Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
95xf Creative Commons License 2015.04.07 0 0 10732

Én nem igazán értem ezt, hogy miért kell egy egyszerű dolgot túlbonyolítani.

Egy "átlag" irodista, gyári melós esetén tudható 99%ban, hogy mikor ér oda a kocsihoz az a maradék esetben meg nem oszt a +/-5 perc.

Meg kell nézni egy új FH-t ott hátul nem egy kapcsoló van hanem okostelefon, nem is lehet normálisan használni a menürendszert... egyszerűbb felkelni és elöl a digitklímánál ki-bekapcsolni az állófűtést pedig haszonjármű :(

Előzmény: DonEnrico (10726)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.04.03 0 0 10731

ez sajnos nem a meggazdagodásról szól....max a progióra lehet érdekes,de ezek elég buták.ha a 30 perces verzió van neked akkor az a legrosszabb ami létezik....

mivel benzines nehéz eladni és mivel kevés benyás ilyen tip van használatban kevés az alkatrész igény is.....főleg h ezen még a régi,szeret beázni-nem vízmentes,vezérlőpanel van.

én 15 körül szoktam venni ilyen konfigot.....néha jön egy-egy árérzékeny kuncsaft....  :)

inkább használd ha van mibe berakni......

Előzmény: KrisszK7 (10730)
KrisszK7 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 10730

Köszönöm a válaszod, nem bántottál meg vele, irányárként írtam, én nem ezen szeretnék meggazdagodni, gondoltam valakinek még jól jöhet, akár alkatrészként is :-)

Üdv!

Előzmény: gibbonpitti (10727)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10729

leírnék egy tanulságos esetet:

valamikor nyár végén/ősz elején megkeresett egy ember azzal h van egy telekjárója és abba szeretne fűtést.utána néztem és közöltem vele h bus-os az autó ami azt jelenti h a vizet fel tudom melegíteni 85 fokosra de a belső ventilátor indítása kérdéses(50-50%) és ez csak szerelés közben derül ki.

erre az ember lehordott mindennek a telefonon,hiába magyaráztam h sajnos a webós háttérdoksi nem mindig segít sajnos.

mindegy is,mert persze nem kellett megcsinálnom.

na ez az ember ma felkeresett,hozzáteszem szakadt boka szalagokkal fekszem itthon és alig tudok mocorogni,azzal h segítsék,mert már elköltött közel 500e huf-t és nem jó a beszerelt fűtése.két hivatalos beszerműhelyben próbálták orvosolni.az egyikben beszerelték,de nem boldogultak az ipcu-s adatokkal a másikban meg megpróbálták hekkelni....szóval az embernek lett 500ért egy fűtése ami ugyan a vizet felfűti,de a ventit nem kapcsolja.és tőlem mint idézem: "sufniszerelő"-től kér segítséget.elmondtam neki,hogy emlékszem az ominózus telefonbeszélgetésünkre,de sajnos nem tudok segíteni.

kérdeztem minek fizette ki ha előre nem tájékoztatták az esetleges akadályokról.aki napi szinten szerel fűtést annak már nem egyel kellett találkoznia.....én sem azért vázolom ezt a lehetőséget,mert nem akaródzik bekötni-sőt a kollégám látja h van amikor csak ezzel a résszel elszopok 3-4 órát(itt is van olyan akinek nem sikerült megoldanom sajnos úgy sem h 2x jött még vissza) megpróbálván megerőszakolni a villamosságot.volt amikor sikerült,de nem tudok minden ilyen autóra 10-15 órát rászánni főleg mert akkor sem biztos a siker.

szóval sajnos ha korrekt a kommunikáció akkor is páran hátsó szándékot sejtenek mögötte.....gondolom magukból kiindulva.

gibbonpitti Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10728

én arra gondoltam h magát az alkalmazást fogom ajánlani alternatíva gyanánt.....

Előzmény: DonEnrico (10726)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10727

nem szeretnélek megbántani,de ez egy elég régi darab ráadásul még nem a vízmentes csatlakozós verzió.szóval szerintem egy benzines ilyen kályháért sok a 35.......de nyilván a piac mondja meg mennyit ad érte.

