Keresés

Részletes keresés

Vérpocok Creative Commons License 2004.09.30 0 0 507
Átvittem a teljes anyagot a http://szarvasgomba.info fórumára, megtekinthető itt. Ha bárkinek azok közül akinek a hozzászólásait átmozgattam ide, ezzel kapcsolatban aggályai merülnének fel és saját anyagainak eltávolítását kéri, küldjön nekem személyes üzenetet vagy emailt a szarvasgomba KUKAC fastmail.fm címre (KUKAC kicserélendő @-ra), és a kifogásolt anyagokat haladéktalanul ki fogom törölni.
Előzmény: gombavadász (505)
Vérpocok Creative Commons License 2004.09.28 0 0 506

Hát, ide írtam a választ: :)

http://www.szarvasgomba.info/forum/viewtopic.php?p=14#14

 

(Kb. egy órát szívtam mire ezt is sikerült beküldeni az indexre.  Csak nálam ilyen lassú?)

Előzmény: bagusz (504)
gombavadász Creative Commons License 2004.09.28 0 0 505

Szép. És tényleg gyorsabb.

Egyenlőre azért bizonytalankodom, mert talán nem pörög annyira a fórum, hogy érdemes lenne témákra bontani, meg elég sok infót már leírtunk, most nem sok kedvem van újra kezdeni.

Bagusz megjegyzését az alcímről viszont ettől függetlenül megfontolásra javaslom!

 

bagusz Creative Commons License 2004.09.28 0 0 504
szia,
hat ez meglepett. szerintem ez a forum is jol funkcional, de nem rossz otlet ez a bovitett lehetoseg sem. egy megjegyzes:
"Szarvasgomba gyűjtése kutyával vagy anélkül, lelőhelyek (belföld, külföld), gyűjtési módszerek" menupont nem tetszik :)
kutya nelkul gyujteni ellenjavalt es karos, ezzel osszefuggesben a lelohelyekrol pedig szerintem nyilvanosan senki nem ad infot, es ne is adjon. még az hianyzik hogy valaki odamenjen es felkapalja az egeszet.

mondanal tobbet magadrol?
Előzmény: Vérpocok (503)
Vérpocok Creative Commons License 2004.09.28 0 0 503

Üdv mindenkinek!  Létrehoztam egy külön fórumot szarvasgombászok számára a http://www.szarvasgomba.info/forum cím alatt.  Tematikus elrendezésû, nem csak egy topic mint ez az itteni, ráadásul sokkal gyorsabb is mint az index.  Mindenkit szivesen látok akinek kedve támad átjönni oda.  Ha az általam berendezett alfórumok nem fednék le az igényeket, szivesen létrehozok újakat is.

bagusz Creative Commons License 2004.09.22 0 0 502
hat igen , sok embernek kellemetlen a homoki szg illata, neha nekem is, bar sokszor erdekes camambert jellegu, az ize viszont kulonleges. az egyetlen edes szarvasgomba. ha valaki talal engem erdekelne nagyob mennyiseg is
Előzmény: geastrum (499)
gombavadász Creative Commons License 2004.09.22 0 0 501
Ma, két hét szünet után végre gombáztunk egy rövid délutánt. Itt a Bükkben még "előidény" van, kevés, de szép aestivumot találtunk.
gombavadász Creative Commons License 2004.09.22 0 0 500

Jó neked! :-)))

Egyszerűen nem tudok elszakadni, hogy én is kipróbáljam. :-(

Előzmény: geastrum (499)
geastrum Creative Commons License 2004.09.21 0 0 499
hétvégén szedtünk homokit. Nekem határozottan kellemetlen a szaga:-((
geastrum Creative Commons License 2004.09.16 0 0 498

na jó, egy kicsit csaltam. Sz'al azokat a gombákat NEM a föld alatt kell keresgélni. A homoki akácosokban, bodzásokban (egyáltalán homok talajon) nagyon sok érdekes és ritka pöfetegféle is található.

üdv g.

