Keresés

Részletes keresés

courage the dog Creative Commons License 2003.05.20 0 0 56
a korrruptsaga legendas.az ebbol szerzett gazdagsag legendas.amellett elhiszem hogy a jo ugyet is szolgalja, meghozza szerintem egeszen jol is.ezert is nezem a musorat meg mindig.
Előzmény: M41 2127 (55)
M41 2127 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 55
"a Radayrol annyit, hogy amikor a sandor palotarol beszelt a musoraban, a mellette levo romos Volt hadugyminiszteriumot MEG SEM EMLITETTE."

Szvsz ő sem zsúfolhat mindent bele 20 percbe! Lehet, hogy régebben már volt róla szó!

Kár bántani mert a témában ő már rengeteget letett az asztalra, szerintem!

Előzmény: courage the dog (53)
courage the dog Creative Commons License 2003.05.20 0 0 54
hat nem:(
Előzmény: mestska (52)
courage the dog Creative Commons License 2003.05.20 0 0 53
a Radayrol annyit, hogy amikor a sandor palotarol beszelt a musoraban, a mellette levo romos Volt hadugyminiszteriumot MEG SEM EMLITETTE.

tehat menjen a......

Amugy nem jar kulon penzzel a vilagoroksegi titulus, de az UNESCO-tol asszem lehet palyazni.

Előzmény: M41 2127 (50)
mestska Creative Commons License 2003.05.20 0 0 52
Tényleg, a világörökség titulus jár valamilyen központi támogatással??

Az UNESCO nem ad pénzt az biztos, itthon egy szerintem ugyanúgy kezeleik mint eddig az adott területet. VAgy hallotál arról, hogy Pécs ókeresztény emlékeiibe valaki beleinvesztált mostanában soksok millió forintot?

Előzmény: M41 2127 (50)
M41 2127 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 51
jár=együttjár
Előzmény: M41 2127 (50)
M41 2127 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 50
"ami nagyon erdekelne, hogy az Andrassy ut hazainak a felujitasa miert nem folytatodik?"

A pesti dolgokban nem igazán mozgok otthonosan, de biztosan elfogyott a pénz!
Tényleg, a világörökség titulus jár valamilyen központi támogatással??

Gondolom Te is szereted a Ráday-féle városvédő műsort. Na abban elég sokat foglalkoznak Pesttel, talán hamarosan majd az Andrássy úrtról is hírt kapunk a műsorban!

Előzmény: courage the dog (49)
courage the dog Creative Commons License 2003.05.20 0 0 49
ami nagyon erdekelne, hogy az Andrassy ut hazainak a felujitasa miert nem folytatodik?nemreg vegigmentem rajta, de a lepusztult hazak-tobb, mint 55-ot szamoltam meg(!!!!!!!) egyeken sem folynak munkalatok.Miert?????
Ezert valasztottak be a Vilagoroksegbe??!
courage the dog Creative Commons License 2003.05.20 0 0 48
koszi:))remelem is, hogy folyt. kov.:)
Előzmény: M41 2127 (45)
courage the dog Creative Commons License 2003.05.20 0 0 47
termeszetesen masrol is lehet szo.De ha egy muemlek sorsanak jobbra fordulasarol valaki hall, azt kerem, ossza meg velunk.
Előzmény: M41 2127 (44)
mestska Creative Commons License 2003.05.20 0 0 46
Azt hiszem sokan örülnénk neki, ha kedves topicolvasók megajándékoznának minket saját megyéjük ilyen listájával.
Előzmény: M41 2127 (45)
M41 2127 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 45
Íme egy kis segítség, hogy mit érdemes - többek között - megnézni Csongrád megyében:

1997-es adatok, így műemlék jellegű és városképi jelentőségű épületek is szerepelnek a felsorolásban.

jelmagyarázat:
M - műemlék
MJ - műemlék jellegű
MJT - műemléki jelentőségű terület
MK - műemléki környezet
VK - városképi jelentőségű

