Keresés

Részletes keresés

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2013.06.23 0 0 3453

Valamit azért tegyünk tisztába.

 

Nem személyi kölcsönökről beszélgetünk ebben a topicban,jellemző módon. S még ott is abban az esetben csak nagyon kevés bank tud elmenni 60%-ig. A provident pedig teljesen más tészta. Jelllemző módon személyi kölcsönnél is a bankok 90%-a maximum 40%-ig de inkább 33%...

Citibank pl a 60%-ot úgy érti,hogy benne kell legyen a többi kiváltandó kölcsön is.(adóságrendező)  De ha pl nincs semmilyen terhelésed és csak egy normál citi személyi hitelt veszel fel,akkor csak 35% lehet az összes terhelés.

 

Szóval óvatosan ezekkel a kijelentésekkel... :)

 

Jelzálog hitelnél a 40% már csúcs-szuper kategória,ami a leterhelést jelenti.

 

Bérleti díjat pedig elfogadják jövedelemként,lakáshitel esetén,természetesen ezt hitelt érdemlően bizonyítani kell tudni. (NAV jöv igazolás,bankszámla stb...)  (a bankok többsége igen)

 

Előzmény: Citi_fan (3452)
Citi_fan Creative Commons License 2013.06.23 0 0 3452

Manapság 60%-ig terhelhető le a jövedelem, sőt vannak bankok, akik elmennek 80-85%-ig is. (pl. Provident)

A fizetett lakáshitel törlesztő növeli a hitelkitettséged, s a havonta érkező bérleti díjból érkező jövedelem nem számítható fel jövedelemként. (nem fogadják el a bankok)

Ólomlábú egyébként helyesen mondja, elrejthető a pozitiv khr listában való megjelenés, de ezzel nem érdemes trükközni, mert nem csak a khr-ből átvett adatok alapján állapítják meg a hitelkitettséged. Az csak egy iránymutatás.

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2013.06.22 0 0 3451

Köszi,most nézem épp a leveled.  Még megy a válasz ma rá.

Előzmény: Brado (3450)
Brado Creative Commons License 2013.06.22 0 0 3450
Szia!

Koszi az infot.

Jol ertem, lehet olyan is, hogy adott hitelek megjeleniteset letiltom a pozitiv khr-bol?
Hmmm ugy tudtam csak azt lehet, hogy hitelkerelemnel nem jarulok hozza, hogy megnezzek mi van rolam a khr-ben - na persze ekkor nem ks fogok hitelt kapni.

Emailben irok szivesen reszleteket, de itt nyilvanosan nem, latom, ezzel foglalkozik.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3449)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2013.06.22 0 0 3449

Üdv!

 

Több kérdés is felmerül,picit neked is segíteni kell ahhoz,hogy tovább tudjunk lépni és érdemben segíteni.

 

Milyen célra kell a hitel,milyen fajta,milyen típusú,mekkora összeg stb....stb....?

 

A jövedelem terhelés igen eltér a bankoknál,óriási,szakadékszerű különbségek nincsenek de azért mindig a részletekben lakozik az ördög.

 

A kiszámolás módja röviden,tömören:

 

Nézik a bejövő jövedelmeket.  Elég sok jövedelmet elfogadnak de általánosságban elmondható,hogy mindnek igazoltnak kell lennie,adózás szempontjából. Az jó,ha bankszámlára jön a bérleti díj de adózol is utána? :)  Bérleti szerződés van? stb...stb...  Mióta kapod,mióta adózol utána.....stb...

 

A kiadásokat,elsősorban a hitelekkel kapcsolatos havi törlesztőket,látják és nézik.  Gyakorlatilag minden törlesztőt látnak,kivétel amihez nem járultál hozzá. Pozitiv KHR lista.

 

A legjobb esetben is maximum 40% terhelést engednek a nettó jövedelmekre. Ha leírod,hogy nálad mi a helyzet,kiadások-bevételek pontosan,akkor számolgathatunk,addig csak találgatás. :)

Előzmény: Brado (3448)
Brado Creative Commons License 2013.06.22 0 0 3448

Sziasztok!

 

Lakáson lévő lakáshitel, és ugyanannak a lakásnak a kiadásából származó bevétel hogy befolyásolja az ember hitelképességét? Azaz a bevétel, ami számlára jön, ellensúlyozza ezt, elfogadott jövedelemnek számít? Bankja válogatja? 

 

Köszönöm!

 

Axióma Creative Commons License 2013.06.12 0 0 3446

Szerintem hozzacsaptak a 80e-et par honap kamattal mire felmondtak az eredeti hitelehez, es most azota nagyon buntikamattal megy, 30% felett. Igy mar miert ne... 250e+ toketartozas, havi 2.5% kamat az 6250Ft csak kamatra, ha csak 30%. Ugyhogy veszett lassan fogyna eleve a hitel.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3445)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2013.06.12 0 0 3445

Valami abszolut nem kerek a történetben. Egyszerűen így ebben a formában ez nem tud létrejönni.

