Keresés

Részletes keresés

Davlev Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1046
Yipikaei! Végre valahára!!!!

Jó lenne látni a riportot! Mivel külföldön vagyok, ezért most nem tudom megnézni sajnos. A Minimax honlapján meg az "Aktuális Híradó" alatt a novemberi van.

Remélem, most szombaton valaki fel tudja venni, és felrakni Youtube-ra.
Cattus82 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1045
A legutóbbi Minimax hiradóban mutatták a szinkronos munkálatokat. Sajnos - szokásom szerint - a végére értem oda, így a szinkronhangokról semmit sem tudok...
Esetleg ha valaki látta... valamit mondhatna...
Freehill Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1044
Ez jó hír! A szinkronhangokról tud valaki valamit? Remélem, az első szériához illeszkedik a fordítás, ill. a hangok, ahol lehetséges volt.
Előzmény: Cattus82 (1043)
Cattus82 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1043
Sziasztok!

Végre leszinkronizálták kedvenc sorozatunk második szériáját is. Tartják magukat az ígért időponthoz, jövő év elején adják le a Minimaxon. Itt vannak a vetítési időpontok...

http://www.minimax.hu/program.php?f=3719
Davlev Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1041
Egy szomorú hír, amit csak most tudtam meg:
Augusztus 31-én elhunyt Kováts Gábor hangmérnök, többek között az Elsüllyedt világoké is :(:(

Nyugodjék békében!!
Davlev Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1040
A cipőboltban, a hentesnél, a sarki fűszeresnél, a szoláriumban, a fodrásznál, stb, stb.

Mit gondolsz, honnan lehet megszerezni?

Na komolyan: Media Markt, Tesco, Xpress, DVD Futár, Netőiac, Fókusz Online.
Feyd-Rautha Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1039
Hol lehet megszerezni?
Előzmény: bejlya1 (1038)
bejlya1 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1038
Bocs! Megint én. Annyira megörültem nektek, hogy mindjárt írtam és nem olvastam. Közben ez megtörtént, így kaptam választ a kérdésemre. Akkor az első évad elérhető.
Köszi!
bejlya1 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1037
Sziasztok!
Tök véletlenül akadtam rátok. Bocs, hogy zavarok, de gyerek koromban nagyon szerettem ezt a mesét és ma este rátaláltam egy videós oldalon egy-két részére. Meg is néztük pici fiammal, neki is nagyon tetszett. Lehet, hogy még egy generáció nő fel Arkana történetein.
Nagyon régen kerestem már. Nem tudjátok, hogy kiadták-e dvd-n? Mivel sokkal jobb, mint a cartoon-os agyament mesék (szegény fiam némelyiktől megrémül - közli, hogy én ezt nem szeretem).
Előre is köszi a segítséget.
myrtill82 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 1036
aki szerette gyerekkorában az nem kommentel hanem itt van!
Ott hadd higgyék azt hogy nem igazán szerette senki:))))
(mi meg tudjuk az igazságot)
Előzmény: Törölt nick (1035)
Hamlet_007 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1034
Pedig igazán bekommentelhetnéd, hogy jó a rajzfilm, mert ezek az okoskodók csak egymást hergelik a sok negatívkodással.
:(
Előzmény: myrtill82 (1033)
myrtill82 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1033
Jajj ilyet én is szeretnék!!!
(kár h nem tudok külföldiül:))


Érdekesek a cikk végén a hozzászólások,nem is olvastam végig mert csak ideges lettem.


Én akkor is imádtam/imádom ezt a rajzfilmet!!karácsonyra asszem meglepem magam vele:)))
Előzmény: R0CC0 (1028)
Hamlet_007 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1032
Korábban a Kletta nevű fórumozó(lány?) levelezgetett egy Shagmir nevű francia törökkel, aki a francia nyelvű rajongói oldalt csinálja.
A srác tud egy kicsit magyarul a történelmi tanulmányai miatt, úgyhogy őt és Klettát kellene körbeudvarolni a 2. évad magyar felirataiért.
;)
Előzmény: Törölt nick (1031)
Freehill Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1030
Mondjuk azzal nem értek egyet, hogy "Sajnos nem a bal oldali borítót kaptuk a sorozathoz". Nem mondom, hogy ne lehetettek volna igényesebbek is a borítók (bár nekem személy szerint semmi bajom sincs velük), de konkrétan a cikkben ábrázolt bal oldali borító szerintem kimondottan ijesztő, valaki nagyon átértelmezte a karaktereket és az egész sorozat hangulatát, ez a Bikk/Bakk leginkább egy horrorfilmbe illene :).
Davlev Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1029
A fikázókkal nem kell foglalkozni. Ők csupán a hangosabbak, de sokkal kevesebben vannak.

Viszont az kimarad a cikkből, hogy Arkshagnak is új magyar hangot kell keresni, mert sajnos Juhász Jácint is elhunyt 10 éve.
Előzmény: Hamlet_007 (1025)
R0CC0 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1028
www.ebay.fr
Előzmény: Hamlet_007 (1027)
Hamlet_007 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1027
ja már látom, lejátszóM. :)
Honnan tudtál amúgy ilyen szuper plüssfigurákat rendelni?
Előzmény: R0CC0 (1026)
R0CC0 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1026
igen, az enyém :-)
Előzmény: Hamlet_007 (1025)
Hamlet_007 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1025
Az a plüssállatos fotó igazábol az egyik itteni fórumozóé.