Apátfalva
VK - Nepomuki Szent János-szobor és baldachinháza

Csanádpalota
MJ - Hengermalom

Csanytelek
MJ - R.k. templom

Cserbökény
M - Ecser falu középkori templomának hajóromja

Csongrád

MJT - A belváros népi műemléki jeletőségű területe
MJ - Baross Gábor rakpart 21. - népi halászház
MJ - Kossuth téri r.k. templom
MJ és VK - Belváros, Halászfalu: Ék utca, Gyökér utca, Kígyó utca, Öregvár utca népi halászházai
VK - Csongrád, Öregszőlő, a közutak kereszteződésében az ún. "zöld kereszt"
VK - Külterület, Tanya 384., népi tanyaház és melléképületei
MJ - Szegedi műút, Szent Vendel-szobor és a baldachin

Domaszék
MJ - Bogármalom 597.: Tanya-lakóház melléképületekkel

Derekegyház
MJ - volt Károlyi-kastély

Fábiánsebestyén
MJ - Szentesi műút, Templom dűlő: templomrom

Hódmezővásárhely
MJ - Alkotmány utcai gimnázium
MJ - Árpád u. 21., népi lakóház és melléképületei
MJ - Csomorkány: templomrom
M - Kossuth tér: Református ótemplom és magtár
MK - Kossuth tér: a ref. ótemplom, a görögkeleti templom és a belvárosi r.k. templom műemléki környezete
MJ - Kossuth tér: volt ref. ógimnázium
M - Andrássy út 11.: r.k. templom
MJ - Andrássy út 13.: Károlyi-kúria
MJ - Mátyás utca 8.: népi lakóház
MK - Kálvin János tér: a ref. újtemplom és a Kossuth Zsuzsa Gimnázium műemléki környezete
MJ - medencés artézi kút (Kálvin tér)
M - Kálvin tér: ref. újtemplom
MJ - Kálvin tér: volt ref. parókia
VK - Rákóczi utca 101.: Csúcsi fazekasház
MJ - Serház tér: volt serház, serfőző kombinát és falanszter
VK - Szántó Kovács János utca 13-15.:városi polgárház
M - Sz. K. János utca: ortodox templom
MJ - Zsinagóga
MJ - Szent István tér 2.: volt Károlyi-borház, később szeszfőzde és kimérő, majd gazdasági felső népiskola
MJ - Fekete Sas Szálló
MJ - Papi-féle szélmalom (Erzsébeti köves út mellett)
MJ - Gorzsa, Tanyamúzeum és aprószélmalom melléképületekkel
VK - Körtöltés-Hódtó-part, árvízvédelmi fal

Folyt köv.

Előzmény: mestska (39)
M41 2127 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 44
"En azert nyitottam ezt a topicot, hogyha valamelyikotoknek tudomasara jut, hogy egy regota elhanyagolt muemlekepulet, vagy egy varosresz sorsa az orszagban jora fordul vegre, az itt jelezze.En, mint az adatlapomon is latszik nagyon fontosnak tartom a muemlekeink vedelmet."

Gondolom, hogy azért másról is lehet szó ezen a topicon ami a műemlékeket érinti. Pl. szakmai kérdések, fogalmak tisztázása. Vagy szerintem bárki közzétehetné azt is, ha ezekkel kapcsolatban van valami kérdése, észrevétele vagy csak egyszerűen szeretné velünk megosztani az élményeit azzal kapcsolatban, hogy miket tapasztalt jártában-keltében!

Előzmény: courage the dog (43)
courage the dog Creative Commons License 2003.05.20 0 0 43
gyerekek.En azert nyitottam ezt a topicot, hogyha valamelyikotoknek tudomasara jut, hogy egy regota elhanyagolt muemlekepulet, vagy egy varosresz sorsa az orszagban jora fordul vegre, az itt jelezze.En, mint az adatlapomon is latszik nagyon fontosnak tartom a muemlekeink vedelmet.
Erdekelne kulonosen a petofi teri csonkatornyu templom es a belvarosi templom, a disz teri volt Hadugyminiszterium romos epuletenek, az Anker palotanak, az Andrassy ut meg romos hazainak, a Varbazarnak(amelyet jovore allitolag elkezdenek felujitani-de azota semmi), regi varainknak, varromjainknak a sorsa.De ha valaki tud egy muemlek rendbehozatalarol, az kerem irja meg ide, jo?

elore is koszi

courage

M41 2127 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 42
Kár, hogy nincs ez valahová normálisan és pontosan leírva. Szvsz ezt a www.koh.hu-n is megtehetnék az illetékesek...

