Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

pH03N1xM Creative Commons License 2017.01.04 0 1 13941

A fika megint edes volt a vegen, igy csak arra reagalnek: tovabbra se ertem, hogy miert gondolod a tulso vegen levo valakirol (jelen esetben rolam), hogy nincs felelossegvallalasa. Pl. kettonk kozul ha valakit el lehet itt erni, az en vagyok, mert nekem publikus az emailcimem, ellentetben veled.

A link egy vidam proba volt a nyusziknak (latom ugrottak reszben), de azert ezzel altalanosan valakit megbelyegezni az nalam kimeriti a pa*as*tsag fogalmat.

Olyan edes volt ez a forum regebben is, amikor egyik emberke beleveszett itt valakibe, es utana kiderult hogy ki o (valami kisebb webastos felisten), utana boszen kert elnezest a forumos oslako :P

Nu, maradok read only. Tovabbi jo szorakozast, es munkafelvetelt. A pugos ellenalasrol szolo infot koszonom.

Előzmény: gibbonpitti (13940)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 -1 1 13940

leírtad a lényeget.....nem lehet tudni ki mihez ért....aki itt kérdez mondjuk laikus,de ő azért elhobbizna otthon és beszerelné....én meg próbálnék segíteni,de kiderül h azt sem tudja megállípítani h melyik vízcső hová megy.....na ilyenkor mi lenne a teendő?

csak azért,mert volt rá példám...segítettem....elmondtam mi merre...sőt telefonon beszéltem az emberrel aki közben elvileg a motorterében fetrengett.....és érdekes mód nem jött össze......bekötötte a kiegynelitőtartály alsó csövébe a kályhát.ami persze a motortér másik oldalán volt.és utána én voltam a rossz....

nagyon sok embernek segítettem és segítek itt és más fórumokon is....de van egy határ amit meg kell húznom.

elmondanám h aki eddig jött h diagoljam le a kályháját azoktól még soha egy fillért nem kértem el....pedig megtehetném,mert én nem kínai vacakkal hekkelek.....sőt anyagot is sokszor adok ingyen olyannak aki normálisan nyitja ki azt a bizonyos ajtót....tegnap pl olyan srácnak adtam üzemanyagcsövet aki otthon építette be a bmw-jébe a fűtését...és még egy csokit sem kértem érte.

szóval senki ne várja azt el h itt majd megmondom mit hová kivel és hogyan kösse be a fűtését....egyrészt ennek a tudása nekem is pénzbe kerül,aminek a licenszét évente meg kell újítanom másrészt meg ismervén a sok buktatót próbálok azzal segíteni h ne szopás legyen abból ha valaki melegedni szeretne.

a pugosra meg visszatérve....függ a ventillátor állapotától h mekkora kell...az előírt 0.9 ohm helyet 1.2-2 ohmig bármi lehet....és ha mondjuk berak egy kínai szar ellenállást ami szépen felforrósodva elkezdi kicsöpögtetni magából a jó minőségű ragasztóját és ezután megszűnik a hőleadó felülethez a kontaktja és szépen elkezd izzani....ha mondjuk rossz helyre rakja a delikvens ezt az ellenállást akkor abból tud baj lenni.

szóval én inkább onnan közelíteném meg h van felelősségvállalás a világon....a magad fajta az aki mond vmit az usernek...aztán az vagy releváns vagy sem de ha hiba van akkor emeled fel a kezedet h te nem vagy felelős semmiért....

inkább ezeken gondolkozz el.....

Előzmény: pH03N1xM (13939)
pH03N1xM Creative Commons License 2017.01.04 0 2 13939

En pont azert nem szolok, mert nem osztom az eszt. 

En csak nezek itt, es csak kapkodom a fejem azon, hogy jon valaki segitsegert, es altalaban olyan segitseget kap, amivel sokra nem megy. Ha valaki probalkozik, akkor pedig jon a szivatasa, vagy fikazasa (mintha valami ilyesmit latnek most is). Soha nem lehet tudni, hogy a tulso vegen milyen muszaki affinitassal bir valaki.

En is kertem segitseget itt anno, nem segitett senki, megoldottam magam. Vettem gyari webasto doksit, webasto gyari cuccokat kintrol (mivel amikor itt kerdeztem, hogy hol lehet venni, senki nem segitett forrassal), tipusismeretem volt, megcsinaltam magamnak. Az egesz egy regi dog kazannal kezdodott (ami az en elektronikai tudasom szerint inkabb faeknek neveznek), amit kvazi ajandekba kaptam, es koszoni, azota is szepen mukodik.

En nem vagyok allofutes beszerelo, nem szoktam beepiteni masnak (csak magamnak, ha felgyujtom a sajat kocsimat akkor az en bajom), de javitok oscsotany kazanokat, jellemzoen gombokert (amihez ertek, es oda/vissza ismerem oket). Forumosoknak is javitottam, mivel "elbujtam" a nickem moge, megtalaltak (emailnek hivjak a csodat). 