Előzmény: KrisszK7 (10725)
DonEnrico Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10726

Az általam használt megoldásnak nincs köze a modulhoz. A program annyit csinál, hogy a megadott napokon és időpontokban felhívja az általam megadott telefonszámot. Ebben az esetben a GSM modulban lévő SIM kártyáét.  A hatás ugyanaz, mintha kézzel tárcsáznék. (csak kell nem észben tartani, vagy addig is hívhatja, amíg én alszom vagy a zuhany alatt vagyok reggel)

Egyébként ezt a hívásos megoldást jobbnak tartom az SMS-nél, hiszen ingyenes, szemben az SMS-sel. Pontosan paraméterezhető, sőt szerintem még jobban, mint bármilyen SMS-es megoldás. (csak egy példa: a kocsi P+R parkolóban van 30 percre a munkahelyemtől. A munkahelyem wifi-jére van csatlakozva a telefon. Beállítható, ha 5 után eljövök a munkahelyemről - megszakad a WIFI kapcsolat - akkor automatikusan hívja a modult. Ha napközben megyek el, akkor viszont feleslegesen nem. Nem hiszem hogy ezt bármelyik gyári program tudná)

Ezek a vezérlőprogramok egyébként úgy működnek, hogy egy grafikus felület segítségével állítod össze az utasítás tartalmát, és azt olyan formátumú SMS-ben küldi, amit a GSM modul tud értelmezni, illetve a válasz SMS-ben visszaadott értékeket grafikusan megjelenítő. Egy ilyen  program összerakása nem lehet több egy munkanapnál egy fejlesztőnek, ami kb 40-50.000,- Ft-ot jelent, és valóban a GSM modulhoz kel elkészíteni, hiszen az határozza meg, hogy milyen adatokat, milyen formában tud értelmezni. 

Ehhez a modulhoz szerintem sincs szükség programra. 

Előzmény: gibbonpitti (10722)
KrisszK7 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10725

Sziasztok!

Egy ideje olvasom ezt a fórumot is, az autógázos topikban ajánlották, hogy ide is tegyem fel: lenne egy komplett (tartókonzol, kipufogó, szívócső, benzin és vízcsövekkel, időzítővel együtt) Webasto benzines állófűtésem eladó méretprobléma miatt 35.000 Ft-ért.

E-mail címem publikus,

Üdv mindenkinek.

gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10724

ezt már veled is beszéltük......mindent meg lehet oldani,de ha a végén csak a modul lenne pl. 100e huf akkor nem vinné senki sem.....ez kis piac és ugyebár minél kisebb a volumen annál drágább fajlagosan az előállítás.

ha eladnék mondjuk 5000 db modult évente akkor megérné sok mindent fejleszteni rajta,de a jelenlegi állapotába is bőven túlteljesíti a webastóét.....bőven......

Előzmény: gabrielke (10723)
gabrielke Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10723

Ez már egy másik szakma...

Vannak olyan fejlesztő platformok ahol egy kódot kell megírni és a 3 különböző oprendszerre a platform megcsinálja a kódot.

Előzmény: gibbonpitti (10722)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10722

egyeztetek a modul fejlesztőjével és ha ő is rábólint akkor fogom ezt a módot ajánlani másoknak is.....volt szó a bluetooth-os verzióról is,de sokba kerülne 3 platformra(droid,win,apple) fejleszteni és nem hinném,hogy lenne rá itt fizetőképes kereslet.

ez a modul is már így is az én kérésemnek megfelelően lett kitalálva szinte minden paraméterében a keresletnek megfelelően.

Előzmény: DonEnrico (10721)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10721

Szerencsére az okostelefonok tudják a modult kezelni. :) Ez így teljesen kényelmes és jó megoldás. Legalábbis számomra.

Előzmény: gibbonpitti (10720)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10720

nincs mit és sok sikert hozzá.

viszont az az alkalmazás lehet érdekes lesz számomra is.....jó páran kérdezték amit te is már és ugye nekik is azt tudtam csak mondani mint neked:ez nem tudja az okos telefonokat kezelni....

Előzmény: DonEnrico (10719)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10719

Hétvégén beszerelésre került az állófűtés az én autómba is. Ezúton is köszönöm a munkát gibbonpittinek. 

