Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.20 0 0 10574

ezek szerint aki nem tud egyből időpontot adni az balf@sz.

én is csak szórakozásból küldöm el a népet azzal a kamu dumával h tele van a naptáram.

persze vannak vészhelyzetek,de nem kell feltétlen a másik bajához nekem alkalmazkodnom.

Előzmény: mica-r (10573)
mica-r Creative Commons License 2015.02.20 0 0 10573

Normál hétköznapi ügymenet :)

Kolléga elugrott szivességből beindítani egy nem túl öreg F01-es (7-es) BMW-t mert nem indult reggel a garázsban. Csereakksival beindítva 12V alatt kicsit a fesz. Mondjuk hogy ez szervíz lesz mert  nincs töltés. A tulaj mondta hogy oké, nem gond, de d.u. 4-re a gyerekért kell ám mennie a kocsival (ez dél körül történt).

Mondtuk hogy nem lehetséges, jövő hét közepéig nincs is rá idő. Erre az volt a válasz, hogy akkor már hívja is a márkaszervízt, azok biztos nem ilyen tutyimutyik....

Előzmény: gibbonpitti (10572)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.20 0 0 10572

na ma délután jött megint két olyan emberke h égnek állt a hajam....egymástól függetlenek voltak.a közös h sikerült venniük kieg kályhát ami az 1iknek mukodj volt míg a másiké agy és izzító halott.ez első megértette fél óra után h ebből csak sok melóval és pénzel lesz korrekt állófűtés.a másik meg lehülyézett és szerinte én nem értek hozzá,mert el sem tudom indítani azt a kályhát amit postán vett egy megbízható embertől.mondom neki akkor én hogyan is kerülök a képbe????

mondom ennek az okosnak,hogy most elvárnád persze h építsem be a verdádba garival,mi?

éééésssssss mi volt a válasz??????

na mi?????

hát persze,hogy ezért keresett meg ha már ekkora májer vagyok csak nem fog ki rajtam egy rutin munka.......

mondtam neki h 1 évre előre tele vagyok......majd hívjon fel jövő ilyenkor.....valahol 40-50 között lehetett szegénynek az iq-ja.

megint egy nap amikor felhívták a korlátaimra a figyelmemet.....jó volt ezért reggel felkelni.  

:)

Előzmény: kicsizs (10570)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10571

vannak kivételek,de azok meg nagyon megválogatják kinek nyitják ki az ajtót....sok ilyet ismerek.

Előzmény: kicsizs (10570)
kicsizs Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10570

Azért nem találsz olyat, aki ért hozzá, mert a tudást sokan a nagy szájukkal helyettesitik...

Előzmény: gibbonpitti (10569)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10569

de a konkrét ember itt is hányt ezért+azért....utána meg jönne szívességet kérni.

segíteni járok ide én nem ügyfeleket szerezni,abból van elég hál' istennek,több mint amivel elbírok.

csak van egy határ amit nem kellene átlépni pl. kérdez vki vmit és én elmondom nagyjából mi a megoldás,de had ne részletezzem miként tudom amit tudok,mert akkor annyi erővel meg is taníthatom mindenre.

egy nagyon jó eset a mai napról:felhív egy elvileg kolléga-nem ismerem csak elmondása szerint klíma/állófűtés a profiljuk-és kérdezi van-e webo keringetőm.mondom van....kérdi mennyi az annyi....mondom mennyi.kérdi új-e,mondom használt,de ezek nem az idő miatt ellenek meg,de ha te is szerelő vagy akkor gondolom tudod.mondja,hogy ja tudja....összeszedi a lapát mágnese a vasdarababokat és azért állnak meg.mondom neki h ha azért áll meg akkor az javíthat egy tisztítással,erre ő h persze így van.mondom h én nem erre gondoltam,mert a szememben a megállás annyit tesz h végleg beadta a kulcsot.mondja h van 3 ilyen is náluk ami nem akar mükszeni.kérdem tudja-e mitől áll meg?erre elkezd habogni mintha tudná,de persze fingja sem volt.elmagyaráztam neki pedig nem feltétlen kellene.mondom van benne az a fránya hőkioldós sztori.mondja akkor az javítható,ergo fingja sincs hogyan is néz ki belülről egy ilyen szivattyú.elmagyaráztam h azt a gyantaszerű szart le nem szedi kultúrban onnan.

na szóval ez is egy szerelő volt aki elvileg tudja az állófűtést.

az miért van,hogy bármerre sodor az élet alig találok olyan embert aki aránylag teljes mélységében ismeri azt a területet amit művel?

