Keresés

Részletes keresés

Mr.Gabson Creative Commons License 3 napja 0 0 143105

Hát éltem Kanadában (angol nyelvterületen) ott francia-kulcs volt a neve, de Francia-országban angol-kulcs a neve. :-)

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (143104)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 3 napja 0 0 143104

Van ahol meg patentfogó néven illetik.

Előzmény: rferi (143076)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 3 napja 0 0 143103

Nem keresem ! Mert már van vagy 15 m2 bespájzolva a szűrőhöz :) :) :) 

Előzmény: rferi (143075)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 3 napja 0 0 143102

800W ???? Ez nagyon gyenge.  Én ezt nem venném meg. Az én einhell gérvágóm 2200W-os de egy 1500-1700 W-os gépet is már szépen lehet használni. De 800W az rettentő kevés.

Előzmény: antaljanos (143099)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 3 napja 0 0 143101

Feleséged mit szól hozzá? :)

Együtt nevettünk :)

Előzmény: Tschaby (143072)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 3 napja 0 0 143100

Na ilyen celebségre nem vágyok :) 

Előzmény: pacman123 (143070)
antaljanos Creative Commons License 3 napja 0 0 143099

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Güde fejező és gérvágó fűrész GKS 190-al?

Soha nem használtam még fejező és gérvágó fűrészt.

Használtan kínálnak egyet a közelemben.

Gondolkozok a vásárlásán barkács célra. 

Erősítsetek meg vagy tántorítsatok el:)

Jani

GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 143098

Köszi, én ebből ezt találtam, itt vágnak méterre is:  http://www.paranelkul.hu/csovek/sonoflex-szigetelt-flexibilis-cso-termek

Megnéztem a 150-est, hát 1.560 Ft-ot kérnek érte/méter. Nekem olyan 4 méternyi fog kelleni, hát éppenséggel megfizethető lenne.

.

Előzmény: fejes.i (143097)
fejes.i Creative Commons License 3 napja 0 0 143097

Többféle hőszigetelt légszállító cső van. egyik se olcsó sajnos.

Van a "szigetelt flexibilis légcsatorna", vagyis Sonoflex, az jellemzően alufólia szerű anyag két rétegben, közöttük razsaszín (sárgászöld) vatta. Lehet egy ALUfólia egy celofán szerű réteg is. Pl

http://isoterv.hu/legcsatorna-szurok-csovek/flexibilis-legcsatorna-csovek/szigetelt-flexibilis-legcsatorna

Illetve vannak kifejezetten csőhéjszigetelések, nagy átmérőjű csövekre is, többféle anyagból

http://legcsavar.hu/?cat=4

Előzmény: GPS (143082)
409 Creative Commons License 3 napja 0 0 143096

"...meg zsebkés."

Hááát, a svájci az akkor már inkább multifunkciós zsebkés.  :)

Előzmény: Tschaby (143095)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 143095

nade ez olyan mint a svájcibicska.

Mindkettőnek van rendes neve: csőfogó, meg zsebkés.

Előzmény: pali923 (143089)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 143094

"Ez utóbbit viszont mifelénk simán csak harkályfogónak hívják."

nab+ :)

a papagály meg a harkály svédfogóval franciáznak ....

Előzmény: GPS (143090)
kutyala Creative Commons License 3 napja 0 0 143093

Köszi a megerősítést :) Kutyala voltam álnéven.

Egyébként melyik volt nőies, a madáretető vagy a műsor iránti lelkesedés vajon? Egy egyszerű madáretető tervnek, főleg a ház körül fellelhető hulladék anyagokból mindenki örülne,

Másrészt akinek épp aktuálisak a témák, mert pl. kicsi gyereke van, ez a műsor messze a legjobbak között van. Férfi / apa szemmel is.

Előzmény: feketefelhoo (143058)
Surka Creative Commons License 3 napja 0 0 143092

A szerszámok fogócskáznak a műhelyben. Az egyik így kiált: "Te vagy a fogó!"

Előzmény: GPS (143090)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 143091

a franciakulccsal lehet-e franciázni... :)

Háát, ez erősen ízlés dolga. De biztos akad, akinek ez is bejön.

.

Előzmény: pali923 (143089)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 143090

Hát elég nagy kavarás van itt fogó-elnevezés téren. 

Mert ha rákeresel a "Papagályfogóra" -  ezer darab  (számomra igen hülyén hangzó) vízpumpafogó jön előEz utóbbit viszont mifelénk simán csak harkályfogónak hívják.

Papagájfogó arrafelé is van (sőt, még románul is így hívják), csakhogy ott ezt jelenti:

Ebből két féle is létezik: a stifttel, lépésekben állítható (fotó) - illetve dió-anyával folyamatosan állítható fajta.

.

Előzmény: Paco155 (143088)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 143089

No persze, és a svédfogóval csak svédeket lehet megfogni? Vagy csak svéd csőszerelők használhatják? Azt meg meg sem kérdezem, hogy a franciakulccsal lehet-e franciázni... :)

Szóval nehéz nyelv a magyar. :))

Előzmény: Tschaby (143086)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 143088

Ezért hívják valójában papagájcsőrű fogónak.

Előzmény: Tschaby (143086)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 143087

Nem a 2000 cm2-es felületű asztalra kell számolnod az elszívást, hanem az asztalba fúrt elszívó lyukak összeadott felületére.

Na de kolléga úr - az általam említett 2.000 cm2 -t sem úgy kell elképzelni, mint egy ekkora felületű lukat.

Ha megnézed a konkrét 2000 cm2 - es rács szerkezetét - kiderül, hogy ezen a "luk-hányad" alig éri el a 40%-ot (de szerintem inkább a 30%-hoz van közelebb, úgy saccra).

