Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
mrlan 2014.02.18 11:37:13 © 8816

Írtam egy regényt, de az index benyelte (szokott ilyet), így röviden tömören a mondanivalóm:

-Én is rengeteg éjszakába nyúló olvasással és bontott kályhák szerelgetésével, indítgatásával tanultam amit tudok

-Megértelek téged is

-Aki hülye, haljon meg (bár ez elég sarkos)

-Vannak azért értelmesek is (én magamat annak tartom, de ki tudja :) )

-Ezentúl telefonon foglak keresni, ha kérdésem van. (ha egyáltalán még nem haragítottalak magamra teljesen)

Előzmény: gibbonpitti (8815)
gibbonpitti 2014.02.18 10:01:49 © 8815

hidd el pont nem érdekel mennyit keresek ezzel.....nekem nem ez a fő sőt nem is a másod de még csak nem is a harmadállásom.......mondanám inkább 5.-nek.ez hobby.....csak kicsit belemélyültem.

én nem feltétlen anyagi befektetésre gondoltam tanuláskor,bár az sem elhanyagolható,de inkább a szellemire.én miért tudtam heteken keresztül nemzetközi szaksajtót meg szakfórumokat bújni a tudásért????

ja,mert érdekel a dolog......aki meg csak a sajátját szeretné tákolni az vagy megtanulja vagy felkeres vkit aki megoldja a baját.

álltalában itt olyanokat kérdeznek amit távgyógyászatban nem lehet rendesen diagolni,és most nem a levegős beépítésére gondolok.

mondok 2 példát az elmúlt 2 hétből.

-vett nálam az ember komplett vizes fűtést,kipróbáltuk,műkszik.elmondom hogyan építse be,mert elég laikus de a beépítésre nem akart költeni.a vízszivattyút sikerült a vízrendszerbe fordítva beraknia,de ez ugye csak menet közben derül ki amikor a motor vízpumpája az állófűtésé ellen dolgozik.a hiba:menet közben nincs fűtés ha megy az állófűtés is,de erre csak akkor jött rá amikor elkezdtem faggatni mivel minden reggel úgy indul el hogy még megy az állófűtés.10 perc beszélgetés után mondom sztem mi a baj....de még a vásárlás másnapján felhívott,hogy nem jó a fűtés,a 2 db tápkábelt is sikerült fordítva bekötnie,ez volt a kezdet.és az ember volt felháborodva tegnap amikor eljött hozzám,hogy nem elég részletesen rágtam a szájáb mit és hogyan kell,2 db elektromos kábelen és 2 db vízcsövön mit nem lehet érteni?

-másik....ember felhív h vett egy thermo top kályhát és hogyan kell bekötni.kérdem melyik pontosan?E,C,S?

azt mondjas C,elmondom részletesen,az üzemanyag szivattyúnál értetlekedik mert neki olyat nem adot az eladó pedig ez komplett szett.mondom biztos c a kályha,válasz:igen.

mondom neki anélkül nem fog menni.....felhívja az eladót és velem kezd fenyegetőzni(ismerősöm adta neki és korrekt az ember),hogy adjon neki ac-t mert külömben baj lesz.nem is értettem hogyan kerülök ebbe a sztoriba.felhív az ismi és mondja nekem a sztorit,mert ő már összerakta a dologot fejben.elmondja,hogy S a kályha ráadásúl az a fajta mit a visszafolyó ágba kell építeni.nem tellik el 5 perc és csörög a vevő és mondja,hogy mekkora köcsög az eladó mivel nem ad ac-t.mondom tudom,mert pont most raktam le vele a telót.elmagyarázom a parasztnak a szitut és erre a válasz:ezt miért nem mondtam neki előbb,mert most miattam van kellemetlen helyzetben egy jó emberrel szemben.miattam tolvajozta le.....

na az ilyenekre mit mondasz???????

ja és ezek nem ritkák sajnos....mondhatni mindennaposak.

és ha valakivel ellenséges vagyok pl. én akkor ezeknek köszönhető.......érdekes van sok-sok ember aki csak olvassa ezt a fórumot és felhív kérdez utána meg jelzi,hogy minden ok és köszöni.

