Keresés

Részletes keresés

Londonercsecse Creative Commons License 2004.02.06 0 0 481
Jaj, a legfontosabb kimaradt: KONYV!
Előzmény: Londonercsecse (480)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.02.06 0 0 480
Szia!

Mar egyezkedek egy masik sraccal, e-mailben valo jatekra.Beszallnal? Sms nem nyert, mert 100 ft darabja! Nem baj, ha lassan megy a dolog:) Megoldas a problemaidra: Vidd be a munkahelyedre, s ott nem szedik szeta lanyaid, s fordulot is tudsz lepni a nettel! Na, ugye milyen jo otleteim vannak? :)
(Nemcsak hajomaniam van, hanem strategia, tortenelem, haditechnika,pc stb. is!)

Előzmény: GEORGIE (479)
GEORGIE Creative Commons License 2004.02.06 0 0 479
Hali Csecse! Nekem is megvan, de nem ismerek Rád!:-))) Nincs benne semmi nagy tengerészeti csata!:-))) (Kivéve ha a németek a spanyol és török flottával megerősítve inváziót kísérelnek meg ködös Albion ellen). Én gondom inkább az, hogy nem tudom a lakásban olyan helyre rakni, ahol a lányaim nem cincálnák szét, illetve nincs még otthoni netem. Majd sms-ben küldjük a lépéseket, mint a sakkban:-))))
Előzmény: Londonercsecse (478)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.02.05 0 0 478
Miert? En is jatszanek ujbol, de e-mailen keresztul szeretnem (lokalizaciom miatt). Mert unom mar, hogy minden jatekot gep ellen jatszom, felesegemre meg ebben nem szamithatok.:) Nekunk egyebkent 6 szett van/volt. Momentan nincs nalam semmi belole, de ha legkozelebb hazamegyek, elhoznek egyet Angliaba, ha erdemes lenne.
Hm?
Előzmény: Rephyx (476)
Laci bacsi Creative Commons License 2004.02.05 0 0 477
Sajnos ez nekem teljesen kimaradt (de szerencsére a History Line-nal anno sokat játszottam!). Mivel a piacon nem találok normális stratégiai társasjátékot (a Tikal-t kivéve, bár az sem "harcos" stratégia), már külhönba kacsintgatok, és arra gondoltam, esetleg onnan kéne rendelni. 35-40 USD környékén vannak, szinte minden történelmi korból.
Előzmény: Londonercsecse (475)
Rephyx Creative Commons License 2004.02.05 0 0 476
Hat persze hogy ismerem, kamaszkorom nagy-nagy kedvence :) Meg most is itt figyel a szekreny tetejen, a multkor beszeltuk, hogy elo kene szedni (3 peldany van a tarsasagban) es egy hatalmasat jatszani :)
Miert kerdezed ?
Előzmény: Londonercsecse (472)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.02.04 0 0 475
Tablas strategia,tema:WWII, 1990 korul lehetett kapni.
Előzmény: Laci bacsi (473)
Laci bacsi Creative Commons License 2004.02.04 0 0 474
Atago és Kongo is hegyek, melyeken szentélyek állnak.

http://www.sacredsites.com/maps/japan.htm

Előzmény: Laci bacsi (471)
Laci bacsi Creative Commons License 2004.02.04 0 0 473
Csecse!

Ez valami táblás társasjáték?

Előzmény: Londonercsecse (472)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.02.04 0 0 472
Kisse OFF kerdesem lenne:
Ismeri valaki a "Harc Europaert" jatekot, esetleg jatszott is vele?
ON
Laci bacsi Creative Commons License 2004.02.04 0 0 471
Ismét csak Jamadzsi Maszanori könyvének térképei alapján tartománynevek:
Jamasiro
Hjuga, Isze
Nagato, Mucu
Kaga, Tosza
Jamato, Muszasi, Sinano

A Fuszo Japán régi, irodalmi elnevezése.

A világatlasz alapján hegycsúcsok nevei:
Kirisima
Haruna
Akagi
Amagi

Ehhez jön még a Hiei.

Nem találtam semmit a Kongo, Atago, Takao nevekröl, de ezek is nagy valószínüséggel hagyek, hegycsúcsok nevei.

Előzmény: GEORGIE (470)
GEORGIE Creative Commons License 2004.02.03 0 0 470
1. Japán nevek kapcsán megkerestem a vasutas/volános/M4+ stb topicokban jól ismert Carpy barátomat, aki már jó fél évtizede Japánban él. Részlet a leveléből:

"Szia!

