Keresés

Részletes keresés

zsolt160matizos Creative Commons License 2006.07.06 0 0 219
zsolt160matizos Creative Commons License 2006.07.06 0 0 218
vanchu Creative Commons License 2006.06.20 0 0 217
IGEN! Söröskorsót minden desktopra! :)
Előzmény: locsemege (216)
locsemege Creative Commons License 2006.06.20 0 0 216
off

Ezen az érvelésen jót derültem:

egy jól karbantartott XP a jobb, mert a Linux szervereken a legjobb!

És mivel a sörös korsó nem túl jó szervernek, ezért nyilván kitűnő desktop... :)))

on
Előzmény: zsolt160matizos (214)
locsemege Creative Commons License 2006.06.20 0 0 215
Miért lenne harag? Ha én az epret szeretem, más meg a barackot, attól még nem fogok haragudni a barackevőkre. ;)

A jobb-nem jobb vitáknak legfeljebb akkor van értelmük, ha lefektetjük a peremfeltételeket, amelyek alapján a minősítést kialakítjuk. Az én igényeimnek, gondolkodásmódomnak, elvárásaimnak a Linux felel meg jobban.
Előzmény: zsolt160matizos (214)
zsolt160matizos Creative Commons License 2006.06.20 0 0 214
Nem bosszantásképpen, de eddig akár hány rendszergazdával beszéltem (hidd el volt sok) mind azt mondták, egy jól karbantartott XP a jobb, mert a Linux szervereken a legjobb!
Sőt, számítástechnikai boltban sem ajánlották, na nem azért mer XP-t akartak rám sózni, hanem amit már leírtam!
De persze, kinek a pap, kinek a papné. :D
locsemege, remélem nincs harag, hogy felhoztalak! :-D
Előzmény: locsemege (210)
zsolt160matizos Creative Commons License 2006.06.20 0 0 213
Nem ajánlom a törést! Akkor inkább használj ingyeneset! Ilyen az említett AVG, amit már évek óta használok, és nem bántam meg...
Előzmény: zsoltika82 (211)
vanchu Creative Commons License 2006.06.20 0 0 212
El kell menni boltba és megvenni...

Vagy ha otthonra kell, akkor AVG, abból van ingyenes.
Előzmény: zsoltika82 (211)
zsoltika82 Creative Commons License 2006.06.20 0 0 211

Sziasztok! please vki tudna segíteni: Cd key kellenne az F-secure anti-virus 2006 programomhoz! Sűrgős lenne. Előre is köszike

locsemege Creative Commons License 2006.06.19 0 0 210
"Habár" :D majd jön locsemege

Már itt is van! :))

és azt fogja mondani Linux-ot használj

Így van. Mert tetszik a flexibilitása, biztonsága.

az igazság az, hogy szerverekre a legjobb a Linux, de nemigazán felhasználóbarát.....

