Keresés

Részletes keresés

Vukkancs Creative Commons License 2005.11.02 0 0 204
Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket, igaz, ezt jól leplezem, de most olyat olvastam, amire picit kikerekedett a szemem.
Kico bácsi, biztos jól tetszik emlékezni? Mármint, hogy tényleg pálinkázott az Orosz úr? Mert én ezt akkor sem hiszem, ha látom.

Úgy tűnik ismét lemaradtam a jóról. :)
Egy csudajó koncertről - így kell érteni! :)

Menni kéne nov. 15-én, Tatára, a Trió koncertre.

Üdv.:
Vuk
# Creative Commons License 2005.10.29 0 0 203
Hát, én úgy hallottam, hogy a zenekar reggel 6 körül ért haza, annyira mégsem siethettek... :)

De azt a sárbatérdeplős produkciót megnéztem volna! Már biztos nem voltál szomjas! :))))
Előzmény: kico (202)
kico Creative Commons License 2005.10.28 0 0 202

Hát megtörtént!

 

Mindenki nagyon sajnálhatja, aki nem volt Pécsudvardon a harmonika-fesztiválon! Persze tudom, hogy egyre tolódott az időpont, s így végül a múlt hétvégén lett megtartva, de megérte kivárni. Mi, úgymond földi halandó harmonikások is kitettünk magunkért, de amit utána a Zoliék műveltek, az egyenesen káprázatos volt.

 

Aztán olyan történt, amilyenről még nem is hallottam! A Zolival pálinkáztunk!!!

Ennek következménye volt a sárbantérdeplős-harmonikázós-éneklős műsorszám. Persze nem a Zoli térdelt a sárban, hanem én. :-)

 

Szóval vidámak voltunk, és sajnos a zenekarnak sietnie kellett haza, pedig tán még ma is ott lennénk...

royalstandard Creative Commons License 2005.10.11 0 0 201

Üdv mindenkinek!

 

Sajnálom a távolmaradást, de rengeteg a dolgom.

A benczúr Házba nekem is sikerült eljutnom, gantaszikus hangulatú koncertnek lehettünk részesei.

 

Nem szeretnék kukacoskodónak tűnni, főleg így, egy hosszabb eltűnés után, de tudván, hogy Zoltán mennyit küzd a hangszere helyes elnevezéséért, nem tudom szó nélkül hagyni.....

a harmonika rövid o

és tangó nélküli :)

(bevallom, az ajándék cd-re hajtok, a koncerteken sose mernék bekiabálni)

 

 

tzuiop Creative Commons License 2005.10.07 0 0 200

Ugyan nem harmónika zene, de stílusában közel áll a Zoli álltal játszott számok egy részéhez:

 

 

Tehát ha valaki szívesen hallgatna egy kis Django Reinhardt, Stephane Grappelly (Hot club of France) féle zenét ,(1930-1940 körüli táncolható,dallamos európai string swing zene ), azt szeretettel várjuk szombaton a "Gödör"-nél, ahol swing és boogie táncosok partyja lesz,táncversennyel és élőzenével!

(Hot Club of Hungary+egy nagggggyon király swinghegedűs!!).

 

A rendezvény ingyenes és valószínűleg az év egyik utolsó szabadtéri(!) bulija lesz!

Múlt hónapban kb. 100 -an táncoltak egyszerre és hihetetlenül jó kis hangulat volt!

:)))

A rendezvény 16-22 h-ig tart, de a koncert időpontja még nincs meg (Szerintem ha kb. 19 h körül lejöttök, akkor előbb-utóbb lesz ott egy kis élő zene is!)

 

Reméljük, jó idő lesz!

:)

MoodyGirl Creative Commons License 2005.10.05 0 0 199

Sziasztok!

Remélem, legalább valaki néha olvassa is, nem csak magamban beszélek :(

Most duplán szomorú vagyok, a november 17-i dátum lekerült a honlapról :(

De mindjárt mehetek Zorán koncertre, ez felvidít :)

 

Hol van mindenki?????