 

valószínűsítem,hogy valamit elfelejtettél elmondani az egésszel kapcsolatban,így az egész egy értelmetlen katyvasz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (3443)
Axióma Creative Commons License 2013.06.12 0 0 3444

Amikor felvetted, megmondtak, mennyit es meddig kell fizetni? Ha nem tetszett, minek vetted fel?

Előzmény: Törölt nick (3443)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.12 0 0 3443

ez akkor is kész röhej... nem is deviza hitel meg svájci.. ennyi összegért amely személyi kölcsön, ennyi összeget vissza fizetni...

Axióma Creative Commons License 2013.06.12 0 0 3442

Sajnos nem tanitanak elegendo penzugyi ismereteket az iskolaban.

SOHA NEM adunk ossze kulonbozo idopontokban esedekes osszegeket jelenertekesites nelkul!! Az a 2M penzugyileg nem letezo osszeg!

 

Figyi, nezd forditva! Tegyuk fel, hogy Neked van 100.000 Ft-od, es beteszed magas kamatra, evi 18% mondjuk. Ami azt jelenti, hogy a 100e Ft havonta fial neked 1.5%-ot, azaz 1500 Ft-ot. Viszont neked havonta 2e Ft-ra van szukseged. Tegyuk fel, hogy egy egesz evig megy ez a buli. Ev vegen mennyi penzed kell maradjon kb.? Es mennyi ev utan fogyna el?

 

Egyebkent meg valoszinuleg valami buntetokamaton megy. Gyorsan vissza kene fizetni... mar ha van mibol (vagy mashol kedvezobb feltetelekkel kaptok annyit, amennyivel ez lezarhato).

Előzmény: Törölt nick (3441)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.12 0 0 3441

Sziasztok! Új tag vagyok itt, szeretném megosztani problémánkat hátha kapok valami jó tanácsot :)

 

2007-ben vettünk fel hitelt az otp banktól (nagyon csekély összegről van szó, 130.000 Ft), aztán kaptunk még egy úgynevezett American express kártyát mely 170.000 Ftot tartalmazott amiből 80.000 Ftot használtunk fel és lemondtuk a kártyát. Azóta is fizetjük a hitelt, már több mint 6. éve, 14.402 Ft-al + valamilyen kamat még...  és mikor rákérdeztünk a banknál azt a választ kaptuk, hogy még 2017-ig kell fizetnünk, de mit kérdem én ? Majdnem 2 Millió Ft-ot fizetünk vissza a bankank, vagy lehet lesz is annyi, ennyi összeg felvétele miatt ? Aki tudna valami tanácsot adni kérem írjon, előre is Köszönöm :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.10 0 0 3440

Nem, nem vagyok jartas a temaban szerencsere.

De sok sikert.

Előzmény: =Holden= (3439)
=Holden= Creative Commons License 2013.06.09 0 0 3439

Szia,

 

Tisztában vagyok vele, hogy mit vállalok. Átgondoltam, és mellette döntöttem

Hitel nélkül nem tudom megoldani

Javaslatod van e esetleg kinél érdemes?

 

Köszi

Előzmény: Törölt nick (3438)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.09 0 0 3438

Ne vegyel fel hitelt autora. Megbanod szazszor hidd el.

Hitel nelkul nem tudod megoldani?

Előzmény: =Holden= (3437)
=Holden= Creative Commons License 2013.06.09 0 0 3437

Sziasztok,

 

Szeretnék hitelt felvenni autóra, kb. 1.400.000 Ft-ot

Pár hitelintézetet le is kérdeztem, az adatokat fel is vittem egy Excelbe, de mostanra teljesen elbizonytalanodtam...

Mely paramétereket érdemes ill. kell néznem, hogy a döntést meghozzam?

Mit jelent a fix és változó kamat?

Mik a tapasztalatok mostanság autohitel ügyben? Vannak esetleg ajánlott bankok? Kinek mik a tapasztalatai?

 

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3436

Meglepodnel hany balek bir sokszazezres (millios) tartozast osszegyujteni egy 200-300ezres hitelkartyakeretbol.

Előzmény: Törölt nick (3435)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3435

"károsult emberek mi a lépés pl hetlkártya nem fizetés esetén hogy zajlik le főleg ha több kártya is van és a bank nem hajlandó csak a részleteket fizessem semmi könyités pontosabban az a válasz :maga vette fel ??"

 

A bank jól mondja. Néhány kártya nem lehet akkora összeg, hogy az gondot okozzon. Mit szóljon egy 20M feletti hitelösszeggel rendelkező jelzáloghiteles?

Előzmény: OT2176 (3421)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3434

"segitséget és tanácsot kérek sajnos aktiv báros vagyok 500000ft és nem kapok hitelt hogy rendezni tudjam az adóságomat van a fórumon aki tud tanácsot adni koszönöm moncsi"

 

Ez kb. úgy hangzik, mint hogy "hepatitis beteg vagyok, hol szerezhetek be kankót?"

 

Dolgozni, spórolni, bankot messze elkerülni.

Előzmény: moncsi 52 (3432)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3433

Hitelbol hitel nem megoldas.

