Keresés

Részletes keresés

tasha Creative Commons License 2005.09.19 0 0 106
Martinnak elöl nyitott van, semmi gond vele. A tépozárast levette az elején, de mostanra megszokta és békénhagyja. A csattossal nem tud mit kezdeni, azt nem is piszkálja :D
Kocsicipo, igen, sztem elég lenne, mert lehet h csetlik-botlik majd még a simában, mire meg elindul egyedul, úgyis no a lába és akkor veszel rendeset. Ktg-hatékonyság jeligére :)) De ha sima cipot vagyis szandit veszel mégis, akkor pl ezt a Superfitet (osztrák) nagyon ajánlom, szuper könnyu kis cipo, hajlékony a talpa, de tartja a bokát rendesen. Nézz körul a boltokban, fogdosd-forgasd meg oket.

Na közben nézegettem neten, vmi ilyesmire gondolok, a jobb also cipit nézd
http://img.vatera.hu/photos/langs/hu/22790/big/1703360.jpg
vagy ha beírod google-be h kocsicipo, akkor kidob pár oldalt
Előzmény: kicsinap (104)
kicsinap Creative Commons License 2005.09.19 0 0 105
Amúgy mi az, hoyg harántemelős?
Előzmény: tasha (102)
kicsinap Creative Commons License 2005.09.19 0 0 104
Tasha!
Köszi. Látatlanban nem mernénk cipőt venni, mert Ajnának elég széles a lábfeje.
A puha talpú cípő az olyan kocsi cipő szerűség? Apukám egyfolytában azzal nyaggat, hoyg nem szabad cipő nélkül lennie itt bent sem. Szerintem többet áll már, mint mászik, a mászás csak annyiban izgatja, hoyg elérje azt a bútort, ahol fel tud állni. Álláson kívül még üldögélni szokott. Ma délelőtt pl. kb. nulla volt a mászás, csak állt. Benti cipőnek jó az elől nyitott szandi, vagy inkább zárt legyen elöl is?
Előzmény: tasha (102)
tasha Creative Commons License 2005.09.19 0 0 103
szóismétlések, elírások, sorry :((
Előzmény: tasha (102)
tasha Creative Commons License 2005.09.19 0 0 102
Kicsinap,

bentre még midnenképp puhataplút vennék, nem rendes cipot. Rendes akkor kell, ha jóval többet van lábon mint mászva. Ilyeneket lehet kapni többfélét, nekunk pl volt egy adidas kiscipo, amit nagyon szerettem, teljesen puha bor talpu.
Cipoméretek: minden márkáé más...Martinnak Elefanten gore-tex csizmaja van télre 20as, ez bélelt, óriási a lábára még. Superfit szandija 20as. Kavat zárt cipoje 21es. Szóval gáz a méretezés, gyerekkel kell próbálni mindenképp.Alapszabálynak azt olvastam, hogy 1-másfél centi legyen a cipoben elöl, akkor jó.

Siesta: ez harántemelos, van aki erre eskuszik, más meg azt mondja nem kell, ha vissza tudsz olvasni, elég sok szó volt róla
Nézz körul babaszobán is, sokan árulnak új cipoket, bakancsokat, én a Superfit szandit onnan vettem 5500-ért. Csizmát pedig börzén, picit használtan szereztem, de látszik rajta h tényleg alig használhatták, valszeg kinotte a gyerek. Újonnan horror az áruk.

t.
Előzmény: kicsinap (101)
kicsinap Creative Commons License 2005.09.19 0 0 101
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem. AJna 9 hónapos, 1 hónapja tud állni, és szintén 1 hónapja végig megy a bútorok mentén.Most már tutira cipőt kell venni, ebben a hidegben nem elég a zokni, a gumis talpú vastag zokni meg mindig lejön a lábáról, mert rálép a másik lábával.:-) Szóval kellene ittbentre valami cipő. De kintre nem akarok, mivel járni még nem tud, tehát kint a babakocsiban ül. De valami kell a lábára, hoyg ne fázzon. Mi legyen? TÉlre meg valami vízálló bakancs kell majd, mire járni tud. De fogalmam sincsen mekkora legyen, szóval lehet, hyog azzal várunk. MÁr egy boltban nézegettem, de leájultam az áraktól. Ott azt mondták, hoyg Ajna 12 cm-es tappancsa 19-es cipőnek felel meg. Akkor most otthonra 19-est vegyünk? Vagy egy kicsit nagyobb is lehet? 20-as? Magasszárú bakancsokban tudnak menni az ilyen kicsik? A Siesta cipők jók? MErt azokat a márkákat, amiket ti írtatok itt nem láttam, bár még nem voltunk túl sok boltban, bár túl sok nincs is.