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (143049)
Tschaby Creative Commons License 3 napja 0 0 143086

A babaolaj nem babáBÓL készül hanem babákNAK.

A papagájfogó sem papagájBÓL, hanem papagájNAK a megfogására :P

étteremben:

- cigánypecsenye van?

- lehet, de akkor zene nem lesz ....

Előzmény: GPS (143084)
pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 143085

http://tekasztorik.blog.hu/2011/12/28/a_nagy_talalkozas_39

"Ma nagyon szép nap volt. Reggel 7-kor(!!!!) felhívott Ica, hogy ugye a te apád karosszériás mert itt vagyok a BAH csomóponton és gyakorlatilag 12 irányból karamboloztam, hívok egy trélert és felmennénk hozzátok. Mondtam neki hogy vártenzibitte és felkeltettem fatert, hogy méjdéj méjdéj, ez a szitu, jönne egy kedves hölgy ismerősöm, összetörte a kocsiját.

Mondta fater,hogy húzzak a picsába, korán van.

Mondtam neki, hogy a kuncsaft szőke és nagy mellű.

Mondta, hogy hozzam be a kávét, a cigit, a melósruhát és ne keltsem fel anyámat."

Az az igazság, hogy a nemrég elkészített kis kerti széket is úgy csináltam, hogy túl szép szempillája van az ügyfélnek.

Meg volt ugye a focilabdás projekt. Megfogadtam hogy egynél többet nem csinálok. 4 lett belőle. Abból két megrendelő csaj volt.

Abból az egyik pár napja rámírt, hogy kellene még egy laszti, csak most AC Milan-os.

Szóval van az az első- és másodlagos nemi jelleg, ami megborítja az akaratot :-)

Előzmény: GPS (143078)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 143084

Csak szólok: a babaolaj sem babából készül! :))

Húha, akkor már meg se merem kérdezni, hogy pl. a cigánypecsenye vajon miből készül?

.

Előzmény: pali923 (143080)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 143083

Azért ne beszélj le senkit a reklámozásról, egy kis pénz minden barkácsolónak jól jönne. Vagy legalább egy ingyen gépely, kizárólag csak azt mutogatnám, ígérem! :))

Előzmény: pacman123 (143077)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 143082

Hirtelen megörültem, hogy valami hőszigetelt légszállító csőről van szó - mert olyanra szükségem lesz a klima hideg-levegőjének a bevezetéséhez :-)))

Mert nem elég, hogy hajlítható és nagy átmérőjű (150-es) kell legyen... még hőszigetelnem is kell, amennyiben nem kapok gyárilag hőszigeteltet.

.

Előzmény: pali923 (143079)
gergem Creative Commons License 3 napja 0 0 143081

Bocs, hogy belekotyogok, de kapcsolódik: Nemrég én is kitaláltam, hogy megpróbálom, mit tudok kihozni 60p alatt, végül ~80p kellett, a festés miatt. Arra is gondoltam, hogy felvetem itt, lehetne amolyan, ki mire jut? vetélkedő, de aztán elmaradt. 

A szabályoknál ezekre gondoltam: csak hulladék/maradék anyagból dolgozhatsz; nem lehet előkészítve semmi (pl. méretre vágva, csiszolva, stb.), nem lehet előre elkészített tervrajz sem róla (de fejben gondolkodhatsz rajta előtte persze); csak olyat lehet, amit még nem csináltál (különben túl sokat számít a rutin); a végén kész termék kell, hogy legyen (nem csak concept). Max 60p van a szerkezetre és max 30p a festésre, csiszolásra, utómunkákra. Az idők nettó értendőek, azaz ha várni kell, pl. míg a ragasztó megköt, de addig nem dolgozol semmin, akkor az nem számít, ugyanez a festéknél és minden hasonlónál. 

Ha van valakinek kedve ehhez a játékhoz, én nagyon kíváncsi lennék, ti mire juttok. Szerintem elég durva dolgok is születnének. Ha valakit érdekel, feltöltöm majd, hogy nekem mi jött össze, bár az nem egy nagy kaland.

Előzmény: Tschaby (143074)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 143080

Csak szólok: a babaolaj sem babából készül! :))

Én egy mérnökembertől hallottam először a papagájfogó kifejezést. Most vagy ő tudta rosszul, vagy a gugli sem így ismeri. :)

Előzmény: Tschaby (143073)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 143079

Én meg ilyen anyagot vettem annak idején, küldtek darabokat is. Érdekes a szerkezete, belül valamilyen fényes anyag van, mintha nem is lenne porózus. De jól működik, nem jön át rajta por. Azért ezt a flízt is kipróbálnám, kár, hogy korábban nem került ez itt elő.

Előzmény: rferi (143075)
GPS Creative Commons License 3 napja 0 0 143078

- Mester, ha szépen megkérem, készítene egy odút a madárkámnak?

.

pacman123 Creative Commons License 3 napja 0 0 143077

Jójó .. előtte persze rendrakás :) Meg nyilván mindent előkészíteni ..., fa gyalulását/felvágását csak "mutiba".

Izé, csak az jutott eszembe hogy az amcsi live woodworking videók bűzlenek a reklámoktól meg az frázis puffogtatástól. Itt meg vegytiszta munka mehetne. OK ... lehet nem "egydélután", de mondjuk egy 2-3 részes kisebb projekt. 

Mindegy, csak egy ötlet volt.

Előzmény: Tschaby (143074)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 143076

A szakik szokták még PRACLI és RABSZOLGA névvel is illetni

Előzmény: Tschaby (143073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!