Előzmény: mrlan (8814)
mrlan 2014.02.18 09:09:49 © 8814

Nekem nem kell bemutatni, mert engem is szoktak hívogatni és én is magam tanultam meg mindent amit tudok és én is nem egy kályhát csináltam már, bár neked biztosan több munkád van, mint nekem.

Sok ember meg szerintem nem azért jön ide, mert profi módon akarja művelni az állófűtés témát, hanem csak egy adott dologra kíváncsi. Amit szerintem igazán meg lehetne válaszolni és nem elhajtani, ott a google, keresd meg. A hasonlatodra én is mondanék egy másik hasonlatot: Nem kell mindenkinek egyetemre mennie, mert egy adott dologra kíváncsi. Inkább megkérdezi azt, aki ezt tanulta. Te is nem, hogy örülnél, hogy tőled kérnek segítséget... (mostanában többnyire te szoktál válaszolgatni) Magyarul nem kell félni, hogy nem lesz munkád, mert ha nincs elég kitartása, hogy utána olvasson, akár éjszakákon keresztül, akkor előbb vagy utóbb úgyis valamelyik szakinál fog kikötni. Attól, hogy valaki felhívja a tudakozót és megkérdezi, hogy hol helyezkedik el a naprendszerben a Jupiter, attól még nem lesz csillagász, de örül, hogy segítséget kapott és választ kapott a kérdésére.

Ha meg tanácsod adsz és ő akkor sem úgy csinálja, akkor az már az ő dolga.

Ne haragudj, de velem is elég ellenséges voltál, amikor egy csatlakozót akartam venni. Egyből ment, hogy minek az nekem, meg mit képzelek én, és egyébként is. Erre az lett vonal a helyes válasz, mint minden értelmes fórumon, hogy "szerintem nem fogsz ilyet találni, mert csak kábelt lehet venni, de ha gondolod xxx összegért tudok adni, mert nekem van" E helyett egyből ment a cigánykodás, hogy na és mennyit adnék érte, meg bla-bla-bla. Mond meg mennyi és kifizetem! Nem tudom mit kell szarakodni egymással.

Ja és persze ha tudod is, hogy hol lehet ilyet kapni, akkor meg nem mondod meg mert elesel pár fityingtől, de akkor legalább ne kérkednél vele, bezzeg te tudod, de nem mondod meg. 

Értem én, hogy megdolgozott az ember a tudásáért és azzal keresi a pénzét, de azért ne akarjunk már egy gyufa meggyújtásából is hasznot húzni.

Amúgy itt nem csak rólad van szó hanem másról is, szóval ne vegyél mindent magadra, attól függetlenül, hogy neked címeztem.

Előzmény: gibbonpitti (8813)
gibbonpitti 2014.02.18 08:28:47 © 8813

ez nem arc kérdése!

ha tudnád mennyien hívnak csak engem(és gondolom a többieket is)tanácsot kérve és miután elmondom a véleményemet őszintén hogy mit és hogyan tanácsolom függetlenül velem csináltatja vagy sem akkor néznél.

ja és tisztelet a kivételnek,de a tanácsadás után szokott az a rész jönni a beszélgetésnek,hogy az ember megpróbál meggyőzni arról amit már előzöleg felállított a fejében(álltalában téves dolgok ezek) a fűtés beszereléséről,műkődéséről.és amikor azt mondom,hogy akkor minek hívott fel nem érti a kérdésemet.

ilyen heti 8-10 is van....ha ezeket átírányítanám mondjuk hozzád sztem hamar sokkot kapnál.

ha én vkit megkérdezek azt azért teszem,mert megbízok benne ezért vagy azért.nem pedig csak okoskodni akarok.

szóval minekutána én is magamtól tanultam nagyrészt a dolgot és ez tényleg igen csak luxusdolog én sem osztok meg mindent mindenkivel.....a fogorvost sem kérdezed meg honnan veszi olcsón a cuccat meg a szerszámait aztán te meg odahaza betömöd a fogadat.