Írjatok Ti is  időnként... :)

 

MoodyGirl Creative Commons License 2005.09.21 0 0 198

Most néztem a honlapot, felkerült néhány új dátum (pl egy novemberi szentesi koncert és Bardóczy Attila lemezbemutatója is, amit Zoltán már említett a Benczúros koncerten is)

Viszont a harmonika fesztivál megint tolódott, október 23 az új dátum. Reméljük Kico is észrevette :)

 

páá

MoodyGirl Creative Commons License 2005.09.21 0 0 197

Szia tzuiop :)

 

Sajnos nem értek a gitárokhoz, úgyhogy nem nagyon tudok pontosabbat mondani. Hátha valaki más, aki ott volt tudja.... Ilyen márkák meg készítő neve... sajna nem megy nekem :(

 

Mindenesetre valamilyen elektronyos féleség, de mikrofont is használt hozzá asszem, és főként a jazzes, swinges dalokban használta. Szerintem tök jó volt, színfolt, más mint amit eddig halhattunk Gábortól. :)

 

pááááá

Előzmény: tzuiop (196)
tzuiop Creative Commons License 2005.09.20 0 0 196

Milyen az az új gitár? Tud róla valaki valamit, pontosabban?

 

Előzmény: MoodyGirl (195)
MoodyGirl Creative Commons License 2005.09.19 0 0 195

Halhó!

 

Megint totális fáziskésésben vagyok, de azért hátha valakit még érdekel, leírom a Benczúros élményeimt :) Bár tudom, hogy volt már it is, meg Zorán fórumán is beszámoló, de azért énis énis :)

 

Szóval.... Abban egyet értek, hogy fullasztó volt a levegő, olyan rengeteg ember volt. Viszont annak meg örültem, hogy ilyen sokan kíváncsiak Zoltánékra, mert ez mégiscsak remek dolog. Végül is, nekem elég jó helyem volt, láttam am(k)it kellett ( :))) ), úgyhogy nincsen okom panaszra.

 

Megpróbálok nem fanatizmusban kitörni, de annnyira jóóóó volt ám :) Nem is tudom, hogy melyiket szerettem a legjobban...... Először azt hittem, hogy a Hulló levelek annyira szuper volt, hogy annál már nem is lehet jobb. Tele szólókal, szuper ritmusokkal, isteni volt. Aztán a Tico tico-nál nem tudtam eldönteni, hogy melyik tetszik jobban. Az a dobszóló...... nagggggyon tuti bene. És aranyos, hogy a többiek is rázogatnak, vagy ütögetnek valami kis kütyüt, és részt vesznek a szólóban :)

 

Aztán..... a három Galliano.... hmmmm asszem most éppen a French Touch leváltotta a Fou Rire-t a kedvencek sorában, de szerintem ez csak néhány napig tart, és aztán megint erőssen kell gondolkodnom, hogy melyiket szeresssem jobban. Gábornak van egy új (?) gitárja, persze lehet, hogy eddig csak rejtegette :) Istenien illik a hangja ezekbe a számokba, és most sokkal jobban lhetett hallani a szólókat amiket játszott, ami nem elhanyagolható szempont, mert megérdemli, hogy odafigyeljünk Rá. Nagyon tetszik ahogyan a bőgős fiatalember játszik, látszik hogy együtt él a zenével, és nagy tisztelettel és szerénységgel viseltetik a zene iránt.

 

Ami még meglepetés volt, azok a kólók voltak. Az Idu Svati hosszabb lett egy improvizációval, szerintem nagyon jókat játszott benne Zoltán, és a másik két kóló is hihetetlenül jól szólt. Nagyon virtuóz dallamok, és rögtön magával ragadják a hallgatóságot.

 

Nagyon tetszett Szabó Ferenc is, nem semmi amit a dobokkal művel! Használt sok különleges hangszert is, amik úgy tűntek, nagy gonddal lettek összeválogatva, és tökéletesen egészítették ki az egyes számok hangzását. Hihetetlen miket tud művelni, teljesen leesett az állam.