Régebben nem volt felhasználóbarát, ma már szerintem az. Ha engem nézünk, mint felhasználót, úgy érzékelem, sokkal inkább kezelhető egy Linux, mint egy Windows. Ugyanakkor azt az érvet el tudom fogadni, hogy aki már kiismerte magát a Windows kezelésében, tudja, ott mit hol talál, annak problémát fog okozni, hogy a dolgok nem ott, és nem úgy vannak, mint Windows-ban. Ha azt értjük felhasználóbarátságon, hogy úgy viselkedik, mint egy Windows, akkor a Linux valóban nem az. De ha az ember képes elszakadni a windows-os neveltetésétől, akkor bizony nagyon kezesbárány. Mivel Win-t használok kevesebbet, én pl. ott nem találom meg könnyen, hogy mi van hol, és mindez miért, s hogyan. ;)
Előzmény: zsolt160matizos (209)
zsolt160matizos Creative Commons License 2006.06.19 0 0 209
Nem biztos, hogy beleléptél, most olvastam, hoyg üres levelekkel bombáztak a spammerek, hogy megállapítsák a szerverek akármilyét, meg ilyesmi, igaz abban szám betü "GBR45" valami ilyesmi volt.
Ha van fenn naprakész vírusírtód, tűzfal, esetleg real módba futó anti spy, nem lehet nagy a baj.
Ajánlom a Nod32, AVG Free vírusölőket, Trend Micro Anti-Spyware, Ad-Adware kémprogi írtót, tűzfalnak, ZoneAlarm-ot, de javaslompróbáld ki, és ami neked be jön azt használd, van sok fajta!
"Habár" :D majd jön locsemege, és azt fogja mondani Linux-ot használj, az igazság az, hogy szerverekre a legjobb a Linux, de nemigazán felhasználóbarát.....
Előzmény: habár (208)
habár Creative Commons License 2006.06.18 0 0 208
Habár vagyok, de nem értek a számítástechnikához
Sziasztok, csak kérdeznék.
Tegnap jött egy levél, nemvolt rajta se címzés, semmi, nem is nyitottam ki, csak egy boriték látszott, hát töröltem.
Ma is jött, azonban lányos zavaromban megnyitottam.
Ki tud erről valamit?
Mibe nyultam?


SzappanosGabor Creative Commons License 2006.06.14 0 0 207
Vegul is van nyilt forraskodu viruskereso is. Ami meg onmagaban nem garantalja az abszolut biztonsagot.
Előzmény: locsemege (206)
locsemege Creative Commons License 2006.06.14 0 0 206
Miért nem használsz nyílt forrású operációs rendszert és nyílt alkalmazásokat? Én ezt teszem...
Előzmény: tonyk (203)
SzappanosGabor Creative Commons License 2006.06.14 0 0 205
1. Nem csak forraskod alapjan lehet egy program mukodeset megerteni, a kodvisszafejtes es debugolas komoly multra visszatekinto szakma. Ezek segitsegevel (es a Microsoft altal kozreadott programozasi informaciok segitsegevel) eleg jo megfejtheto egy Windows rendszer mukodese. Neha jobban, mint amit a Microsoftnal a forraskod alapjan gondolnak.

2. Hasznalj tuzfalat, frissitsd kezzel a viruskereso adatbazisat, es akkor nem kell emiatt aggodnod. Amugy a viruskeresok nem szoktak fehasznaloi adatokat lopni.

3. Kb. tiz eve foglalkozom virusokkal, ez alatt az ido alatt folyamatosan jottek azok a feltetelezesek (laikusoktol), hogy a virusirtok irjak a virusokat. A tiz ev alatt egyetlen ilyen eset sem fordult elo. Beszeltem olyanokkal, akik husz eve muvelik a szakmat, mar a kezdetektol letezett ez a pletyka, de mindvegig megalapozatlanul. Szerinted a tuzoltok gyujtjak az erdotuzeket, hogy legyen munkajuk? Mindenesetre a virusirto cegek emiatt nem alkalmaznak senkit, akinek virusiro multja volt. Ellentetben a biztonsagvedelmi cegekkel, akik eloszeretettel alkalmaznak korabban volt hackereket. Megis csak a viruirtokat gyanusitja a publikum.
Előzmény: tonyk (203)
zsolt160matizos Creative Commons License 2006.06.14 0 0 204
1. Ehez nem értek, de a vírusölők a heurisztikán alapulnak, mikor meg van adva a vírus "újlenyomata", és ez alapján keresnek, illetve a letöltödő vírusokat ez alapján szűrik (tudtommal). Ez olyan, mit ha fénykép alapján szelektálánk, kit engedüng be a lakásunkba....

2. A vírusírtók legnagyobb része nem engedheti meg magának, hogy a nagy versenyben ilyet tegyen, igazából akkor van a baj, ha vírusírtónak álcázott vírusos progit futtatunk. (hallotam ilyet) Az álltalam használt vírusírtók egyike se kommunikált kifele, csak ha frissített, ilyen az AVG Free, Nod32, Norton (nem szeretem), Trend Antivirus, Kasperski.
De enyiből kihúzhatod a netet, ekkor biztos, hogy nem kémkedik utánnad semmi, senki....

