Keresés

Részletes keresés

flyegypt Creative Commons License 2019.06.19 -1 0 25687

Mi ,akik nem ismerünk titeket honnan tudjuk,h mik a lehetőségeitek?

Ezt csak ti tudjátok ill. azt is ,h mit akartok csinálni.

Kérdésednek ezen publikum esetén nincs értelme.

Hajrá!

Előzmény: Nábrooo (25686)
Nábrooo Creative Commons License 2019.06.19 0 0 25686

Sziasztok!

 

Júli végén mennénk, de nem tudjuk hogy 1 vagy 2 hétre menjünk.

Sosem voltunk még Egyiptomban.

Szeretünk sznorkelezni, kirándulni, "felfedezni" a környéket, de simán csak pihenni is..., viszont azt sem akarjuk, hogy unjuk magunkat.

 

1 vagy 2 hetet ajánlotok elsőre?

 

Köszi:

Krisztián

neo007 Creative Commons License 2019.06.06 0 0 25685
ha kimotorozol a "ras mohamed" parkba , ott futkoshatsz tizenkilométereket.
gyönyörű tájakon. aszfalt , homok , homokos kavics.
de menj ki a végéig .ameddig az aszfaltos ut visz ! ott a szép. sós tó, mangrovebokrok, kéklaguna, vilagitotorony.
ujabban 5 kor kihajtanak a parkbol , ha megtalálnak :-)
(egy jeep-el végigmennek a partvonalon katonák és monják hogy zárora.)
gogle terkepen fotok vannak bőven a terepről...
Előzmény: tadika (25683)
Denpasar Creative Commons License 2019.06.06 0 0 25684

Sharm El Sheikh-ről nem lehet erre vonatkozóan generál választ adni.Én szerintem a Na'ama Bay alkalmas arra,h hosszabb (2-3 km) távot lehessen futni a homokos tengerparton. Hada beack is homokos,de ott nem annyira egyszerű futni,h a napozó ágyak közel vannak a parthoz ill a szállodák kerítésekkel tagolják a partot.Egyéb kérdés?

Előzmény: tadika (25683)
tadika Creative Commons License 2019.06.05 0 0 25683

Tudom hogy Sharm El Sheikhbe sznorkellezni megy mindenki, de futni lehet a tengerparton? Milyen a terep?

KPKata1 Creative Commons License 2019.06.02 0 0 25682

Sziasztok. Sharm al Sheikbe készülünk egy hétre. Már többször jártam Egyiptomban, voltam Kairóban ( Piramisok, Szfinksz, parfüméria, papirusz múzeum, Egyiptomi múzeum, hajózás a Níluson) , Luxor-Karnak, hajós kirándulások, sivatagi túra, üvegfenekű hajó, ezeket már láttuk, nagy részük örök élmény volt. Ami nagyon érdekelne az Jeruzsálem és Petra. A magyar irodák ajánlatában csak külön-külön vannak, és elég húzós áron. Volt valaki a helyiekkel esetleg a két ország kombinálásával 2 napos úton? Egyiptomban még nem voltunk helyi szervezésben, viszont Törökországban nagyon korrekt és olcsó irodákat találtunk.  Sharm al Sheikben mik a tapasztalatok? Tudtok esetleg megbízható helyi irodát ajánlani? Esetleg kinn élő magyarok, akik ezzel foglalkoznak?

Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 2019.06.02 -1 0 25681

Hát kérem szépen most arra kérnék minden állatvédőt,h gyorsan tegye elérhetetlenné a kommentemet!Köszönöm!

Innen tehát "csak az olvassa versemet , aki ismer engem és szeret2 ( József Attila )

Januárban voltunk a linken megnevezett delfináriumban.

Először 35 EUR/fő-vel próbálkoztak végül a helyszínen 35USD lett. Akkor ez kb 20-25% discount-ot jelentett. A fickóval mentünk,aki a35USD-re csökkentette az árat.Ott a helyszínen Nabq városrész megkérdeztem a belépő 11USD/fő külföldinek.Arra nemigen jár taxi csak ide. A show + a delfinnel való úszás +25USD + 20USD fotók ill dvd. Du 3-kor kezdődött és akkor sötét este kb hat fél hét felé ért véget. 

Szerintem ha vki beszél nyelvet s önállóan megy s vannak négyen akkor töredékéből megúszhatja.

A show ugyanlyan volt mint Marine Wolrld of Africa (  San Francisco mellett Redwood Shore)-ban csak ott orkák voltak. A delfinnel való úszást csak a nejem vállalta  s elmondása szerint akkor ( január!) hideg volt a medence vize.Mostanság azt hiszen ez nem gond.

