Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2006.09.17 0 0 947

Mar a hwsw topikban sem ertettem ezen velemenyed...

 

Uj elofizetoknek:

 

light 1 ev huseggel:

-monortelnel: 5750/ho

-tonlajn: 5900/ho

 

-monortel 1.5 megabit 8500/ho

-tonlajn: 1 megabit 7900/ho

 

-monortel 3 megabit 10500/ho

-tonlajn 2 megabit 9900/ho

 

(ha most nem szamitjuk azt, hogy allitolag a tonlajnos elofizetok is a monorteles savszeleket kapjak, kerdes meddig lesz ez igy. Ha tenyleg igy van, es igy marad az elofizu teljes idotartama alatt, imho csak akkor eri meg jobban a nagy magenta)

radio100jozsi Creative Commons License 2006.09.17 0 0 946

Nézegetve a T-Online árait, az jön le, hogy a Monortel nem éppen versenyképes.

 

Így mivel van "választási" lehetőség, aki új hűséget ír alá, vagy új bekötést ADSL-re, jól nézzen körül, mielőtt a Monortellel szerződne.

asdf_ Creative Commons License 2006.09.16 0 0 945

A tokom televan mar az allandoan spamcop listara kerulo kib***ott mailszerverukkel. Ha mar egyszer felkerul, akkor allitsak mar at egy masikra az osszes kimeno levelet. Meg kulonbenis, talan nem egyetlen nyamvadt szerveren kene keresztultolni x orszag levelezeset. Tessek lerakni a vasat ide kishazankba, ne en szivjak mar masok pocssege miatt /mondom ezt ugy, hogy kb heti 3 levelet kuldok smtp-vel, de akkor is a tokom tele van mar, hogy en disconnectelgessek itt mar az o benasaguk miatt/.

In the past 52.0 days, it has been listed 10 times for a total of 8.5 days No comment...

radio100jozsi Creative Commons License 2006.09.15 0 0 944

Szerencsére ADSL-ben is már egy ideje vége a Monortel monopóliumának, és nézve az árat, és a szolgáltatást, a nemsokára lejáró hűségem után irány a T-Online ADSL.

 

A Monortet még az irodámban pesten az Externet is veri. A Monortel azt hiszi, hogy a szolgáltatás választás manapság abból áll, hogy mengézem, hogy mi mennyi, oszt kész, pedig aki csak így tesz, az nagyon pórul járhat a Monortellel.

 

Az NHH-hoz megy a bejelentés hétfőn, mivel az ÁSZF ellenében továbbra is csak 10 MB/fiók az e-mail tárhely, holott tudott, hogy szept. 1-től nem így kéne lennie. Szánalmas, ez a cég.

 

Előzmény: Miki69 (943)
Miki69 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 943
ÓÓÓriási hírem van. Vecsésen elkezd szolgáltatni a T-Com. Kábeles technikával jönnek (TV+Net+telefon). Vége a Nyomortel monopóliumnak.
radio100jozsi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 942

23:40-kor erről a címről ismét betámadtak.

 

Ismét mentek minden ilyen risztás, aztán megy a Monortelnek, elméletben könnyen kikereshető, hogy adott pillanatokban ki használta ezeket az IP címeket.

 

Előzmény: radio100jozsi (941)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 941

Valaki nagyon próbálkozik a Monortelen belül:-)))

 

 

Előzmény: radio100jozsi (940)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 940

A Monortelnél ismét valaki szórakozik, most támadták megint a gépemet.

 

Amúgy az e-mail fiókok az ADSL stadardnál továbbra is csak 10 MB/fiók méretűek, így elindult a támadás a cég ellen a fogyasztók szándékos megtévesztése miatt.

 

Milyen jó, hogy postán küldtek egy reklám levelet a változásokról, így saját maguk bizonyítják, hogy becsapják az ügyfeleket:-)))

Miki69 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 939

"Persze abba nem gondolnak bele hogy max. 24 óra múlva más kapja meg ezt a címet, olyan aki esetleg max. 2 levelet küld a gépéről naponta."

