Keresés

Részletes keresés

Xil Creative Commons License 2004.01.25 0 0 161
Megkaptam, köszi a segítséget! Válasz mail megy.

Belső tulajdonságokra nézve leginkább egy nyugodt, kiegyensúlyozott, bátor, csupaszív kiskutyát szeretnék (mindez némi arisztokratikus gőggel megspékelve, szval olyasmit, mint volt) és nem árt, ha ő is engem választ, nem csak én őt.

Előzmény: bükkaljai (160)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.24 0 0 160
Hát még akkor milyen tüneményes mikor nyakig szarosan jön ki egy bokorból.Olyankor egyszínű barna az egész kutya és marhára boldog mert senkinek nincs gusztusa lekeverni neki egy fülest, meg persze semmi értelme.Mindig van pár ilyen élményben részem ha Náluk vagyok látogatóba.

Bocs Xil még nem írtam de ismerem őket!Máris írok a freemailemről. Ja és sajna a kis kopókról nincs még fotóm de már nagyon meg kéne látogatnom őket.
Egyébként milyen kopót szeretnél, mármint küllemre, természetre???

Előzmény: Xil (159)
Xil Creative Commons License 2004.01.24 0 0 159
Ez a Dödölle egy tünemény! Egy ilyet is el tudnék képzelni az udvarban.(((
Bükkaljai, küldtél már emilt, mert sajna nem jött meg?!
Előzmény: bükkaljai (154)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.23 0 0 158
Na ettől féltem én is a kutyáimat. Úgy mennek a vad után mint akinek elment az esze. Persze ez jó mert erre valók de én bennem is megállt már sokszor az ütő amikor leléptek.
Előzmény: katakatt (157)
katakatt Creative Commons License 2004.01.22 0 0 157
Elveszett!
2004. 01. 11-én Érsekvadkert és Szátok közötti vaddisznóhajtáson egy Fény nevű, 3 éves tetovált, szoptatós erdélyi kopó szuka. Ugyanott 2004. 01. 17-én egy 1 éves Viola nevű erdélyi kopó szuka is elment a vaddisznó után és nem ment vissza. Bizalmatlanok, ha valaki látta őket, vagy befogta, kérem értesitse Gyurkó Ritát a 20/442-5207-es számon.
sala71 Creative Commons License 2004.01.22 0 0 156
Nagyon széééép!
Ha minden igaz, hétvégén megyünk megnézni a szülői házat Kaposváron.
Előzmény: bükkaljai (154)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.22 0 0 155
Végre sikerült! Na mit szóltok hozzá?

bükkaljai Creative Commons License 2004.01.22 0 0 154
SZóval az előbb elbénáztam! Remélem mont nem fogom:

bükkaljai Creative Commons License 2004.01.22 0 0 153
Na most megpróbálom közkincsé tenni Dödölle képeit."Dödölle" a művészneve. Meglátjátok, hogy egy bűbáj állatka.A képen azt hiszem olyan 6 hónap körüli.
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.22 0 0 152
Helló Xil !

Írok neked magánüziben. Egyébként megpróbálok feltenni a barátném rövidlábújáról képet most kerestem elő a gépemről. Egyébként a kép amit feltettél az egy Báta nevezetű rövidlábú kopó és a Corvus kennelből való. És amit fel akarok tenni az is egy Corvus kennelből való röv.sárga kopó.

Előzmény: Xil (151)
Xil Creative Commons License 2004.01.21 0 0 151
Az idén szeretnék venni egy kis kopót, ez egy nagy elhatározás, izgulok is tőle. Úgy gondolom, hogy nem sajnálom az energiát és ha kell több helyre is elmegyek, ugyanis nagyon tudom, hogy milyet szeretnék külsőre és belsőre nézve is. Tudom, hogy nem lesz pont olyan mint a régi, de nagyon melléfogni sem szeretnék..

Mivel sajna nálunk a kutyik kint laknak az udvaron, ezért lehet, hogy jobb ha kicsit később lesz. Meg aztán tavasszal már többet vagyunk az udvaron mi is, nyáron meg méginkább.

