2499)
Dorien- 2013. okt. 26. Creative Commons License 2499

Sziasztok!

Hülye kérdés:

Saunier Duval Semia C/F 23E kazán tud működni csak villanyról?

Sajna nincs még bevezetve a gáz az új házba, de vízünk semsokára lesz.

Köszi!