Keresés

Részletes keresés

feketefelho Creative Commons License 2017.07.12 0 0 5036

Parkoló telkek vannak, nem parkoló házak (minden ingyenes). A parttól távolabb, az üres telkekre is be lehet állni (az apartmanos majd megmondja hol parkolhatsz, ha rossz helyre állsz akkor is szól).

Az elképzelhető, hogy nem pont az apartmanotok előtt fogsz állni, de a közelben biztos lesz hely.

(Mi minden évben átrándulunk Paraliára és mindig találtunk parkolót, igaz a falu szélén -Olympic Beach felé- a focipálya mellett.)

Előzmény: Asla72 (5035)
Asla72 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 5035

Sziasztok!

 

Parkolóházat tudtok vhol Paralián?

Nagyon félek attól,hogy nem találok helyet. Főleg,hogy minden nap úgy tervezzük kocsikázunk a környéken.

Mondjuk a szálláshoz közel van a Lidl parkolója,de félek, hogy hozzányúlnak a tetőboxhoz vagy az autóhoz.

 

Köszönöm előre is a tapasztalat megosztásokat!

 

L.

xibig Creative Commons License 2017.07.06 0 0 5034

Tud-e valaki abban segíteni, hogy Görögországban milyen feltételekkel lehet autót bérelni? Itt főleg az anyagiakra gondolok. Kell-e valamilyen biztosíték (bankkártya, hitelkártya, letét), a bérléshez? Egymással homlokegyenest ellenkező információkat kaptunk.

 

teri50 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 5033

Sziasztok megtudná valaki mondani hogy hol található a kagyló ház. üdv: Teri

Anikó Szekeres Creative Commons License 2017.06.14 0 0 5032

Valaki esetleg június 19-ei indulással Grandtourssal Paraliára?

 

Katana750 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5031

Nagyon jól teszitek! Gyere át az "Autóval Görögországba" topikra és minden kért információt megtalálsz! Annyiszor leírtam már részletesen is, hogy itt már nincs kedvem nekiveselkedni. Olvass vissza néhány oldalt! Látod majd az én hozzászólásaimat is és ha valami mégsem tiszta akkor kérdezz! Üdv. 

Előzmény: C8 misi (5030)
C8 misi Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5030

Tisztelt Fóumozók!

Első alkalommal utazok a családommal szgk-val Görögországba (Paralia).

Utvonallal (akár részletes,) és az utazással kapcsolatos észrevételek szívesen elolvasnám vagy aszerint tervezgetnék.

Előre is köszönöm.

Email:lazarmihaly@citromail.hu

feketefelho Creative Commons License 2017.06.06 0 0 5029

Aug. 28-án Röszkét elkerülni -kifelé- már tök fölösleges (az autóval utazóknak írtam).

Előzmény: Csizmi83 (5026)
Csizmi83 Creative Commons License 2017.06.05 0 0 5028

Akkor robogó/autó bérlés ügyében keressétek fel a Caravel apartmant, itt vannak a Grandtours-os idegenvezetők is elszállásolva. Tulajdonképpen ez PArálián a Grand-os központ. Az apartman tulajdonosa Panos mindenben segít. Elég türhetően beszél magyarul.

Előzmény: hungaryrolex (5027)
hungaryrolex Creative Commons License 2017.06.04 0 0 5027

Köszönöm szépen a felvilágosítást! 

Amúgy busszal utazunk (Grandtours) :)

Előzmény: Csizmi83 (5026)
Csizmi83 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 5026

Mi augusztus 07-én indulunk egyénileg. Most már 7 alkalommal.

 

hungaryrolex

1) A külföldi migrációról mit tudni egyrészt a határok milyenek, másrészt pedig a nyaralóövezet és környéke milyen ilyen szempontból.

2) Ami érdekes lenne számomra, az a bicikli, robogó bérlés ára. Esetleg autó?

 

Parália környékén egyáltalán nem látni migránst. Katerini (a megyeszékhely) mellett van egy befogadótábor, de egészen biztosan nem fogsz velük találkozni. Főleg nem a nyaraló részen. Teljesen el vannak szeperálva a turistáktól.

 

A határok:

Busszal: határonként 1-1,5 óra várakozás szokott lenni a határon. Feljön a rendőr/határőr összegyűjti a személyi igazolványokat/útleveleket, amelyeket egyenként lefuttatnak a rendszerekben. Mikor ez kész, akkor mindenkit leszállítanak a buszról és egyenként mindenkinek visszadják az igazolványokat, majd vissza a buszra. Ez gyakorlatilag az összes határon, tehát MO-SRB, SRB-MK, MK-GR így működig. Ez a procedúra kb. 20 perc. A baj ott van, hogy a busz általában 10-11. helyre áll be, tehát várni kell, olykor órákat.

Autóval:  A legfonotosabb Röszkét elkerülni és inkább valamelyik kisebb határon érdemes átmenni, vagy ha már 19:00 óra elmúlt akkor marad Tompa. Kifelé menet gyakorlatilag 15-20 perc alatt át lehet jutni Szerbiába. A szerb-macedón határon is max. 1 óra alatt át lehet menni. A macedón-görög határon pedig a magyar rendszá,ú kocsikat gyakorlatilag ellenőrzés nélkül átengedik, csak integetnek hogy haladjunk.