Ha az elobbi pugos valaszod relevans lett volna, megirhattad volna a rossz ellenallas erteket, ill. belinkelhetted volna a rendes pugos doksit, nem csak utaltal volna ra, hogy rossz. (amit en penzert vettem webasto doksit azt odaadtam a megfelelo forumban a megfelelo embereknek ingyen, felhivva a figyelmet a hibakra - en igy szoktam segiteni)

Előzmény: gibbonpitti (13937)
Zééé69 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13938

Átmostam a radiátort.Mintha egy picit javult volna,de lehet csak bebeszélem magamnak.A következő a  termosztát lesz.

Kösz.

Előzmény: bt74 (13929)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 -2 0 13937

ez nem hiszti...csak tudnám h ilyenkor neked miért megy az észosztás és olyankor amikor kérdeznek vmit akkor meg kussolsz....na ez miért van???,

megmondom,mert te is a fotelból osztod az észt....azért,mert pár autóba beszereltél ezt azt ki tudja milyen minőségben azt hiszed te vki vagy.én is a mai napig tanulok ezt sem szégyenlem!

gondolom nálad nem jelennek meg azzal h vki szarul beépítette és lehúzta anyagilag a delikvenst és még mindíg hideg van az autóban....nálunk megjelennek......és szoktunk segíteni bármi hihetetlen....

te is elbújsz a nick-ed mögé és onnan osztod az észt...míg engem bárki bármikor megtalál....szóval ez inkább részedről hiszti,mert attól tartasz h nem megy hozzád munka....gondolom nem ok nélkül.pont az ilyenektől óvom azokat akik szeretnének beszereltetni fűtést....mi fizetünk azért h élvezzük a gyártók támogatását és így tudunk minőségi munkát kiadni a kezünkből,a magadfajta meg elkezdi a beszerelést aztán vagy lesz belőle vmi vagy nem....

ez a beépítés annak aki ért hozzá nem nagy ügy...aki meg nem ért hozzá annak nagy ügy....és itt kezdődnek a különbségek.miattam még nem kellett kidobni hybrid akkucsomagot meg v10-es diesel motort....meg kábelköteget cserélni autóban....meg az alpok tetejére felvinni 10 liter üzemanyagot  mivel elfolyt a teljes tank....

Előzmény: pH03N1xM (13936)
pH03N1xM Creative Commons License 2017.01.04 0 1 13936

Nem erdekel ez tipus, de kivancsi voltam a hiszti miatt, hogy mennyire bonyi. Tampontnak valoszinuleg hasznalhatoak ezek. 

Gyari rajzokkal szoktam szerelni olyan tipusokat (mmint gyartoi kapcsolasi rajzokkal, nem webastos beepitesire gondolok) , amit eleg jol ismerek, az ott levo eredeti webasto doksi segg igy nezett ki (itt nincs is fent), ott is voltak hibak (pl. benzincsonel felcsereltek a nyomo es visszafolyo agat - aki ismeri a tipust az tudja, hogy nem igy van).

Szeretem itt a hisztit mindig, tok jol szorakozom :) A forum masik nagyagyuja is jellemzoen mindig sir, hogy tele van meloval, de altalaban azert raer eszt osztani :P Kivancsi voltam, hogy ki ugrik majd ra a linkre egy kis eszosztasra. Ot vartam, csalodtam benne ;)

Előzmény: gibbonpitti (13933)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13935

mutasd meg olyannak aki ért hozzá...otthon úgy sem fogod tudni megjavítani....

Előzmény: K Gyuri (13932)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13934

az már cab-bus rendszerű.....nem fogod tudni használni....

Előzmény: mistermekkmester (13931)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13933

van itt pár megjegyzésem a dolog margójára.....ez az az oldal ahol elég sok doksinak az oldalai össze vannak cserélve....amiket én anno néztem belőle(kb. 20-25 autóét) abból a felel hibás volt....nem  a komplett dokumentáció van összekeverve másikkal hanem egyes oldalai csak ill. tételei....

a másik...ezek szerint veled ellentétben én ismerem az adott pug típust.....elmondanám h 3 féle ventillátorral szerelték őket....és ehhez 3 féle klíma is dukál....az h a kapcsolófelület ugyanaz ne tévesszen meg.a 3 féléből csak az egyikre jó az ellenállás,de a leirásban nem jó ohmikus érték szerepel....a másik kettő meg ipcu igényű....annak meglelted a leirását???? gondolom nem,mert a webastónak sincs hozzá....

és elmondanám a végén....ha megmutatnám a rendes eredeti webasto irodalmat akkor néznél h mennyivel több minden és mennyivel részletesebben szerepel benne mint pl ezen az oldalon....

de mindenki úgy farigcsál ahogy jónak érzi...szabad ország szabad döntésekkel és a döntések hozadékával....  :)

Előzmény: pH03N1xM (13930)
K Gyuri Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13932

Szia .

Nagyon jól hangzik.Honnan tudom meg milyen a kályha, valahova rá van írva? Alánéztem meg a motortérből is próbáltam, de nem látok a füstcsövén kívül semmit belőle .Olyan jól eldugták.