Nekem 4 napig volt meg a tiltott IP. :-(

Az RBL adatbázis a szolgáltatóknál van, de a felhelyezést a feketelistára valami központi webes felületen intézik. A listák frissítését a szolgáltatók időközönként megkapják, és a tiltást ők érvényesítik.
Előzmény: Flex (938)
Flex Creative Commons License 2006.09.07 0 0 938

Nekem is sokszor van hogy nem megy el a levél, már rutinból megy a routeren a disconnect, mindig új IP-t kapok, akkor is ha 5 perce kértem másikat.

 

A poén az ám gyerekek, hogy a Monortel SMTP szervere utasít vissza! Amint küldök egy levelet, még azzal a kommunikációval jön vissza a válasz, tehát nem járja meg az internetet. Nincs is rendes fejléce, az SMTP kommunikáció eredménye jelenik meg levélként. És ebben az van hogy az én IP címemről nem engedi a levélküldést az RBL miatt, vagyis a Monortelnél van valami béna szoftver ami figyeli hogy ki nyom spamet vagy túl sok levelet és akkor azt az IP címet RBL-re rakja. Persze abba nem gondolnak bele hogy max. 24 óra múlva más kapja meg ezt a címet, olyan aki esetleg max. 2 levelet küld a gépéről naponta.

asdf_ Creative Commons License 2006.09.07 0 0 937
En nemtom, nekem ha nem ment level /iszonyatritkan smtp-zek, sz'al ritkan volt ilyen halistennek/ disconnect connect, es maris uj ip-m volt es ment a level azonnal. A 24 oras bontas meg uj nekem... /igaz, ez nem erint egyaltalan, sz'al tolem bonthatjak kedvukre... ;)/
Előzmény: Miki69 (936)
Miki69 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 936

Ha tuti biztosan más IP -t akarsz kapni, kell az az órás időszak. Nekem is napokig tiltott IP -m volt, pedig a gépem nem volt folyamatosan bekapcsolva, és az ADSL vonalat 24 óránként megszakítják. Ezért kell a drótot kihúzni.
Előzmény: asdf_ (934)
HUCsa Creative Commons License 2006.09.07 0 0 935
Azért ezt se kéne.
Normális IP-ket kéne kiosztani. Ez a minimum.
Előzmény: asdf_ (934)
asdf_ Creative Commons License 2006.09.06 0 0 934
Ha tarcsazoval netezel, akkor disconnect reconnect, ha router mogul, akkor meg routerbe login, disconnect gomb megnyom, var, connect gomb megnyom. Nem ertem, miert akarsz madzagolni, meg kikapcsolni, meg ilyenek... A fentiek teljesen kulturaltak imho :)
Előzmény: Miki69 (933)
Miki69 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 933

Sziasztok nekem is éppen ma fordult elő az első tiltott IP probléma. Modem kihúz-visszadug. A Monortel honlapjáról nem lehet véletlenül új IP -t kérni (menü)? Kultúráltabb lenne mint a drótozás.
HUCsa Creative Commons License 2006.09.06 0 0 932
Nem fix, hanem az az IP, amit nekem kiosztottak, az pikk-pakk a gépem miatt felkerült.
De gondolom, hogy értetted amit írtam.
Ők meg mondanak jó nagy baromságot, egyesek meg beveszik.
Csak tudnám mit lehetne tenni...
Előzmény: radio100jozsi (931)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.09.06 0 0 931

és ezért kerül tiltólistára az IP-m.

 

Miért a tiéd fix IP címes ADSL?

 

:-)))

 

Szakmai nihilizmus, amit a Monortel művel...

