Keresés

Részletes keresés

sari attila Creative Commons License 2008.08.12 0 0 3595

Az MC-ről nekem valami diszkós buzigyerek ugrik be, de UPSZZ elszóltam magam...

Már megint, pedig Einstein megmondta mi a helyzet az előítéletekkel.

No de nem is ezért ragadtam billenytyűt, hanem mert túl sok techbúvár filmet néztem végig a neten, és valszeg megártott.

Szóval azt látom-nem kis-hibának a világban szétterjedni hogy a felszerelés meg az oktatás megvéd majd mindentől. Szerintem is így van, feltéve hogy elég szemtelen és kitartó a jelentkező(kuncsaft, tanítvány(ki hogy nevezi)). De lássuk be hogy ez általában nem így van! 

A jelentkezők még nálam is rosszindulatúbb, pökhendibb, kukacoskodóbb kis telipofájúhörcsögök, akiket jószívű ember atyailag rúgna seggbe és mutatná meg a helyes irányt a jövő felé.

De hát mit tehet és mit tesz egy felelősséggel megvert magamfajta, sivatagba kitaszított, szögekkel átvert, harmadnapra------És most jöjjön valami egészem más

A Bosnyák túra egész jól sikerült, találtunk 1 barlangot ahová vinnünk kell -ASSZEM NEM DIR- szóval hogy is fogalmazzak, khümm  hágóvasat. Hágóvasat. Mert annyira csúszik az agyagtól hogy nincs más ötletem... Csííííng(bingó)

Egyes infantilis társaim szerint viccesen fogunk kinézni 50 celsius fokban talpig barlangibúvárnak öltözve uszonnyal a hónunk alatt, hágóvassal a derékra kötve. Elhaladni egy olyan szerb-bosnyák-horvát-kituggyaföderációsház mellett ahol a tulaj meghív mindenkit egy felesre de még életében nem dugta egész testét a víz alá.

Szóval a nyárnak nincs még vége, éljen a köztársaság!!!!

S.A. porműves

Előzmény: rolanddiver13 (3593)
sari attila Creative Commons License 2008.08.11 0 0 3594

Hali.

Én is rajongtam a posikért régebben -a ciklon második lépcsőkért még ma is- de már elmúlt. Annyit szereltem hogy kívül-belül ismerem őket, meg a háklis rossz természetüket is. Azbajom vele hogy pont kétszer annyi alkatrészből áll mint kellene. És utolsó információim szerint nem lehet hozzájuk külön szelepüléket venni, CSAK SZERVÍZCSOMAGOT. Ami viszont nagyon drága. Nekem van 5 ilyen-olyan posi elsőlépcsőm, már egyiket sem használom, tele lett velük a hócipőm.

Na mindegy, kinek a pap kinek a papné.

S.A.

Előzmény: eger68 (3588)
rolanddiver13 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 3593
MC-BC tok mindegy de ha wing-nek hivod akkor azt tuti minden tech buvar itthon es kulfoldon is meg fogja erteni.

rol
rpataki Creative Commons License 2008.08.11 0 0 3592
Megkovetlek... ugy tunik nem vagyok jo szakzsargonbol. :(
A wing nagysagarol meg annyit, hogy szamold ki milyen kell. Komolyan azt gondolom, hogy a kicsi jo. Es nem am azert cserelgeti az ember a cuccat, mert gazdag, hanem mert elkopik :) barlangban kopik am a cordura is.

r
Előzmény: D.P.G. (3591)
D.P.G. Creative Commons License 2008.08.11 0 0 3591
Köszi!
Sajnos nem nagyon tehetem meg hogy évente váltogasam a felszerelésem ezért szeretném a legtöbbek álltal legjobbnak itéltet veni amit több célra is tudnék használni. Valószinüleg nem dupla 20-as palackot veszek csak 10 vagy 12 est de lehet hogy majd egyszer igen.

MC (Multifunction Compensator, MC = multifunkcionális lebegőképesség szabályozó rendszer)

BC (buoyancy compenzator ,BC= kiegyenlitő térfogat)

lehet hogy hejtelenül használom, vagy írták? http://www.dirbuvar.hu/src/index.php?item=2.1
Előzmény: rpataki (3590)
rpataki Creative Commons License 2008.08.11 0 0 3590
Kakukk!