Egy tenyésztővel már beszéltem, őt ajánlották , állítólag nagyon szép a szukája. Ez a Kutasvölgyi kennel. Ha esetleg ismered a kutyit, megköszönném, ha elmondanád róla a véleményed (lehet pü-ben is)!
Ha addig be nem kutyásítok, engem érdekelnek a nyári Basa -babák.

A barátod kopójáról esetleg nincsen kép? (mellfolt és erős pigment előnyben, de ezek csak a külsőségek.)
Előre is köszi a választ!
Szilvi

Xil Creative Commons License 2004.01.21 0 0 150
Küldök Nektek egy képet, ez az egyetlen, amit láttam rövidlábúból (szerintem nagyon helyes), de azok után, amit írtál (hogy még vannak) igazán kíváncsi lennék milyenek a valóságban.
Bocs a minőségért, de a scanner nem akar jobbat.

Előzmény: bükkaljai (143)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.19 0 0 149
Kihagytam egy szót az elejéről!Bocsánat.
Tehát:
A hungarikumok KÖZÖTT szerepelnek stb...
Előzmény: bükkaljai (148)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.19 0 0 148
Hungarikumok szerepelnek a magyar állatfajták is így tehát az erdélyi kopó is. A múltkor volt egy műsor a Duna TV-ben ahol pont erről volt szó.Minden OK volt a műsorral csak annyi nem tetszett, hogy a rövidlábú zsemlesárga kopóra azt mondta a tisztelt "szakember", hogy kihalt. Szerintem utána kellett volna járnia, hogy egyáltalán törzskönyveztek- e az utóbbi időben rövidlábút nem csak kijelenteni hogy KIHALT.
Ami szerencsére vak lárma, de tény hogy nagyon kevés van belőlük.
Előzmény: sala71 (147)
sala71 Creative Commons License 2004.01.19 0 0 147
Én sem szeretnék divatkutyát, viszont egy kicsivel több figyelmet a magyar fajták iránt. A kolbász, az unimuk, hagyma és egyéb dolog mellett szerintem lehetnének a magyar kutyák is hungarikumok. Kellene kezdeményzni!
Előzmény: bükkaljai (146)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.18 0 0 146
Nem csak a rövidlábúval,a hosszúlábúval is!
Az erdélyi kopó nem is lesz igazán divat, remélem legalábbis mert nem szeretném, ha a boxer vagy a dobermann sorsára jutna, hogy csak pár hülyére szaporított fajtát említsek.(Bár csak zárójelben jegyzem meg így sem igazán szívderítő a kopók helyzete.) Elképzelem mi lenne velük, ha divatba jönnének...

Előzmény: sala71 (145)
sala71 Creative Commons License 2004.01.18 0 0 145
Köszi a gratulációt, bár még ne igyunk előre a medve (kopó) bőrére.
Mi úgy tudtuk, hogy csak egy tenyésztő van és az a kaposvári. Már beszéltünk velük és egy szukát "rendeltünk". Remélem tavasszal összejön.
Kell egy játszópajtás Panni vizsla mellé.
Arról viszont meg van a véleményem, hogy így bánnak a rövidlábúval. Most épp nem divat. Bezzeg a Beagle. Abból van bőven. Nem mintha bajom lenne vele, de azért szvsz magyar embernek magyar kutya (nem vagyok szélsőjobb :-) )
Előzmény: bükkaljai (144)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.18 0 0 144
szsn ! Tessék szépen bemutatni a kopódat, a jelenlegit is és az első kopódat is . Honnan van, anyja, apja stb... Csupa fül vagyok!A papád tenyészt?

Ja, a Basa is fedezett egy szukát és, ha minden ok (tudniillik eléggé későn hozták )akkor márciusra lesznek kisBasák! Ha nem akkor nálam is lesznek a nyáron kopógyerekek.Ja és egy jó barátomnál is vannak, fehér jegyes kiskopók (nagyon jó szülőktől) 1 leányzó és 4 kan. 10 hetesek, tehát elvihető korban vannak.
Ha valakit érdekel szóljon, írjon, hívjon.

SALA71! Tök jó, hogy lesz rövidlábúd.Gratulálok!