Korrekt, megbízható szakember.

A vezérlést nekem is a zsotomat féle GSM modullal oldotta meg, aminek nagy előnye, hogy hívással és nem csak sms-sel indítható. Elvileg lehet a modult időzíteni is, én viszont találtam egy másik megoldást is. Egy megfelelő programmal automatizálható az okostelefonon az állófűtés felhívása, egész részletesen paraméterezhető (milyen napokon, hánykor, stb). Több program létezik, én a Taskert választottam. Androidra 700 Ft, de ingyen kipróbálható 1 hétig. Engem meggyőzött, reggel már azzal indult a szerkezet.

gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.26 0 0 10718

pesten vagyok...hívj fel,bár idővel hadilábon álok szokás szerint.....visszaolvasol megtalálod az elérhetőségemet.

Előzmény: kiskecsu (10717)
kiskecsu Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10717

Te is csinálsz ilyen javítást?ha igen merre vagy találhato?pesten lakok

gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10716

ha van hozzá diagod meg alkatrészed(tömítés pl.) és szerszámod akkor igen a válaszom...   :)

ha az a cél h ne füstöljön akkor húzd szét a csatit.......vagy javitasd meg.

Előzmény: kiskecsu (10715)
kiskecsu Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10715

Ezt meg lehet csinálni házilag is?vagy elég ha széthuzom a csatiját?

gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10714

füstölni tud pár dologtól,de ha időben vagy még akkor talán megúszod egy lángcső cserével....viszont ha elfogadsz egy tanácsot:csináld meg állóra,mert ha heti 1x végigfűtenél vele legalább 30 percet akkor ki tudna égni belőle a koksz rendszeresen.meghálálja....

Előzmény: kiskecsu (10713)
kiskecsu Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10713

Ez a müvelet mibe szokott fájni És ki csinál ilyet?

gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10712

jól látod a dolgot....a kiegkályhák halála utolérte a tiédet is.viszont javítható,ez vigasztaljon.

Előzmény: kiskecsu (10711)
kiskecsu Creative Commons License 2015.03.24 0 0 10711

Sziasztok.remélem valaki tudja a megoldást reggel  5km ovi leállítom majd a kocsi alol füst és nagyon büdös alánéztem és a kieg fütésböl jött utána már nem füstöl.lancia phedra 2.2.kezd behalni?

gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10710

túlléptem már ezen,és csak azért írom le mindig h érezzék a törődést.  :)

Előzmény: TurboCharged (10709)
TurboCharged Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10709

Nyugi, ezt máshol más fórumokon és topikokban is megkapják a szakik, nem kell az ilyesmivel foglalkozni..

Előzmény: gibbonpitti (10708)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10708

beszéljünk telefonon,mert van itt pár okos ember aki szerint csak munkát szerezni járok ide.....

Előzmény: dhzsigmond (10707)
dhzsigmond Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10707

Köszönöm.  Személyesen jelentkezem. Egy jó minőségű használtat megrendelek  telefonos inditással. Nem sürgős, úgy gondoltam az anyagot most  kifizetem, a beszerelés ráér nyáron amikor ideje van. Pontos autó tiipus:  W 220-as 500-as benzines 2000-es gyártás. 

Előzmény: gibbonpitti (10706)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.17 0 0 10706

amibe belefér fizikálisan abba lehet rakni.......és mivel a 220-ban volt gyári is ezért a helye biztosan megvan,de értelemszerűen csak analóg rakható bele általam.tehát úgy tudom megcsinálni mint az audiban.....

Előzmény: dhzsigmond (10705)
dhzsigmond Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10705

Jó estét !

Nekem csinálta az AUDI A/3-as fütést, nagyon jól üzemel. Kérdésem hogy a W220-as Mercedes  500-asba lehet kályhát tenni?  Net-en  kerestem, de nem találtam és egy márkatárs szerint nem lehet. Válaszát előre is köszönöm .

Előzmény: gibbonpitti (10699)
koszegikaktusz Creative Commons License 2015.03.15 0 0 10704

Webasto DBW46  új kosár van 1 db.

gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.12 0 0 10703

kicsit nagyobb a ttc,de nem számottevően.mindig befér az eber helyére.

Előzmény: 95xf (10701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!