Lehet, hogy volt Muszasi tartomany, most mar nincs
ilyen prefektura. Tokio nyugati reszen van egy
terulet, ahol mindent Muszasi-valaminek hivnak, de a
szoosszatetel mashol is elofordul. Ha regen volt ilyen
tartomany, akkor ma talan Tama-nak hivjak, de ez mar
csak egy nagy kerulet Tokion belul. Az biztos, hogy
prefektura nincs ilyen nevvel.

A Yamato Oszaka kornyeken hasznalt regi nev, ahol Nara
volt a fovaros.

Nagato-rol nem hallottam.

Tsukuba a varosom neve, ami a kozeli, jellegzetes
hegyrol kapta a nevet. Kongo-t nem tudom mi, de Hiei
egy Kioto melletti szep hegy.

Asama egy Nagano prefekturai vulkan."

2. Eladom néhány, jó állapotban lévő haditengerészeti könyveimet!

1. Hugh Lyon: Kampfschiffe Delphin kiadó, ISBN: 3773531060

2. David Howarth: Die Schlachtschiffe Time-Life/Bechtermünz kiadó, ISBN: 3860470302

3. David Miller: World's Navies 1991, Crescent books, ISBN 0517052415

Akit érdekel, dobjon egy mailt!

Üdv:

GEORGIE

Laci bacsi Creative Commons License 2004.02.03 0 0 469
Igen, láthattuk a Bismarck-os dok. filmnél is. Kár, hogy nem teszik magasabbra a mércét.

A postic nyomdahiba lehet, és poetic-nek olvasandó. Így az I. osztályú rombolókat természeti jelenségek költöi megnevezéseivel illették.

Előzmény: Londonercsecse (466)
Laci bacsi Creative Commons License 2004.02.03 0 0 468
Jogos a két pont, Rephyx!

Én is csákányoztam infó után.
Jamadzsi Maszanori: Japán - Történelem és hagyományok c. könyve 59. és 157. oldalán található két térkép. Mindkettön ott virít Muszasi tartomány a ma Honshu-nak nevezett legnagyobb szigeten. Söt, van Jamato tartomány is, bár én úgy tudtam, hogy Jamato a legendás államalapítójuk volt, még az ókorban.
Ezért gondoltam úgy, hogy kivételként a legnagyobb hajóikat általuk igen nagyra tartott személyekröl nevezték el.
Tévedtem.

Ezek szerint konzekvensek voltak. A csatahajóból és csatacirkálóból átalakított rep-hordozóiknál (AKga, Akagi) is megtartották a régi elnevezést.

Előzmény: Rephyx (467)
Rephyx Creative Commons License 2004.02.02 0 0 467
Musashi egy regi tartomany neve. Nezzetek utana alaposabban a neten a dolgoknak, tobb forrasbol. Eleg meglepo lenne, ha egy egy hires szamurajrol az 1500as evekben egy egesz tartomanyt neveznenek el... Sot szinte lehetetlen....
Meg mindig biztos vagyok benne, hogy ez egy vetlen nevazonossag vagypedig kettos nev. (miert ne nevezzuk igy, hiszen ez hires szamuraj is, meg tartomany is)
Abban is biztos vagyok, hogy nem neveztek volna el Musashirol a hajot, ha csak szamuraj lett volna, es nem tartomany :)

http://www.nationmaster.com/encyclopedia/Musashi-province
http://www.city.kokubunji.tokyo.jp/english/intro/history%20of%20kokubunji.htm

Ezek alapjan az i.sz. 650es evekben mar volt ilyen tartomany. Aki nagyon akarja, beleashatja magat a temaba, hatha elotur valami erdekeset.

Előzmény: Laci bacsi (462)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.02.02 0 0 466
Jane`s-bol:
Csatahajok:okori tartomanynevek
rephordozok: sarkanyok, madarak
nehez cirkalok:hegyek
konnyu cirkalok:folyok
rombolok (I.oszt):meteorological
names in postic style (Mi az a postic?)
rombolok (II.oszt);fak, viragok, gyumolcsok
torpedo boats:madarak
Aknarakok:szigetek, szorosok, csatornak es (korabban) madarak

Szoval azt nem tudom kinek van igaza, de azert az nem mindig feltetlenul igaz, amit a Discovery-n mondanak...

Előzmény: Laci bacsi (461)
eMM Creative Commons License 2004.02.02 0 0 465
off
remek,köszönöm.
Ha van ICQ-d (az én számom 8363804 )ott majd tudunk nem elbeszélgetni egymás melett.
Bár nem tudom hogy a MEH-ben engednek e ilyesmit,de tán majd próbáldd meg othonról a saját pénzedből,ha nem költségtérítik azt is.
Ha igen, annál jobb Neked,nem úgy mint nekünk a közönséges halandóknak.
üdv eMM

P.S ez most valóban nem szakmai hozzászólás volt.