Kicsinap
tasha Creative Commons License 2005.08.04 0 0 99
pont ma mondta a bnom, hogy vmi teszt szerint (itteni babás magazin) a gyerekeknek sportcipoben a Kangaroos az egyik legtutibb. Az meg pont nem a legdrágább :) Szóval ha láttok vhol, érdemes megnézni.
Előzmény: torkrisz (95)
torkrisz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 97
5500 pénz. Asszem 7000-ről volt leárazva, és a szegedi volt megatoysos Micimackóban. 
Előzmény: tünde.sz (96)
tünde.sz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 96
hát ezek nálunk nagy kedvencek :-))
"futócipőőt akajoook!" :-)))
csajszimnak is 2 adidasa volt eddig, és imádta őket - most növi kifelé ... jaajjj, azért húzós az ára, eddig sikerült olcsóbbért beszerezni

a megatoysban vettétek? mennyi volt végülis ha szabad tudni? :-)
Előzmény: torkrisz (95)
torkrisz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 95

Sportcipőke visszatérve: én eddig  mereven elzárkóztam előle, de miután betévedtünk egy bababoltba ( volt Megatoys), ott jó alaposan szemügyre vettem őket.

Meg kellett állapítanom, hogy az Adidas cipőivel nincs semmi gáz. Nincs benne harántemelő, a bokát jól tartja, a talpa kellően rugalmas, a cipő maga kellően tágas egy kisgyerek lábának.....a szandálok viszont  nem alkalmasak mindennapi használatra, csakis strandra... szvsz

Ezen felbuzdulva( + a 20 % árengedmény is besegített) vettünk is egy sportcipőt a fiatalúrnak. Azt már itthon vettük észre, hogy a cipős doboz alján, tök jó kis rajz segít eldönteni a megfelelő méretet. Ami úgye egy örökmozgónál, aki sokszor össze és behúzza a lábújjait, ha meg akarom nézni, hogy a  cipőben hol a vége sokat segít. Vacilláltunk a 23-24 es között, végül, mivel Gergő azt mondta a 24-esre, hogy jó, a 23-asra hogy nem jó, a nagyobbat vettük meg. És jól döntöttünk, itthon kivettük a talpbélést, ahogy a doboz is mutatja, Gergő ráállt, (még élvezte is) és pont a jó méretet sikerült kiválasztani.

Azóta állandóan ezt akarja felvenni:))

tünde.sz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 94
100 euro alatt van egy concord lift autósülés ára :-)) meg :-OOOO
őrület !

gyerekem meg úgy látszik egyelőre pénztárca - kímélő :-)) még nem akar járni
addig meg úgysem veszek cipőt, amíg nem jár többet, mint mászik
nem is tudom mekkora lába van :-)
Előzmény: tasha (93)
tasha Creative Commons License 2005.07.29 0 0 93
hát az nem könnyu :((

Egyébként hazudtam az itteni árakkal, most néztunk konkrétan kiscipot, "csak" 50-70 euro....a nagyobb méretek lesznek 100 körul, meg a téli bakancsok. Szóval asszem én otthonról fogom intézni a cipobeszerzéseimet, mert ez itt rém drága.
Előzmény: Törölt nick (92)
tasha Creative Commons License 2005.07.29 0 0 91
az Elefantenek nem jók magas rusztu gyerekre, (bnom állítása szerint) M. viszont simán belefér a zártba is. Szandálnál meg pláne, ott tudod állítani a szorosságot, nem? Én nem azt a Naturinot vettem ami egycsattos, hanem a 2 tépozáras Superfitet.
Előzmény: Törölt nick (90)
OrSoLy Creative Commons License 2005.07.29 0 0 89
hat nem tudom, nyaron nagyon tud noni a labuk:) Botinak kilog a laba a 19-es Melaniabol.....
Előzmény: tasha (88)
tasha Creative Commons License 2005.07.29 0 0 88
nem mondod!
akkor van reményem hogy tudunk a 20-assal indítani? Bár, most még jó rá a 18-as Elefanten...
Előzmény: OrSoLy (87)
OrSoLy Creative Commons License 2005.07.29 0 0 87
nagyon edik voltak a 20-sok:) de Boti kb 21-sel fog kezdeni, szal errol lemaradtunk:( iszonyat nagy laba van....
Előzmény: tasha (86)
tasha Creative Commons License 2005.07.29 0 0 86
:))
megvettem a Superfit-et Martinnak, köszönöm az ötletet!!! Illdiinek meg hogy dícsérte ezt a márkát :)
Persze nem ússzuk meg ennyivel, a 20-as valszeg nagy lesz a gyereknek, úgyhogy kell majd még kisebb szandi.