Előzmény: bagusz (497)
bagusz Creative Commons License 2004.09.15 0 0 497
no-no,

azért van ott más is:-)

na mi? mert az akac alatt mas nincs csak homoki
Előzmény: geastrum (495)
brassoi Creative Commons License 2004.09.14 0 0 496
vevö lennék aestivumra +43-664-531.05.66.
Előzmény: geastrum (495)
geastrum Creative Commons License 2004.09.14 0 0 495

no-no,

azért van ott más is:-))

üdv Geastrum

Előzmény: bagusz (494)
bagusz Creative Commons License 2004.09.12 0 0 494
Homokos akácosokban kell keresni, ugye?

igen, ezek bizony eleg randa erdok, sok elonyuk nincs is, csak a homoki szg
Előzmény: gombavadász (493)
gombavadász Creative Commons License 2004.09.12 0 0 493
A homokit meg kell próbálnom. Még soha sem gyűjtöttem. Homokos akácosokban kell keresni, ugye?
Előzmény: bagusz (492)
bagusz Creative Commons License 2004.09.11 0 0 492
es meg nem is beszeltunk az etikarol... mas gombaszok eselyenek nullara csokkenteserol stb. de hagyjuk vannak jo hireim: lehet szedni homoki szarvasgombat! en tegnap szedtem eleg szepeket volt kozottuk 35 dkg-os is. :)
ellenben mastol azt hallottam hogy ahol o szedi gyengen muzsikal, keves van.

en kifejezetten szeretem az izet, marcipanos fagyival ettuk es jo volt.
Előzmény: gombavadász (491)
gombavadász Creative Commons License 2004.09.07 0 0 491
Erősen elgondolkodtam. Hiszen vaddisznós környéken van szgomba. Olykor nagyon is szépen van. De tényleg soha sem tömegesen.
Előzmény: bagusz (490)
bagusz Creative Commons License 2004.09.06 0 0 490
pedig igy van, a károk több félék:
1. jobban kiszarad a talaj, abban az evben kevesebbet vagy egyáltalán ne terem az a folt már, ahol alapos munkát végeztek. ez időjárástól is függ.
2. mindenképp károsodik a micelieum és ez a következő évekre veti vissza a termést. extrém esetben teljesen tönkretehető a folt. láttam már ilyet.
3. éretelen gomba is kikerül, ez a gyüjtött gomba minöségét rontja,
4. az "alapos gyüjtés" következtében nagyon kevés gombának van esélye szétrohadni, a gomba szaporodása is gátolva van.

és a vaddisznok tevékenysége ugyanilyen hatásokkkal jár, habár ök sohasem olyan alaposak mit néhány ember. ismerek olyan élőhelyet ami elég jo volt de egyik évben felfedezték a vaddisznok és azota csak néhány darab terem benne évente. olyan helyen ahol sok a vaddiszno nemigen ismerek igazán jo élőhelyet. és mégegyszer kihangsulyoznám a minoséget. a franciaknal ugy gyujtik az uncinatumot, hogy a kutyával a helyen csak addig maradnak mig igazan szép gombákat talál a kutya, amint kicsit értelent kezd szedni tovább mennek.

hany igazán jo erdőt ismersz?
Előzmény: gombavadász (488)
Attilah Creative Commons License 2004.09.06 0 0 489

pandamaca, küldjél már egy telefonszámot, amin egyeztethetünk.

 

Előzmény: pandamaca (481)
gombavadász Creative Commons License 2004.09.05 0 0 488

Hát csak az, hogy ott szép is, meg sok is... ;-)

 

Na kérdezek egy komolyat:

Mennyire bizonyított,hogy a "gereblyéző" vad gyűjtők tevékenysége tényleg tönkre teszi a termőhelyet?

Logikusnak tűnik, de van egy komoly kétely is: a vaddisznók sem épp gyöngéd jószágok, borzasztóan föl tudják szántani a földet. Mégsem tűnik úgy, hogy ki tudták volna írtani a gombát a hegyekből.

Előzmény: bagusz (487)
bagusz Creative Commons License 2004.09.05 0 0 487
" A dunántúlról például csuda hírek érkeznek. :-))) "milyen csuda hirek????
amugy most alakul-alakult egy szekszardi egyesulet, Veszprémben peig regőte müködik egy Szemere László kör/egyesület vagy mi.
Előzmény: gombavadász (486)
gombavadász Creative Commons License 2004.09.05 0 0 486

Egyébként érdekes lenne számba venni hány szarvasgombász egyesület van az országban!

