Keresés

Részletes keresés

vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2247
Különböző magsságokban, irányokból, tényleg hihetetlen.
Egyszer olvastam, hogy a kisgyerek bedobta a hajlak sprayt a gázsütőbe.
A kirepülő sültkacsa pont a portást találta fejbe. Kétségkivűl, kisebb a valószínűsége...
Előzmény: ivivan (2243)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2246
Üdvözöllek
Köszönöm a belépést.
Előzmény: astronom (2241)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2245
ibolyka17 Megáll az eszem! Hát honnan tudjam, hogy Te vagy megint?
Előzmény: fer.eg (2240)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2244
fer,eq
Ez igaz. Azt az idézetett ugyanis nem én irtam. És nem is fogadom el. Hát hogyan válaszolnék? De ha azért elolvasod, van benne szó valamilyen ellipszis pályáról.
Nem érted a szitut.

Ugyanez a többi.
Azt az idézetet a rossz példaként hoztam fel.
Nem tudsz felbosszantani, mert megkedveltek.
Ez jelentheti, hogy Te fogsz.
Ismert mondásom: akinek van barátja, nincs szüksége ellenségre.
Előzmény: fer.eg (2239)
ivivan Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2243
A "támadó" alatt a Földbe csapódó bolygót érted? Akkor az pont ugyanonnan került elő, ahol az összes többi bolygó: szépen rengeteg ütközés és után "kicsomósodott".

A törések pedig vitaminek ötletei, nem tudom honnan vette. Bár az idézett oldalon szereplő 1 év valóban hihetetlen. Nem tudom elképzelni, hogy 1 év elég ahhoz, hogy az ütközés után létrejöjjön a Hold... Bár most így hirtelen elgondolkoztam. Jelenleg 28 nap körül van a Hold keringési ideje, de az ütközés után a porkorong 10ed ekkora pályán keringett, ezért egy kör nem volt több néhány napnál. Így viszont egy év tényleg nem tűnik annyira hihetetlennek...
Előzmény: fer.eg (2239)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2242
ivivan.
Ezt akartam elmondani neked. De Te azt mondtad, tudod mi az árapály. Akkor minek győzködjek?
Itt a link neked is.
http://www.ggki.hu/new/vero70/du/7_Varga/present/vargap.htm

Sohase tagadtam, hogy szorványosan ismerik, és használják.
Pontosan a hivatkozott szerzőnek is van sok, általam ismert publikációja (pld. "A Föld forgásának története". Az általam felhasznált egyes adatok abból paleontológiai mérések.
Ha azt mondom mégis, hogy az árapály nincs fontosságához mérten súlyozva, sőt sokan nem, vagy nem jól ismerik, akkor tudom, mit beszélek.
Mindenből kitűnik ez.
A nemértő süket, az értő lát. Izé- inkább hal?
"És hogyan számoltad ki?"
A programmal.
Előzmény: ivivan (2237)
astronom Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2241
Egyébként mi a fene az a "napállandó"?

A Föld felületegységére időegység alatt beérkező energia.
Előzmény: ivivan (2237)
fer.eg Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2240
OK, de amiket délután adtam már biztosan megnézted. Majd holnap beszélünk Skypen.
Előzmény: vitaminek (2236)
fer.eg Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2239
Én? A 2210-ban kérdeztem honnan került elő a támadó? Nem válaszoltál. A 2213-ban kérdeztem hogyan kerülnek törések a görbébe? Nem válaszoltál. Most akkor ki a komolytalan?

Majd én válaszolok: A lehűlés hirtelen megindulására nem tudsz külső okot mutatni, mert olyan nem létezik. Ergo: Butaságot feltételeztél, amire aztán így buta választ találtál ki. A Támadó pedig nem került elő, mert maga is éppen ott csomósodott szép nyugisan egy kupacban a többi mellett. Ergo a feltevés itt is butaság, amiből így megint csak butaság jött ki. Folytassam, vagy megsértődsz?
Előzmény: vitaminek (2235)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2238
Ismétlem
Az 1,6E+19J az általam sokra becsült és hivatkozott szerzőtől való:

http://www.ggki.hu/new/vero70/du/7_Varga/present/vargap.htm

Én nálam több jött ki (nem sokkal). Az árapály programommal.
Ez egy válaszom.
Előzmény: fer.eg (2233)
ivivan Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2237
Ez azért vicces. A 2181-ben épp te magad mondod, hogy a mai elfogadott számítások és mérések szerint hajdanán 19 óra volt a forgási idő. Akkor most szerinted tudnak róla, vagy nem tudnak róla?