3. Ez a 22-es csapdálya. Én magam azt hiszem, hogy a nagy cégek presztizsüket nem akarják elveszteni, ezért nem teszik (már?), lehet a kapcsolatban valami, de nehéz bizonyítani. A sok adathalász, trójai, haszonszerzés céljából írt vírusok, programok száma olyan magas értékekben van, hogy nem kell nekik írni, íratni ilyeneket, hisz egyre inkább akkor tudják eladni a terméket, ha integrálva vannak más "programokkal", pl.: Tűzfalba épített víruskereső+spyware....
De természetesen semmibe nem lehetsz biztos.
Előzmény: tonyk (203)
tonyk Creative Commons License 2006.06.14 0 0 203

Sziasztok. Szeretnék felvetni itt egy elméleti kérdést.

 

Mennyire megbízhatóak szerintetek a vírusirtókat és

az egyéb biztonsági programokat gyártó cégek?

 

Őszintén szólva nem vagyok nagy szakértője a

számítástechnika ezen ágának. Remélem a topik

profi lakói nem fognak kinevetni, ha meglátják a

konkrét kérdéseimet is.

 

1. A Windows ugye egy zárt forráskódú rendszer

(ez nem kérdés) és a Microsoft még a biztonsági

programokat gyártó cégeknek sem enged

betekintést a forráskódba (ha jól tudom).

Kérdés: hogy lehet úgy hatékony, vagy egyáltalán

valamennyire is működő védelmi programot készíteni,

ha csak a felszínét ismerjük annak a rendszernek,

amit megvédeni kívánunk?

 

2. A biztonsági programok rendszergazdai jogokkal

férnek hozzá a számítógépen tárolt adatokhoz, beállításokhoz.

Honnan tudhatom, hogy melyik milyen adatot "közvetít"

vagy melyik milyen programokat húz még be a netről

a tudtomon kívül? Biztos, hogy az ingyenes vírusteszek

(Avast, Antivir és társaik) nem tesznek kárt a rendszerben?

 

3. Az utolsó kérdés a cégek általános megbízhatóságát

illeti. A vírusirtás, kémporgram eltávolítók gyártása óriási

üzlet. Ti elhisziket ezeknek a cégeknek, hogy csak jót

akarnak és csak egy eleve adott problémára kínált

megoldás révén akarnak profitot szerezni? Nem ők maguk

írják a vírusok nagy részét is? - Ez a helyzeten nem

sokat változtatna, de azért mégis... szerintem nem

teljesen legális ilyen módszerekkel kaszálni a népet.

Gyedmaroz Creative Commons License 2006.06.13 0 0 202
Az esernyősből (AntiVir) kijött egy új motorral szerelt és furcsát csinál. A főablakban azt látom, hogy a Guard aktív, de a pici esernyő meg be van csukva és ott meg azt mondja, hogy nem aktív.
Gondoltam, hogy gyorsan kersek valami vírust és kipróbálom, hogy most akkor mi is van. Esetleg valakinek valami jobb ötlete? :-)
Ha nincs, akkor megpróbálok egy törlést/ újratelepítést, csak ha mégis valami ismertebb bug lenne, akkor nem szívesen küszködök potyára.
locsemege Creative Commons License 2006.06.04 0 0 201
Már több ízben írtam, hogy netezésre - szerintem másra is - Linuxot vagy BSD-t érdemes használni. Az viszont nem igaz, hogy a vírusok terjesztéséből nincs hasznuk. Ugyanis a fertőzött gépeket open relay mail szervernek tudják használni, az pedig kitűnően alkalmas a spam-ek továbbítására. Arról nem is beszélve, hogy a gépen talált e-mail címek többsége valószínűleg élő, tehát a potenciális címzettek is megvannak. Ez üzlet, még ha tisztességtelen is. (Mint sok egyéb üzlet is.)
Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.03 0 0 200
av-virus, magánembereknek ingyenes
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.03 0 0 199
Mivel védjük? Legjobb,ha nem is netezel. De ha már, akkor nem mész szexoldalakra. Ezek a disznók, nem értem miért terjesztenek szórakozásból virust. Mert hasznuk belőle nincs.
ronintilla Creative Commons License 2005.11.25 0 0 198
Állítólag a Hitman belepiszkál a Windows "lelkébe"--> mert ugyebár az van nekije... :) de eddig én nem vettem észre, hogy összeakadna bármilyen alkalmazással.
Előzmény: hájbrájen (197)
hájbrájen Creative Commons License 2005.11.25 0 0 197