Pont annyifele valaszt kaphatnal erre, ahany buvar van itt. En merultem a Scubapro S-Tech kel... patko alaku, magyarul bungee nelkul kepes neha csak egy oldalra tolteni, nem feltetlen vidam. De amugy mar nem is kapsz. Meg volt egy Buddy TechWing-em is... az kor alaku, szerettem nagyon. De ahhoz is nehezkes hozzajutni, meg nem is azt vennek mar. Most egy Halcyon Evolve van. A legkisebb, 40-es, ez valami 18 litert jelent. Es vidam, mert nem nyulik tul oldalra a palackon mint a nagyobbak, es nem hiszem, hogy dupla 20-ast vennel kezdeni :), magyarul boven jo. 18 kilot az ember tobb palackkal sem valtozik a viz alatt, ha helyesen van kisulyozva persze.
OMS-sel nincsen tapasztalatom, de annak a hevederzete nagyon nem tetszett. Arulnak DirZone wingeket is, dicsertek, de tapasztalat azzal sincsen, mint ahogyan a DiveSystem, Lola, DiveRite termekekkel sem. Mindent sajnos nem lehet kiprobalni.
Amugy az inflatorat szoktak rendszeresen kutyazni a Halcyonnak... hetvegen jatszottam vele medenceben, es eloszor kellett szerelnem, de megoldottam viz alatt, magyarul nem egy bonyolult dolog. Minden esetre semmi sem tokeletes.

jokat neked, meg kitartast, es legy ovatos :)
r

ps.: amugy szerintem BC nek hivjak oket, de nem erdekes, csak ugy jegyzem...
Előzmény: D.P.G. (3589)
D.P.G. Creative Commons License 2008.08.11 0 0 3589
Köszönöm az infókat! A szervíz könyvet meg köszöném!
Még az év elején írtam h érdekelne engem is a barlangi buvárkodás mondtátok, hogy először szárazon csináljam. Azóta egy szerencsés véletlen folytán összeismerkedtem egy sráccal akiröl kiderült, hogy barlangászik azóta már egy jó párszor voltam velük könyebb, nehezebb barlangokba. A probléma hogy ez is mint borsodba minden halldoklik. 4 en vannak aktív tagok plusz én ha ráérek meg egy barátom, ebböl a négy főböl 2-ő 50 felett van.
Ugy néz ki novemberbe feltudom újitani a felszerelésem (új reduktorok + mc + palack ami tervbe van) és szeretnék én is komolyabban foglalkozni a barlangi búvárkodással. Segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen típusú és márkájú MC-t érdemes veni (gyűrű alaku ... Oms, dtd, halcyon..) 21 éves vagyok és olyat szeretnék ami még sokáig sok célra tudok használni.
Köszönöm
eger68 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 3588
Hááááát....  Ha megfogadod Attila tanácsát szólj előtte, viszem a macskát kosárral. A jó öreg Poszira ilyen lesújtó véleményt még nem hallottam.  Én merültem vele szinte minden helyzetben, ismerek olyat, aki melaszban, hidraulikaolajjal kevert vízben. Soha nem hagyott cserben. Ráadásul szervízköltsége nem nagy összeg.  
Előzmény: sari attila (3587)
sari attila Creative Commons License 2008.08.10 0 0 3587

hali.

Szerintem a Poseidon elsőlépcsőket már nem érdemes ujraéleszteni, de a másodiklépcső tényleg jó.

Én valamilyen dugattyús, könnyen javítható elsőlépcsővel raknám össze. A poseidon elsőlépcsők meg jók p.l. macskátdobálni.

S.A.

Előzmény: D.P.G. (3583)
rolanddiver13 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 3586
emil ment barlangi oktato ugyeben.

roland
Előzmény: g.tomi2 (3584)
rolanddiver13 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 3585
A poseidon legzoautomatak tonkretehetetlnek, ugyhogy tartsd meg oket. Az elso lepcsohoz a szelepulek 1000Ft a masodikhoz pedig 500Ft, Gondolom ezek Cyklon 300-asok,ugyhogy ahhoz valo elsolepcsot kerjel. Pesten a Nautilus buvarboltban (Dembinszky u 33) kapsz hozza barmit. a gyari javito keszlet dragabb mintha csak a szelepulekeket szerzed be es az O-gyuruket megveszed valamelyik csapagyboltban. megvan a szervizkonyve ha kell at tudom kuldeni emilen. a tomlok, ha toredezettek akkor azt pedig barmelyik hidraulikval foglalkozo cegnek ki tudjak neked cserelni ugy, hogy leveszik a regirol a vegeket es rateszik egy masik uj tomlore.remelem segitettem

Roland
Előzmény: D.P.G. (3583)
g.tomi2 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 3584

Sziasztok!