Előzmény: Laci bacsi (464)
Laci bacsi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 464
OFF (utoljára)

eMM,
le mertem volna fogadni, hogy most is tiéd lesz az utolsó szó.

Többször leírtam, hogy nem tartom magam tévedhetetlennek. Söt, beismerem hibámat, és revideálom álláspontomat, ha azt észérvekkel támasztják alá. Ez úgy gondolom, látszott itt, is, meg az RPG-s hajós fórumban is, melyröl remélhetöleg egyre többen látogatnak ide.

Nekem soha nem a láthatólag meglévö komoly szakmai tudásoddal volt a bajom, és ezt most is fenntartom.
De látom, megint elbeszélünk egymás mellett, és ennek folytatása értelmetlen, pláne nem itt.

Nos, fenntartva mindazt, amit eddig kritikaként megfogalmaztam veled szemben, megfogadom a tanácsodat: élni és élni hagyni.

Előzmény: eMM (463)
eMM Creative Commons License 2004.02.02 0 0 463
OFF
Igyexem rövid lenni hisz ez nem igazán a topicbavágó hozzászólás.
1.A Fórum nem szépségverseny,az hogy kinek mi tetszik vagy sem, az, egyén(nick) szuverén joga.
Nekem sem(ésnem vagyok egyedül) texxik a te kioktató moderátori hozzáállásod.
Erre irtam hogy osztályfőnök meg tanárbácsi.A szó rossz értelmében.
Ezen nem válzoztat az,hogy jellemzően hasznos és konstruktív amiket irsz.
2. A neten nincs, ismétlem nincs helyesírás,ezért én sem törexem rá direkte.
Vili?
3.Ezzel együtt én elvisellek sőt kíváncsian olvasom a munkásságod,tanulok is belőle sokat.(Nagyon jó példa a Muszasi ügy egyébként nem lennék meglepve ha a híres szamurájről megyét is neveztek volna el)
4.Mond az neked valamit hogy "élni és élni hagyni?"
Ha igen akkor annak örülök,ha neMM, nos gondolkozz el rajta.l
Előzmény: Laci bacsi (460)
Laci bacsi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 462
Itt egy link a japán hajó-nevezéktanról:

http://homepage2.nifty.com/nishidah/e/m_name.htm

Emberünk (echte japán) összeállításából arra lehet következtetni, hogy volt Muszasi nevü tartomány.
Meg kéne vizslatni egy Japánt a középkorban (vagy újkorban) ábrázoló térképet, hátha tényleg volt ilyen nevü tartomány.

Előzmény: Laci bacsi (461)
Laci bacsi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 461
eMM-nek van igaza. Muszasi nem tartománynév, ö volt a(z egyik) leghíresebb szamuráj. A szekigaharai csatában tünt fel (1600); Tokugava Iejaszu seregében küzdött Tojotomi Hidejori és szövetségesei ellen.

Talán a Jane's Fighting Ships of World War 2-ban szerepel egy csomó japán hajó nevének fordítása. Arra pontosan már nem emlékszem, hogy milyen volt a nevezéktan, csak arra, hogy rombolóikat szelek alapján nevezték el (erre utalt a nevük "kaze" végzödése). Talán a Jane's-ben szerpel az is, hogy a többi hajóegységük miröl kapta a nevét.

Előzmény: eMM (459)
Laci bacsi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 460
OFF:
Elöre is elnézést mindenkitöl, de már nem tudom türtöztetni magam.

Tisztelt eMM!

Évek óta látom a stílusodat, néhány topicban össze is futottunk. Sok értelmes hozzászólásod mellett számtalan alkalommal csak azért írsz választ egy hozzászólásra, hogy írjál valamit (hiszen amit ilyenkor írsz, teljesen lényegtelen, vagy a felvetett problémát nem viszi elöre), vagy azért, hogy csipkelödj, vagy azért, hogy tied legyen az utolsó szó. Nem én vagyok az egyetlen, akinek ez feltünt (nickeket azért nem írok példaként, mert nem vagyok felhatalmazva rá, és íly módon nem akarom öket kellemetlen helyzetbe hozni; ha gondolják, majd felfedik magukat), tehát nagy valószínüséggel nem bennem van a hiba.
Én, ha írok valamely topicba, igyekszem odaillö dolgokról írni, és úgy, hogy törekedjek rá, hogy a lehetö legjobb tudasom szeint vigyem elöre a témát. Való igaz, nekem nincs is több, mint 19000 hozzászólásom, mint neked.
Hagy kérdezzem meg: az általad elkövetett 426-os hozzászólásnak mi értelme volt? És amikor igyekeztem rá nem sértö módon reagálni, te miért követted el a hasonlóan értelmetlen 445-öst? Miért kötsz bele minden egyes füszálba, még ha az olyan jelentéktelen, hogy szót sem érdemel? Pláne akkor, ha közben egy szemernyit sem a témával foglalkozol?
Most kezdjem én is el szétcincálni minden hozzászólásodat, hogy az "eggyes" szót úgy írják helyesen, hogy "egyes". Vagy hogy a "Tokugajavara" az helyesen "Tokugava"? Megtehetném, de értelmét nem látom, mert csak kötözködés lenne.