 

A határokon migránosokkal egyáltalán nem lehet látni. Amire vigyázni kell, hogy a határátkelők előtt közvetlenül a feltorlódott autósorban helyi kisebbségiek szoktak koldulni, rohangálni az autók között, vigyázni kell velük, ablak felhúz, közponzi zár lezár.

 

Parálián kerékpár bérlési lehetőséget én nem láttam (bár lehet vak vagyok). Robogót, quad-ot (50ccm) lehet bérelni 15-20 Euró/nap árban. Plusz magunknak kell megtankolni, de egy ilyen kis pöfögő elmegy 2-3 literrel. A bérlés helyén a jogsit le kell adni, cserébe adnak egy igazolást. A rendőrnek ha igazoltat, ezt az igazolást kell átadni. Bár a görög rendőröknek nem szokásuk kinn állni az út szélén. Autót is lehet bérelni, bár hogy mennyiért azt nem tudom.

Előzmény: zsivett (5017)
hungaryrolex Creative Commons License 2017.06.04 0 0 5025

Sziasztok!

Aug.28-n készülünk Paraliára.

Ami legfőképp engem érdekelne.

1) A külföldi migrációról mit tudni egyrészt a határok milyenek, másrészt pedig a nyaralóövezet és környéke milyen ilyen szempontból.

2) Ami érdekes lenne számomra, az a bicikli, robogó bérlés ára. Esetleg autó?

Köszönöm előre is a válaszokat.
Plusz ha valaki hasonló időpontba ott lesz jelezze nyugodtan!!! :D 

PuertoRico Bar 1997 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 5024

Sziasztok! Olympic Beachen megvan még a Puerto Rico Bár?

 

feketefelho Creative Commons License 2017.05.30 0 0 5023

Hehe..

Varikóban tavaly (tavasszal) tényleg voltak elszállásolva szír menekültek a Nireas kempingben. Rövid idő alatt a földdel tették egyenlővé (lelakták). Utána kitelepítették őket.

Előzmény: Boarhunter (5022)
Boarhunter Creative Commons License 2017.05.30 -1 1 5022

Voltak.

Fel is falták az olvtársat, azért nem jelentkezett azóta.

Előzmény: Micimack (5021)
Micimack Creative Commons License 2017.05.30 0 0 5021

Végül is voltak migránsok?

Előzmény: Hiro72 (5003)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 5020

Nincs azért olyan közel Thesszaloniki! Egyébként ott is tiszta a tenger. 2015 nyarán voltunk a környéken(Makrigialos) és meg tudom erősíteni az előttem szólót a medúza kivételével. Lassan mélyül, meleg, tengerifű van bőven. A tisztítás amire gondolsz, szerintem nem a tengerre vonatkozik, hanem a partra vetődött és megszáradt fűre! Főleg vihar után(a tengeren) jó sok füvet kicsapnak a hullámok a partra. A főnök kiküldi a legkopaszabb alkalmazottat, hogy szedje össze, az meg tessék lássék átrugdossa a szomszéd oldalra, jobb esetben elássa a parton a fűcsomókat. Olimposzi riviéra:-))

Előzmény: Ibolya.66 (5018)
feketefelho Creative Commons License 2017.05.16 0 0 5019

Nem szemetes, de a tengerből érkező fű, medúza bármikor előfordulhat. A Paralia és Korinos közötti partszakaszon (Metaxa plázs) nagyon kellemesen napoztunk fürödtünk (igaz az már volt vagy 8-9 éve) a part akkor vagy 50 méteren keresztül nagyon sekély (50-80 cm közötti mélységű víz) volt, emiatt még a környező, egyébként sem hideg víznél is melegebb volt (órákat lehet tölteni gond nélkül búvárkodással, lebegéssel).

Persze az elmúlt években nagyot nőtt Paralia észak felé, emiatt lehetnek gondok a tisztasággal.

Előzmény: Ibolya.66 (5018)
Ibolya.66 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 5018

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy Paralia és Korinosz partjainál milyen a víz. Hallottunk már olyat, hogy Thesszaloniki közelsége miatt nem túl tiszta, illetve csak a drága szállodák előtt van tisztítva a tenger. tudtok valami infót erről? köszi!

zsivett Creative Commons License 2017.04.23 0 0 5017

Érdeklődnék hogy agusztus közepén utazik e valaki Paraliába?

 

nasikrisz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 5016

Katana750! Köszönöm a választ! Ez igazán megnyugtató!

Előzmény: Katana750 (5015)
Katana750 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 5015

Simán beeshetsz az utcáról. A fakultatív programokat egymás hegyén hátán hirdetik az irodák. Ha nem akarod akkor is találkozni fogsz velük.

