Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2002.02.01 0 0 8
A siroki vár a Mátra keleti csücskén van egy andezittufa hegyen.
Előzmény: iolah (2)
iolah Creative Commons License 2002.02.01 0 0 7
Ha Kolozsváron jártok mindenképp nézzétek meg a Házsongárdi temetőt.
Nagyon szép vár lehetett a Kolozsvári vár is kár hogy szétszabdalták a falakat.
PETYUS Creative Commons License 2002.02.01 0 0 6
Kisiskolás koromban a Parádsasvári kastélyban gyermeküdülő működött, ott vendégeskedtem egyszer két hétig. Azóta azt is hagyták tönkremenni.
iolah Creative Commons License 2002.02.01 0 0 5
Egy CPüCDün volt egy bemutató progi az Esztergomi várról.
Ha jól emlékszem a tavaly, tavalyelőtt fejeztek be valamilyen restaurálási munkákat.
I.
Előzmény: PETYUS (4)
PETYUS Creative Commons License 2002.02.01 0 0 4
Vármúzeumilag Siklós, Nagyvázsony, Kőszeg megnézendő. Kilátás szerint Sirok, Boldogkő, Csesznek, Sümeg, Szigliget, Pannonhalma.
Meg a többiek. Majd mondják.
Gyanítom, hogy Esztergomnak nagy része még mindig föld alatt van. Én kb. 20 éve jártam ott, részt vettem egy épület-fotogrammetriai felmérési munkában, a várfalakról készítettünk méretarányos fotótérképeket. Akkor mondták, hogy amit mi ott fényképezünk és térképezünk, az csak kis része annak, ami van, a nagyobb rész nem látszik. El kellene már mennem, megnézni, mit ástak ki azóta.
Előzmény: iolah (-)
iolah Creative Commons License 2002.02.01 0 0 3
Érdekes amit az Eszterházy kastélyról írsz.
Nem ismerem pontosan a Szécshényi tervet, de szerintem ilyesmire lehetne igényelni pénzt, persze az már más kérdés hogy mint műemléket megengednék-e hogy szállodaként működjön, bár a legtöbb kúriát csak így lehetne megmenteni.
Legalábbis szerintem.
Előzmény: vincere (1)
iolah Creative Commons License 2002.02.01 0 0 2
Várjatok!
Ilyen gyorsan nem birom lejegyezni.
Nem voltam sem tatán, sem a siroki várban.
A Siroki vár merre van?
Bocs a kulturálatlanságomat.
vincere Creative Commons License 2002.02.01 0 0 1
Szia,

Szeretném figyelmedbe ajánlani a tatai várat, ha még nem láttad. Zsigmond és Mátyás királyok idején élte aranykorát, ma is ezt a jellegét őrizte meg leginkább kívülről, bár a történelem viharai miatt többször átépítették. Gyönyörű környezetben, a tó partján áll. egyébként minden júniusban, általában az utolsó hétvégén Víz-Zene-Virág fesztivált rendeznek, aminek a vár a központi helye, és nagyon sok korabeli hagyományt felelevenítenek, nézd meg idén.
Pár száz méterre ál tőle a Eszterházy-kastély, ami a háború után idegkórház lett, jó néhány éve meg semmi. Tehát belülről gondolom szétbarmolták az egészet, pedig a közelében lévő lovardával együtt luxus-szállóvá lehetne átépíteni és megmenteni az utókornak. Nekem ez régi nagy álmom...

Előzmény: iolah (-)
PETYUS Creative Commons License 2002.02.01 0 0 0
A Sir0ki várban v0ltál már?
Előzmény: iolah (-)
iolah Creative Commons License 2002.02.01 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Engem mindig vonzottak a fent említett építmények.
Eddig az alábbiakat látogattam meg.
Hova érdemes ellátogatni? Hol vannak szép érdekes magyar várak Várkastélyok Paloták?

Eger-Ezt tetszett a legjobban, talán az Egri csillagok miatt.

Kolozsvári vár (Ami megmaradt belőle)

Nagyváradi vár- a közelmúltban még lőszerraktár volt :-) nemrég kezdték el restaurálni, de nem sokat tudok arról hogy hogy haladnak.
Nagyváradi Barokk palota jelenleg múzeum, eredetileg római katolikus püspöki palota.

Budai vár.

Hallottam hogy Esztergom is gyönyörű, a Komáromi erődrendszert is szeretném meglátogatni, de hol vannak még szép magyar várak paloták Magyarországon ill. a Kárpát medencében?
Hol szoktak palotajátékokat rendezni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!