Előzmény: HUCsa (930)
HUCsa Creative Commons License 2006.09.06 0 0 930
Mások is panaszkodnak erre itt: KATT IDE!
Kb akkoriban jelentkezett nálam is, válaszuk ugyanaz.
Azóta szinte hetente telefonáltam. A héten megkérdeztem, hogy mi tart ilyen sokáig, hiszen egy hónapja már "dolgoznak rajta."
A válaszuk az volt, hogy azt már kijavították, most már minden ügyfelüknek gond nélkül megy a levelezés.
Szerintük az én gépem vírusos, spyware vagy valami küldözget róla, és ezért kerül tiltólistára az IP-m. Hogyan lehet az, hogy újraindításkor rögtön felmászik a tiltólistára a gépem miatt az éppen kiosztott IP-m!?
Javasoltak egy teljes újratelepítést. Ezt a szakértelmet!!!
Előzmény: C5a6a (927)
HUCsa Creative Commons License 2006.09.06 0 0 929
Valóban nevetséges és röhelyes ez a kihúzom-bedugom a modemet...
Nekem a hétvégén több mint 10 (!!!!) teljes újraindítás után se ment az SMTP. Ennyi rossz IP- adott egymás után.
Előzmény: radio100jozsi (928)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.09.06 0 0 928

A Monortelnél több IP cím is le van ítltva. Én levelek smtp-n keresztüli küldésénél többszőr is belefutok abba, hogy az épp nekem kiosztott IP cím le van tíltva levél küldésnél. Ilyenkor egy fel-le csatlakozás segít (új IP címet kapok).

Őszinte legyek nevettséges ez a primitív megoldás, hisz aki vírust küld, az ugyan így megteszi, így ezen IP cím letíltás csak bosszúságot okoz, de haszna a nullával egyenlő.

Amúgy a Monorteles 89.132... IP címről rendszeresen támadják a gépemet (másról is). Ez ügyben csatolt bizonyítékokal küldtem bejelentést a Monortelhez, mire válasz nélkül azt tapasztaltam már egy ideje, hogy megszűnt ez a probléma.

 

 

De most egy másik téma:

 

Szeptember 01-től az ADSL I->Standard csomagban az eddigi 3 e-mail fiók, ami 10MB/fók tárhelyű volt, emelkedett 30MB/fiókra, de ez egyenlőre nem igaz! Továbbra is csak 10 MB-ot lehet küldeni, és fér el. Ez ügyben ma telefonáltam, és azt mondták, hogy a 30 MB az azt jelenti, hogy 3 X 10 MB, mire mondtam, hogy akkor eddig a 10 MB az miért 3 X 10 MB volt? Na meg a tegnap frissen a postaládámba érkezett Monorteles reklámot ajánlom szíves olvasásnak, amiben egyértelműen benne van a 30 MB/postaláda jelző.

 

Hát ez a cég sem változik, de ha az ÁSZF szerint nem lesz 30 MB-os a fiókom, akkor megy a bejelentés a NHH felé. Évekkel ezelőtt egy nagy botrányt kavart Pannonos ÁSZF ügy is hasonló módon tőlem indult ki, így tapasztalt vagyok a témában már.

C5a6a Creative Commons License 2006.09.06 0 0 927
Nekem is hébe-hóba mennek el a leveleim.
Van olyan, amiről visszajelzést se kapok, hogy nem ment el. Csak a partnereim szólnak, hogy kb egy hete küldtek nekem mailt, és nem kaptak választ.
Úgy néz ki, hogy a monornet IP-címei feketelistára kerültek? Mi lehet a megoldás?