Előzmény: nasikrisz (5014)
nasikrisz Creative Commons License 2017.04.17 0 0 5014

Sziasztok! Nyáron egyénileg készülünk Görögországba, első megállónk Parália lesz. Úgy tervezzük, hogy mindenképp befizetnénk egy athéni kirándulásra. Tudom, hogy szombat éjjel indulnak a buszok, csak azt nem tudom, hogy ezekhez a szervezett utakhoz bárki becsöppenhet avagy csak azok, akik az irodával mennek. Magyarul tud nekem valaki abban segíteni, hogy itthon kell-e jelentkeznem egy ilyen fakultatív programra, vagy akár ott az utcáról is beeshetek? 

cobranco Creative Commons License 2017.04.08 0 0 5013

Örülök,ha tetszett.

Ez a videó egy 9 részes útifilmsorozat utolsó darabja volt.A Jón-szigetvilágban keringtünk 10 napot,érintve jó pár helyet/Kefalonia,Ithaka,Lefkada stb/,próbáltam törekedni arra,hogy ne csak látványos,de informatív is legyen.

Értelemszerüen ide nem linkelem be,mivel off,de akit érdekel az egész,megtalálja.

Előzmény: feketefelho (5012)
feketefelho Creative Commons License 2017.04.08 0 1 5012

Gratula!!!

Nem volt kis teljesítmény kerékpárral ez a túra. A filmetek tényleg "egyedi", de jól szórakoztam rajta (és mellesleg egy csomó új dolgot is megtudtam, pedig már régóta járunk Görögországba, a Meteóráknál is voltunk 3-szor az elmúlt 29 évben).

Köszönöm.

(ui.:kedvet kaptam hozzá, hogy megnézzem a többi filmedet is.)

Előzmény: cobranco (5011)
cobranco Creative Commons License 2017.04.08 -2 0 5011

Üdv mindenkinek!

 

Mivel sok helyről szerveznek egynapos buszos kirándulásokat a Meteorákhoz,ezek nagy része a távolság miatt leginkább csak kapkodás,versenyfutás az idővel,a tényleges látnivalóra alig akad idő.

 

Tavaly csináltam egy részletesnek mondható útifilmet,egy-két infó talán hasznos lehet azoknak akik ide készülnek:

 

Meteorák "töviről-hegyire" 2016./Görögország/ FullHD 1080p

 

 Felhívom a figyelmet,az idegenvezetés néha „egyedi”. -:)

 

Jó szórakozást!

 

 

redlaci1 Creative Commons License 2017.02.02 -1 0 5010

Sziasztok volt már valaki az Orfeas apartmanban? ,esetleg ha igen egy pár képet vagy tapasztalatot megosztana velem ,megköszönném😊

 

Szasza0614 Creative Commons License 2017.01.02 -1 0 5009

Szia Szandi1988!

Érdeklődnék, hogy a nyaralás Paraliában hogy sikerült? Milyen volt a szállás?

Kértetek valamilyen étkezést feláron?

Tengerpart, árak, stb.

Idén mennénk mi, de a foglalás előtt szeretnék tájékozódni.

 

Várom azoknak a válaszait, segítségét akik 1-2 éve voltak Paralián és az Ermis apartmanban.

 

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

 

Előzmény: Szandi1988 (4995)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.09.01 0 1 5008

Fogadj egy ügyvédet és kérjetek kártérítést.

 

Kevés undorítóbb dolgot tudok elképzelni, mint azt, hogy a buszosok a beteg utast magára hagyják út közben :-(

 

Ne csak az IBUSZ-t panaszold be, hanem azt a céget is, akik szállítottak titeket. Vannak szakmai szervezetek (Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó IpartestületeMagyar Közúti Fuvarozók Egyesülete, stb.) akiknél szintén panaszt tehettek.

 

Ne hagyjátok ki a Nemzeti Közlekedési Hatóságot sem, ott is van utasjogokkal foglalkozó testület.

Előzmény: mano1965 (5007)
mano1965 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 5007

sziasztok az utazásunk nagyon jól sikerült minden szép volt csak jött a  haza utazás az Ibússzal voltunk szervezett buszos kiránduláson Macedóniában rosszul lett anyósom  görcsölt és hányt a sofőrök már nem akarták a határon áthozni de pár utas kiált mellettünk így Szerbiába értünk ott elkezdtek fűteni az út ahol mentünk borzalmasan rossz volt 1-2 km után a párom is rosszul lett szóltam a sofőrnek hogy álljon meg mert  párom rosszul van meg állt leszálltunk és mondtam hogy vegyünk ki pár dolgot a csomagokat kirakta és mondta hogy becsukja az ajtót mert megy a klíma meg javult adtak egy koordinátát az anyósom kezébe és a kézi csomagokat lehozták gyorsan  és elmentek  hajnali 0óra 15kor  2 beteggel az autó út mellett a lányom és én telefonáltunk haza hogy jöjjenek értünk és adjanak telefon számokat hogy tudjunk mentőt hívni nagyon köszönjük a grandos buszosoknak  hogy megálltak és segítettek  rendőrt és mentőt hívni most az ibusz és a calippo nem hajlandó tudomást venni a történtekről  és szerintük mi vagyunk a hibásak mert le száltunk

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!