t.
Előzmény: OrSoLy (85)
OrSoLy Creative Commons License 2005.07.27 0 0 85
tasha a remronda leot is 6500 korul adjak, ez valasz a kerdesedre?:)))
Előzmény: tasha (84)
tasha Creative Commons License 2005.07.27 0 0 84
5500 a Superfit-ért jó ár?

t.
Előzmény: OrSoLy (82)
OrSoLy Creative Commons License 2005.07.26 0 0 82
a babaszoban arul egy lany vadiuj naturinokat, most epp 5500 ft-ert:) inkabb kis meretek, nem tudom hanyas kene....
Előzmény: Gombocz (81)
Gombocz Creative Commons License 2005.07.26 0 0 81
Nagyon köszi!Budagyöngyét is megnézem, és időnként Pandorfba is szoktunk menni, igaz ott a Humanicot még nem néztem meg, de legközelebb nem hagyom ki!
Előzmény: illdii (80)
illdii Creative Commons License 2005.07.25 0 0 80

Nekem az abszolút favoritom az olasz Naturino... De ez annyira drága, hogy 2 módon érdemes hozzájutni: vagy ki kell fogni a Branch-nél a szezonvégi leárazást (én már 3 párat vettem 70%-kal olcsóbban így), vagy a parndorfi Humanic outletben lehet még jó áron venni. Ennek se döntött sarka, se harántemelője nincs, csak egy afféle anatómiai puha kis talpbetétje, ami a marketingileg roppant hangzatos "integral sand-effect system" névre hallgat, kvázi, mintha mezítláb a homokban járkálna a gyerek, és légáteresztő-lélegző a betét (vagymi). Ez tényleg nagyon tuti, mert a bokáját tökéletesen tartja, de még a bakancsot is össze tudom hajtani, olyan rugalmas.

 

Az eggyel olcsóbb és jobban hozzáférhető favoritom pedig az osztrák SuperFit. Bp-en legjobb áron a MOM Parkban lévő Horváth cipőboltban szoktam látni, de van teljes kollekció a Pólus Center Mazsola nevű gyerekboltjában, és közel teljes kollekció a Budagyöngyében az emeleti gyerekcipőboltban is.

 

 

Előzmény: Gombocz (79)
Gombocz Creative Commons License 2005.07.25 0 0 79
Hasonló gondolataim vannak nekem is, én is ezért döntöttem úgy, hogy nem veszek sem Leot, sem Siestat. Nekem ezek nagyon speciálisnak tűntek. Egy Richetert vettünk első cipőnek pontosan ezért, rugalmas talp és nincs harántemelő. Te milyen márkákat találtál jónak? Hol szoktad venni? Nekünk egy fél délutánba került, mire ezt az egy pár cipőt megvettük, és még csak színt sem válogattunk:-)
Előzmény: illdii (65)
tünde.sz Creative Commons License 2005.07.25 0 0 78
from salus
NÉHÁNY SZÓ A GYERMEKLÁBRÓL, ÉS A JÓ LÁBBELIRŐL

A gyermekláb folyamatos változással fejlődik a felnőtt egészséges lábszerkezet irányába. A gyermek felállásának időszakától a sarok lábszárhoz viszonyított bedőlése, a hossz és harántboltozat fejletlensége természetes. A gyermek a belső talpélre terhelve lépeget. A láb erősödésével a belső talp emelő izmok aktív segítségével a hosszboltozat kifejezetté válik, ezt a lábujjhegyre emelkedő kisgyermeken jól láthatjuk. A talpi zsírpárnák csökkenése is látható javulást eredményez. A láb fejlődéséhez nagyon fontos az izomzat erősítése, rendszeres lábtorna, mezítláb járatás a szabadban, természetes, ingerlő talajon. Mindez aktivizálja, erősíti az izmokat.
A passzív korrekciót ebben az időszakban a jól kiválasztott gyermekcipők jelentik. A sarok környéki izületi szalagrendszer és izomzat túlfeszülése ellen a megfelelő cipő támasztéka kell, hogy védje a kis lábat, ezért feltétlenül erősebb kérgű, szilárd tartást biztosító rugalmas talpú cipőre van szükség.
Ha a panaszok makacsok, (éjszakai lábfájdalmak, fáradékonyság, gyakori felkéredzkedés) vagy a láb külleme igen jelentősen eltér az átlagtól, nem mindig elegendő a kérges cipő. Ilyenkor a sarok kifelé dőlését biztosító, ún. supináló sarokkal készült cipők kellenek (készen megvásárolhatóak, többféle színben és modellben). Ezek a lábszár vonalában tartják a sarkat, ezzel fokozottan javítják a helyzetet.
tünde.sz Creative Commons License 2005.07.25 0 0 77
hátul nézd meg :-) ne hosszában, hanem a sarkánál csak
úgy sem?
mert nálunk mindnek kifejezetten jellemzően döntött a sarka
Előzmény: torkrisz (75)
OrSoLy Creative Commons License 2005.07.25 0 0 76
torkrisz akkor az gyari hibas leo, ez a supinalo cipo lenyege:)
Előzmény: torkrisz (75)
torkrisz Creative Commons License 2005.07.25 0 0 75