 Érdekelne a barlangi búvárkodás, azaz szeretnék belekóstólni, ebben kérnék segítséget, kihez hova érdemes fordulni ez ügyben.

Előre is köszönöm.

D.P.G. Creative Commons License 2008.08.09 0 0 3583
Hi!

Van egy posseidon cyklon típusú második lépcsőm és 3 db első lépcsőm. Apám vette az amphora búvár klubbtol még valamikor 1978-82 között. Szervízelve nem volt kb1996-tol, és már vagy 5 éve nem használjuk. A pontos dátumokra már nem emlékszik, én meg 86 ban születem a feltehetőleges utolsó szervízénél is csak 10 éves voltam.
Szerintetek érdemes még ezeket a reduktorokat meg nézetni, vagy később használni, vagy a kora miat (valószinűleg több mint 30 év) már nem érdemes rá költeni?


rolanddiver13 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 3582
Tiszteletem Az Uraknak,

November 15-16-an Birmingham-ben lesz ket napos tech buvar konferencia. Ha esetleg valakit erdekel itt a link:

http://www.eurotek.uk.com/information.htm

udv

roland
mogya Creative Commons License 2008.07.19 0 0 3581
Viszont a fordítás szép munka, gratulálok Seres Z-nek!
Mogya
mogya Creative Commons License 2008.07.19 0 0 3580
Köszi!
Most már tudom, de fel nem foghatom...
Mogya
Előzmény: mercatoris2 (3579)
mercatoris2 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 3579
Tavaly megjelent itt egy fordítás egy külföldi szaklapból:

http://www.divecenter.hu/Hirek/736
http://www.divecenter.hu/Hirek/741
http://www.divecenter.hu/Hirek/744
Előzmény: BoGyesz_4a (3578)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.07.19 0 0 3578
Még csak a közepén tartok a könyvnek, de amit eddig tudok:
1994ben Nuno Gomes rekordkísérlete előtt halt meg az egyik búvár, aki Deon Dreyer volt, 22 éves. Egy bemelegítő merülés volt. Levegővel (!!!!) mentek le hetven méterre négyen, majd onnan Gomes és a társa lement 80ra és 70en hagyták a két fiatalt. Miután vissza jöttek nyolcvanról, elindultak mind a négyen felfelé. Ötvenen voltak mikor észre vették vmi fényt maguk alatt. Dreyer hiányzott. Ketten gyorsan elindultak lefelé, de meg kellett állniuk, mert a fény egyre csak távolodott és ráadásul semmi buborék nem jött fel.
Egy pár nappala később leküldtek egy robotot a Bushman's Hole aljára (270m), hogy felhozzák a testet, de nem találták meg. Páran meghaltak azon a helyen, de mindenkit felhoztak addig. Tíz évvel később Dave Shaw találta meg egy rekordkísérlet során.
Ezért akarták felhozni, mert eddig nem hagytak hátra egy búvárt sem.

Shaw merülésének részleteit még nem olvastam el, de majd leírom ha érdekel. Ezen kívül még nagyon sok más történet van a könyvben, úgyhogy mindenképpen ajánlom!
Előzmény: mogya (3577)
mogya Creative Commons License 2008.07.18 0 0 3577
Szia!
Nincs benne, hogy mi a francnak akarta begyömöszölni a testet egy zsákba és hogy mit akart csinálni vele?
Mogya
Előzmény: BoGyesz_4a (3576)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.07.18 0 0 3576
Tegnap előtt vettem meg Phillip Finch: Raising the dead könyvét. David Shaw hírhedt merüléséről van szó és számos más izgalmas barlangi merülésről. Iszonyat jó a könyv, a repülőn kapásból kiolvastam kb. a felét! Nagyon jól elmagyarázza a technikai részleteket is, szóval nem csak profiknak szól.
sari attila Creative Commons License 2008.07.17 0 0 3575

Köszönöm a kimerítő választ, sokat tanultam. (?)

S.A.