Nem várok választ a kérdéseimre, csak azt kérem, hogy gondolkodj el azon, amit írtam, és legyen benned annyi, hogy magadban elismered, HA igazam volt. És kétszer is gondold meg, hogy érdemes -e reagálni egy hozzászólásra. Én ezt teszem, jól, vagy roszzul, azt a többi topic-írogató tapasztalhatja.

Végül arra kérlek, mit respekt gesagt, hogy a jövöben csak szakmai téren reagálj az én hozzászólásaimra.

Feltételezem, ezen levelemet is szét fogod cincálni, de reménykedem benne, hogy tévedek.

Üdvözlettel:

Kiss László

ON:

Előzmény: eMM (447)
eMM Creative Commons License 2004.02.01 0 0 459
nemm OK, a tévében láttam hogy a szamurájról nevezték el a hajót tehát ez szentírás, ok?:))

Én is vennék ilyen hajót,végülis vízparton lakom össze kéne dobni a lóvét,hátha.
8 személyes annyian tán bele is férünk:)
Tehát annyian összedobjuk a vételárat az nem is sok.
Meg lehetne pályázni is.Alapítványozni stb,rengeteg lehetőség adódna azért,ha komolyan elgondolkozunk róla.

Előzmény: Rephyx (458)
Rephyx Creative Commons License 2004.02.01 0 0 458
:))
Erdekelne: hogy milyen tipusu hajok, pontosan mennyiert, milyen allapotban vannak. Ennyi. Ez meg nem jelenti azt hogy megvennem oket.

A geograficcsal meg nem tudok vitatkozni, csak sajat hianyos ismereteimre es a netre tamaszkodva mondtam ezt. Orok ketkedokent meg mindig ketkedek, egyezzunk ki egy kettos nevadasban, ok ? :)

Előzmény: eMM (457)
eMM Creative Commons License 2004.02.01 0 0 457
A doksi film szerint a szamurájról nevezték el egyértelmüen, úgyhogy tessék a geograficcsal vitatkozni.

Ja és gratulálok hogy ilyen sok pénzed van,hogy aknásznaszádot veszel.
Azért majd számolj be hogy mi sikerült:)
Nekem ennyiért autóra se tellik, de hát ez van.

Előzmény: Rephyx (455)
Rephyx Creative Commons License 2004.01.31 0 0 456
Engem erdekelne, hol lehet errol tobbet olvasni ?
Előzmény: Törölt nick (454)
Rephyx Creative Commons License 2004.01.31 0 0 455
Szia,
A japan csatahajokat altalaban japan teruleti egysegekrol, megyekrol neveztek el, igy a Musashit is. A szamuraj kollegaval valo nevrokonsag szerintem csak a veletlen muve.
Itt tobbet is megtudhatsz: http://www.lise.jp/jnp/shipnames/
De szerintem barhol a neten errol eleg sokat lehet olvasni :)
Előzmény: eMM (448)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.31 0 0 454
Érdekel valakit ?

Katonai jellégétől megfosz- tott (hatástalanított) aknásznaszádokat árverez el 1,19-1,67 millió forintos kikiáltási áron február 12-én, az ÁPV Rt. megbízásából a HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Rt. A szegecselt, alumínium hajótestű vízi járművek nyolcszemélyes, alacsony merülésű hobbihajókként hasznosíthatók.

TakyL Creative Commons License 2004.01.31 0 0 453
Üdv !

Onnan jöttem :))))

Vagyunk páran akik mindkét topicba írunk, bár mostanában olyan szerencsétlen az időbeosztásom, hogy a lényegi vita lezajlik mire hozzászólhatnék :(

Egyesíteni nehéz, bár esetleg kerszthivatkozások lehetnének, ha a másik topicon már volt téma, vagy régebbi témákat előhozni a másik topicból, amennyiben van valami új információ róla.

Taky

Előzmény: Londonercsecse (452)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.01.31 0 0 452
Topictarsaim!

Raebredtem -mivel ez nekem meg uj volt-, hogy az RPG.HU-n is van egy hajos topic (forumok/altalanos forumok/fegyverek/hajok). Latogassatok el oda is!
Meg kene probalni osszehozni a ket topicot, vagy egyesiteni vagy valami ilyesmi. Otletek, velemenyek?

Udv, Csecse

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!