Keresés

Részletes keresés

Leo77 Creative Commons License 2002.12.05 0 0 417
Nem kell mindent elhinni. :-)
Előzmény: egyket (416)
egyket Creative Commons License 2002.12.05 0 0 416
most olvastam egy másik topicban, hogy most a konzervatívok a "másként" gondolkodók. kéretik ehhez korrigálni.
Leo77 Creative Commons License 2002.12.05 0 0 415
Naná hogy "Midenkinek értékek ezek."!
Vegyük például a családot, are mindnkinek szüksége van.

A keresztény értékrendben a család a következőkből áll:
1 db férfi (aki a szereti a nőt)
1 db nő (aki szereti a férfit)
n db gyermek (akit mindenki szeret és fordítva)

Ha egy kicsit szabadabban nézzük:
min. 1 db felnőtt (nemiirányultság mindegy)
n db gyerek

A kérdés az, hogy melyik tűnik jobbnak.

Előzmény: Hy (412)
Amorf Creative Commons License 2002.12.05 0 0 414
>Európa-szerte erősödnek a radikális pártcsoportosulások
"nem tudom, milyen ralatassal rendelkezel europara, de eppenhogy gyengulnek. meg egyszer: le pen, jorg haider, csurka istvan, pim fortuyn - mind mind megbuktak egy rovid tavu nepszeruseg utan. legjobb pelda hollandia: ott meg kormanyra is kerultek, majd pillanatok alatt megbuktak."

Tudtommal Le Pen megelőzte a baloldali jelöltet a francia elnökválasztáson, tudtommal néhai Pim Fortuyn pártja a 3. helyen végzett a választásokon - az igaz, hogy most a kormány új választásokat írt ki, tudtommal a flamand Vlaams Bloc rendkívüli népszerűségnek örvend. Haider tényleg lejtmenetben van.

Egy szó, mint száz, én ezt nem úgy jellemezném, mintha olyan nagyon rossz pozíciókban lennének a radikális pártok.
De mivel ezek csak pártok, le is járatódhatnak, de ezzel még megmaradnak azok az emberek akik valamiért már egyszer/többször rájuk szavaznak.

Így nem is kell feltétlenül pártokra gondolnunk, hiszen a tavaly Angliában kitört zavargásokat, illetve a mostani antwerpenit sem pártok kezdték, hanem szimpla emberek.

Az ilyen pártok és az ehhez hasonló mentalitás erősödéséért pedig a politikai felelősség nem kis érszben azokat terheli, akik úgymond felheccelik a tömeget a különféle felületes problémakezelésükkel, lásd az ausztrál esetet.

Előzmény: nazarene (392)
Leo77 Creative Commons License 2002.12.05 0 0 413
Hi Mindenki!

Liberális: több szabadságot az egyénnek!
Konzervatív: a közösség érdekei fontosabbak!

Hy Creative Commons License 2002.12.05 0 0 412
"...eddigi konzervatív ÉRTÉKEKet
(család, haza, hagyományok, keresztény értékek, kultúrális örökségek stb.)..."

Ez hamis állítás!
Midenkinek értékek ezek.
Aljasság, ezt elvitatni "másoktól"!
Csak negativizmussal tudtok propagálni?

Egyébként a "keresztény értékek" szerinted mit takar?
És M.o-n csak keresztények vannak szerinted?
Református értékek, evangelikus értékek, zsidó értékek... stb nincsenek?
És mi van az ös-magyar táltos értékekkel?

Előzmény: ef_ (-)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 411
kedves bugyli,

orulok, hogy oromet okozhattam. kulon orom szamomra, hogy ilyen keves erofeszitesembe kerult mindez. hiaba, a te szinteden ez nem nehez...
mindenesetre sajnalattal latom, hogy vegkepp feladtad azt a hamvaba hol kiserletedet, hogy valamifele vadpontokat keszits.
amennyiben ez igy van, kenytelen leszek keseruseget okozni szmaodra, mert nincs idom veled foglalkozni, komolyan tanacsolom, hogy szkaorvostol kerj segitseget.
visoznt latasra.

Előzmény: bugylibicska (410)
bugylibicska Creative Commons License 2002.12.05 0 0 410
Most szedtem fel Önmagamat az asztal alól, mert a röhögéstől becsusszantam alája.

Tudja óvtam magamat mások alapján, hogy Önnel szóba álljak, de már látom, hogy igaza volt azoknak akik nem teszik meg, hogy egy délutáni "beszélgessünk el egymás mellett" című élvezkedési műsorban részt vegyenek. Pedig jót röhögtem a beírásain...
Lehet, hogy gyakrabban kéne idejárni, de akkor rosszul fogom érezni magam, hogy kinevetek másokat.

