Keresés

Részletes keresés

termosz Creative Commons License 2017.08.07 0 0 34073

Fekete Pizza ( NegroPizza )          Petrovac :)

portugéza Creative Commons License 2017.08.07 0 0 34072

Fiatalság, bolondság.

(2005 körül egy ismerős egyetemista pár vadkempingezett Montenegróban. Gondolom, már akkor is tilos volt, de ez fért bele nekik, örültek, hogy van autója az egyiküknek és meg tudják itatni. Hangulata volt. Lehet, nem is kerestek szállást, talán nem is tudták, mennyibe kerülne.)

Az "elit turizmust" próbálnák nyomni, amennyire ezt felülről lehet (?) vezérelni. Csúcsszezonban itt-ott csikorog az infrastruktúra (parti utak, stb.) a sok turista alatt. Elméletben ésszerű lenne a mennyiség helyett a minőség.

Előzmény: szervezkedő (34071)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.06 -1 2 34071
BHJ-962 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 34070

Ment válasz.

Előzmény: szervezkedő (34052)
BHJ-962 Creative Commons License 2017.08.06 0 1 34069

Semmi gond nincs vele, működik,ha Röszke tele van,ez is tele van.

Mórahalom és Ásotthalom közt útfelújítások vannak,ezt kalkuláld bele. De Mórahalomról is ki lehet a határra menni,be kell menni a városba,a körforgalomban balra es jobbra lesz egy y elágazás,a neve Kissori út,az odavisz,de ki is van táblázva rendesen.

Előzmény: sebezhetetlen (34068)
sebezhetetlen Creative Commons License 2017.08.06 0 0 34068

Sziasztok!

Elég régóta (nagyjából február, a szállás lefogása óta) olvaslak titeket. Ennek megfelelően szállásom is van Cacak után :)

Köszönöm a rutinos versenyzők türelmét és az általános segítőkészséget. 

Azonban egy kérdésem mégis maradt, mégpedig Ásotthalommal kapcsolatban, ti. a térkép szerint a legkisebb kerülő a pályáról, ami a leggyorsabb és 

legkényelmesebb, azonban nagyon keveset írtok róla. Ha minden igaz nekem pont jó, mert kb. délután négykor érek oda.

https://goo.gl/maps/6nDm1RwVTHE2

Véleményetek szerint van benne ráció vagy valamit nagyon benéztem?

Üdv: 

S.

portugéza Creative Commons License 2017.08.06 0 1 34067

főleg nem gerinchúrosak 

A makrélafélék, a szardella, sőt te és én is gerinchúrosok vagyunk.

Előzmény: lajoska69 (34066)
lajoska69 Creative Commons License 2017.08.06 -3 1 34066

Valami tévedés van....! bár nem nekem írtad a választ, hanem Traveller00"-nak , de valami "homok" került a gépezetbe.... a 33919-es bejegyzésemben "apró makrélának" nevezem a képen látható halakat.... Ezek nem "giricék".... azok ennél sokkal apróbb halacskák, és főleg nem gerinchúrosak.... ráadásul a szardellában van oldalborda és szálka is lehet..... ami  természetesen a sütéssel "eltűnik a halból... A képen láthatók, biztosan makrélák.... A giricének nincs foga... ennek van...

Előzmény: Muity Mijo (34064)
Pizzaballa Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34065

homokos tengerpart Tivatnál: Plavi Horizonti, 100m-en is sekély, kisgyerekeseknek

Muity Mijo Creative Commons License 2017.08.05 -1 2 34064

"az apró makréla fantasztikus sütőhal"

Már írtam neked, amit te makrélának nevezel, az valójában szardella, szerbül girice.

Amit általában nem grillezve, hanem fritőzben készítenek el.

Előételnek csodálatos.

GIRICE

Előzmény: Traveller00 (34045)
portugéza Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34063

:)

Előzmény: merkurusz (34060)
portugéza Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34062

Aki most lent van, elcsípheti a kotori nyári karnevál utolsó napját. 21:00-től felvonulás Dobrota felől az óvároshoz, majd ott 22:00-től parti, koncertek.

http://www.tokotor.me/wp-content/uploads/2017/07/program-karnevala.jpg

Akit nem érdekel, de arra jár, azt is érinti az útlezárások miatt. A Kotoron átvezető főút 21:00-22:30 között le lesz ma zárva.