 

Úgy tűnt, Zoltán hihetetlenül jól érzi magát a zenekarral, nagyon remekül játszott (mint mindig). Sokat mosolygott, látszott hogy élvezni a koncertet, a remek zenész társakat.

 

Nekem csodálatos estét szereztek ezzel a koncerttel. Remélem hamarosan újra hallhatjuk őket valahol Pest közelében!

 

pááááá

tzuiop Creative Commons License 2005.09.15 0 0 194

Sziasztok egy kis francia jazz,swing :

 

Szeptember 17.-én, szombaton az A38 hajón megrendezésre kerül az Első Nemzetközi Szájharmónika Fesztivál.

 

A Hot Club of Hungary is fellép egyedüli képviselőjeként a magyarországi jazz szájharmónikázásnak.

 

 

 

Október 6.-án, csütörtökön este 8 órakkor a Benczúr Klubban indul újra a Hot Club of Hungary rendszeres havi klubbja.

 

 

 

!! DJANGO REINHARDT EST !!

 

Október 20.-án az Almássy téri Szabadidő Központ Műhely teraszán, 20.30 -kor kezdődően a híres francia jazzgitárosra emlékezik a:

 

Swing Manouche Project

 

és a

 

Hot Club of Hungary

 

A koncertek után közös Jam Session lesz, magyarországon először, a nagy legenda, Django Reinhardt stílusában!!!

 

 

Ha ismer valaki harmónikást , aki szeret és tud is improvizálni swing, musette, valse stílusban , akkor kérem tudassa velem.

 

Köszönet,

 

tzuiop

# Creative Commons License 2005.09.15 0 0 193
Most olvasom Orosz Zoltán honlapján, hogy:

október 9., 19 óra Zorán koncert
Helyszín: Kecskemét - Erdei Ferenc Művelődési Központ

október 8., 18 óra Zorán koncert
Helyszín: Szolnok - Tiszaligeti Főiskolai Sportcsarnok

Lehet, hogy mégsem okt. 8-9. a végleges dátum?
Előzmény: kico (191)
atlantic4 Creative Commons License 2005.09.15 0 0 192
Tegnap megnéztük a Benczur Házi koncertet. Felejthetetlen volt! Zoli ismét nagyot játszott, de a zenekar is kitett magáért. Azt hiszem szerencsés volt a dobos és bőgős kiválasztása, természetesen Gábor gitárjátékáról nem is beszélek, hiszen Ő évek óta kíséri Zolit. Most néhány szólót is játszott ami bizonyítja, hogy nem csak kíséretben jó. A műsorban nagyszerűen összeválogatták a különböző műfajokat, minden volt mi "fülnek ingere" különösen fergeteges volt a kóló - összeállítás. Két órát játszottak zsinórban szünet nélkül és a közönség mégis azt hitte a végén hogy szinte most kezdtek, annyira elrepült az idő. Ragyogó volt! Köszönjük!
kico Creative Commons License 2005.09.12 0 0 191

Sziasztok!

 

Sajnálatos módon újfent a harmonika-fesztivál időpontjának módosításával kell jelentkeznem.

 

Szóval újabb egy hét halasztást szenved az aktus. Az új időpont ennek megfelelően október 8-9.

 

De kitartás.

MoodyGirl Creative Commons License 2005.09.10 0 0 190

Sziasztok!

 

Sajnálom, hogy nem tudtam megírni a beszámolókat, de nagyon sok dolgom volt :( Most is éppen félálomban pötyögök..... hogy Zotyusz nehogy lemaradjon a koncertről :)

 

Az értesítő szerint, meg a honlap szerint,19 órakor kezdődik, és 1300 Ft a jegy, kivéve annak aki postás, mert ők engedményes jeggyel mehetnek be.

 

A beszámolókat igyekszem pótolni, de nem ígérek semmit :(

 

Jó éjt

Előzmény: royalstandard (188)
Zotyusz Creative Commons License 2005.09.07 0 0 189

Sziasztok!

 

Üdv mindenkinek itt a fórumon!

Meg tudja nekem vki mondani,h a jövő szerdai (Benczúr Ház) koncert mikor kezdődik és mennyi a beugró?