Előzmény: nazarene (408)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 408
kedves bugyli,

nem bantottal meg, hiszen en apolom a valodi kereszteny ertekeket, es hiszem, hogy boldogok a lelki szegenyek, es felebaratomkent szeretlek teged.
azonban a maszturbaciorol szolo ervelesedet projekcio neven ismeri a pszichologia, amivel en nem tudok mit kezdeni, tanacsolom, fordulj inkabb szakorvoshoz. Felebarati szeretetem jeleul elarulom, hogy a ferfiak eseteben az onkielegites aktusat "onanizalasnak" hivjak, ugyanis a "maszturbacio" a noi nem onkielegitesi aktusa.
bizom benne, hogy epulesedre szolgal ez az informacio.
mindazonaltal tovabbra is all az ajanlatom: amennyiben kepes vagy konkret kerdeseket megfogalmazni, nagyon szivesen valaszolok.

Előzmény: bugylibicska (406)
kvantum Creative Commons License 2002.12.05 0 0 407
Sinte látom lelki szemeimmel, ahogy a gaz ballib MÁSSÁGkultusz meg ÉRTÉKek küzdenek:-)

Csak nem tudom, mik is ezek, mert a topikgazda eddig nem definiálta, nem írta körül, nem mutatta meg példákkal...

:-?

Előzmény: Törölt nick (405)
bugylibicska Creative Commons License 2002.12.05 0 0 406
Ön menthetettlen...
Részvétem...
:)))))))
Rájöttem arra, hogy Ön nem "üzengetős" stílusban irogat, hiszen ott a másik félnek szól az elferdített válasz.
Ön inkább "maszturbálós" stílusban irogat, ahol magát szórakoztatja. Sajnos én az Ön maszturbálását a legkevésbé sem tudom élvezni.
Remélem ezzel nem bántottam meg.
Előzmény: nazarene (402)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 404
nekem az is eleg lenne, ha ef_ kicsit kiszelloztetne a fejet. hatha lehiggadna...
Előzmény: kvantum (403)
kvantum Creative Commons License 2002.12.05 0 0 403
De nekem bizonyíték kell, nem igéret!!!
:-)
Előzmény: nazarene (401)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 402
>Ugyanabban a stílusban folytatja...kiemelget szavakat
nem kiemelgetek, csupan jelzem, hogy mondanivalod mely reszehez illezd valaszomat. sajnalom, ha nehezseget okoz neked a sajat valaszod felidezese, de azt tanacsolom, nezd meg az "elozmeny"-t.

>figyelmébe ajánlom a Domain Regisztrációs Alapelvek című olvasmányt
EN, elolvastam, iszen regisztracio elott ez kotelezo.

tekintettel arra, hogy te tovabbra is keptelen vagy megnevezni konkret vadpontjaidat, kenytelen vagyok azt gondolni, hogy ilyenek nincsenek is.

varnam kerdeseidet konret ugyekben, szivesen valasozlok ra.

Előzmény: bugylibicska (400)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 401
na azt varhatod:) szegeny ef_ inkabb tereli a temat, minthogy magyarazatot adjon elmebajara:)
Előzmény: kvantum (398)
bugylibicska Creative Commons License 2002.12.05 0 0 400
Ugyanabban a stílusban folytatja...kiemelget szavakat...
Ezt úgy tudnám jellemezni, mint az "üzengetés" stílusa. Ha csak az Ön válaszát olvassa az ember, még azt is mondhatná, milyen igaza van.
Tudja az Ön érveire mosolyog egyet az ember a szája szélén. Főleg azért, mert a média egyéb eszközeiben könnyű elhallgatós stílusban közölni információt, itt viszont csak lejebb kell tekerni, és elolvasható mit írt a másik.
Ajánlom Önnek is.
Valamint figyelmébe ajánlom a Domain Regisztrációs Alapelvek című olvasmányt melyből idéztem is az idevágó részeket. Ön biztos tudja hol van, aki nem az a www.domain.hu-ról elérheti.

Előzmény: nazarene (391)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 399
helyes, menj csak.
Előzmény: pityux (397)
kvantum Creative Commons License 2002.12.05 0 0 398
Szinte az egész topik OFF:-))

Néhány ausztrál óvodában nem lesz Mikulás.
ef_ szerint ez betiltás.
Szerintem egy bulvárhír.

Ezen rágódunk egész nap, ahelyett, a mitikus, és kissé utópisztikus:-) 'ballib MÁSSÁG kultusz' által szétverendő 'ÉRTÉKek'-ről beszélnénk
:-)

mikor lesz ON?

pityux Creative Commons License 2002.12.05 0 0 397
ja, semmi bajom... nincs Mikulás.. megyek és elmondom minden gyereknek, örüljenek....ha Ti így látjátok, biztos így is van jól....
Előzmény: nazarene (395)
pityux Creative Commons License 2002.12.05 0 0 396
Te ezt komolyan is gondolod??szóval a gyereknek 3 évesen be kell jelenteni, hogy Mikulás márpedig nincs vagy a TV elé ültetni, hogy onnan tudja meg... értem... okos meglátás
(egyébként a barátnőmnek van 3 és 4 éves kistestvére)
Előzmény: kovvacs (393)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 395
>7 és 8 között
nezd, nem tudom, hogy olvasni nem tudsz, vagy irni? te ezt azutan irtad, hogy eloszor azt irtad: "nyolc korul", mire en beirtam neked, nyolc korul milyen musorok vannak. megadtam a honlapokat. nezd meg, 7 es 8 kozott mik mennek, es akkor talan rajossz, hol volt a musor.
bar az meg mindig rejtely, hogy mi bajod volt vele.
Előzmény: pityux (390)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 394
>az nem közös kulturával rendelkező közösség
hat tenyleg nem. kulturarol nemigen lehet beszelni az o esetukben.

