Keresés

Részletes keresés

szellőbébi Creative Commons License 2007.03.11 0 0 208
Szia!
Nekem csak ötleteim vannak: vmi hiány vagy unalom.
Ha hiány, akkor próbálhatsz adni nekik keménytojást,reszelt répát,almát,tyúkhúrt,zöld fűszálakat,szépiát,kvarchomokot vagy kagylós madárhomokot,zeolit őrleményt, főtt és porrátört tojáshéjat.
Ha unalom, akkor szedj egy csokor füvet, akár száraz gizgazokat is, kösd csomóma, mint egy kis csokrot, és akaszd fel a kalitkában.Az enyémek szívesen elvacakolnak vele, ráncigálják.Mindig kapnak még fürtös kölest is, arra is rászállnak, egyensúlyoznak rajta, meg hintáznak, és persze eszegetik.
Előzmény: au rora (207)
au rora Creative Commons License 2007.03.11 0 0 207

Sziasztok!

Segítséget kérek. Van két pintyünk és kb 2 hónapja a nőstény feje elkezdett megkopaszodni és mára csontkopasz lett.

Nem tudjuk mi lehet ennek az oka, talán a hím csípdesi, hiszen ilyet is megfigyeltünk.

Szerintetek hogyan orvosoljuk a problémát??

Köszönöm előre is!

kopasz nőstény
szellőbébi Creative Commons License 2007.03.10 0 0 206
Nagyon szépséges tarka kis csapat lehet, emlékszem a régebi képekre:)))
Én most gondolkodom azon, hogy esetleg vmi más fajt is vennék, de csak hímet, hogy ne legyen veszekedés.
Holnap megyünk börzére, remélem, nem lesz ilyen esős idő, mint ma.
Előzmény: boszoke (205)
boszoke Creative Commons License 2007.03.09 0 0 205

Szia!!

Kanári,papagáj,kákapinty,sirályka, a zebráim átvándoroltak a kolléganőmhöz,gyereknek karácsonyi ajándéknak,hogy vagy tetszik v. visszajönnek,de beleszerettek és maradnak,kényezteti őket az egész család,nem  vagyok benne biztos hogy a gyerek az, aki legjobban kedveli őket!

 

Előzmény: szellőbébi (204)
szellőbébi Creative Commons License 2007.03.08 0 0 204
Szia! Na ugye mik derülnek ki? :) Ők ilyen kis mentett kócoskák, de nagyon aranyosak.Csak pár órára tettem ki őket tegnap is, ma is, amikor a nap odasüt , nem fúj a szél a ház mellett, nagyon billegtették a farkincákat, és volt nagy éneklés.(mind fiú)
Neked milyen madárkáid vannak most?
Előzmény: boszoke (203)
boszoke Creative Commons License 2007.03.08 0 0 203

Szia!!

Még ne tedd ki őket szerintem,legalábbis én nem tenném!Ez még csalóka idő,

nem is tudtam,hogy madárkáid is vannak neked is.

Előzmény: szellőbébi (202)
szellőbébi Creative Commons License 2007.03.08 0 0 202
Hali!!!
Itt egyáltalán nincs senki???? :((

Pedig jó lett volna vkitől megkérdezni, hogy mennyi időre tehetem ki a kis zebrákat a kertbe, persze kalitkástól.

Vasárnap börze Monoron.
Előzmény: Julcsesz (201)
Julcsesz Creative Commons License 2007.03.01 0 0 201

SOS!!!!!

 

ELTE TTK RÖPDÉJÉBEN ELSZAPORODTAK A ZEBRAPINTYEK!!! KB 50 INGYEN ELVIHETŐ,VEGYES NEMEKKEL, HOLNAP DÉLIG LEGKÉSŐBB SZÓLNI KELL AKI MEGMARAD ANNAK VÉGE!!!!!!! INGYEN VIHET BÁRKI BÁRMENNYIT!!!! MINÉL ELŐBB IRJATOK MERT ÉNIS TOVÁBBKÜLDVE KAPTAM A LEVELET ÉS MIRE ELÉR AZ ILLETŐHÖZ AZ RENGETEG IDŐ!!!!!!! ungor.julia@gmail.com

Kynyoo Creative Commons License 2007.02.05 0 0 198
Szia!

Segítenél nekem is zebrapinty tenyésztőket találni akiknél van sztenderd és színkülönlegességek is? Köszi
Előzmény: Törölt nick (192)
Joker1119 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 197
Oké köszönöm akkor várok türelmesen.
Előzmény: Törölt nick (196)
Joker1119 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 195

Hello!