Köszönöm.

 

royalstandard Creative Commons License 2005.08.11 0 0 188

Sziasztok!

 

A nyárra való tekintettel úgy látom valóban mindenki eltűnt. De nem szólhatok egy szót sem, mert jó ideig én sem jeleskedtem a gyakori írással.

 

MoodyGirl: hol marad az érdi koncertről a beszámoló?!?!?!? ;)

 

Zsotyó: Felkerült a honlapra  a dolog, a Városi Sportpályán lesz. A zenekarról pedig egyelőre szerintem senki nem tud itt írni Neked, mert elég új dolognak tűnik :) Engem mondjuk az piszkál nagyon, hogy ez a Trió dolog micsoda lesz.... Hmmm jó lenne tudni... :)

 

kico: Reméljük, mostmár ez a végső dátum. Zoltán honlaőjára az is felkerült, hogy 20 órakor kezdődik az ő koncertjük, úgyhogy eléggé biztosnak tűnik mostmár nekem, remélem így is van.

 

Egy kis élmény beszámoló a távol maradóknak Veszprámből:

Szerintem nagyon remek dolog krekedett a táncosokkal való közreműködésből. Gondolom mondanom se kell hogy a zene remek volt, Zoltán nagyon jól játszott. A hangosítással volt némi gond, de ez minden este így volt, volt szerencsém hallani. Engem megint lenyűgözött hogy Sipeki Zoli milyen lágy éd telt hangokat csal elő a gitárból, és Presser Gábor mindig csak hozzá tesz a koncertek hangulatához. Volt a Ne várd a májust, ami az egyik kedvenc dalom Zorántól, úghogy én nagyon örültem magamnak :)

A táncosok is remekek voltak, csak néztem hogy mennyire jó koreográfiát csináltak a zenére. Nekem nagyon kifejező volt ahogyan elmesélték-eltáncolták a dalokat, és ahogy egy egész történetté fűzték fel őket.

 

További szép napot mindenkinek!

kico Creative Commons License 2005.08.09 0 0 187

 

Sziasztok!

 

Helyreigazítás 2:

 

A Harmonikafesztivál időpontja október 1-2.

 

Bár, ha így folytatják, örülni kell, ha karácsonyig meg lesz tartva. :-)

 

Azért fel a fejjel, semmi remény!

 

Üdv!

 

Zsotyó Creative Commons License 2005.08.09 0 0 186

Sziasztok!

Orosz Zoltán augusztus 21-ei bácsalmási koncertjének a részletes programját/menetét ha valaki tudná ismertetni (pl. hánykor kezdődik, pontosan hol lesz, stb.), azt megköszönném.

Üdv: Zsolt

kico Creative Commons License 2005.08.02 0 0 185

 

Sziasztok!

 

Kis helyreigazítás:

 

Pécsudvardi Harmonikafesztivál: 2005. szeptember 23-25.

 

Harmonikarajongóknak kötelező!!!

 

MoodyGirl Creative Commons License 2005.07.28 0 0 184

Sziasztok! :)

 

Én tényleg nyaraltam :) De úgy látom, hogy éppen időben érkeztem a szombati érdi koncerthez :) Nincs is messze, biztosan jó lesz :)

 

Látom a honlapon, hogy van egy Trió meg zenekaros fellépés is lesz sok, ez valami újdonságnak tűnik :)  Ha máshol nem, a Benczúrházban én biztosan meghallgatom őket :) Ott  mindig olyan jó hangulatú koncertekezt csinálnak :)

 

 

Jó nyaralást mindenkinek :)

Előzmény: kico (183)
kico Creative Commons License 2005.07.11 0 0 183

Halihó!

 

Mi ez a nagy csend?

 

Mindenki nyaral? Ilyen vacak időben?

 

Na mindegy.

 

Egy kis szeptemberi kedvcsináló:

 

Szeptember 16-18. Pécsudvardon harmonikafesztivál.

 

Haverok, buli, fan... ööö... izé, pálinka!

