Keresés

Részletes keresés

Sütimüti Creative Commons License 2011.05.16 0 0 4312

Szia, egy rendszeresen fésült, ápolt boli (vagy más bichon - nekem hava mixem és cotonom van), annyira hullajtja a szőrét, mint én a hajamat. A fésűben is szokott maradni, de mivel nem vedlenek, ezért egészséges kutyáknál csomókban nem jön a szőr.

Előzmény: Baralili (4311)
Baralili Creative Commons License 2011.05.16 0 0 4311

Sziasztok! Nagyon szeretnék Bolognése kiskutyát és régóta kutakodom a fajta tulajdonságai után. Ti mint tapasztalt kutyatulajdonosok biztos tudnátok nekem felvilágosítást adni a szőrével kapcsolatban. Mindenhol azt olvasom, hogy szőrét nem hullajtja. Ezt mennyire valós? Kicsit kétkedem, mert van egy sziámi cicám, amit szintén úgy jellemeztek, hogy nem hullik a szőre, de ez sajnos egyáltalán nem igaz (a többi macskához képest, tényleg kevésbé hullik a szőre, de azért nagyon sok szőr van tőle a lakásban). Kérlek válaszoljatok őszintén. Nagyon köszönöm előre is!

Vicco Creative Commons License 2011.05.11 0 0 4310

Szia!

Jajj sajnos nem tudtunk elmenni, mert nagymamám rosszul lett és be kellett vinnünk a kórházba :( Ha minden igaz már jobban van, most megyünk meglátogatni. De beszéltünk telefonon a kennellel, és mondta a tulaj hogy szimpatikusak vagyunk neki nagyon és lefoglalózza nekünk a göndörebb szőrűt. Elhozni amúgy is csak jövőhéten lehet, mert akkor kapják meg a picik a második oltást és akkor töltik be a 8. hetet :) De azért megpróbálunk hétvégén elszaladni hozzájuk. Most nagyon zajlanak itt az események

Előzmény: biancopass (4309)
biancopass Creative Commons License 2011.05.11 0 0 4309

Szia, hogy sikerült a tegnap este?

Előzmény: Vicco (4306)
biancopass Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4308

Sziasztok, tudom többen nem szeretik, ha a kiállítások eredményeiről írok, írunk, de most ezt az eredményt le kell írnom, mert nem minden nap történik ilyen. Olaszországban volt most hétvégén egy CACIB ( nemzetiközi) kutyakiállítás. Egy olasz boli kan Radamantino Michelle (remélem jól írtam a nevét) fajtacsoport győztes (BOG I), majd pedig Best In Show (BIS 1) győztes lett. Ez azért olyan nagy hír, mert szerintem ő az első boli, aki ilyen eredményt ért el. Még olyanról sem nagyon hallottam, hogy pl. Magyarországon CACIB kiállításon fajtacsoport győztes legyen egy boli. Szóval örül a szívem, pedig semmi közöm nincs sem a kutyához, sem a tenyésztőhöz, csak annyi, hogy mindezt egy BOLI érte el! Remélem minél több ilyen hírről hallunk majd és azt is remélem, hogy magyar kutya/kutyák is elérik ezt egyszer, vagy akár többször is! HAJRÁ BOLOGNESE:)))))))

Tibbe Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4307

http://tibetterrier.lapunk.hu/?modul=mcsop&a=58812

 

Jan Fennell kutyapszichológia


Előzmény: Vicco (4306)
Vicco Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4306

Nagyon szépen köszönöm a választ :)

Ma este megyünk megnézni, már nagyon izgatottak vagyunk Anyuval, már kb 10 éve vágyunk egy kiskutyára és végre most van olyan élethelyzetünk hogy itthon tudunk vele lenni mindig, legalább néhány hónapig. Aztán valószínűleg mikor nagyobb lesz, néhány órára muszáj lesz itthon hagynunk egyedül...

Még egy gyors kérdésem lenne, nem tudjátok véletlenül hol lehet kapni a Kutyapszichológia könyvet? Nagyon sokszor lett emlegetve itt a fórumon és szeretnék belőle sokminden tanulni. Legrosszabb esetben könyvtárból kiveszem, de örülnék neki ha mindig itt lenne ha kellene belőle valami :)

Előzmény: biancopass (4305)
biancopass Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4305

Szia, szerintem reális az ár. Ezen az oldalon http://olcsokutya.info/ sok hasznos információt találsz kiskutya vásárlással kapcsolatban: mire kell figyelni, mi "tartozik" egy tenyésztőtől vásárolt kiskutyához, hogy tudod megkülönböztetni a tenyésztőt a szaporítótól, kb mennyibe kerül egy kiskutya.

A bolit csak lakásban lehet tartani, egyik oka, hogy társasági kutya fajta, tehát arra lett az évszázadok alatt kitenyésztve, hogy a gazdi mellett éljen, a másik pedig, hogy azon kevés fajta közé tartozik, amelynek nincs aljzatszőre, így a kertben tartást pl télen nem is bírná. De gondolom a tenyésztő ezt is és sok más hasznos információt elmond majd neked.