Előzmény: szsn (141)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.18 0 0 143
SZIASZTOK!!!!De jó, hogy vannak új kopós fórumosok.
Rövidlábú zsemlesárga erdélyi kopóval, igazából két tenyészet foglalkozik és tulajdonképen nekik köszönhető, hogy van még rövidlábú. Az egyik a Corvus kennel, a másik pedig a Zselicerdei kennel, Kaposváron.Náluk vannak zsömik. A legjobb barátnőmnek is van egy zsömléje, egy hosszúlábúval vannak ketten. Nagyon vagányak de a rövidlábú kitesz kettőt is. Az tuti, hogy akinek van rövidlábúja az sohasem unatkozik.
Nem az a baj a rövidlábúval, hogy nem bírálják, hanem az néhány , a fajtának "jót akaró" embernek nem igazán tetszik, hogy van még rövidlábú és mindenképpen próbálják gátolni azokat a kopósokat akik próbálnak tenni valamit a fajtáért.
Az erdélyi kopó standardja két változatát különbözteti meg az erdélyi kopónak: a rövidlábú, zsemlesárgát és a hosszúlábú fekete-csert.Mindekettő erdélyi kopó csak méretbeli és színbeli diferencia van a kettő között. De alkatra, testfelépítésre, szőrzetre, fejtípusra úgyan olyan mint a hosszúlábú változat.Most az van a rövidlábúval, hogy kivették a standardból és lóg a levegőben. Pedig az FCI az erdélyi kopó standardját úgy fogadta el, hogy az erdélyi kopó mintkét változatának leírását tartalmazta. Csak az afuri, hogy kiállításon lebírálják (már amelyik bíró felismeri, hogy mi az)és hála az égnek törzskönyvet is kapnak.Szóval elég nagy a kavarás körülötte.
Xil Creative Commons License 2004.01.16 0 0 142
Rövidlábú erdélyi kopót én még csak képen láttam, hogy sikerült találnod ilyet? Ha meglesz, nagyon szívesen néznék róla képeket, ne feledkezz el rólunk!!
A vizsla és a kopó jó párosítás, nálunk is az volt!
Szsn: Akkor kis szuka kopó nincs, ugye?
Előzmény: sala71 (140)
szsn Creative Commons License 2004.01.16 0 0 141
Sziasztok kopósok !
Nagyon klassz ez a fórum , nagyon örültem neki amikor rátaláltam . Jómagam is kopótulajdonos vagyok , immáron a második kopómat tartom aki még kölyök és borzasztóan szeleburdi , de mi más is lenne a dolga :)
Hozzászólásom oka viszont az , hogy Édesapám kopólányának kölykei születtek , törzskönyvezett nyönyőrű kiskutyák ( kanok ) akik gazdira várnak .
Ha valakit érdekelne a következő számon érdeklődhet : 06303372743
sala71 Creative Commons License 2004.01.15 0 0 140
Üdvözlet minden kopóimádónak!
Nekünk van egy magyar vizslánk és ha összejön, tavasszal társat kap, egy rövidlábú erdélyi kopó személyében. Nagyon nehezen találtunk tenyésztőt és nem értjük, miért van ilyen kevés belőle. Még fotót is alig találni róla. És azt hallottuk, hogy már nem zsűrizik (jól mondom?) a rövidlábút.
Azért nem hosszú lábút szerettünk volna, eyg "nagytestű" kutya elég Panni (vizsla) személyében. reméljük, szeretni fogják egymást.
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.02 0 0 139
Mindenkinek nagyon BOLDOG új esztendőt kívánunk (én és persze a kopók). Rékának és Szabolcsnak tiszta szívemből kívánom, hogy elcstangolt kopójuk Vándor minél hamarabb,sértetlenül kerüljön meg!
De nem csak a kopósoknak , hanem minden állatot szerető embernek BUÉK !

Xil! Nem feledkeztem meg a Dollys képről csak még nincs scennelve, de jövőhéten beviszem a munkahelyemre és megcsinálom.

