Keresés

Részletes keresés

csikkecske Creative Commons License 2013.08.14 0 0 984

Örülök, hogy jól sikerült az út. Látod, kár volt izgulni, csodás város! és jól bejárható!

Előzmény: BorsónéVica (981)
stadenburg Creative Commons License 2013.08.14 0 0 983

valóban várjuk ! 

 

a képekből itélve rosszul nem sikerülhetett !

Latya (K.L.) Creative Commons License 2013.08.13 0 0 982

Várjuk!

Előzmény: BorsónéVica (981)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.13 0 0 981


http://indafoto.hu/borsonevica a többi kép itt a  Kijev albumban.

 

Beszámoló holnap.

BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.13 0 0 980

Előzmény: BorsónéVica (979)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.13 0 0 979

Itt vagyok, itt vagyok.Aranyos vagy, h érdeklődsz. Rendezgetem a képeket, irom a beszámolót, de már azt hiszem, csak holnap lesz meg. egyenlőre a kedvenc képem felteszem.

Előzmény: Latya (K.L.) (978)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2013.08.13 0 0 978

Vicának hogy sikerült a városlátogatás?

Előzmény: BorsónéVica (976)
mrrr74 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 977

Sziasztok,

 

Múlt héten szerdatól szombatig voltunk Kijevben a feleségemmel, az emlékek frissek, leírok pár dolgot hátha segít. Nem feltétlen arról írok, hogy mit kell megnézni, hanem a bejutásról, árakról, stb.

Wizzel utaztunk, oda-vissza kézipogyásszal 20.000 Ft volt kettőnknek a repjegy. A repülési idő 1 óra 20 perc, minden rendben volt. Az autót itt tetttük le: http://parkoljcsendesen.hu/ korrekt volt minden, 3.300 Ft-ot fizettünk a 4 napért. Váltottunk itthon 300 hrivnyát, utólag teljesen feleslegesen, mert szinte mindenhol váltanak eurót, jbban, mint itthon. Azt tanácsolnám, hogy minimális összeggel induljatok el, kint minden sarkon váltóhely van (OBMIN - cirill betűkkel, angolul nem nagyon van kiírva). 100 Euro 1065-1080 hrivnya.

A reptérről kilépve az ember nekimegy a 22-es troli megállójának (1,5 helyi pénz a jegy), onnan a Shulievszkaja megállóig utaztunk, majd metróra szálltunk (2 hrivnyáért). Oroszul nagyjából értek és beszélek is (39 éves vagyok és még tanultam oroszt), így nem volt gond semmivel.

A Kiev Accommodation Apartments szálláshelyet foglaltuk le 1500 hrivnyáért a Booking-com-on, könnyen megtaláltuk, a Maidan Nezalezhnosti metrómegállóál, ami eléggé egy felkapott hely, így mondhatni a városközpontban laktunk.Bevásárolni a Billában vásároltunk, kicsit drágább a felvágott és a sajt, mint itthon, ásványvíz 5-6 hrivnya/1,5 liter (az utcán 10). Staropramen akciós volt, 4-es pakk 20 hrivnya :o)Éttermi árak 80-120 helyi pénzért bőségesen meg lehet ebédelni/vacsorázni, mi a helyi önkiszolgáló étteremben ettünk a piacnál és a Kontraktova térnél.Taxival nem mentünk, a helyi buszokat használtuk, illetve a City maps 2go, progival néztük, hogy mi hol merre. Ezen kiívül töltöttem a telefonra helyi metrótérképet (Play-en több is van), illetve ennek az oldalnak http://www.eway.in.ua/en/cities/kyiv az androidos appját.Telefonálni a mobilevoip alkalmazással telefonáltunk wifin keresztül (vezetékes hívás nulla forint, mobil 3 Ft/perc). Azt hiszem röviden ennyiÜdv,mrrr

BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.07 0 0 976

Ez a multbeli hőmérséklet már rég nem igaz, olyan össze-vissza van már az időjárás, teljesen kiszámithatatlan. Való igaz nyárra városnéző turát nem szabad tervezni.