Hát megnéztem, de ferdének nem látom, csak magasabbnak, mint a talp /lábujjak felőli rész. De a Mokine sarka is szerintem ugyan ilyen.

 

Segítettünk lányok?? tasha, cicó   :DD

Előzmény: OrSoLy (74)
OrSoLy Creative Commons License 2005.07.25 0 0 74

a leonak ferde a sarka, nezd meg, magasabb belul:)

 

most akkor mindenkinek szembejon szep leo, csak nekem nem? hol itt az igazsag???:)

 

nekunk van nike-nk, nem olyan rossz szerintem. nincs benne harantemelo, tartja is a labat (zart edzo). van egy szandink is, az se rossz:)

 

ja es ugye en is siestan nottem fel, na nekem meg gagog a ludtalpam rendesen:)

 

o.

Előzmény: torkrisz (73)
torkrisz Creative Commons License 2005.07.25 0 0 73

Én pontosan így gondolom.  Szerintem ugyanúgy árthat egy felesleges vagy túl nagy sarokemelő, mint a harántemelő.

Ebben a kérdésben sem lesz soha egy állásponton az ortopédia. Szeintem soha nem lesz   kimutatható, mi a jó, mert mindenkinél egyéni, hogy milyen izomzatot örökölt, milyen a lábtartása,  milyen súlyt cipel, sportol-e, ez a felnőttkori lábproblémákra mind kihatással van.

Szerintem nem attól lesz vagy nem lesz valaki pl lúdtalpas, hogy hordott e harántemelős cipőt. Mi ugye siestában nőttünk fel, és semmi baja a lábamnak8 és ugye ez sem mérvadó!)Mivel én mindig 2 pár cipőt veszek Gergőnek, hogy legyen váltás, pl  most van neki egy Melania és egy Dr leo. ( és a leó drágább volt:()

Viszont én láttam szép leókat, csak nem ment fel Gergő lábára.

Ja és megnéztem a cipőit, a Melánia nem harántemelős, a Mokine igen, de kisebb mint a siestában és sokkal puhább.

 

De azt mondja már meg valaki, mi a spéci a dr leó sarkában, mert semmi különöset nem látok a Melániával összehasonlítva.

 

Én ilyen cipőket tervezek ráadni 6 éves koráig legalább,sőt amíg nem akar nagyon beleszólni a cipőválasztásba.

 

Nike, Adidas: mi nem vettünk neki, még egy évig nem is tervezzük( bár néha jól jönne, elég hülyén néz ki ilyenkor nyáron hűvös időben melegítő+ zárt cipő a homokozóban:)) Bár egyszer megnéztem, és nem találtam benne semmi kivetnivalót( a zárt edzőcipőben)

De pl rengeteg gyereket látok( pl sógórnőmék) ezen márkák strandszandijában egész nyáron:( Ez viszont szerintem katasztrófa, lapos műanyag talp, kevés tartás, izzad benne a gyerek lába......

Sógornőm kisfia csak Niket hord kb 2 éves kora óta, akkora lúdtalpa van, épp hogy nem gágog:(

Előzmény: mormika (68)
tasha Creative Commons License 2005.07.25 0 0 72
az otthoni tárazás nem baj, foleg ha olcsóbb :)) Márpedig az, még a 10 ezres cipi is, ugyanaz itt 80 euro, tehát a duplája :(

Ildii, köszi h leírtad, kb ez volt amire gondoltam. Azt hiszem az 1 éves doki viziten megnézetem Martin lábát, aztán ha azt mondják h rendben van, maradunk valamelyik harántemelo nélkuli sima ciponél.

Egy lány, nekunk van egy adidasunk, de az tényleg bébicipo, puha a talpa meg minden része, mi kocsiciponek használjuk. A kisméretu sportcipoik nem tudom milyenek lehetnek.

t.
Előzmény: OrSoLy (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!