Thread 1: xxxxxxxxxxxx. [<-->] : Connecting to fmx.freemail.hu
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [<-->] : Connected.
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [--->] : 220 rblsmtpd.local
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [<---] : HELO xxx.xxx.xxx.xxx
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [--->] : 250 rblsmtpd.local
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [<---] : RSET
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [--->] : 250 rblsmtpd.local
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [<---] : MAIL FROM:<info@xxxxxxxxxxx.hu>
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [--->] : 250 rblsmtpd.local
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [<---] : RCPT TO:<xxxxxxxxx@freemail.hu>
Thread 2: xxxxxxxxxxxx [<-->] : Connecting to smtp.monornet.hu
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [--->] : 553 Blocked - see http://cbl.abuseat.org/lookup.cgi?ip=xxx.xxx.xxx.xxx
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [<---] : QUIT
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [--->] : 221 Closing connection. Good bye.
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [<-->] : Disconnected.
Thread 1: xxxxxxxxxxxx [<-->] : Error: 553 Blocked - see http://cbl.abuseat.org/lookup.cgi?ip=xxx.xxx.xxx.xxx
Thread 2: xxxxxxxxxxxx. [<-->] : Connected.
Thread 2: xxxxxxxxxxxx. [--->] : 220 viefep15-int.chello.at ESMTP server (InterMail vM.6.01.04.04 201-2131-118-104-20050224) ready xxxxxxxxxxxx
Thread 2: xxxxxxxxxxxx [<---] : EHLO xxx.xxx.xxx.xxx
Thread 2: xxxxxxxxxxxx[--->] : 250-viefep15-int.chello.at
Thread 2: xxxxxxxxxxxx [--->] : 250-HELP
Thread 2: xxxxxxxxxxxx[--->] : 250-XREMOTEQUEUE
Thread 2: xxxxxxxxxxxx. [--->] : 250-ETRN
Thread 2: xxxxxxxxxxxx [--->] : 250-PIPELINING
Thread 2: xxxxxxxxxxxx [--->] : 250-DSN
Thread 2: xxxxxxxxxxxx [--->] : 250-8BITMIME
Thread 2: xxxxxxxxxxxx. [--->] : 250 SIZE 1536000
Thread 2: xxxxxxxxxxxx. [<---] : AUTH LOGIN
Thread 2: xxxxxxxxxxxx. [--->] : 502 Command is locally disabled
Thread 2: xxxxxxxxxxxx [<---] : QUIT
Thread 2: xxxxxxxxxxxx [--->] : 221 Closing connection. Good bye.
Thread 2: xxxxxxxxxxxx. [<-->] : Disconnected.
Thread 2: xxxxxxxxxxxx. [<-->] : Error: 502 Command is locally disabled


Előzmény: HUCsa (914)
Miki69 Creative Commons License 2006.09.05 0 0 926
Nocsak, internetgyorsítás van...
Előzmény: pancsito (925)
pancsito Creative Commons License 2006.08.23 0 0 925
Az externet tekintetében lehet, hogy Neked van igazad. Sőt biztos. Azonban a TvNet ajánlata, telefon előfizu nélkül, az már döfi nem?
Egyébként az egész országban rettentő drága az internet hozzáférés, és nem csak az átlag keresetekhez képest, hanem a nyugat-európai árakhoz képest is. Budapest kivételével szinte mindenhol abszolut monopolhelyzetben vannak a szolgáltatók. De még Budapesten is erről beszélhetünk, ugyanis ott is fel van osztva a terület. A saját területüket pedig úgy védik mint az oroszlánfalka.
Sajnos erről nem tudnak Brüsszelben! Ott nem dijjazzák a szabad verseny korlátozását, főleg nem a kartel gyanús dolgokat. De mivel Brüsszelnek e tekintetben sem biztos, hogy az igazat modják, ezért egyenlőre nem vizsgálódnak. Ott tényleg komolyan gondolják: lásd mire kötelezték a minap a deutche telekomot Németországban.
Végül: az a baj, hogy Magyarországon jelen pillanatban a kereskedők illetve a szolgáltatók minden kritikát nélkülözve folytathatják extraprofit termelésüket. A vevő és a fogyasztó olyan mulya, hogy polcról le kosárba be módon vásárol és fogyaszt. Meg sem nézi mit kap a pénzéért. Vásárláskor olyan izgalomban van, hogy nem ér rá ilyen "apróságokkal" foglalkozni. De hát van egy régi mondás: mindenki azt kapja amit megérdemel.