Előzmény: neo007 (25680)
neo007 Creative Commons License 2019.05.31 -1 0 25680
ezen voltam.

http://dolphina.net/default.htm
Előzmény: tadika (25678)
neo007 Creative Commons License 2019.05.31 -1 0 25679
szia.
egyszer voltam egy ilyenen. sokaknak tetszik. az álatvádőknek meg a zöldekneknek meg tuti nem . :-)
tulképp szinvonalas. van egy koreográfia. végignyomják, zene, műsor, taps, minden. mint egy cirkuszban.
uszni nem lehet a delfinnel . a végén delfinsimogatás van. a delfin teljesen kidobja magát a partra és foto minden. erre külön kell fizetni. nemsokat.

ugytudom egy ilyen hely van sharmban. már lehet hogy tobb is . nemtom.
ez egyebként távol van a tengertől. egy kis medence az egész.

ha angolul beszélsz biztos boldogulsz taxival is . bár szerintem az idegebvezető aki fogad a helyszinen a repülőtéren a szallodába vezető uton ugyis felajánja a programot.
taxival menni ill más "utcai" szervezővel menni , sok a "bizonytalansági tényező"
odaérsz e, vane hely még, mikorra, stb...

plusz vigyél váltóruhát ha zavar majd hogy csuromvizesleszel. foleg az első sórokba.:-D
Előzmény: tadika (25678)
tadika Creative Commons License 2019.05.30 -1 0 25678

Sziasztok,

Sharm el Sheikbe megyünk nyaralni június közepén. A delfin showra szeretném elvinni a gyerekeket. Esetleg volt már valaki ott?  Taxival menjünk? Mennyibe kerül ha a gyerkőc úszni szeretne a delfinnel? Köszi

neo007 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25677
én sose vettem.
kint mindig a hotel, wifijéről neteztem .
meg az egyes helyeken a nyilt vifikről. peldul naama bey utca belső felénél a rendőrbódé nagy hirdetőkilyelző körül. meg a sohoba is van freevifi

de persze sokan használják...
a reptéren ott topzódnak a tapasztaltabb magyarok majd a vodafonablaknál azok megmondják a tutit.
Előzmény: HUNRepa (25675)
neo007 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25676
ha hetfon kéred az okmányirodába a nemzetkozi jogsit , még éppen talán megkapod addigra.
fontos , vinni kell fotót magadrol kettőt ! !
Előzmény: HUNRepa (25675)
HUNRepa Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25675

Köszi, Jun 5-17, persze megnézem. Netkártyából mi éri meg ?

 

Előzmény: neo007 (25673)
neo007 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25674
kettővel alább lemaradt , a reptéren a tellokártya megvételről irtam a végén természetesen:-)
Előzmény: neo007 (25671)
neo007 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25673
mikor mész ki ?
ha tényleg motorozol van egy érdekes (még szabad)szép jo hely.csak motorral megközelithető. mellette létesült valami kis arabos csendes valami.
ha megnéznéd nekem. kiváncsi vok mi lesz mi lett .
Előzmény: HUNRepa (25670)
neo007 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25672
hozzáteszem , hogy kint fehér holló ,( ritkaság) a motorozó turista :-)
és maga a motorbérlési cég is.
egy hét alatt te is csak max egyelegyel fogsz találkozni az utakon.ezért rendőr egyebek felnéznek rád hogy , ez igen .végre egy bátor , tulélő turista :-D
és beengednek égyébként lezártabb utszakaszokra is . illetve a legszélső tengerfeloli aszfaltos uton haladva szinte minden kis főlduton legurulhatsz a tenger irányába , igy felderithető az a igenkevés "szabadstrand" ahol szabad a tenger...
a oldsmarkban is lehet motorozni a sétálo turisták kozott.
plusz ha látják h motorral vagy .akár csuk ugy h sisak a kezedbe , egyből nem akarnak annyira lehuzni vásárlásnál.mint egy mezei punnyadó sétálodzó turistát.-általában:-)
Előzmény: HUNRepa (25670)
neo007 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25671
ugy van hogy a berlésnél kérik . de ha nincs akkor a rendes jogsid is jo nekik , azt fenymásolja le. de hosszasan magyarázza hovy a rendőr megbuntet ha nincs nemzetkozi jogsid. en párszir voltam csak a magyar jogsival. ellenőrzési pontnál egyszeregyszer kerték .belekötöttek, párperces nagy felhajtás, rádiozás , jön a felettese , magyarázza hogy nemzetkozi kell.meg buntetés. aztán honnan jöttél, barátkozás , majd joútat elmehetsz. semmi. ez 10percbe belefért :-D
volt ilyen sharmba is.meg dahab bejáratánál.
tehát jo ha van!
kell.

sokan már a reptéren intézik megveszik.
csak figyelni kérdezni kell őket hogy mimerre.van rá idő. papirkitollés utlevélsorbaállás közben alatt ...

Előzmény: HUNRepa (25670)
HUNRepa Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25670

Két kérdésem lenne, motorbérléshez szükség van jogosítványra ? Illetve adatrominghoz (telefonálni nem akarok) hol és milyen SIM kártyát érdemes venni. Köszi!