Előzmény: stadenburg (974)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.07 0 0 975

Ne is mond, már most elegem van a melegből. Most megfogadtam jövőre, előre megnézem, hol lesz julius, augusztusban hűvös idő. Talán ausztriába a hegyekbe. Nemtom miért volt bennem, hogy "orosz"ország hűvös, de ugye ez Ukrajna. Na, mindegy biztos nem fogjuk bejárni a tervezett programokat. Még ma mégnézem jobban, hogy a fontosabb helyekre, hogyan tudunk eljutni metróval, vagy más tomegközlekedve, hogy minnél kevesebbet gyalogoljunk.

 

Háát így jártunk.

 

Eddig mi is mindig szeptember 18-a körül szoktunk menni, / a tavasz nem jó nekünk, akkor van melo leginkább/ most megyünk először nyári időszakban.

 

Köszönöm kivánságod, majd jövök beszámolok.

Előzmény: stadenburg (974)
stadenburg Creative Commons License 2013.08.07 0 0 974

hát jól kifogtátok az már  igeaz . ( kijev szerintem klasszikus szárazföldi éghajlat . hideg tél , meleg nyár , tehát még csak nem is különleges a dolog , egyébként a freemeteo.com -on minden fonotsabb város multbeli hőmérsékletét megtudod nézni hosszú évekre visszamenőleg napi szinten ) én még soha nem terveztem nyárra egyébként nagyobb városnéző túrát , mindig tavasz vagy ősz szokott lenni , de most bavállaltuk és szerencsénk volt . korán érdemes indulni hogy nyitásra ott legyetek . nyilván nem cél az eredeti terv , ezért szelektálni kell és a fontossági sorrendet érvényesíteni . jó utat mégesgyszer ! 

Előzmény: BorsónéVica (973)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.06 0 0 973

Sajnos :) mi nem szeretünk strandolni.

Majd veszünk nagy esernyőt, napkalap.

Jól kifogtuk, azt hittem ott hüvösebb az időjárás.

 

Ez az ingyenes zöldség nem csak aug. 4-re szólt?

Előzmény: Sz.Gyu (972)
Sz.Gyu Creative Commons License 2013.08.06 0 0 972

Júliusban egy hétig voltam Kievben. Mivel akkor is 30fok körül volt a nappali hőmérséklet, ezért a délelőttöket a Dnyeper túloöldalán levő szabadstrandokon töltöttem. Nincs zsúfoltság, a víz tiszta és a gyalogos hídnál levőhöz az Árka-tól függeszkedve is át lehet csusszanni, igaz 100 hrivnyába kerül. Nekem nagyon bejött a www.puzatahata.com.ua étteremlánc, amelyik önkiszolgáló és szerintem kedvezőek az áraik. Elsősorban ukrán ételeket kinálnak.

BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.03 0 0 971

Kezdek aggódni, túl jó idő lesz. Na, már ez sem jó hir.

 

Sztem a terv felét sem tudjuk lejárni ilyen melegben 30 C körül lesz.

BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.02 0 0 970

Köszönöm, természetesen lesz beszámoló:)

Előzmény: stadenburg (969)
stadenburg Creative Commons License 2013.08.01 0 0 969

akkor jó utat , és mi is várjuk a beszámolót !

Előzmény: BorsónéVica (968)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.31 0 0 968

Jöv.hét pénteken 9-én megyünk, s hétfőn jövünk, 3éjszaka a Lukyanovsky regg.nélkül 1500 hrivnya.

Előzmény: stadenburg (967)
stadenburg Creative Commons License 2013.07.31 0 0 967

mikor indultok ? meddig leszetk , hol is lesz a szállásiotok ?

Előzmény: BorsónéVica (965)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.31 0 0 966

Óóóóóó, nagyon köszi. Tök jó néz ki ez a kajálda. Képet kinyomtatva viszem magammal.

Előzmény: stadenburg (963)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.31 0 0 965

Igen a Dnyipro megálló ott van. 

 

A buszmegállóknál láttam  a felsorolásnál, hogy zhuljani-i,zhuljani-2. Ebből gondoltam, hogy 2 kijárata van a reptérnek.