Viszont a cikk alatt meglepően sok a primitív hozzászólás, azt hittem, mindenki könnytől csillogó szemekkel fog nosztalgiázni.
:(((
R0CC0 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1024

semmi :-(

 

viszont CELEB lett Bic és Bac, ahogy ülnek a CD lejátszóm tetején :-))))))) (ld. Index cikke)

Előzmény: Davlev (1013)
Freehill Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1023
Ezt sajnálom :(.
Előzmény: Hamlet_007 (1022)
Hamlet_007 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1022
A magyar szöveget a legendás Dr. Hársing Lajos írta (mint szinte minden magyar szöveget a 70-es, 80-as években), de ő sajnos elhunyt 2000-ben.
:(
Előzmény: Freehill (1021)
Freehill Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1021

"Az igazi az lenne, ha Fakas Antal, Hacser Józsa, Harkányi Endre és Maros Gábor is elvállalná a munkát. Bár az első kettőre szinte 0 az esély a koruk miatt."

 

Hacser Józsa 78 éves, a Wikipedia szerint 2006-ban még szerepelt több filmben is (Üvegtigris 2., De kik azok a Lumnitzer nővérek?). Nem sokkal idősebb, mint Harkányi Endre. Talán azért még őt is rá lehetne beszélni :). Neki különösen markáns hangja van, nem tudnék mást elképzelni Popócici hangjaként!

 

"Viszont a második évadban sajnos van egy plussz dal, a Flashbick."

 

Szóval abban van :). Az albumot hallgatva ezt a dalt nem tudtam hová tenni, akkor ezért.

 

"Kérdés. hogy Kováts Kriszta és Gergely Róbert elvállalja-e?"

 

Jó lenne, ők annyira még nem idősek. És akkor felvehetnék újra a főcímdalt is, jobb hangminőségben. (Meg szerintem a kalózok dalát is kénytelenek lesznek újravenni, egyrészt a hangminőség, másrészt a kényszerűen cserélendő kalózhangok miatt...)

 

A magyar szöveg írója vajon aktív még? Az igazi az lenne, ha őt is sikerülne bevonni, akkor garantáltan nem lennének félrefordítások.

Előzmény: Davlev (1019)
elesek Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1020
Davlev Creative Commons License 2009.07.26 0 0 1019
Az tényleg jó hír, hogy elvállalnák. De a szerepre felkérni nem a kiadó dolga, hanem a szinkront készítő studióé. És 2010 annyira nincs közel, hogy a szinkront most el kelljen kezdeni készízeni.

Az igazi az lenne, ha Fakas Antal, Hacser Józsa, Harkányi Endre és Maros Gábor is elvállalná a munkát. Bár az első kettőre szinte 0 az esély a koruk miatt. A másik kettő meg talán nagy meggyőzés esetén evállalná.

Viszont a második évadban sajnos van egy plussz dal, a Flashbick. Kérdés. hogy Kováts Kriszta és Gergely Róbert elvállalja-e?

A második évadnak ilyen a vége:
http://www.youtube.com/watch?v=osQYuIuhOGo
Előzmény: Freehill (1018)
Freehill Creative Commons License 2009.07.15 0 0 1018

Az jó hír, amit írsz, hogy a színészek vállalnák, de érdekes, hogy a kiadó miért nem kereste meg őket. Pedig korábban azt írta valaki, hogy igényes szinkront szeretnének, ahhoz pedig alapvető lenne, hogy lehetőség szerint a legtöbb eredeti hangot megtartsák... Én is izgatottan várom a folytatást, remélem, nem kell csalódnom benne (pl. a fordítások is konzisztensek lesznek: emlékszem, milyen kiábrándító volt annak idején, amikor a Disney-féle Kacsamesék-sorozat után kaptam egy képregényt, és teljesen máshogy hívták benne a szereplőket és a helyszíneket). Illetve arra még kíváncsi vagyok, hogy a főcímdalokat újra felveszik -e magyarul! Tényleg, a 2. sorozatban ugyanazok a dalok voltak, mint az elsőnél? Mert ha nem, akkor végül is tárgytalan a kérdés, de ha igen, akkor is valószínűleg újra kell venniük, hogy a ma elvárható hangminőséget produkálják, viszont akkor azt is úgy kellene csinálni, hogy minél inkább emlékeztessen a régi, jól megszokottra.

Előzmény: Hamlet_007 (1017)
Hamlet_007 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 1017
Sziasztok!

A napokban lesz egy hosszabb Elsülyedt világok cikk az Index kult rovatában. Sajnos a Canta Brava kiadó vezetőjét vasárnap óta sikertelenül próbálom elérni (csak email cím van a honlapon, lde a levelemre még nem válaszolt)

Interjúztam viszont néhány szinkronhanggal is, többek között Détár Enikővel és Boros Zoltánnal (Shangor).
A rossz hír: hivatalosan még egyiküket sem kereste meg a Canta Brava vezetője a 2010-re "ígért" új évaddal kapcsolatban, tőlem hallottak először erről. :(

A jó hír: mindkét színész örömmel elvállalná, Détár Enikő imádja még most is a sorozatot, Boros Zoltán pedig szívesen dolgozna újra a régi kollégákkal, mert már egy ideje nem vállal szinkronmunkát a szakma felhígulása miatt (képzetlen "színészek" extra alacsony fizetésért szinkronizálnak, lásd MGM filmcsatorna, és az összes Index-interjú az elmúlt évekből: Dörner, Simonyi Balázs, Rékasi, Kálloy-Molnár Péter, Speier Dávid, stb.)



doboslikor,
el tudnád esetleg küldeni nekem a Canta Brava kiadóval váltott korábbi levelezésedet a

hamletKUKACmail.index.hu-ra? Köszi!


Előzmény: doboslikor (1005)
myrtill82 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 1016
Dejó:))ennek örülök.
Előzmény: Davlev (1015)
Davlev Creative Commons License 2009.07.10 0 0 1015
Igen, eredetivel.
myrtill82 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 1014
Ez ugye az eredeti szinkronnal van???
Előzmény: doboslikor (1008)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!