 

royalstandard Creative Commons License 2005.06.23 0 0 182

Üdv Mindenkinek!

 

Nekem is sikerült néznem a hétvégén a Duna TV-t, és valóban fantasztikus volt a Piazzolla. Jó volt felidézni az áprilisi koncertet.

 

Külön öröm, hogy úgy veszem észre, mostanában többször lehet Zoltánékat Budapesten hallani. Persze ez ilyen önző pesti hozzáállás :)  Legalább erre a hétvégére nem kell törni a fejemet hogy mi legyen az esti program. :)

MoodyGirl Creative Commons License 2005.06.18 0 0 181
Sziasztok!

Vukkancs :) Ugye mennyire szuper volt?!?!?! Szerintem senki sem fog ellent mondani.

Én viszont dupláztam ma. Hehe :) Kimentem meghallgatni Zoltánt és Gábort a Híd ünnepre, és utána hazarohantam a TV elé :)

A hídon is fantasztikusak voltak!!! Akkora sikerük volt! A sok mászkáló ember mind megállt, és "forgalmi dugót" képeztek a hídfőnél :) Szerencsére volt a Piazzolla is, húúúúúú, mennyire szuper...... nem is találok rá szavakat..... olyan feszülés van a dallamban hogy ha rákoncentrálsz, szinte nem kapsz levegőt sem :) De amikor már pont azt érzed, hogy nincs tovább, egyszercsak egy pillanatra elenged, hogy utána újra széfeszítse a saját határait :)

A másik kedvencem a Fou rire, de szerintem már ezt egy párszor ide írtam :) Tök jó lenne, ha játszanának még másik Galliano számokat is, van egy csomó tök jó :)

Mostmár csak azon gondolkodom nagyon nagyon hogy a honlapon láttam hogy lesznek a várban a bor napokon.... Szerintetek milyen műsor lesz? Mert az van oda írva, hogy Orosz Zoltán és barátai...... Nekem ez olyan újdonságos dolognak tűnik :)

Én tutira nézem holnap is a Zorán koncertet a TV-ben :)

páááááá
Előzmény: Vukkancs (180)
Vukkancs Creative Commons License 2005.06.18 0 0 180
Sziasztok!

Most lett vége a Dunán a Zorán koncert közvetítésének, szerencsére még elkaptam a Zoltán szólószámát, fantasztikusan játszott. Veszi valaki a bátorságot, hogy ellentmondjon nekem ebben a kérdésben? Naugyehogy... :)

De jó lett ez Orosz úr, hejjj !!! Gratulálok! :)
Most ez jól eltalált, meg vagyok hatva.
Kösz! :)

--------

Holnap este közvetítik a második részt, ne hagyjátok ki! :)

Üdv.:
Vuk
szemanl.p Creative Commons License 2005.06.11 0 0 179

Sziasztok!

 

Már régen írtam itt, de rendszeresen olvasom a fórumot és néha irígykedek, hogy mennyi felé jártok. Az utóbbi időben sajnos nem volt erre időm. De most már van.:)))

Sikeresen befejeztem felsőfokú tanulmányaimat. Most már jöhet a nagybetűs élet.

De előtte kell egy kis pihenés, szórakozás.

 

Legfrisseb információm aki nem jutott el azért aki eljutott meg azért nézze meg jövő héten hétvégén este a Zorán koncertet.

 

A BS-koncert a Duna TV-ben


Az április 15-ei Budapest Sportaréna-beli koncertet felvette mind a magyar Televízió, mind a Duna Televízió. A koncertról készült összeállítást először a Duna TV fogja sugározni, két részletben, június 18-án és 19-én, szombaton és vasárnap, este 7 órától. A Magyar Televízió összeállítása később lesz látható.

 

Üdv: Laci :o)

MoodyGirl Creative Commons License 2005.06.10 0 0 178
Sziasztok!

Láttátok a honlapon hogy lesz sanzonest a Liszt Ferenc téren? :) Remélem nem lesz ilyen béna idő akkor is mint ma volt........