Előzmény: mrlan (8812)
mrlan 2014.02.18 07:04:02 © 8812

Szerintem is nagy egy kicsit itt az arc... Régen még lehetett itt segítséget kapni, de mostanra... :/

Előzmény: boldorka (8810)
gibbonpitti 2014.02.17 21:31:39 © 8811

megint egy duzzogó....  :)

én személy szerint nem vágom a levegőseket,de nem voltam rest és googliztam kicsit.....ami mindenkinek hozzáférhető arra ne várj választ mástól,mert az jön le belőle,hogy lusta vagy utánakeresni.

és ha pl. én mondok neked vmit a googlizásom után és az faszság akkor engem fogsz leugatni,hogy nem jót mondok......ergo nem mondok semmit,mert nem tudok csak azt amihez te is hozzáférsz.....kísérletez,megtettük itt páran már előtted is.

Előzmény: boldorka (8810)
boldorka 2014.02.17 20:58:26 © 8810

Szia

Egyszerűen csak annyi kellett volna hogy működik vagy sem,ti szakértők vagytok itt egy páran ,nem egy nagy kérdés szerintem,minek ehhez google ,azért vagyok itt,de bocsánat ha zavarok valakit :)

Előzmény: gibbonpitti (8807)
mrlan 2014.02.17 13:14:01 © 8809

Van valakinek esetleg, Webasto Telestart T70-hez angol, német, vagy magyar, papír alapú leírása? :D

kazi30 2014.02.15 23:08:02 © 8808

Nem muszáj kicserélni. :D

Előzmény: CBFVitya (8804)
gibbonpitti 2014.02.15 22:17:11 © 8807

google......érdekes,én beírtam és rögtön meglett.....pedig kerülöm a levegős kályhákat.

Előzmény: boldorka (8806)
boldorka 2014.02.15 20:33:27 © 8806

Köszi a rengeteg segitséget,igazán segitőkészek vagytok :)

Zoltán74 2014.02.15 19:40:22 © 8805

Sziasztok.

Keresek webasto 67931C-t van valakinek egy eladó darab ilyen? Ha itt nem kíván válaszolni az e-mail címem publikus.

CBFVitya 2014.02.15 08:18:13 © 8804

Sziasztok.

D5WSC kályhánál F20 hibakódom van. Jól sejtem, hogy izzítógyertya csere előtt állok?

nemtom51 2014.02.12 23:07:27 © 8803

Sziasztok, van egy új espar mini programoram sárga háttérvilagitassal, ezt szeretnem elcserelni zoldre. Ha valaki benne lenne ilyenben kérem jelezze.

gibbonpitti 2014.02.12 19:25:16 © 8802

ha ac-s a kályhád akkor a kábelkötegeddel simán lehet TTC-t hajtani.....és csak kályha sokszor elég olcsón kapható.én azt csinálnám a helyedben.

Előzmény: eddy070 (8801)
eddy070 2014.02.12 18:21:32 © 8801

Köszönöm a tanácsot, ha nem kapok  sehol akkor   muszáj másik kályha  után néznem, de égőkosárból  csak újat vennék. Sajnos csak most szembesültem vele hogy DW 50-hez már nem kapható ilyen alkatrész.  

Előzmény: gibbonpitti (8800)
gibbonpitti 2014.02.11 18:46:12 © 8800

ha elfogadsz egy tanácsot inkább keress egy thermo top C-t.sokkal megbízhatóbb és ahhoz van minden.

bár balut megkeresheted,nála láttam pár Bw/Dw kazánt szétszedve a múltkor.

Előzmény: eddy070 (8799)
eddy070 2014.02.11 17:41:17 © 8799

Sziasztok! Én dw 50-es kályhához keresek új égőkosarat de már mindent megnéztem a neten sehol sem találok, esetleg nincs valakinek ötlete honnan lehetne még szerezni ilyet. Köszönettel! 