 

Na, majd már hamarosan személyesen is. Már a besz.kártyák kinyomtatva.

Előzmény: stadenburg (962)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.31 0 0 964

Köszönöm, én is ezt silabizáltam ki belőle. Ja,ja már a Postoha Plosha-val képbe vagyok.

 

Ma "irtam" /kolleganőm angolul/ a hotelnak, hogy a reptéri transzfer ingyenes e, mert nem irják az oldalukon, hogy feláras lenne.

 

Remélem hamar válaszolnak. Jó lenne, mert busszal igencsak 17-18 megálló, főleg, ha ingyenes lenne:)

Előzmény: bozsori (961)
stadenburg Creative Commons License 2013.07.31 0 0 963

Itt vannak az étteremről a videók!(YouTuberól)

Első

Második 

 

Itt van a honlapja is, sajnos csak oroszul és urkánul, de ha van valakinek webfordítója, annak valami lejöhet...

(De úgy is a képek és az árak a lényeg...)!

stadenburg Creative Commons License 2013.07.31 0 0 962

Sziasztok!

 

Így van; a sikló alsó állomástól nem messze van a kikötő, ahonnan indulnak a hajók. Mi a metrós híd tövétől indultunk (mi is a fenti helyről terveztük a hajókázást, de ez pont útba esett az egész napi lavra túra + környéke után, így kapóra jött. Ha jól emlékszem dnyipró metró megálló van ott...

 

...Visszafelé két kis busszal jöttünk és a második (302) megállóját találtuk meg viszonylag nehezen és nem a repteret. (Gatalmasak az utak: még az egyik feléről át akarsz a másikra jutni és a zebra vagy az aluljáró odébb van akkor csak az átjutás sokszor 10 perc is megvolt.) Egyébként szerintem érdemes térképet venni!

 

A reptér nagyon kezelhető. Szerintem nincs ott 1-es vagy 2-es, egészen kicsi, de modren az egész.

 

Itt az étterem, ahol ettünk! Nagyon jó volt!

bozsori Creative Commons License 2013.07.31 0 0 961

A postai tér a sokszor emlegetett Postova Plosha, ahol a sikló alsó állomása is van.

A felsoroltak nem megállók nevei, hanem a választható programok: "Panoráma/kirándulás Kijev" ezek lefele mennek a folyón (így láthatod a folyóról a Lavra épületeit meg a szabadságpéldáulszobrot ), a többi meg szerintem mind északi irányba. Itt nem esik szó arról, hogy a Metró-híd tövében is fel lehetne szállni.

Előzmény: BorsónéVica (960)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.31 0 0 960

Árad a lelkesedés irásodból.

 

Hűűűűű, Te mázlista, ezt a szállást jól kifogtad. Pedig azt hinné az ember minnél később célszerü foglalni szállást, annál olcsóbb.

 

"Hazafelé számolásnál", ezek szerint túl mentetek a reptéren? Olyan nehéz észre venni?

 

Egyébként hányasra érkezik és indul a gép? 1-es vagy 2-esre?

 

Hajó lapon elég érdekesen fordit a gugli, nem igazán jöttem rá a megllókra, csak arra, hogy a postai téren lehet felszállni.

 

 

Előzmény: stadenburg (959)
stadenburg Creative Commons License 2013.07.30 0 0 959

Üdv!

 

A szállás árát nem írtam el. Ez a kedvenc keresőm, itt dobta ki az agodánál még április elején (ahogy utólag néztem az árakat, büszke is voltam magamra...) 

 

Igen az emelkedő részéről közelítettük meg a Szent András templomot, nem volt egyáltalán vészes, az árusok portékáját bámulva észre sem vettük, ahogy felértünk . 

 

A megálló számolásnál csak haza fele volt egy kis gáz, vagy nem állt meg valahol, vagy nem figyeltünk eléggé, de mindenképpen kell azért időt hagyni biztos ami biztos alapon. Ammúgy mi csak a metrót és a kisbuszt használtuk. Apropó kisbusz; jegyet nem kap senki, a soför megkapja a pénzt és kész.  Mivel senki nem tudja, hogy utas volt így nem igazán tudom, hogy hogyan számol el. Vagy esetleg ki szervezték maszekba?( Bár ezt nem hinném.)