Talia: gyűlnek a pesti koncertek, jöhetsz :)

Jó hétvégét!
MoodyGirl Creative Commons License 2005.06.01 0 0 177
Szia Talia!

Örülünk Neked :) És szerintem senki sem fog megkövezni,csak nem hiszem hogy egyetértünk, mert nem lehet harmonika nélkül jó egy koncert :)))

A legbiztosabb koncertinfókat Zoltán honlapján tudod megtalálni, ott mindig fent vannak a koncertdátumok. www.harmonika.hu (sajnos nem tudom, hogyan kell linket csinálni :( és lusta vagyok megtanulni :) )

Nekem rémlik hogy játszanak a hídünnepen, meg aztán kőbányán júniusban.

Azokat az értesítőket én is szoktam kapni, és szerintem ez úgy működik, hogy csak egy-egy "különlegesebb" alkalomra küldik el. Például mindig jön az évzáró koncertről. Ott szoktak lenni meglepik :) Legalábbis így figyeltem meg a dolgot.... Úgyhogynem biztos, csak úgy tűnik hogy ez a szokás.

Jó lenne ha csatlakoznál hozzánk és írnál majd beszámolókat ha eljutsz valamelyik koncertre.


Nyah, akkor én még jövök a pótolni való beszámolómmal :) Bevallom hogy a szomorodni és Zoltán játékának kombinációja akkora erőnek bizonyult, hogy szereztünk szállást Tokajhoz közel és leutaztunk :) Nagyon jól éreztük magunkat!!!! Voltak isteni borok és nagyon finom étkek, szuper programokkal fűszerezve. Zoltán és Gábor koncertje remek volt, csak rövidebb kicsit mint szokott :( Nagyon elcsúsztak a szervezők az előző programokkal és a fiúk kb 45 perccel később kezdtek. ÉS hát a honlapról kiderült, hogy aznap még Kaposváron is játszottak.... Szegények, mit össze autózhattak abban az őrült melegben....
De lényeg a lényeg, nagyon jók voltak most is. Előttük kb egy órával a Söndörgő játszott, nagyon izgalmas volt utánuk hallgatni a kólót. Semmivel sem volt rosszabb az övékénél :) Sőőőőőőőőt. Jó, nem fanatikuskodom, a Söndörgő is szuper volt, nagyon izgalmas ez a szerb zene :)
Amúgy tök jó volt, hogy a hallgatóság nagy része is ilyen elszánt volt mint mi :) Látszott mindenkin hogy mennyire élvezei a harmonika muzsikát :) Meg persze a gitárt. :)

Remélem, jövőre is meghívják őket erre a fesztiválra :)

szép álmokat mindenkinek :)

Talia, remélem találkozunk egy koncerten hamarosan :))
Előzmény: Talia (176)
Talia Creative Commons License 2005.06.01 0 0 176

Sziasztok!

 

Mikor lesz legközelebb Pesten vagy a közelben koncert? Utóbbi időben csak Zorán-koncerteken hallottam a Zolit játszani (turnékoncert nagyzenekaros Tatabányán, BS nagykoncert, turnékoncert kamarazenekaros Újpesten - bár ez utóbbit én harmonika nélkül jobban szeretem - ne kövezzetek meg).

 

Látom, közületek is többen voltak a Zorán-turné valamelyik állomásán. A Libertangó tényleg fantasztikus, bár én a délszláv népdalt és a Francia érintést is nagyon szerettem.

 

Én fel vagyok iratkozva valami értesítési listára és néha jön meghívó levél, de már ezer éve nem kaptam semmit...

Kókuszrost Creative Commons License 2005.05.25 0 0 175

 

Sziasztok!

 

Köszönöm a beszámolókat! Sajnos el voltam úszva az utóbbi időben. Zoltánt is csak lemezről hallgatom... :-(( Ideje lenne végre koncerten, élőben is. :-)

 

Viszont, kíváncsi lennék az Orosz- Kico legújabb "találmányra", biztosan jó lenne, hiszen a legutóbbi is kiválóra sikeredett. Hajrá! Várjuk! :-))

 

Üdv.

Kókusz s a rost

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!