Előzmény: norbi0325 (10568)
norbi0325 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10568

Azééé   ,mert szerintem aki idetéved sok ember az azt hiszi meg vallja  hogy akik itt összeverődnek azok itt egymásnak önzetlenül és mindenféle elkötelezettség nélkül akár ingyen is segítenek egymásnak ,hisz ez nem egy Javító műhely ..itt nem kérhetnek pénzt tanácsért segítségért ..

Aztán mikor megbeszéltek vmit  akkor hogy gondolod hogy pénzt kérsz  hiszen fórumtársak vagyunk  majdnem neked kéne fizetni neki hogy megnézhetted ...

Gusztustalan hányni tudnék .az ilyenektől

Előzmény: gibbonpitti (10567)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.19 0 1 10567

minden héten van 2-3 autó amit teljesen ingyen megnézek és tanácsot is adok,és nem arra h velem csináltassák meg!

2-3 hete megjelent nálam egy ilyen korlátolt emberke innen....először nem vágtam le kicsoda,de pechére elszólta magát beszélgetés közben,a végén meg amikor persze eltököltem 2.5 órát a verdájával(összegányolt szar az egész autó meg a fűtés is persze) és leengedtem az emelőről közöltem vele h egy 10es lesz....nem értette.és akkor elmagyaráztam neki....

kiszereltem és vissza a kályhát meg persze szar az izzítója és a párologtatója is.ezt bemutattam neki azzal h beleraktam egy jó lángcsövet a kályhájába és azzal szépen ment.szerintem nem kértem sokat...szerintem,hangsúlyozom.

Előzmény: 409 (10566)
409 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10566

"...egyik-másik korlátozott..."

A korlátozottakkal már semmi gond, a baj a korlátoltakkal van.  :-P  :-)

Előzmény: gibbonpitti (10563)
norbi0325 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10565

Ez így meg is állja a helyét ...

Én spec úgy gondoltam az diagolja ki aki tudja ,amit kiír a gép az tudja is mit jelent ,és miért mi merre ,nem  csak egy  információ !

Legközelebb odaírom nekik hogy Hozzáértő diagolja ki ,ne a szomszéd szakács ,mert neki van vmi kábele

Előzmény: gibbonpitti (10561)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10564

:-))

Előzmény: gibbonpitti (10563)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10563

lejjebb ott van a számom....nem írom ki,mert egyik-másik korlátozott szerint csak harácsolni járok ide....

Előzmény: busakeszeg (10562)
busakeszeg Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10562

Köszi a hozzászólásokat !

gibbonpitti  Pest felett lakom, de 4-ig dolgozom. Hogy érhetlek el ? - a címem puplikus.

gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.19 0 1 10561

az a baj az otthoni szereldével h aki nem ért ehhez az jó esetben is csak elakad,de rosszban meg kárt okoz....magának.

2 hét alatt jött 3 bmw-s emberke,mindnek baj volt a ttc-vel.mind a 3 ki is diagoltatta bmw-s emberkével h mi a baj.....egyik keringető,másik izzító a 3. meg panel...

persze egyik sem jött el hozzám csak a kályhát küldték és mind kiemelte h csak azt cseréljem amit kér.kicseréltem.....kipróbáltam és jól küldtem vissza a kályhákat(volt még 2 bmw-s aki nem kérte h megjavítsam,mert szerintük nem az a baj amit én kiokoskodtam).

na persze egyik sem indult az autóban....ment a b@zmegolás mire kiderült h egyik autó sem akarja indítani a kályháját.

ennyit a komoly diagos emberkékről.....megveszik a szaros kínai diagokat és utána meg pl. én szívok.....

gondoltam leírom tanulságnak....

gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10560

ha bp-en vagy megnézem szivesen....