 

Az önkiszolgálót majd megnézem, hogy mi volt de ha eszembe áll a metroállomással akkor a jobb oldalon van egy kicsit fel a lépcsőn és ennyi. Népviseletben vannak az alkalmazottak, és a ceruzavéggel (radiros részével), nyomják a kasszát a hölgyek.

 

A lavra az ünnepség miatt volt ingyenes, viszont a mikor múzeum és a kincstár zárva volt. Ezt a kettőt sajnáltuk nagyon, de legalább van miért visszameni majd...  ...hát igen, Putyin azért nem senki volt, no meg a többi nagy )ember)!

 

Időjárás kiváló volt, de a hétfő már azért határ eset volt, napon bisztos volt 31 fok is. Az már ne egészséges egy városnéző túrához! 

 

Térdgatyával betudtunk jutni mindenhova, de a lavrában a barlangoknál adtak zöld kötényt (egyébként óriási tömeg volt a szűk barlang folyóson és meleg is volt úgy-hogy 20 perc elég is volt bőven belőle.)

 

Hajó van feljebb a ... metrónál majd megnézem ha ebből nem derül ki... :)

 

A lavrából a híd tövéig gyalog mentünk, kicsit hosszú volt, de nem olyan vészes, ammúgy latya utiterve is idáig szólt ha jól emlékszem .

 

A lavrában a Putyinék miatt hatalmas az ellenőrzés.

 

42.000.-ft a szállás felett ment el. Tehát  ha a költő pénzhez hozzá adom a 22500.-ft-ot, a szállást no meg a 3200.-ft parkoló pláza díját, akkor elég jól sikerült a büdzsé. Valahogy jobban eset az önkiszolgálóban a többféle ételből válogatni, mint beülni egy középkategóriás étterembe... .... és a sör is jó árban volt, mindenhol  9-15 között lehetet kapni kiváló hideg csapolt sört!

 

 

Locsoló kocsit, azt az igai régit látni pedig igen nagy élmény volt !

Latya (K.L.) Creative Commons License 2013.07.30 0 0 958

A Lavrában ellenőrzés? A kincstárban volt, de hát az inkább olyan látszat ellenőrzésnek tünt. Azóta lehet h nagyobb a szigor, vagy valami van/volt a levegőben amiért a renete katona/rendőr kóricált az utcán. Amikor én voltam, a kievi napok rendezvény sorozat zajlott éppen, de  nem tüntfel, hogy sok rendor lett volna.

 

A 42 ezer pénz az kettőtökre ment el a szállás felett?

 

Örülök, hogy tetszett, meg hogy hasznosak voltak az általam lejegyzettek.

Előzmény: stadenburg (953)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.30 0 0 957

Még az jutott eszembe - a Lavrából mivel mentetek a hid tövéig, ahol hajóra szálltatok?

Előzmény: stadenburg (953)
bozsori Creative Commons License 2013.07.30 0 0 956

Nem volt gond a térdgatyával?

Előzmény: stadenburg (953)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.30 0 0 955

Szia!

 

Köszönjük szépen a friss beszámolót.

 

 A szállás árát nem írtad el? Amit én látok a booking.-on az 76800 környékén van3éj/2fő.

Lehet Te tudsz vmi titkos helyet, hogy hol kell foglalni?!

 

 Hol tudnám megnézni, hogy hol lehet még máshol is  felszállni a hajókázásra, mint ahol Ti szálltatok fel?

 

A Kontraktova tér felől az András lejtő /emelkedő/ nem volt nagyon fárasztó. Ha jól olvaslak felfelé mentetek.

 

Ettől a megállók számolásától én is tartok egy kicsit.

 

A Lavra, az ünnepság miatt volt ingyenes – gondolom.

 

Ez az önkiszolgáló nem a Puzata Khata volt?

 

Örülök, hogy jól sikerült az utatok, remélem, amikor mi ott leszünk, nem lesz 40 fok, mert a negyedét sem fogjuk tudni teljesiteni  a programnak.

Előzmény: stadenburg (953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!