>én közösségről beszéltem. kisebbségről
na ez vagy te. osroba, d ehangos szelsoseges kisebbseg. raadasul kiderult, hogy csak 10 eve jottel ide, te magad mondtad.

Előzmény: ef_ (387)
kovvacs Creative Commons License 2002.12.05 0 0 393
No akkor meg miért érdekel, hogy más hogyan neveli a gyerekét?
Előzmény: pityux (379)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 392
>Európa-szerte erősödnek a radikális pártcsoportosulások
nem tudom, milyen ralatassal rendelkezel europara, de eppenhogy gyengulnek. meg egyszer: le pen, jorg haider, csurka istvan, pim fortuyn - mind mind megbuktak egy rovid tavu nepszeruseg utan. legjobb pelda hollandia: ott meg kormanyra is kerultek, majd pillanatok alatt megbuktak.
Előzmény: Amorf (386)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 391
>Az Ön esetéből kiindulva úgy általánosságban a jogállami követelmények betartása
ez esetben megnyugodtam: en jogkoveto torvenytisztelo magyar allampolgar vagyok. oszinten remelem, te is elmondhatod ezt magadrol.

>A regisztrátor a kérelmet visszautasíthatja
tekintettel arra, hogy nem utasitottak vissza, raadasul vissza sem vontak, es meg per sem indult ellenem, azt kell mondanom, hogy torvenyes volt az eljaras. talan lennel szives idezni, hogy szerinted melyik pontot sertettem meg, es mivel?

>a domainnév megtévesztő mivoltára utalnak
egy nev onmagaban nem lehetn megteveszto, csak a tartalmaval egyutt. ld minimax esete, ahol a tartalom miatt volt megteveszeto. az en honlapom tartalma kizarta a megtevesztes lehetoseget.

>nevének használata súlyosan sérti a névhasználathoz fűzödő jogát
nem hasznaltam a nevet, hiszen a "pannonradio" es a "Pannon Rádió" nem azonos kifejezesek, es tobb, mint 2 betuben ternek el.

>Legyen szíves Ön is konkrétumokat említeni
egyelore te vadolsz valamivel, bizonyits, vagy kerj elnezest.

>miért tegez engem le
azert, mert az internetes chateles de facto magatartasi formaja a tegezodes.

> egy többség ne asszimilálja a kisebbséget
nem asszimilallak, hiszen nyugodtan magazhatsz tovabbra is.

Előzmény: bugylibicska (383)
pityux Creative Commons License 2002.12.05 0 0 390
látom télleg bajok vannak ott az értelmi képességekkel... amiket Te írtál, mind 8 óra előtt néhány perccel kezdődött, én meg írtam, hogy 7 és 8 között...vagy minden este van 40-45 perc műsorszünet????
Előzmény: nazarene (385)
alphanumericus Creative Commons License 2002.12.05 0 0 389
Szomorú, ugye, hogy egy társadalom a tolerancia és a megértés irányába nyit(na)? De csak -na, mert fülledten és pállottan, félre-félreértelmezgetünk tradíciót és hagyományt.

Elhisszük, ha mi önmegtartóztatunk, akkor másnak is azt kell. Prédikákjuk a vizet, osztán bort öntünk a bendőbe a vécében.

Mit tegyünk? Éljen, a toleráns, élhető, elfogadó Magyarország! Éljen a Szabadság! :-)))

ef_ Creative Commons License 2002.12.05 0 0 387
az nem közös kulturával rendelkező közösség, csak szavazók tömege.

én közösségről beszéltem. kisebbségről.

Előzmény: nazarene (380)
Amorf Creative Commons License 2002.12.05 0 0 386
Na még egyszer, hátha most Nazarene vagy másvalaki reagál rá:

>az a feszültség, mely a többségi társadalomban felhalmozódik
"ez hipotezis. en ugy latom, a tobbsegi tarsadalom itthon is tolerans, a militans kisebbsegnek meg nagyobb a fustje, mint a langja."

Talán nem véletlen, hogy Európa-szerte erősödnek a radikális pártcsoportosulások. Talán az sem véletlen, hogy egy-egy mégcsak nem is faji alapon magyarázható gyilkosság vált ki tömeges zavargásokat - a legutóbbi éppen Belgium leggazdagabb városában, Antwerpenben volt.
Hogy mennyire hipotézis, azt döntsd el ezekután te magad.

Előzmény: Amorf (372)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 385
>engem baromira nem az érdekel, hogy milyen műsorban volt
nezd, nem tudod, mikor volt, nem tudod, melyik csatornan. nem tudom, te mit lattal, mert a zemlitett idopontokban a kereskedelmi tv-ken masfele musorok mennek.
Előzmény: pityux (382)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!