Egyébként mi a fene az a "napállandó"?

"A Föld jelenleg évi 1,6E+19J árapály energiát termel."

Ez egy érdekes kijelentés. Milyen munkát végez ezzel az energiával? És honnan szedi? Ennyivel lassul a forgása? És hogyan számoltad ki? (Elég soknak tűnik, mivel a Föld teljes forgási energiája (ha jól számoltam) 4,3*1020J)
Előzmény: vitaminek (2221)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2236
Addig is amig összeveszünk, ezért a hozzászólásért nagyon szimpatikus vagy.
Csakhogy barátságosként még riasztóbb vagyok, mint így.
Nem tévedés, mert a barátaim mondják.
Előzmény: fer.eg (2233)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2235
Olvsdd vissza.
Előzmény: fer.eg (2233)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2234
Szóval ott tartunk, hogy az árapályt mindenki ismeri, tudja számítani.
Csak éppen senkit nem érdekel, hogy 800 millió éve mennyi nap érte a kankalint, és hogy a dinókat a pemetefű- ánizs használta e napernyőnek, vagy inkább elolvadt, mert a napállandó 50% volt nagyobb?
Előzmény: vitaminek (2232)
fer.eg Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2233
Amíg meg nem értitek, hogy ez komoly dolog.
És én is az vagyok!


Miért gondolod hogy mást feltételeznék? A viccek csak a fagyott légkört hivatottak oldani. A témát még kontrasztosabb megvilágításba helyezik.

Kérdeztem pár dolgot. Azokra nem válaszoltál. Ismételjem, vagy visszaolvasol?
Előzmény: vitaminek (2232)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2232
fer.eq
Tévedsz. Az én számításom alapján több jött ki.
De tisztelem a tudományt, nézz bele, megtalálod.
http://www.ggki.hu/new/vero70/du/7_Varga/present/vargap.htm
Ne haragudj, de az a hozzászólásofd képtelenségek halmaza.
Lenullázzuk és kezdjük újra.
Amíg meg nem értitek, hogy ez komoly dolog.
És én is az vagyok!
Előzmény: fer.eg (2225)
fer.eg Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2231
A vitz jó, megveszem, mibe kerül?

Az idő pénz! - gondolta a pincér és hozzáadta a számlához a dátumot.

:-)))
Előzmény: vitaminek (2229)
fer.eg Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2230
Nincs. A tudomány szereti a statikus dolgokat. Tele is van a természettudomány mindenféle állandóval. Ezek közül sokról kiderült már, hogy nem állandó hanem időben változik. Nem lepődnék meg azon sem ha mindről kiderülne ugyanez. És azon sem, ha a sorba az időt magát is beleértenénk...
Előzmény: vitaminek (2226)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2229
Ami egyre hosszabb ideig tart.
A vitz jó, megveszem, mibe kerül?
Előzmény: fer.eg (2227)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2228
Miért nem akarod megérteni, hogy a kérdésem a HOLDRA vonatkozik? Ahogyan korábban Te is arról beszéltél?
Olvasd sokat, és tedd magadévá azt badarságot!
Előzmény: ivivan (2223)
fer.eg Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2227
Ez vitz? Akkor itt egy másik:

Az élet nagyon drága, de minden évben benne van egy társasutazás a Nap körül...
Előzmény: vitaminek (2222)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2226
Szóval nincs a Földön tudományág, akit érdekelne, hogy pld. a prekambrium végén, vagyis a kambrium elején milyen messze keringett a Nap egy földi ásatag egysejtűtől?, és hogy mennyi lehetett a napállandó, ami változó?
Pedig úgy néz ki, hogy nincs...
Előzmény: vitaminek (2224)
fer.eg Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2225
A Föld jelenleg évi 1,6E+19J árapály energiát termel.