FRANKYE Creative Commons License 2017.08.05 0 2 34061

Azt is tegyük hozzá, hogy több mint 260 km-el hosszabb az út  Bp és környékéről a  horvát autópályán és  kb 100 Forinttal drágább az üzemanyag Horvátországban.

Előzmény: portugéza (34057)
merkurusz Creative Commons License 2017.08.05 -4 3 34060

Lajoska utolagos engedélyével bemásolom az ő á latala preferált útvonalat. A fenti link is haszneos, csak már több éve nincs frissitve. Lajoskától nyugodtan kérdezhetsz, most lent van és nagyon segitőkész. Egy friss infó mindig többet ér mint a sok régi.

Szerbiában az autóuton nem árt vigyázni, a két fizetőkapu közötti távon átlagsegességet mérnek, állitólag csak szeptember 1.-től fognak büntetni.

Montenegróba utazóknak! Elsősorban azoknak akik a Budapest és a Duna észak-déli vonalától keletebbről indulnak, tehát a Duna-Tisza köze, ill. a Tiszántúlról.... Évek óta használom ezt az útvonalat, és minden évben újra és újra bemásolom a szöveget, így teszek most is magamat idézem....

"Már annyiszor leírtam, hogy....    aki ennél gyorsabb (nem rövidebb.... mert a rövidebb sokszor hosszabb....) lejutást tud, annak én fizetek! Bemásolom újra és újra és várom a jelentkezőket a fizetésért.... Mindenki Belgrádtól fél, hogy nagyváros és majd eltévednek.... "CACAK" tábla! nem lehet eltéveszteni.... Kb.: 3X lesz kiírva.....Belgrád közelében !!! Nem kell számokat nézni csak betűket! Nem érdemes továbbmenni a pályán Nis felé, mert a pálya megszakad Belgrádban és amíg kijut az ember fia odáig, hogy kimenjen a pályára, majd később kijöjjön onnan Cacak felé, addig már félúton vagy a cél felé....

Útvonal Röszkétől Montenegró tengerpartjára

Röszke határkirendeltség információs telefonszáma: +3662573851 0-24-ig.

Határátlépés után autópálya Belgrádig, egy helyen kell fizetni,  kb. 2.5 Euró. Érdemes bankkártyával fizetni… (olcsóbb…)

Viszonylag jó lehet haladni a pályán 120 km/h a megengedett, de a korlátozásokat érdemes betartani, mert mérnek és büntetnek…

Belgrád környékére érve, egyetlen táblát kell figyelni „ CACAK” felé…. Jól láthatóan többször is jelzik ezt a belgrádi elkerülőt. Ez az út kivezet arra az útra amely Montenegró felé megy.

Röszke- Belgrád  kb. 210 km    2 óra 15 perc

Belgrád- Cacak  kb. 140 km   2 óra   Az idéntől egy új autópálya szakasz épült útközben Ljigtől Cacakig, ez az általam írt 2 órás utat kb. 20-25 perccel rövidíti….

Cacak- Uzice kb. 60 km   50 perc

Uzice- Nova Varos- Pripolje- Brodarevo  kb. 110 km  1 óra 40 perc

Brodarevo az utolsó szerb település a határ előtt…  A határ montenegrói oldalán kérhetik a „Nemzetközi Zöldkártya”-t…

Brodarevo-Határállomás- Bijelo Polje (első montenegrói település) kb. 25 km  30 perc… esetleg a határállomáson várakozás 10-20 perc is lehet…

Bijelo Polje- Mojkovac  kb. 30 km 25-30 perc

Mojkovac- Podgorica (főváros)  kb. 95 km  1 óra 40 perc

Podgorica- Sutomore (tengerpart) kb. 35- 40 km  30 perc                        Podgoricából a tengerpartot Sutomorét egy alagúton (SOZINA) (2,5 Euro) lehet leggyorsabban elérni,  a főváros elhagyása után nemsokkal a Skadar tó után fénytábla mutatja az utat Bar felé ez vezet az alagúton át.

Ha viszont egy csodát akar látni az ember, akkor inkább nem elfordulni Bar felé az alagúton át, hanem egyenesen Petrovác felé a hegyen megközelíteni a tengert… Egy nem túl erős szerpentines út holdpontján olyan kilátás jön a tengerre ami szinte páratlan szépségű. Kb. 10-15 perccel hosszabb a menetidő, de megéri…..