Halli!

 

Lefuttatam,télleg meglepő hogy önállóan telepít, frissít, csak bámulnom kellett:

Bár semmit nem talált, ebből nekem az jön le hogy a használt védelmem tökéletes:

/outpost 2.7 + avast4.6 páros van telepítve/

vagy tévednék?

Érdekelne a guruk véleménye is, mert azért láma vagyok ezen a téren

Köszönöm

Előzmény: ronintilla (193)
46 Creative Commons License 2005.11.22 0 0 196
Szia!

Természetesen a rendszer-visszaállítás kikapcsolására gondoltam az előbbi hsz.-ben, a többit csináld úgy, ahor raliék ajánlották.

Bocs!

46
46 Creative Commons License 2005.11.22 0 0 195
Szia!

Neked sehogy, az csak a Milleniumban, meg az Xp-ben van - Win2000-nek még nem volt része.
A másik topikban ezt ajánló urak feltételezték, hogy Xp-t használsz...


Üdv.:
46


Előzmény: vigusz (194)
vigusz Creative Commons License 2005.11.22 0 0 194
Csak kérdezem: a spyware és a spybot progikat hogy használod? A rendszer visszaállítást kikapcsolva?
Ha igen, mondd el légyszi hogy kell ezt beállítani, nekem 2000-es windows van és nem tudom beállítani. köszi előre is.
Előzmény: Airbus a380 (190)
ronintilla Creative Commons License 2005.09.08 0 0 193
Ajánlom mindenki figyelmébe- ha még nem ismernétek- a Hitman Pro-t. mint a PC gamában folytóhurkot szorít automatice frissítéssel a behatoló férgek, és egyéb kártevők nyaka köré.

A http://www.hitmanpro.nl/ oldalról letölthető.

A programcsomag részei, védelme:
hitman hitman2 hitman3

Az volt meglepő először, hogy önállóan, automatizálva kattintgatva frissíti fel az adatbázisait, és így meózza végig a gépet. Csak győzd kivárni míg mindegyik modul lefut.
Előzmény: Airbus a380 (190)
ronintilla Creative Commons License 2005.09.08 0 0 192
Hi!
Nekem is volt V.B.-em 2 évig. A V.B. sok apró "érzékelőt" üzemeltet a gépen, így a Rezidens védelem műxik, és persze terheli a gépet.
Pl. nekem az is "gondom" volt, hogy a töredezettségmentesítés sem működött Win98 alatt a V.B. "érzékelői" miatt. Ezért csökkentett módban kellett volna defragolni. Na akkor nem hosszabbítottam meg a licencet. :)

Előzmény: MSI (189)
Airbus a380 Creative Commons License 2005.08.14 0 0 191
Airbus a380 Creative Commons License 2005.08.14 0 0 190
Hali!



Vírus védelemre az Avast! antivírust használom, Elég jó kis vírusírtó és ráadásul teljesen ingyenes<a href="http://www.honositomuhely.hu/index.php?option=com_remository&Itemid=1&func=fileinfo&filecatid=125&parent=category" target="_blank">innen letölthető</a>.


Tűzfalként az Agnitum 2.7-es van.



Spy írtónak pedig az Ad-aware és a Spy bot.


Nálam ez a páros ütőképes védelmet alkot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!