Elfelejtetted hozzátenni, hogy a saját számításaid alapján. megmérni ugyanis ezt nem lehet. Számítani pedig ellenőrzési lehetőség nélkül azt számolsz amit csak akarsz. Semmi jelentősége nincsen. Ez csak játék a számokkal. Ergo: Ami következtetést ebből levonsz, annak sincs semmiféle valóságtartalma. vagy úgy van, vagy máshogy. Ha szavazni kell én az ugyanarra szavazok, mert gondolom sok munka van benne amíg ilyesmit kitököl az ember. De az én szavazatommal nem sokra mész a valósághoz vezető úton.

Hallottál bárhol ilyesmiről? Biztos, hiszen ivivan szerint minden csillagász, paleontológus, sőt a házi pszichiáterem is ismeri az árapályt, a tenyeréből fújja!

Akkor kérdezd őt. Adjon biztos forrást.

Ez a világ a világok legálandóbbika!

Ebben egyetértünk. Bika az biztos, mert minden pirosra állandóan vadul támad. :-)))
Előzmény: vitaminek (2221)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2224
ZR
Mert a porkorongonok eltakarják őket. Sok exobolygót takarnak a porkorongok. Amelyeket azok azután összeszednek. De a tömegük kis százaléka csupán.
Viszont gyakran láthatók bolygók nagyon közel a napukhoz, porkorong nélkül is.
Ezekre nincs ma magyarázat.

A csillagász széttárja a karját, és a soronkövetkező csillag, amit a hóna alatt tartott, hogy hazavigye, emiatt a földre hullik.
Előzmény: ZR (2219)
ivivan Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2223
Miért is kellene várakoznia évmilliókig? És miért is beszélsz relatív kis sebességkülönbségről?

Az általad idézett szövegben 40000km/h sebességgel való becsapódás szerepel. Ez azért egy Mars méretű test esetén már 1027J nagyságrendű energiát jelent, ami azért tekintélyes mennyiségű energia. Elegendő ahhoz, hogy a Föld addigra éppen megszilárdult külső kőzetburkát megolvassza.

Hasonlóan egy sűrű porkorongban az ütközések olyan gyakoriak, hogy az ütközések között nincs ideje az anyagnak teljesen kihűlnie, ezért az égitest felveheti a közel gömb formát...
Előzmény: vitaminek (2209)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2222
Én szóba állok magammal, ezért hallottam.
Előzmény: fer.eg (2218)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2221
A Föld jelenleg évi 1,6E+19J árapály energiát termel.
Becsléseim szerint 3 Mrd éve ez sokszorosa lehetett. Egy év alatt akkor a Föld 7,5 m-t, 100 millió év alatt pedig 750000km-t távolodott a naptól. Jelenleg ez~2,6 m/év, vagyis 257000 km/100M év. A szilurban 1 mkm-el voltunk közelebb a Naphoz, a napállandónk ~1,5% -al volt nagyobb.

Hallottál bárhol ilyesmiről? Biztos, hiszen ivivan szerint minden csillagász, paleontológus, sőt a házi pszichiáterem is ismeri az árapályt, a tenyeréből fújja!

Ez a világ a világok legálandóbbika!
Előzmény: vitaminek (2217)
fer.eg Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2220
Ez alapján a Napból sem szakad ki semmi...

Én ezt gondolom.

milyen folyamat vezethet a protobolygók kiszakadásához, és miért nem sikerült még lencsevégre kapni egy ilyet, ellentétben a több helyen fellelhető porkorongokkal?

Nem tudom. Pontosabban: Nincs rá magyarázatom.
Előzmény: ZR (2219)
ZR Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2219
Ez alapján a Napból sem szakad ki semmi...jóval korábban már feltettem a kérdést, milyen folyamat vezethet a protobolygók kiszakadásához, és miért nem sikerült még lencsevégre kapni egy ilyet, ellentétben a több helyen fellelhető porkorongokkal?
Előzmény: fer.eg (2213)
fer.eg Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2218
Nem. És te?
Előzmény: vitaminek (2217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!