 

neo007 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25669
vagyis tulképp jol érted :-))
Előzmény: neo007 (25667)
neo007 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25668
Előzmény: 470771 (25666)
neo007 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 25667

Nemjol érted:-)

Sharmban mindenhol korallos Szép a tenger naama beitől délebbre és felfelé eszakabra is.

Csak  naama bey öböl rész közepe a nemkorallos ! 

 Sharmba a tengerpart nem " szabad" .

A tengerpart az adott szállodához tartozik. Nem setalhatunk kedvunkre jobrabalra a parton .tobhelyen igy naamaban is hosszu sétány van a szállodák tengerparti oldalán  igy vekigsétalhatsz a kilométeres setanyon .be partra a napozoagyakhoz csak az adott szálloda saját vendégeit engedik.

(Ha a vizben uszkálsz nem josz ki ugymomd a partra, akkor vegiguszhatsz bármeddig a többi szálloda strandjain... )

 

Motorberles 20 dollár vagy euro. Tobnapra volthogy 15 volt.naponta.

A benzin 50 forint körül van kint.

Motort megkapod ,nalad van a szállodánál ejjelnappal. Ha valahol lerobbannál van egy telloszámod amit adnak. Odaadod egy arabnak h csorgesse meg .megmondja hol van vagy . és már indulnak is /motorral/visznek egy masik motort oda ahol éppen vagy .parezret mentem már velük de semmi hiba vagy lerobbanasom nem volt

 

Korábban irtam róluk Probalok belinkelni...

 

 

 

Előzmény: 470771 (25666)
470771 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 25666

Nem kerültem közelebb a döntéshez :D Akkor jól értem, hogy inkább délebbre javasoljátok a tenger szépsége miatt, és inkább esténként pedig taxi vagy motor, mint hogy a Naama bayről sétáljunk másik partszakaszhoz a fürdőzéshez? 
Egyébként a motor vagy robogó bérlés milyen áron van?

Köszi :)

neo007 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 25665
teljesen igaza van az előttem válaszolónak.
persze itt majd megcáfolják hogy(naama ) szép ott is a tenger. :-)
ja .persze. ha uszol vagy sétálsz felfelé majd egy kilométert :-D

a világitotoronynál lent az öbölbe gyönyörű a tenger . és ami fontos hogy ott nyugodt a viz akkor is, mikor az összes fentebbi (keleti oldal) szállodáinál már halál bemenni a vizbe. a hullámok miatt...
rohatszar érzés álni a parton mikor az utolsó napjaidat töltöd , és csak nézni a tengert a hatalmas hullámokkal , hogy faasza nemlesz uszkálás pedig hogy rávagyol indulva egy utolsó sznorizásra ... :-D

plusz , berelj motort.
Előzmény: 470771 (25663)
Vén Halász Creative Commons License 2019.05.22 0 0 25664

Naama bay-ben van nagy élet és nyüzsgés, de a tengerpartján nincs élővilág, végig homokos. Attól függ, hogy neked mi a fontosabb. 

Előzmény: 470771 (25663)
470771 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 25663

Sziasztok,
Sharm el Sheikhbe szeretnénk menni szeptemberbe nyaralni. A kérdésem az lenne, hogy érdemesebb esetleg a Naama bay közelében megszállni, ha van rá lehetőség? A legtöbb szálloda ahogy néztem északabbra van onnan, tehát mindenképp taxizni kellene. Érdemesebb akkor már a Naama baynél megszállni, hogy séta távra legyenek a dolgok? A Ghazala Gardens Hotel-t néztem.
Köszi előre is a javaslatokat véleményeket!

VBné Creative Commons License 2019.05.18 0 0 25662

Ha nem kaptál választ,lépj be az egyiptom csoportba van kettő is,ott mindenre választ kapsz.

Előzmény: Tünde64 (25657)
neo007 Creative Commons License 2019.05.15 -1 0 25661
koszi a free shop infot. sose tunt fel nekem , pedig párszor elmotoroztam előtte azon az utcán. :-D
(jármüvek elöl lezárt az utszakasz egyébként)

irod 65 éve nemegyedülállo...ahhoz mondjok min min 15 év, akkor 80 éves körüli vagy ?
Előzmény: Sharm.El.Sheikh (25659)
Tünde64 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 25660

Nagyon köszönöm a választ :-)

Előzmény: Sharm.El.Sheikh (25659)
Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 2019.05.14 0 0 25659

Legegyszerűbb a rep.téren,de a lakhelyül szolgáló hoteltől függően Na'ama Bay-eb v Old Market v Soho.

A legutóbbi 65 évben nem voltam egyedülálló nő így erről nemigen van ismeretem, de 2017 szeptemberében egy akkor 51 éves hölgy nagyon jól boldogult.

Előzmény: Tünde64 (25657)
Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 2019.05.14 0 0 25658
Előzmény: neo007 (25656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!