 

Sajnos az emailt nem keptam meg:( leirom a cimem : joker1119@freemail.hu

elküldenéd még egyszer köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (194)
Joker1119 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 193

Ezüst szinü, Fahéj színű , krém színű vagy pingvin szinváltozat érdekelne első sorban.

 

Előzmény: Törölt nick (192)
dpes Creative Commons License 2007.01.31 0 0 191
talán így is:
( a jobb oldali a hím ):

ivarmeghatározás
Előzmény: scarab(Sirály) (180)
Joker1119 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 190

Sziasztok!

 

Valaki tudna nekem segíteni , hol lehet szép zebra pintyeket kapni?

padda Creative Commons License 2007.01.26 0 0 189

 

Szervusztok!

 

Pingvin mintás zebrapintyeket keresek vérfrissítés céljából. Jelenleg három párból áll a csapatom, de nem ártana lecserélnem a fiúkat vagy a lányokat.

 

A segítéget előre is köszönöm!

boszoke Creative Commons License 2006.12.29 0 0 188

Hogy lehet megállapítani ki a megbízható?A sirálykák tenyésztője és a káka pintyes is "átvert",ő két fiút adott,miután sikerült meggyőznie,hogy mindenképpen egy párt vegyek.Mindkettő elismert?? tenyésztő,neve van.

Az igazsághoz tartozik,hogy amikor kiderült a tévedés a nemeket illetően,mindkettő felajánlotta,hogy kicseréli,de akkorra már belakták magukat nálam és mivel jól kijöttek egymással és a többi lakóval is ,eszem ágában sem volt újabb hurcolászásnak kitenni őket.

Annyit mondott még,az egyébként szimpatikus úriember:" tudja milyenek a madarászok!"Mostár tudom,de van kivétel és nagyon jó tapasztalatom is.

Előzmény: ckuzmos (187)
ckuzmos Creative Commons License 2006.12.28 0 0 187

Ezért is fontos hogy megbízható embertől vásároljunk.

Érdemes az elérhetőségét elkérni, megtartani a későbbi esetleges tanácskérés, segítség illetve problémák minél hamarabbi megoldására...

 

Előzmény: boszoke (186)
boszoke Creative Commons License 2006.12.28 0 0 186
A "komoly "tenyésztő annyira profi volt a saját madaraiban,hogy két fiú helyett eladott egy lányt és egy fiút nekem!!!Csak akkor még annyira kezdő voltam,hogy eszembe sem jutott gyanakodni,kételkedni a "szakértelmében"!
Előzmény: scarab(Sirály) (183)
ckuzmos Creative Commons License 2006.12.28 0 0 185

A japáni Sirálykapinty (Lonchura domestica) jelenlegi formáját a Japánok több évszázados tenyésztés alapján érte el. Tudtommal az egyetlen olyan faj ami a természetben nem fordul elő.

A faj kialakítását több faj keresztezésével érték el, melyek a Lonchura nemzetségbe tartoztak.

A zebrapinty más génrendszere miatt, sikeres keresztezés esetén is nagy valószínűséggel génhibás, terméketlen egyedeket eredményeznének...

 

 

Készülőben van a Sirályka fajleíró cikkünk a honlapunkhoz, ha kész lesz, valószínű sok más kérdésre választ tudunk majd adni benne.

Addig is ajánlanám a nem kis terjedelmű Zebrapintyes cikkünket:

http://www.idre.hu

 

 

 

Előzmény: scarab(Sirály) (182)
ckuzmos Creative Commons License 2006.12.28 0 0 184

A Sirálykáknál az egyetlen biztos módszer az ivarok megkülönböztetésére a hangjuk alapján történik, egyéb ivari különbségek nem jellemzőek. Csak a hím énekel, de attól még hogy nem látod valamelyik egyedet énekelni, nem biztos hogy az tojó...

A komolyabb tenyésztők is ezt a módszert használják!

 

 

 

Előzmény: scarab(Sirály) (183)
scarab(Sirály) Creative Commons License 2006.12.28 0 0 183

szia

 

Kösszi a segitséget

De én szerintem az eladó sem eböl álapitja meg hogy meilykük meilyk.:P

Nincs esetleg valami más megoldás?

Előzmény: boszoke (181)
scarab(Sirály) Creative Commons License 2006.12.28 0 0 182

Lehet keresztezni Zebrapintyet Sirálypintyel?

Ha igen és valaki csinálta már akkor küldene nekem egy képpet :)

boszoke Creative Commons License 2006.12.28 0 0 181

Szia!

A fiú énekel,udvarol,megváltozik ilyenkor a testtartása,nagyon kihúzza magát,picit mozog is hozzá.Mindenképpen szeretnek odúban lakni,szaporodás nélkül is,a lány is rendezgeti a helyét.