Én azt mondom, hogy reménykedjünk a jövőben, de közben nagyon vigyázzunk, mert közben rettenetesen átvernek.
Előzmény: asdf_ (924)
asdf_ Creative Commons License 2006.08.23 0 0 924
Nem akarom a nyomortelt vedeni, de a 4 honap ingyen net, az nem az velhetoleg nem az externet jofejsege, hanem t-com akcio az adsl nepszerusitesere, melyet az isp-k tovabbadnak /es kizarolag uj elofizetokre vonatkozik/. Jovo honaptol 6500 az 512/128 havidija a monortelnel, ehhez hozzaadsz 2500 ft telefon elofizut, az szumma 9 ropi. Havit 5500 externet elofizu, plusz a t-com alapcsomag 3500 penzert az szinten 9 ropi osszesen...
Előzmény: pancsito (923)
pancsito Creative Commons License 2006.08.23 0 0 923
Vajon a Monorburzsujok ezeket a híreket olvassák?

Az Externet új akciójában a korlátlan PrePaid 512Kbit ADSL csomag mindössze havi bruttó 3600 forintért előfizethető. A szolgáltatás kedvező díját a hagyományosan ügyfélbarát árképzés és a költséghatékony éves számlázási rend teszi lehetővé, azoban az előfizetők nem csupán kedvező árú, hanem kiváló minőségű internet hozzáférést és magas színvonalú kiszolgálást is kapnak. Valamennyi Externet ADSL csomag 3 db e-mail címet és 50 Mbyte tárhelyet is tartalmaz.

Szintén augusztus 23-tól rendelhető az 512 Kbit/s ADSL csomag havidíjas változata, mely év végéig, azaz több mint 4 hónapon át nulla forintos havidíjjal, azt követően pedig havi bruttó 5490 forintért adatforgalmi díj nélkül korlátlan, szélessávú internet hozzáférést biztosít. Az Externet a belépő szintű akciós csomagjai mellett a magasabb sávszélességű hozzáférések árát is jelentősen csökkentette. Az akció
szeptember közepéig tart.
(ITport)

TVnet: ADSL vezetékes telefonelőfizetés nélkül
írta: Bodnár Ádám , idő: 14:14

[HWSW] Havi bruttó 4992 forintért kínál vezetékes telefonelőfizetés nélküli internetszolgáltatást a TVnet. A mától kezdődő és szeptember végéig tartó, lakossági és üzleti ügyfelek számára egyaránt meghirdetett "ADSL3G+" elnevezésű akció azoknak kedvez, akik kizárólag az internetezés miatt tartották fent vezetékes telefonjukat.
Az ADSL3G+ akció keretén belül a TVnet korlátlan letöltéssel és 1 éves hűségnyilatkozattal a lakossági alapcsomagot (1 Mbps) mindössze havi bruttó 4992 forintért, míg az üzleti alapcsomagot (2,5 Mbps) havi nettó 7.200 forintért kínálja. A vállalat számításai szerint az ADSL3G+ szolgáltatással éves szinten mintegy 40 ezer forintot takaríthat meg, aki eddig havidíjat fizetett vezetékes telefonvonalának fenntartásáért. Az ADSL3G akcióban azok vehetnek részt, akik aktív, havidíjas vezetékes telefonvonallal rendelkeznek a fővárosban.

Az ADSL3G+ esetében az ügyfél a létesítést követően lemondja korábbi vezetékes telefon előfizetésé. Amennyiben valaki rendelkezik ADSL-előfizetéssel, úgy az ADSL3G+ létesítése a szerződésének megszűnése után kezdődik, ezt követi a szolgáltatás kiépítésének elindítása, amely 15-20 munkanapot vesz igénybe. Az internetszolgáltatás azonban az átállás alatt is kiesésmentesen és zavartalanul működik a TVnet által aktivált azonosítókkal, azon a sebességen, amelyen az ügyfél korábbi szolgáltatójánál volt. Ha a megrendelő nem rendelkezik ADSL-el, a szolgáltatás kiépítésének ideje mintegy 30 munkanap.
"Az internetelőfizetők körében végzett ügyfélszolgálati felmérésünk szerint a megkérdezettek 80 százaléka támogatja a vezetékes telefonvonal nélküli internetezés lehetőségét, és közel 60 százaléka vélte úgy, hogy egyáltalán nincs szükségük vezetékes telefonra, amit sok esetben csak az internetelérés miatt tartanak fenn" -- nyilatkozta ifj. Lengyel Tibor, a TVnet ügyvezető igazgatója, és hozzátette, hogy terveik között szerepel az ADSL3G+ szolgáltatás vidéken történő bevezetése is, jelenleg az elindításhoz szükséges feltételek felmérése tart.