A két út választása (  az alagút, vagy a szerpentin??? ) az is befolyásolja, hogy hol akar letelepedni a tengerparton… Az alaguton át érdemes, ha valaki Canj-ba Sutomoréba, Bar-ba, vagy délebbre Ulcinj-ba utazik…

Ha viszont Petrovácra vagy nyugatabbra Budva, vagy Tivát esetleg Kotor, vagy Herceg-Novi felé, akkor a szerpentin….

És most jön a „harmadik” (köztes) megoldás…. ha valaki gyorsabban akar leérni 10-20 perccel Petrovácra, vagy tovább Budva felé, akkor használja az alagutat és akkor a tengerparton teszi meg az utat miután kiért az alagútból…

Többéves tapasztalat után jómagam inkább Petrováctól Budva felé szeretek megszállni, de, ha valaki nagyon homos partot kíván, akkor Ulcinj felé tartson.

Az út összesen Röszkétől a „tengerpartig”…. kb. 700 km ami átlagosan 11 óra alatt lehet megtenni…. Az útminőség általában jónak mondható, de rendkívül zsúfolt, főleg hétvégén…"

Podgoricából  Budvába vagy Kotor felé van egy másik út is, Cetinjén át.  Szerintem az lassabb és nehezebb mint a Sozina alagúton át, majd a  tengerparton tovább Budván át és Tivátnál az alagúton be Kotorba….

Előzmény: ggabii (34047)
JoMe Creative Commons License 2017.08.05 0 2 34059

Senki nem írta, hogy jobb és biztonságosabb, ez is egy lehetőség. Jártam már mindkét útvonalon, nekem személy szerint az Eszék Sarajevo Piva kanyon a nyerő több szempontból is. A választás  a ti döntésetek. A horvát autópályán végig menni kb 200km-el hosszabb, ,nem javaslom.

Előzmény: ggabii (34056)
BHJ-962 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34058

Szerintem tökéletes, én busszal járok errefelé,no problem,Uzice környékén kezdődik a hegyes szakasz, előtte érdemes egy pihenőt beiktatni,egy pici szundival, bármelyik benzinkúton félrehúzodtok, nem bánt senki sem.

portugéza Creative Commons License 2017.08.05 0 1 34057

Nincs abszolút jó útvonal. Most biztos íratlan vagy akár írott szabályokat szegek, de kimásolom egy Facebook csoportból az ottani GYIK-részletet. Csakis azért, mert - nem szeretnék senkit megbántani - nőiesen, empatikusan van megfogalmazva:

"Azt ne kérdezzétek melyik a "legjobb" út mert olyan nincs... a magyar határtól a tengerpart kb 700 km és 12 óra BÁRMELYIK útvonalon Szerbián és Bosznián keresztül / nem muszáj elhinnetek de így van / jaa és mindkettő tényleg gyönyörű... A horvát autópályán kilométerben több és ez a út legkevésbé szerpentines, haladós mégis időben kb. ugyanennyi és "némi" autópálya díj... kb 300 kuna egy irányba 13.000 forint... fizetős kapuknál főszezonban komoly torlódások...

Ezeken az útvonalakon kívül van még jó pár de talán ezek a "legjárhatóbbak", mindegyikben van szerpentines és emelkedős rész ...de másképp nem lehet átjutni a hegyeken:D és ahogy azt én is sokan mások is leírták érdemes útközben megaludni egyet legalább odaútban."

Boszniában egyébként már nem az összes benzinkúton szeretik elfogadni az euró készpénzt (amennyiben forint bankkártyát nem akartok használni), ez ki van írva vagy előtte tisztázni kell. Biztosan útba esik majd olyan, ahol igen.

ggabii Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34056

Köszönöm szépen! Igen, ez a másik útvonalterv, és ha a tapasztalat szerint ez jobb és biztonságosabb, mint Bosznia, akkor inkább erre megyünk. 

Előzmény: BHJ-962 (34049)
ggabii Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34055

Köszönöm szépen! :D

Előzmény: szervezkedő (34048)
Pizzaballa Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34054

köszi

Előzmény: portugéza (34051)
portugéza Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34053

"lehet szabad lehetőségeket találni" - pontosabban titeket fog megtalálni a csónak/kishajótúrát kínálók hada, amint beteszitek a lábatokat a tóparti településre.