Előzmény: scarab(Sirály) (180)
scarab(Sirály) Creative Commons License 2006.12.27 0 0 180

sziasztok!!

Van két sirálypintyem honnan lehet eldönteni azt hogy meilyk a him  meilykük a tojo?

 

Fészket csak akkor raknak ha két különböző nemű?

 

Mert fészket épitenek szerintem kész is van de nem nagyon tojnak igaz hogy most fejezték még be nem rég. Lehet séges hogy egyforma neműek és fészket épitenek?

boszoke Creative Commons License 2006.12.27 0 0 179

S.O.S!!!!!!

Kérlek segítsetek!!Éjjel 1/2 12-kor Paula meghalt,valahogy már szomorkásabb volt az utóbbi pár napban,de erre nem számítottunk.

Nagyon kellene egy társ Paulinak,nehogy most ő kezdjen el szomorkodni,hogy egyedül maradt!

Ha van valakinél egy szépséges leányzó,kérem írjon sürgősen!

Köszi előre is.

ckuzmos Creative Commons License 2006.12.05 0 0 178

Hali,

 

a fehér pofafoltos nagyon ritka, nem tudom kinél lehetne beszerezni.

Kontyos zebrám van nekem is de most nincs eladó.

 

További keresgélésnek ajánlanám az IDRE forumát:

www.idre.hu/forum

Engem is ott találsz meg.

 

Üdv.

 

Előzmény: garanka (177)
garanka Creative Commons License 2006.12.01 0 0 177
Sziasztok! Kontyos zebrapintyeket, illetve fehér pofafoltosakat keresek. Tud valaki segíteni??
motav Creative Commons License 2006.09.28 0 0 176

Néhány általam szerkesztett oldalt ajánlanék a figyelmetekbe:

 

www.diszmadarkiallitas2006.nevjegy.com

 

www.zebrapinty.lap.hu

 

www.avicultura.adattar.com

 

üdv

Ckuzmos Creative Commons License 2006.09.06 0 0 175

A zebrák fészeklakó madárkák. Nem csak költéskor igénylik az odút hanem aludni is inkább abban szeretnek. Általában azt a típusú fészket vagy odút fogadja egy madár el hamarabb, amilyenbe született. Ha csak nem rég raktad be, légy türelemmel.

Egy zebrapintynek az alábbi nagyságú felül nyitható külső elhelyezésű odút szokták ajánlani:15 x 15 cm alapterületű, 15-17 cm magasságú, 35-4o mm.-es átmérőjű bebújó nyílással, pihenőpálcával ellátva.

Eleinte még ügyetlenek, hiszen valószínű még nem raktak egyetlen fészket sem. Gyakorolni kell nekik is. Segíthetsz ha szénával vagy finom faforgáccsal kibéleled nekik a fészket.

Ha már tisztogatják egymást, valószínű elfogadták egymást mint társat.

 

 

Ha többet szeretnél megtudni a zebrapintyekről, gyere a http://zebrapinty.freeblog.hu/ oldalra. Ott is van fórum ahol nálam szakértőbb tenyésztők válaszolnak a kérdéseidre...

 

 

Előzmény: boszoke (174)
boszoke Creative Commons License 2006.09.06 0 0 174

Szia!

Egy,magát zebrapinty témában tapasztalt embernek tartó  javasolta,hogy tegyek be nekik lopótököt,mert az olyan típusú fészkelő helyet kedvelik és pedig nem csak és kizárólag költés céljából,hanem lakhelyként is.

/Nincs összehasonlítási alapom,de a pintyeim átlagon felüli méretűek,ezt olyan valaki mondta,aki mostanában találkozott több példánnyal./Nos a beszerzett lopótök szerintem nem megfelelő méretű,kicsinek találom,de nem is próbáltak meg belemenni,viszont a biztosan hím!!! eldolgozgatott kicsit a szénával,de inkább szanaszét szórta.húzigatta,nem mondhatnám a legjobb akarattal sem fészekrakási hadműveletnek,ősszehasonlítva a sirálykáim építkezésével.

 

Arra gondoltam,ezek testvérek lehetnek,nagyon jól elvannak egymással,szinte egymáshoz préselődve alszanak,pihennek,"összevannaknőve"!Még oldalról ki is támasztanak,hogy mégjobban egymáshoz tudjanak szorulni.

 

 

 

Nem akarom szaporítani őket,éppen eléggé megjártam a sirálykáimmal,hogy folyton költeni akarnak.

Tisztogatni,kurkászni viszont szokták egymást,ehhez szügséges,hogy különneműek legyenek??,

 

Előzmény: Ckuzmos (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!