Előzmény: gibbonpitti (13925)
mistermekkmester Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13931

Sziasztok, gondolkodom egy állófűtés beszerelésében 2010 A6 2.0 crtdi-be. Hol, milyen áron lehetne hozzájutni egy szetthez, kb milyen árban mozog egy szakszerű beépítés? Ajánlottak egy 2010 4.2 A8 ból, de még megnézik, h jó-e, és utána mondanak árat.Köszi aki tudsegíteni

pH03N1xM Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13930

Azert latom, hogy a gyari webasto doksibol nem agysebeszet osszerakni:

http://doc.webasto-russia.ru/Car/Peugeot/307/307_2005_1.4_1.6_2.0_b_d_E.pdf

Előzmény: gibbonpitti (13927)
bt74 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13929

Termosztátod jó? Lehet nyitva van és állandóan visszahűti a hűtő. 

Előzmény: Zééé69 (13922)
dupepe Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13928

És mi a megoldás :). Hogyan, mit és mennyibe fájna?

Köszönöm

Előzmény: gibbonpitti (13927)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13927

azért,mert a francia tervező ott szivat ahol tud....de mint írtam megvan rá a ciclizált megoldás csak merőben más mint a többi autónál szokott lenni.mondjuk egyes japán és az alfák nagy része is ilyen....  :)

Előzmény: dupepe (13926)
dupepe Creative Commons License 2017.01.03 0 0 13926

Digit klímás a cicám ;). Ez miért jelenthet problémát? Laikus vagyok és kíváncsi. 

Előzmény: gibbonpitti (13924)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.03 0 0 13925

ha az artic van benne akkor kezdődik a szopóroller....  :)

azért jó lenne tudni a kályha típusát.

Előzmény: K Gyuri (13921)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.03 0 0 13924

megoldható persze,de ha digitklímás akkor furmányos a belső ventilláció megoldása....de abszolválható.

Előzmény: dupepe (13920)
Zééé69 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 13923

A klímával nincs gond. Az rendben teszi a dolgát. A fűtés nem tetszik. 

Kösz.

Előzmény: mica-r (13919)
Zééé69 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 13922

Nem hideget fúj,de  épphogy csak langyosat. Lehet átmosom a fűtőradiátort,hátha lesz valami változás.

Köszönöm.

Előzmény: gibbonpitti (13918)
K Gyuri Creative Commons License 2017.01.03 0 0 13921

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem,Volvo xc 90 -s ü-nkre fel lett rakva az állófűtés szoftvere .Működött is vagy 6-8 alkalommal használtam is.Most azt produkálja ,hogy egyáltalán nem megy még az autó indulása után sem .A kályha pont 2 éve lett benne cserélve. Gondolom hogy ennyi idő alatt az nem szarik be.Még annyi amikor utoljára próbáltam indítani akkor elindult aztán hallottam valami kattogó hangot az üzemanyagtank felől ami szerintem előtte nem volt aztán leállt és azóta sem indul el. ötlet ??

Üdv.

dupepe Creative Commons License 2017.01.03 0 0 13920

Sziasztok!

Némi infó után kutatok. Benzines 307-esbe szeretnék motor előmelegítőt betenni. Nem rossz a fűtése még így a nagy minuszokban sem, de a kicsi lányomnak a legjobbat szeretném télen is :). Megoldható ez? Valaki tudna benne segíteni?

Köszönöm

mica-r Creative Commons License 2017.01.02 0 0 13919

Szerintem ilyesmi 1.9dci-vel voltam párszor hosszabb úton. A fűtés sem,  meg a klíma sem volt az igazi. Kevés szigetelése is volt az autónak.

Előzmény: Zééé69 (13917)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.02 0 0 13918

hát ha ekkor is hideget fuj akkor ott más a gond

Előzmény: Zééé69 (13917)
Zééé69 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 13917

A vízhőfok mutató rendesen középen szokott állni.Nincs skálázva,ezért nem is tudom ,hogy hány fokon van éppen,

Előzmény: gibbonpitti (13914)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.02 0 0 13916

Előzmény: norbi0325 (13915)
norbi0325 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 13915

Szó sincs semmiféle negatív hullámról :)

Előzmény: gibbonpitti (13911)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.02 0 0 13914

hát ha amúgy meleg a vized és a radiátorból nem bírsz meleget kicsikarni akkor ennek nincs köze hozzá

de sztem inkább lesz,mert nem hinném h felmelegszik rendesen a motorod ilyen hidegben.ergo fűtésed sem lesz rendes a 40-50 fokos vízből...

Előzmény: Zééé69 (13912)
mica-r Creative Commons License 2017.01.02 0 0 13913

Amennyiben működik!

Nyilván a vízhűtésből fűti az autó az utasteret (gondolom nincs valami levegős kályha vagy egyéb az utastérre)

Előzmény: Zééé69 (13912)
Zééé69 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 13912

Kösz.

Ezek szerint ennek semmi köze ahhoz,hogy szar a fűtése a kocsinak.

Előzmény: gibbonpitti (13910)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!