Előzmény: portugéza (34051)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34052

(Irtam neked tegnap emailt- neved+citromail. Nezz mar ra kerlek! Koszi!)

Előzmény: BHJ-962 (34049)
portugéza Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34051

Virpazar városkából. Nem kell előre foglalni. Főszezonban is még délután is lehet szabad lehetőségeket találni. Tavaly velük voltam, lehet velük egyeztetni előre, de nem szükséges: 

Boat Milica

http://lakeskadar.me/

A nemzeti park irodája mellett van a standjuk. Szimpatikus, nyugati nyelveket beszélő, helyi családi vállalkozás, korrektek.

Előzmény: Pizzaballa (34050)
Pizzaballa Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34050

A Shkodrai-tavon motorcsónakázást melyik településről érdemes elkezdeni ill. foglalni fontos előre?

BHJ-962 Creative Commons License 2017.08.05 0 1 34049

Gyömrőről , M5 Röszke,ha sokan vannak, akkor Tompa, Belgrád-Cacak-Uzice-Podgorica-Bar-Ulcinj.

szervezkedő Creative Commons License 2017.08.05 0 0 34048

http://montenegro-utazas.info/gyakran-ismetelt-kerdesek/

Izgulni szabad, sőőőt kell, de az út miatt felesleges!

:-)

ggabii Creative Commons License 2017.08.05 -1 0 34047

Sziasztok!

Kérlek ne haragudjatok, tudom millióan ugyanezt kérdezik... elolvastam a fórumot, a hozzászólásokat, de mégis teljesen tanácstalan vagyok, merre induljunk el.

3 gyerekkel megyünk Ulcinj - Donji Stoj -ba, ma éjjel indulnánk a hosszú út miatt Gyömrőről.

Nem akarok Horvátország felé menni, de a férjem azt az utat pártolja, mert szerinte az biztonságosabb. 

Néztem Bosznián keresztül és Szerbián keresztül is az útvonalat a tervezővel, időben és kilométerben sincs nagy különbség.

Ha Bosznián át mennénk, ott ha jól értelmeztem-e nincs autópályadíj... de a horvát szakaszon van-e Udvar- Krusevica- Samac felé?

Boszniában euróval lehet fizetni vagy a saját fizetőeszközükkel lehet csak a benzinkutakon?

Nagyon izgulok az út miatt :)

Köszönöm a válaszokat.

Üdv.

Gabi

lajoska69 Creative Commons License 2017.08.04 -4 8 34046

A kagylót, rákot, halat Bárban vettük a halpiacon.... korán kell menni, mert akkor nagyobb a választék.... Az apróbb halat (20-25cm) 4-5 euro/kg, az apró makréla fantasztikus sütőhal.... Aranydurbincs 7-8 euro/kg, Kagyló 2-2,5 euro/kg Rák 10-15 euro/kg.... Az apróhalat általában sörtésztában szoktuk sütni.... A nagyobbakat, vagy paprikáslisztben, vagy hagyományosan rántjuk.... ha éppen van grill, akkor annál nincs jobb.... Ma éppen sörtésztás halat készítettünk, köretként bulgurt, rántott cukkinit, paradicsom és uborkasalátát.... Már le sem merem írni, hogy jól sikerült, mert a "mínuszos siserehad" újabb irigységi like-t fog nyomni ezerrel.... Örömömet fokozza az, hogy előző írásomat nullára vehetem, mert 5 minusz és 5 plusz érkezett rá!

A képen nem a makréla van, ez egy apródurbincs féle, de ez is nagyon finom... kicsit irdalni kell! 

Előzmény: merkurusz (34043)
Traveller00 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34045

az utolsó 100 méter szint, lehet több is van via ferrata, értelemszerűen a bebiztosítás/bekötés ajánlott.

Előzmény: portugéza (34025)
stevie-13 Creative Commons License 2017.08.04 0 1 34044

Sziasztok. Jó hamar írom, de hátha: ha valakinek akad esetleg használható montenegrói sim-kártyája, amelyre nincs szüksége, és Budapesten él, és ma át tudná adni, elmennék érte :)

Ha még nem indultatok el, oda tudom adni az enyémet. Útbaesem (Halásztelek az M0 mellett, közel az M5-höz és az M6-hoz is.)

Előzmény: betandlose (34034)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!