Várhatóan még a délután folyamán közzéteszem Csongrád megye összes védett épületét (kiv. a helyi védelem), ha érdekel Titeket!

Előzmény: mestska (41)
mestska Creative Commons License 2003.05.20 0 0 41
automatikusan műemlékek lettek

nem, ez biztos, de én nem vagyok ennyire jártas ezekben. szerintem annyi történt, hog ymegmaradtak a műemlékek, s a körülöttük levő általában műemlék jellegű épüóletek belestek a műmléki területbe. A különálló műemlékjellegű pedig vagy fel vagy lefokozódott. Szerintem.

Előzmény: M41 2127 (40)
M41 2127 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 40
"Tudtomal a műemlék jellegű kategória megszünt, most van műemlék, műemléki terület, meg helyi védelem"

A "műemlék jellegű" kategória megszűnésével az ebbe tartozó objektumok automatikusan műemlékek lettek??

Előzmény: mestska (39)
mestska Creative Commons License 2003.05.20 0 0 39
hogyha az ember átmegy egy vadismeretlen kis falun, azért tudja, hogy érdemes vhol megállni

A listával csak az a baj, hogy csak és kizárólag a kiemelt műemlélki védettségű objektumokat tartalmazza.

haj ól tudom, hogy műemlék, műemlék jellegű, védett meg ilyesmik ?

Tudtomal a műemlék jellegű kategória megszünt, most van műemlék, műemléki terület, meg helyi védelem.

Előzmény: beyaaa (37)
M41 2127 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 38
"Nógrádban pl. Szandán van egy öltöztetős Madonna szobor, múlt századi kápolnával ( standard utcaszéli kápolna, vagy talán inkább kaponka ) - fogalmam sincs , hol lehetne megtudni, hogy műemlék-e?"

Ezeket az útszéli, szenteket (Nepomunki Szent János, Szent Flórián, Szent Antal, Szent Vendel stb.) ábrázoló szobrokat én is nagyon imádom, és szívesen fotózom őket.
Többségük nem műemlék (max. helyi védelem alatt állnak) ennek ellenére mégis nagyon szépek, rendszeresen renoválják és újrafestik őket.

Szvsz a legtöbb Baranyában, Tolnában és Bács-Kiskun megye egyes részein (tehát a német kisebbség által lakott területeken) található kis hazánkban.

Akit érdekelnek ezek, azoknak ajánlom Tám László - Keresztek, szentek, kálváriák, temetők című albumát.

Előzmény: beyaaa (37)
beyaaa Creative Commons License 2003.05.20 0 0 37
Ez nagyon tetszik!!!! Köszi!! 1000 éve vadászok valami forrást, hogyha az ember átmegy egy vadismeretlen kis falun, azért tudja, hogy érdemes vhol megállni - de honnét van az infó? Van egy olyan érzésem, hogy a néznivalók és a műemlékek lstája nem teljesen fedi egymást : Nógrádban pl. Szandán van egy öltöztetős Madonna szobor, múlt századi kápolnával ( standard utcaszéli kápolna, vagy talán inkább kaponka ) - fogalmam sincs , hol lehetne megtudni, hogy műemlék-e? Most miyen kategóriák vannak vajon? Régen volt olyasmi, haj ól tudom, hogy műemlék, műemlék jellegű, védett meg ilyesmik ?
Antikváriumban szereztem egy könyvet, amiben a Dunántúl összes településén található jelentősebb épitészeti emlék l evolt listázva, egy sorozat része, de az ország többi területére vonatkozó köteteket nem tudtam megtalálni, sajna...
B.
Előzmény: mestska (13)
M41 2127 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 36
"Javítsatok ki, ha rosszul tudom: régebben volt műemlék, meg műemlék jellegű kategória. Azt hallottam, hogy ez megszűnt és minden ilyen építmény műemlék."

Az biztos, hogy régebben volt műemlék, műemlék jellegű és városképi jelentőségű épület kategória is. Sőt emelett - ha jól tudom - még a helyi védelemnek is vannak (voltak?) különböző fokozatai.