Előzmény: Xil (138)
Xil Creative Commons License 2004.01.02 0 0 138
Pingvinbarát, ha a párod ennyire vágyik egy briárdra, akkor nincs mese, meg kell valósítani az álmokat. Aztán ha színesítenétek még az életeteket, jöhet a kopó. Tényleg egy külön világ.
Bükkaljai, várom a Dollys képet, ha esetleg van..
Xil Creative Commons License 2004.01.02 0 0 137
Nagyon Boldog, Sikerekben és Örömökben gazdag Új Esztendőt kívánok minden kopó szimpatizánsnak és persze az Erdélyi Kopóknak!!
bükkaljai Creative Commons License 2003.12.19 0 0 136
MA KAPTEM EZT A MAILT, AKI HALLJA ADJA ÁT!
ÍGY SZÓL:
Tavaly találtunk egy kan kiskutyát,amely azóta is nálunk van.Az állatorvos
szerint erdélyi kopó vagy kopó keverék.A kutyus most 1 éves, aranyos,okos.
Ugyanakkor,sajnos az életmódunk egyre kevésbé teszi lehetővé a velevaló
foglalkozást.Nagy a mozgásigénye,feladatokra és munkavégzésre
vágyik.Költözés is láthatáron van, és az új helyre nem vihetjük magunkkal.
Olyan új gazdát keresek,aki foglalkozásából (vadász,erdész) vagy
életkorából,sportosságából eredően foglalkoztató és szerető gazdija lenne
ennek a kutyusnak.A gyerekeket imádja.A kötelező védőoltásokat megkapta.
Amennyiben tud segíteni,utólérhetőségünk az alábbi:

kormoszsuzsa@freemail.hu 06 30 9 194 328
gyekiczkytam@freemail.hu 06 20 9 681 189

Köszönettel: Kormos Zsuzsa

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.16 0 0 135
Szia!

Néha nekem is van olyan vízióm, amiben egy kopó mellett helyet kap egy briard is - de amikor megjön az eszem, akkor mindig hozok fel ellenérveket két, nem éppen kistestű kutya tartása ellen. A szőrápolást én is felvetettem, de párom fogadkozott, hogy ő szívesen elvégzi a "kötelező munkálatokat" - mondtam úgy legyen. Ő a kissé nagyobb termetű kutyákat részesíti előnyben, az én szívem is kicsit a magyar fajták felé húz: a kopók mellett nagyon szeretem a pásztor- és juhászkutyákat, legszívesebben pulit és mudit is tartanék, ha megtehetném.
Sajnos egyelőre tárgytalan a kutya projekt, mert van két cicánk is, akiknek a gondozása egyelőre a szabad időnk nagy részét igénybe is veszi (én elég sokat dolgozom, párom még nem végzett az egyetemmel, képzelheted)... A járulékos költségekről nem is beszélek, bár úgy vagyok vele, aki állatot tart, az tartsa lelkiismeretesen, adjon meg mindent az állatnak (orvosi ellátás, étrend, foglalkozás stb.), hogy az minél teljesebb életet élhessen (persze a racionalitás határain belül).
A briard ellen szól még, hogy bizony itthon nehezen beszerezhető és ára, ahhot képest, hogy nem egy ismert fajta szerintem magas - tudomásom szerint 50 ezer Ft-nál kezdődik. Azért érdeklődtem meg Bükkaljaitól, hogy valóban olyan egyszerű -e a kutyusokat "importálni", mert szlovákiában és Csehországban jobb a briard genetikai állomány, talán az ára sem megfizethetetlen és nemrég felvetődött, hogy esetleg külföldön vásárolnánk meg a kutyust. De vissza a kopókhoz: nekem a basset is nagyon közel áll a szívemhez, a beaglevel és pár vérebbel is szemezek, de azt hiszem főleg az előbbiek, már inkább "divatkutyák" lettek. Azt tudom, hogy egy valamire való basset vagy beagle mennyiért vehető meg, de hozzávetőleges árat tudnátok mondani erdélyi kopóra vonatkozóan? Hiába nézem rendszeresen a netes hirdetéseket vagy a kutyaújságot, én nem igazán leltem hirdetésre, pedig érdekelne az ára. Befejezem a locsogást, ünnepek előtt még bizton jelentkezem, de addig is mindenkinek nagyon kellemes ráhangolódást, készülődést kívánok.