Én a pesti Első Magyar Szarvasgombász Egyesületen kívül még az egriekről hallottam, akiknek viszont "ősi" gyökereik vannak. (Hollós a mult század elején még csak az Eger melletti Felsőtárkányban ismerte biztosan a nyári szg. magyarországi előfordulását.) Azóta viszont tudjuk, hogy az országban szinte mindenütt felbukkannak kisebb-nagyobb termőfoltjai. A dunántúlról például csuda hírek érkeznek. :-))) Nem lehet, hogy ott nincsenek egyesületek.

Írjatok, ha ismertek ilyeneket!

gombavadász Creative Commons License 2004.09.03 0 0 485

No igen. Szóval így kell dezinformációkat kreálni... :-)

Tényleg nem mondta, hogy ő az elnök. Csak hogy csinált egy egyesületet, és most azon dolgozik, hogy az egyesület bérbe vegye a jászsági erdőket. (De engem azért néha meghívna egy kis vendég-gombászatra. ;-) )

Azt is megtudtam, hogy már a jászsági egyesület üzemelteti a jászszentandrási Triflász múzeumot. Te mint bennfentes megosztod velünk, hogy mikor van nyitva?

Előzmény: bagusz (484)
bagusz Creative Commons License 2004.09.02 0 0 484
szia,
mar van itt valaki :), viszont en ugy tudtam mas az elnok. majd kideritem, S. Laci gyakran tulfogalamazza magat
Előzmény: gombavadász (483)
gombavadász Creative Commons License 2004.09.01 0 0 483

Az imént megismerkedtem a Jászsági Triflász Egyesület (remélem jól írtam a nevüket) elnökével, Stuchlik Lászlóval. Fiatal még az egyesület, de nagy terveik vannak. Nagy szeretettel kívánok nekik sok sikert!

Remélem a fórumunkra is eljutnak! :-)

Attilah Creative Commons License 2004.08.30 0 0 482

Üdv!

 

Az ország keleti végében lakom, de mindenképp jó lenne találkoznunk.

 

cainfeal@freemail.hu , ez az e-mail címem, ezen egyeztethetünk.

 

Attila

 

Előzmény: pandamaca (481)
pandamaca Creative Commons License 2004.08.24 0 0 481
Na, szóval, azt ajánlom, hogyha komolyan gondolod (annak tűnik), egyszerűbb, ha találkozunk személyesen, mert akkor egyszerre több dolgot meg tudunk beszélni. Mivel Gödöllőn lakom, Bp-re bármikor beugorhatok, ha messzebb laksz, egyeztetünk! Írd meg légyszi az emilcímed!
Előzmény: gombavadász (479)
pandamaca Creative Commons License 2004.08.24 0 0 480
Itt vagyok, itt vagyok, jövő héten egy kicsit többet érek majd rá, most épp nem nyaralok, hanem pályázatot írok...
A talajvizsgálatot a megyei talajvédelmi szolgálat csinálja, utána kell nézni, én a mintáimat a velenceiekkel csináltatom, ( Fejér Megyei Növény- és Talajvédelmi Szolgálat, Velence), de bárhol lehet. A teljes vizsgálat ára (ami neked nem biztos, hogy kell: 3650/minta) További kérdésekre is válaszolok majd, ha lesz egy szusszanásnyi időm.
Előzmény: gombavadász (472)
gombavadász Creative Commons License 2004.08.22 0 0 479

Azt hiszem Gödöllőn az agráron állítanak elő oltott csemetéket. De csak azt mondom, hogy meg kell várni Pandamacát. Ő ért hozzá.

Már csak nem nyaralhat olyan sokáig... :-)

Rácsörögjek telón?

Előzmény: Attilah (478)
Attilah Creative Commons License 2004.08.22 0 0 478

Hát akkor marad a meszezés... :-)

Mit tanácsoltok, milyen fát vegyek és hol?

Ősszel le akarom zavarni az egészet, ha egy mód van rá.

Vagy legalább egyetlen sort.

 

Előzmény: gombavadász (477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!