Az hogy okos és nyugodt legyen ez sok mindentől, pl: nevelés, te milyen életet élsz, stb, A kiskutya fel fogja venni a te életritmusodat, temperamentumodat. Ha egy nyugis ember vagy, akkor a kutya is ilyen lesz, ha viszont pürgős életed van, a kutyus is elevenebb lesz:)

Sok sikert a vásárláshoz.

Előzmény: Vicco (4304)
Vicco Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4304
Sziasztok! a segìtségeteket szeretném kérni. most vagyok bolognese vásárlás előtt. szeretnék megbízható kutyát mert lakásban lesz tartva és fontos h nyugodt, okos kisfiú legyen. termeszetesen tudom h ez a nevelésen múlik majd :) a neten szimpatikus volt egy kennel és holnap megyünk megnézni a kicsiket. viszont 90 ezer. ez reális ár? Nagyon sok nekem.viszont törzskönyv, chip, oltva, fèregtelenìtve, előnevelve.
köszönöm előre a válaszokat. ha meglesz a pici valòszìnűleg lesz még pár kérdésem:))
Anni74 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 4303

Elvileg rendben van, kb. 3 hete volt kozmetikusnál, azt mondta náluk a bűzmirígy kezelése is benne  van a kozmetikázásban. Én sajnos nem értek hozzá, hogy hogyan kell kinéznie.

Előzmény: Sütimüti (4302)
Sütimüti Creative Commons License 2011.04.29 0 0 4302

Bűzmirigye amúgy rendben? Az is okozhat ilyen allergia szerű tüneteket, érdemes megnézetni, legyen rendben!

Előzmény: Anni74 (4301)
Anni74 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 4301

Sziasztok! Tegnap voltunk Dézyvel kontroll vizsgálaton. Az orvos szerint is szépen javul a szőre a szeménél, meg a hátán, viszont a füle kicsit begyulladt, arra kaptunk cseppet, meg a szemét kell még törölgetni. Gyógyszert már nem kap, most kiderül, hogy az új tápit bírja-e a szervezete. Remélem nem lesz gond. 2-3 hét múlva kontroll. Ha lesz fejlemény, írok.

Szép napot mindenkinek.

Szofymama Creative Commons License 2011.04.29 0 0 4300

Sziasztok! Jó reggelt!

Tegnap miután hazamentem már "hozzáláttam" a neveléshez és szépen vette a lapot. Egy percen belül abbahagyta az ugrálást és a nyafogást miután rájött, hogy ügyet sem vetek rá, sőt amikor a férjem hazajött vele sem csinálta. A délutáni séta alkalmával is sikerült nagy eredményt elérnem, és már esti sétánál a lábam mellett jött végig.

Természetesen az ajtón való kimenetelnél mindig mi megyünk elől, és ő legutóljára. Azért ragadt rám valami a kutyapszichológiából.

Köszi a tippet Sütimüti! Cesart is imádjuk, előre be van a tv-n állítva felvételre a műsora, mert rengeteget lehet belőle tanulni. A könyvét is megpróbálom megszerezni.

A gyerekekre visszatérve, a kisfiam 8 éves, a lányom pedig 13.

Kamasz leány mellé kamasz kutya, plussz egy piszkosul huncut 8 éves fiú, ez ám a kihívás.... ::)) Jobb ha felkötöm a gatyámat.

Köszönöm a biztatást és majd megírom, hogy haladunk a sírás terén.

Sütimüti Creative Commons License 2011.04.28 0 0 4299

Fennel mellett ajánlanám még Cesart, még nem olvastam a könyvét (magyarul is megjelent), de a sorozatból kiindulva, nem lehet rossz.

 

Lilo is megkergült, mikor 1 éves körüli lett, de azért nem olyan vészes már a helyzet.

Előzmény: Szofymama (4297)
biancopass Creative Commons License 2011.04.28 0 0 4298

Szia, ha ismered a könyvet, akkor tudod, miért ezt a három dolgot kérdeztem meg először. Etetésnél "játszátok el" a táljából evést, ne csak te, hanem a gyerekek és ha a férjed otthon van ő is. Nagyon jó, hogy megvártad, hogy lenyugodjon, ügyes vagy. Szigorúan nincs búcsúzkodás elmenetelnél és "örömködés" hazajövetelnél. Ha lenyugodott, jöhet a simi és szeretgetés. Bár nem tudom milyen idősek a gyerkőcök, de jó lenne, ha nekik is sikerülne ezt betartani.

Séta közben húzásnál próbáld ki, hogy a pórázt valahogy magadra szerkeszted pl. derekad, mellkasod. Amint húz a kutya vagy eléd megy állj meg és várj pár pillanatot, hogy vissza jön e melléd. Ha nem, akkor fordulj 180 fokot és indulj el az ellenkező irányba. Ha megint húz vagy eléd megy, akkor az előbb leírtak újra és újra. Szerintem pár alkalom után tudni fogja, mit kell tennie.