Vallalj masod- (harmad-) allast es adj el minden felesleges dolgot amibol penzt szerezhetsz.

Előzmény: moncsi 52 (3432)
moncsi 52 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3432

segitséget és tanácsot kérek sajnos aktiv báros vagyok 500000ft és nem kapok hitelt hogy rendezni tudjam az adóságomat van a fórumon aki tud tanácsot adni koszönöm moncsi 

OT2176 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 3431

A bank felé jelzve a fizetési nehézség mindkét kártyára ÖK küldtek ki egy nyomtatványt amit vissza kellett küldeni és addig is fizessek anyit amenyit tudok ,hogy látszódjon a fizetési hajlandóság  na papír kitöltve a részletek fele fizetve eredmény :kérelem elutasítva mivel nincs rendesen fizetve és az elmaradt összeg komletten számlámról leemelve bank által na de emiatt elcsúszott a jelzálog-ra félretett pénz ja megjegyzem ez öket abszolúte nem érdelete itt jöttek a magasreptű tanácsaik!! reklamáció után.Na most én erre fizut aszony nevére nyitott bankszámlára tetetem erről vonjanak le !

most várom a reakcíójukat mert állítólag bezárják a számlát és egyösszegű követeléssé lép elő ami tiltható a munkáltatónál  fizetésből 30% ig "kb hasonló összeget jelezem hogy tudnék feléjük fizetni" igaz bar listas leszek , de nem lesz rámírva és kb 1-1,5  év alatt kifut a tartozás .De hogy mennyi az annyi nem tudták megmondani nem volt két egyforma összeg számlalevél -ügyintéző-ügyintéző között. Volt valakinek hasonló tapasztalata ezen eljárásban mivel a bankfiók ügyintéző behajtó csoport felé küld a behajótcsoportos pedig bankfiókba egyeztetés céljából?

Előzmény: petike23 (3427)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.29 0 0 3430

Ettol fuggetlenul az igenylesnel bekerik (es utananeznek) hogy milyen mas hiteltermeke van. 2 hitelkartya mondjuk ossz 500e kerettel egy mondjuk 200netto fizunal (ami valszeg nincs) mar szerintem eleg arra hogy ne kapjon egy harmadik hitelt.

 

Bar sajat pelda: meglevo 200ezres hitelkartya keret melle siman kaptam 400ezres masikat kozbe a fizum nem nott jelentosen. Es 200-at a masik igenylese utan 2 nappal duplaztak meg :D

Előzmény: petike23 (3429)
petike23 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 3429

Egylőre még nem dőlt be, csak csúsznak a törlesztők.

Előzmény: Törölt nick (3428)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.29 0 0 3428

Es miert adnanak szabad felhasznalasu hitelt egy 2 bedolt hitelkartya tulajdonosanak?

Előzmény: petike23 (3427)
petike23 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 3427

Ha a bankhoz is úgy álltál hozzá (akinek a pénzét elköltötted!), mint itt a segítségkéréshez, akkor nem csodálom, hogy nem akarnak könnyítést adni.

A nulladik lépés hogy meg tudd fogalmazni, és lett mások számára érthetően írni, hogy mi a problémád.

A hitelkártya szerződésedet elolvastad ?

Mekkora THM-el ketyeg a felvett hitel ?

A hitelkártyákhoz általában nagyon magas kamat "jár". Tehát megéheti egy szabad felhasználású hitelt felvenni, és abból kifizetni a hitelkártya tartozást.

Előzmény: OT2176 (3425)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.29 0 0 3426

A bank nem koteles konnyitest adni neked. Ne igy akard megoldani. Amig a feleseged nem talal munkat, vallalj te masodikat/tulorat/tobb muszakot, ha van kocsi adjatok el (es vegyetek kisebbet ha muszaj), ha van ertekesebb ingosag azokat is el kell adni.

 

Mindenfele hitelkitolassal csak elhuzod az elkerulhetetlent.

Előzmény: OT2176 (3425)
OT2176 Creative Commons License 2013.03.28 0 0 3425

 látom nem érted  volt 2 hitelkártyám minen  rendben volt addig amig a feleségem nem lett munkanélküli és idővel elkeztek a részletek csúszni a bank meg semmi könnyítést nem akar adni  csak magasröptű tanácsokat !!! kérjek kölcsön mástől ,minek vettem fel . Tudom hogy tartozom de a visszafizetést a bank teljesen egyoldalúan kezeli beadott kérelmet elutasította .

Előzmény: Törölt nick (3423)
petike23 Creative Commons License 2013.03.28 0 0 3424

Ha megnézed, a többi hozzászólásai is ilyen diszgráfiás - diszlexiás.

Gondolom a bankkal kötött hitelkártya-szerződést sem tudja elolvasni.

Előzmény: Törölt nick (3423)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.28 0 0 3423

Egyreszt nem ertjuk amit irsz mert tudsz rendesen irni. Masreszt milyen karosult? Elkoltod a bank penzet, nem birod visszafizetni akkor csak idiotizmus van nem karosultsag.

Előzmény: OT2176 (3421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!