Üdv
P

Előzmény: Xil (133)
bükkaljai Creative Commons License 2003.12.15 0 0 134
Dollyról van képem csak nem valami csúcs minőségű.
Dolly Anyja: Transylvaniai Eper Apja:Bükki Bajnok volt.Ő egy fantasztikusan értelmes , kitűnő idegrendszerű,jó csontozatú és méretű, szép fehér jegyes szuka volt. Még a városban laktunk amikor 87-ben kemény 3000 Ft- ért vettük. Én még akkor nagyon gyerek voltam hozzá. Volt olyan, hogy északába nyúlóan sétáltattam kutyát, nem akaródzott haza menni, pedig már aggódtak értem otthon. Ő pedig szinte felhívta a figyelmem, hogy el kéne már indulni haza. Dolly elkezdett hazafelé ballagni, majd két házzal arrébb megállt és szigorúan visszanézett, hogy megyek e már. Én hiába hívtam vissza ilyenkor nem volt hajlandó odajönni, ha pedig elindultam felé akkor tovább ment. Igy végül haza vitt szép módszeresen.Anyukám meg is jegyezte, hogy legalább a kutyának van esze. Egyszer felébresztett minket hajnal 3-kor, nagyon izgatott volt és látszott rajta, hogy valamit "mondani" akar. A másodikról lekászálódott vele Apám és a lépcsőház előtt, elkezdett dühösen ugatni és hörögni. Egy hulla részeg ember feküdt a lépcsőház előtt és ez nem hagyta nyugodni. Sok kalandunk volt vele.Mindenhová vittük magunkkal.
Keresek Róla valami elfogadható képet és felteszem.
Előzmény: Xil (133)
Xil Creative Commons License 2003.12.15 0 0 133
Bükkaljai, de jó neked, hogy 16 éve kopózol!! Nálunk most másfajta kutyi van, enyhítendő a fájdalmas összehasonlítást, aranyos csak hiányzik" az a bizonyos plusz". Azt hiszem megfertőződtem, így tudhattam volna, hogy nem való nekem más kutya.
De hamarosan lehet, hogy újra lesz kopó a háznál(((

Zanának sajnos nem lettek kölykei. Először egészségügyi okokból, később pedig mert nem volt hajlandó szóba állni az általunk ajánlott ifjakkal. Aztán hirtelen úgy kifogytunk belőle..

Lonci anyja: Transsylvániai Cili, apja: Nagykátai Ábel. Fotó nem biztos, hogy van, de majd megkérdem a tesókámat. Neked Dolliról esetleg van képed? Ő milyen volt?

Pingvinbarát: A Briárdokkal és is szimpatizálok, csak a szőrápolásban nem vagyok nagy bajnok, meg aztán magyar fajták előnyben.
De azért egy kopó és egy briárd, lehet, hogy jól mutatna együtt nálatok...

Előzmény: bükkaljai (128)
bükkaljai Creative Commons License 2003.12.14 0 0 132
Sziasztok! Végre netközlben vagyok.
Xil! Látom neked is volt részed "bűnös-bűzös" kalandokban a kopóddal. Haláli ahogy megtudnak sértődni és mindenre emlékeznek.Igazad van csupa lélek kutyák. Sikan azt mondják más fajtát tartók közül, ha együtt sétáltatunk kutyát, hogy engedetlenek és nehezen kezelhetők. Aztán szoktam kis bemutatót tartani velük, hogy ők is megcsinálják az ül, fekszik, lábhoz, ottmarad stb.. feladatokat de őket terepen egészen más dolgok kötik le, minden idegszálukkal a szagokra és a vadak felkutatásukra koncentrálnak. El szoktam magyarázni az illetőnek, hogy ezek a kutyák nem hülyék csak azért mert nem lesik a parancsot mint egy német juhász pl. Ők önállóan dolgoznak és végtelenül sok mindenre alkalmasak. Szerintem a kopó egy nagyon sokoldalú kutya. Én nem is várom el tőlük, hogy vas fegyelemmel parancsokat teljesítsenek mint egy gép. Ha kimegyünk sétálni érezzék jól magukat, hancúrozzanak. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindent rájuk hagyok, nekem szót kell azért fogadniuk.
Előzmény: Xil (131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!