Előzmény: busakeszeg (10557)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10559

ha egyszerre adsz az 3-asra pluszt az 5ösre meg negatívot akkor azzal sok jót nem teszel szerencsétlen panelnek.....mivel a tiéd állófűtés el kell indulnia az 1es lábon plusszal.ennyi...ha meg sem mukkan akkor halott a panel,feltételezve h a fix tápot az x2 csatin megkapja......bármi hiányzik a kályhának azt induláskor tudatja a szakavatott embernek diag nélkül is....viszont ha meg sem mukkan akkor panelhiba....nem javítható....

norbi0325 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10558

Meg kell diagolni ! Mint mindent ,és megmondja mi nincs ,vagy hiányzik,vagy fáj  neki !

busakeszeg Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10557

Jó estét !

Tavaly vettem egy 2000-es, 1.9 diesel Borát, amiben van egy a matrica szerint 2002-ben Németországban beépített Webasto Thermo Top E.

Valamikor a kocsi bal eleje sérült volt, a víztérből a kályha kikötve és a benti téglalap program óra 1A-os biztosítékáról befele menő piros vezeték a tűzfalnál el volt törve. Ezt a vezetéket összeforrasztottam, most már működik a belső programozó. a tűzfalnál egy vékony fekete vezeték volt még szabadon, talán a külső hőmérséklet érzékelőhöz menő.

Végig olvastam, amit hasznosnak véltem a fórumon, sokat segített, de sajna kevés, ezért is írok.

A leírások alapján odáig eljutottam, hogy a program órától kimegy a + a fekete szálon a kályháig az X1 csatlakozó 1-es lábára, a külső hőmérő a 3-as lábra nem kapcsol áramot, a téli-nyári kapcsoló nem kapcsol testet egyik állásban sem az 5-ös lábra.

A hármas lábra adtam + -t, az ötös lábnak adtam testet, de így sem csinál semmit a készülék.

Az X2-n kap testet is, +-t is.

Amit még nem ellenőriztem: az üzemanyag szivattyút nem működtettem meg, illetve a készülék keringtető szivattyúját sem működtettem még meg.

Az első lökös leszerelve, a kályhán semmi külsérelmi nyom, még horzsolás sem, a csatlakozók épek, idáig jutottam. Nem akartam visszakötni a vízkörbe, még nem indul el, hátha fölösleges.

Szerelő vagyok, nem kínai teljesen az elektromosság, szerintetek hogyan tovább ?

gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10556

ha nincs diagod akkor nyílván ha bekötöd a kábelkötegét....

Előzmény: JAMIE222 (10553)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10555

velük gyártatom....  :)

Előzmény: kicsizs (10554)
kicsizs Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10554

Carbosint kft

Mindenféle szénkefe, bronzkefe van náluk

Előzmény: Jena307 (10548)
JAMIE222 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10553

Ha vennék egy bontott Webasto kályhát, tudom valahogy tesztelni?

409 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10552

A Kellénél van 5x6x13-as oldalt kivezetéses.

Előzmény: Jena307 (10550)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10551

bp-en tudok mondani helyet ahol készítenek,de min. 100 párat meg kell rendelni.

én anno vmi kisflexét reszelgetem bele....

Előzmény: Jena307 (10550)
Jena307 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10550

én is inkább megcsinálnám, csak kiinduló , hogy hol kapok ilyen picit, de majd megnézem pár szerzám boltban ahol árulnak keféket.

Előzmény: gibbonpitti (10549)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.18 0 0 10549

rendelsz a mercinél vagy faragsz bele vmit.....én gyártatom a keféket ezekhez a szivattyúkhoz.

Előzmény: Jena307 (10548)
Jena307 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 10548

sziasztok szereztem ma egy rossz cklasse keringető szivattyút az eber kályhámhoz, de full kopott a szénkefe benne, kb csak annyi baja van, meg jól kitakarítottam, honnan vagy miből lehetne hozzá szénkefét szerezni hozzá ?

gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.17 0 0 10547

ha találsz és jó-korrekt akkor ne hallgasd el....páran járnak hasonló cipőben....

Előzmény: Mylo01 (10546)
Mylo01 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 10546

Sziasztok webasto szakértőt keresek Mosonmagyaróvár vagy Sopron környékén !

gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.17 0 0 10545

de ettől még nem lesz állófűtés a kiegből......

Előzmény: mica-r (10543)