Ezeknek a középkori kizsákmányolóknak mikor néz már valaki a körmére a népnyúzó üzletpolitikájuk miatt, és a monopolhelyzetüket ki hajlandó végre felszámolni. Úgy tesznek mintha kizárólag az ők fizették volna a hálózatépítést, pedig rendesen megkérték annak idején a hálózatfejlesztési hozzájárulást (ha jól emlákszem 20.000-25.000,-Ft volt telefononként). Sőt ha minden igaz, jelentős állami támogatásban is részesültek. Bátran ki lehet nyilatkozni, hogy az EU egyik legdrágább szolgáltatója. Sajnos a szolgáltatási területén más nem rúghat labdába, ezért aztán szerencsétlen előfizetőkkel azt csinál amit csak akar. Pofátlanul. Annak idején szerettem volna ADSL-t. Megkérdeztem, hogy van-e arra lehetőség, hogy telefon havi előfizetés nélkül kapjak hozzáférést, vagy havi díj nélkül telefont. Csak a tényleges forgalom után fizetendő forintokkal. Tudjátok mi volt a válasz. Mit képzelek én, egy tuti üzletet nem fognak csak úgy az én kedvemért lemondani. Én tovább érdeklődtem: Bocsánat de a telefon előfizetési díj tulajdonképpen mit takar? Erre nem volt válasz. Ekkor láttam elérkezettnek azt a pillanatot, hogy lemondom az egész monorteles hóbelevancot. Azóta is boldogan megvagyunk nélküle. Van mobilunk, WIFis internetünk, SKYPE, internetes vezetékes telefonunk hihetetlen olcsón (USA 4-FT/perc, de olyan szolgáltatást is használok ahol ingyenes több ország vezetékes telefon hívása korlátlan beszélgetési idővel) és nincs hatalmas havi monorteles számlánk. Több ezer forintot spórolok meg ezáltal. Nem azt mondom, hogy a WIFI jobb mint az ADSL hanem azt, hogy lényegesen olcsóbb. Amennyiben a fenti cikkekben szereplő szolgáltatást adná a monorburzsuj, úgy valószínűleg meggondolnám az átlépést. De ameddig ilyen feltételekkel és ilyen drágán adják: S O H A! Az áraik nem értékarányosak.

Valaki már korábban irta: Éljen a sötét középkorban leragadt monori banánköztársaság!
vadcic Creative Commons License 2006.08.18 0 0 922
HUCsa Creative Commons License 2006.08.16 0 0 921
Meggyorsult a net?
asdf_ Creative Commons License 2006.08.10 0 0 920
Csuuuuuu, lajtosoknak is lesz mar webtarhelyuk... :))
Előzmény: radio100jozsi (919)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.08.10 0 0 919

Itt az ÁSZF link is, és az 51. oldalon az új sebességi adatok a csomagokhoz. Végre nem a 10 MB-os fiókkal kel szívóznom, mert 30 MB-os lesz.

 

http://www.monortel.hu/docs/26_EHT19_adslaszf_adatvedelem_csomagnavvaltozas_ujcsomag_explorer_20060901.pdf

Előzmény: MonortelTeDrága (917)
MonortelTeDrága Creative Commons License 2006.08.10 0 0 918

Most látom, az új sávszélek nincsenek a linken.

512/128, másfél megás, 3 megás, és 6 megabites csomagok lesznek.

Előzmény: MonortelTeDrága (917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!