A honlapon a fogalmak között nem szerepelnek ezek, úgyhogy elképzelhető, hogy megszűnt a műemlék jellegű kategória, bár még több épületen is ez a felrat szerepel.

"A kérdés: hol van olyan lista, ahol megtudhatnám, hogy egy épület műemlék-e?"

Ha a hivatalnál érdeklődsz biztosan tudnak Neked mutatni egy országos szintű nyilvántartást.

Egyébként egyes útikönyvekben és útikalauzokban is vannak ilyen felsorolások (pl. a Vendég Váró sorozat hátulján felsorolják az adott megye összes műemlékét, műemlék jellegű és városképi jelentőségű épületét) Mivel ez a sorozat 97' tájákán jelent meg ezért a lista elképzelhető, hogy nem teljes és így fordulhat elő az is, hogy már megszűnt kategóriák(??) is szerepelnek benne.

Előzmény: stranger123 (25)
M41 2127 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 35
Ne végre egy újabb jó topic! Majd hamarosan újra jelentkezem Csongrád megye műemlékeivel (Szegedi vagyok)
courage the dog Creative Commons License 2003.05.19 0 0 34
nem nagyon ertem, amit mondassz.Legalabbis egy reszet.Azt akarod mondani, hogy az asatas megkezdese utan jelentkeztek az orokosok?
Latom, hogy elkeszult egy resze a villanak, aztan abbamaradt.De nem ertem, hgoy miert.Ezert?Tudnal mas reszletet mondani errol?

Kivancsi lennek.

courage

Előzmény: kisérőlevél (33)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.23 0 0 33
Addig jó, ameddig nem tudja a mélyen tisztelt műemlékvédelem. Mert akkor aztán már annyi. Itt van például a Várlejtőn a világháborúban szétbombázott Hatvay villa újjáépítésének ügye.
Jelentkeztek az örökösök, hogy vissza akarják kapni az addig játszótérként és közparkként használt telket a Király lépcső tetején, mert 60 év alatt sem sikerült a telekkönyvben átvezetni az állam tulajdonjogát erre a telekre.
Megkezdődtek az ásatások, páratlan leletgygyűjteménnyel. Találtak a telken hódoltságkori magyar temetőt (az ép csontvázakat összepakolták és ládákban elhurcolták), IV. Béla féle ezüstpénzt, kerámiákat, törökkori védművet (Arany bástyát), koraközépkori boltíves pincét (gyönyörű volt, láttam).
Na, a vége az lett, hogy Cselovszki Zoltán a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal fideszes ex-elnökének utasítására kiadták az építési engedélyt a villa építésére a műemlékké nyilvánított telken. Azóta betonteknő található ott, a temető helyén már elkészült a mélygarázs.
Ennyit a magyar műemlékvédelemről :-(((((
Előzmény: turok (31)
turok Creative Commons License 2003.04.22 0 0 32
nem:(
Előzmény: mestska (30)
turok Creative Commons License 2003.04.22 0 0 31
az hát.Ami pedig röhej, hgoy még arról sem tudtak információval szolgalni, hogy

1.mikor újitják végre fel a Disz téri volt Hadügyminisztériumot.
2.Mikor teszik rendbe a Szent-György téri ásatást.

Valaki tudja közületek véletlenül?

Előzmény: kisérőlevél (29)
mestska Creative Commons License 2003.04.22 0 0 30
tudja valaki, mikor lesz műemlékvédelmi lista a www.koh.hu honlapon?
Előzmény: turok (27)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.22 0 0 29
Ha találsz ott valakit. A KÖH-ben ugyanis még az ügyfélszolgálati időben is a legritkább esetben lehet személyesen megtalálni az ügyintézőket. Hát még telefonon!!! Igazi sóhivatal :-(
Előzmény: turok (28)
turok Creative Commons License 2003.04.22 0 0 28
vagy a Szentharomsag teri hivatalukban szemelyesen.
turok Creative Commons License 2003.04.22 0 0 27
keresd vagy a Kulturalis oroksegvedelmi Hivatal honlapjan

cim:

www.koh.hu

Előzmény: stranger123 (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!