BIG FOOT 2014.02.11 07:06:00 © 8798

Nem terveztem megvenni (főleg ennyiért). A tervem az, hogy ebből a bontásból veszem meg. Az autó nagyon megkímélt állapotú, sok mindent elhozok belőle. Az állófűtést csak akkor, ha nagyon le tudom alkudni, tekintve hogy:

- nem lehet kipróbálni, a jelenlegi tulaj sem látta működni (ahogy semmi mást sem, mert ő is úgy vette, hogy el volt vágva a műszerfal alatti kábelköteg, mindenestül)

- kábelköteget kapom hozzá, de mint említettem, el van vágva, össze kell forrasztgatni a szálakat (ami elvileg lehetséges a kábelszínek alapján)

Szóval szerintetek, mennyit érdemes ajánlani érte így?

Előzmény: balu.maci104 (8794)
mrlan 2014.02.10 12:40:28 © 8797

Azért beszéltem le én is inkább a haveromat BBW-ről mert belegondoltam, hogy mennyi szopás lenne ha valami nem klappol. Alapból 12ezer a kályha... már gyanús. Aztán mondtam neki, hogy 70-80-ból már össze tudunk rakni egy működő thermo top-ot, aztán azt már sokallotta, szóval ennyi :D
(én hívtalak telefonon)

Lenne egy kérdésem is, mert ti régebb óta foglalkoztok ezzel, én meg még csak 2 éve...

Az normális, hogy mikor melegen (60°C) indul a Thermo Top Z/C, akkor fütyül (mintha nem kapna elég levegőt, de a ventilátor az hibátlan) és enyhe füsttel indul? Hidegen nagyon szépen indul...

Előzmény: gibbonpitti (8795)
boldorka 2014.02.10 08:20:01 © 8796

Sziasztok

Nem tudja valaki véletlenül hogy dl-1 es kályha üzemel -e rendesen ha oldalra forditva van beszerelve,nem károsodik e valami vagy ilyesmi ?Padló alá lenne rakva de a kipufogó meg a csövek miatt nagyon alacsonyan van.

gibbonpitti 2014.02.10 07:16:04 © 8795

ez egy bbw kályha most nézem,igazad van.

erre még én is azt mondom,hogy öreg....   :)

vazze,megszűltem az audit,de nem egyszerűen.majd elmondom-tanúlságos nagyon.

Előzmény: balu.maci104 (8794)
balu.maci104 2014.02.10 05:06:22 © 8794

Szia!

Ezt meg NE vedd...

Noé a bárkából kidobta régen,azért hírdetik azon a német oldalon ireállis pénzért..

Előzmény: BIG FOOT (8788)
gibbonpitti 2014.02.09 17:03:04 © 8793

a cső átmérője azért számít......

Előzmény: Sprinter CDI (8792)
Sprinter CDI 2014.02.09 16:15:37 © 8792

Ha felszívja akkor valószínűleg nem is kell cső, egyébként hat méter kellene.

Előzmény: gibbonpitti (8790)
gibbonpitti 2014.02.09 13:11:38 © 8791

mindkettő megoldható......

Előzmény: BIG FOOT (8788)
gibbonpitti 2014.02.09 13:03:40 © 8790

felszívja ha nincs elkopva a pumpában a dugattyú.

csőből mennyi kell?

Előzmény: Sprinter CDI (8789)
Sprinter CDI 2014.02.09 09:53:57 © 8789

Még egy kérdés: ha az üzemanyagtank a csomagtér padlója alatt van, az előre menő cső vége a tűzfal tetején (nem elektromos AC-s az autó), így a szintkülönbség sacc 50cm, felszívja a Webasto üzemenyagpumpa a gázolajat? A kályha megint egy szinten van a tankkal, ezért a közlekedő edények elve miatt nem is igazán kell dolgoznia a pumpának szerintem, és fent is légtelen a rendszer (Mercedes S210 E220T CDI).

BIG FOOT 2014.02.09 09:30:47 © 8788

Üdv urak,

Érdeklődnék, hogy az alábbi audiba való gyári Webasto szetthez létezik távirányító gyárilag? Van ha nem, akkor megoldható valahogy a távirányítós (urambocsá telefonos) indítás?

Sprinter CDI 2014.02.08 23:43:30 © 8787

Sziasztok!

Hol lehet vékony, hajlítható, méretre vágható, gázolajálló csövet beszerezni Webastohoz?