Előzmény: BoGyesz_4a (3574)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.07.10 0 0 3574
Megvolt az elméleti része, meg a gyakorlati is. Iszonyat részeletes ez a DSAT könyv, rengeteg olyan részletbe megy bele, ami nem is biztos, hogy kell. Mind1, legalább most már ezeket is tudom. :-) Tegnap a gyakorlati résznél PP keveréssel készítettünk 32-es Nitroxot, érdekes volt. Először kinéztem a táblázatból, hogy milyen EANx keverékhez mennyi O2-t kell adjak, feltöltöttem az üres palackot O2-vel, aztán levegővel. A levegőt nem túl lassan adagoltuk, hogy rendesen elkeveredjen a kettő. A tananyagban van egy CD is amin a DSAT TecRec Gas Mix Calculator van, abban szépen be lehet állítani milyen mélységhez milyen keveréket akarok, lehet mindent állítani benne, Nitrox, Trimix.
A diveshopban egyébként van egy brutál blending station, kb. 170ezer dolcsi volt, négy levegő bank, kettő nitrox és két trimix előre keverve, brutál jól néz ki. A bank palackok meg maga a gépház egy külön kis épületben van, rozsdamentes csövek mennek át a másik épületben ahol maga a töltő van meg a tiszta O2 óriás palackok. Levegő töltésnél a rendszer az, hogy a négy bankból töltenek fel egy palackot és nem egy bankból nyomatják fel az egészet, így sokkal több palack tölthető fel a kompresszor beindulásáig. Amikor a rendszert megvették ez volt a legdrágább, de egyben a legkorszerűbb és legbiztonságosabb rendszer, úgyhogy a srácok inkább ezt törlesztik mintsem valami közepes megoldást. (még sok tanfolyamot kell tartaniuk :-)
Előzmény: sari attila (3573)
sari attila Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3573

Akkor 1 kalappal...

Mit mondanak a folyamatos keverőkről, continously mixers?

Európában nem nagyon terjedtek el, csak az olaszoknál gyárt a COLTRI ilyet, 40% oxigéntartalomig.

S.A.

Előzmény: BoGyesz_4a (3572)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3572
Ma vizsgázom DSAT Gas Blender anyagból. Nem könnyű, elég sok apró részletet kell tudni.
sari attila Creative Commons License 2008.07.02 0 0 3571

Szia Zsolt

 

Biztos nem mondok újat, de én körülnéznék az EBAY-en, a WATERA-n, és a TESZ-VESZ internetes adás-vételi oldalain. No meg a verseny utcai piacon, szombat-vasárnap reggel. Ez nem olyasmi amit bárki megvesz, előbb-utóbb felbukkan valahol.

Az erő legyen veled!!!

S.A.

Előzmény: Gyurka Zsolt (3570)
Gyurka Zsolt Creative Commons License 2008.07.01 0 0 3570
mogya Creative Commons License 2008.06.30 0 0 3569
Orkok voltak!
Előzmény: Gyurka Zsolt (3567)
kUNd Creative Commons License 2008.06.27 0 0 3568
Próbálkozz itt, hátha... http://www.rafting.hu/
Előzmény: Törölt nick (3566)
Gyurka Zsolt Creative Commons License 2008.06.23 0 0 3567

Üdvözlet mindenkinek.

Egy BAUER PURUS 100 liter/perc hozamu búvárkompresszor sirdogálva keresi régi gazdáját, mivel múlt szombaton ismeretlen zenészek trombitának nézték és megfújták a Csepeli bányatavak környékén. A kompresszor szürke műanyag borításu, több helyen repedt, a váza alumínium, a 5,5 LE Honda motoron a kipufogó zsír új, a motor egy mozdulattal levehető a kompresszorról. Az ugyancsak szürke műanyag ékszíjvédő hiányzik róla (úgy is lehet mondani, hogy ennyi maradt belőle). a gyári szám kiderítése folyamatban van, illetve egyik testvérének fényképét is közzé teszem nemsokára.

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 3566
Sziasztok!

Biztos volt már kérdés, de nem tudnátok segíteni, h 5mm-es (valami vastagabb) neopren anyagot hol lehetne kapni? Nem b.ruha lesz belőle, hanem egészen más.

Ha valaki tud megoldást írjon egy mail-t, h ne offoljak itt. Köszönöm!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!