Még egy számomra fontos dolgot elfelejtettem, a kapun, ajtón kilépést. Ugye ha sétálni mentek ő jön ki utoljár?:)

Remélem sikerül "kordában" tartani a kis szeleburdit. Egyébként 1 éves kor körül a kamasz korba lépnek a kutyák és előfordulnak ilyen dolgok.

 

Előzmény: Szofymama (4297)
Szofymama Creative Commons License 2011.04.28 0 0 4297

Szia! Először is nagyon köszönöm gyors válaszodat!

Köszönöm a segítséget, de nekem is meg van a Kutyapszichológia, és még mielőtt elhoztuk volna Szofyt, elolvastam, és igen azóta teljesen más megvilágításból látom a kutyákat. Sajnos ezek szerint még mindig nem jól....

Köszönöm, hogy emlékeztetsz rá, amint hazamegyek újra fellapozom a könyvet! Bevallom szégyenlem is, hogy nem jutott nekem ez eszembe.

Tudom, a falkavezérséget nem csak megszerezni, megtartani is meg kell tanulni.

Igen érdekes dologra tapintottál, ugyanis már korábban is írtam ide a fórumba, hogy Szofy nagyon nagy szájú és akaratos kutyuska volt már kicsinek is. Azon dolgoztam  és dolgozom folyamatosan, hogy sikerüljön a falkavezérséget megszereznem és megtartanom. Úgy éreztem, hogy ezt talán sikerült is elérnem. De mostanában tapasztaltam egy-két dolgot, ami alapján azt gondolom, hogy újra ő akarja az irányítást át venni tőlem.

Mostanában elég makacsul viselkedik, amikor pl. sétálunk úgy húz (hiába tartom magam mellett), hogy szinte köhög a nyakörvtől, de akkor is erőlködik, hogy ő mehessen elől....  Vagy pl. játék közben simán bedurvul és nekem jött az utóbbi időben.... vagy amikor ő azt gondolja, hogy mi őt simogassuk, szinte harapdálja a kezünket, ha abbahagyjuk a simizést, arról már nem is beszélve, hogy a kisfiamnak (8éves) simán neki megy játék közben és még morog is rá. Szóval ezek apró szösszenetek, amiket kezelni kell, ezzel tisztában vagyok, mert nem lesz jó vége.

Etetés: naponta egyszer kap, táppal etetjük és az utolsó séta után szoktam odaadni neki, amikor felmegyünk. De tegnap pl. már ugatott amikor felmentünk és örült módon viselkedett, így megvártam amíg lenyugszik, úgy kapta meg. Mintha azt mondta volna, hogy "Na gyerünk már add ide a kajámat, te ember állat!"

Amikor reggel elmegyünk, nincs búcsúzkodás, simizés. Bár két gyerekkel nem egyszerű a reggeli indulás, van némi felhajtás...., nem tudom ő ezt hogyan élheti meg.

Amikor hazamegyünk én próbálok nem tudomást venni róla amikor majd le szedi a gatyámat úgy ugrál és ugat, lépni alig lehet tőle.

A férjemtől viszont nagyon tart és ha vele van, akkor látom, hogy meghúzza és megadja magát (de őt is így fogadja amikor hazajön). Viszont a férjem nagyon keveset van itthon ahhoz, hogy foglalkozni tudjon vele. Így nekem kell a dolgokat kézben tartani.

A kutyasuli nagyon jó ötlet, majd szétnézek mik a lehetőségek itt Eger környékén.

Egyébként nagyon szeretetreméltó és szerintem jó kutyuska, csak helyre kell tenni a dolgokat és remélhetőleg akkor a sírás is megszűnik. (?)

Hogy erre miért nem gondoltam.....

köszi!

Betti

 

Előzmény: biancopass (4296)
biancopass Creative Commons License 2011.04.28 0 0 4296

Szia, én először is Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét ajánlom és mellett kutyasulit, ahol ezzel a módszerrel dologoznak. Lehetőleg ne olyan kutyasuliba menjetek, ahol csak sport és munkakutyákkal foglalkoznak, bár tisztelet a kivitelnek. A könyv kb 100 oldal, érthetően ír a szerző, ha kell emailben át tudom neked küldeni. Nálunk első kutyás gazdiknak kötelező olvasmány a kiskutya elvitele előtt:) A kutyasulit azért tartom a könyv mellett is fontosnak, mert egy kívülálló észre vesz olyan dolgokat is, amit a gazdi esetleg nem és emellett tanácsot is tud adni, mit hogyan csináljatok. Nem akarlak elkeseríteni, de a kutyus addig fog sírni, amíg valaki át nem veszi tőle a falkavezér szerepét.

Alapvető kérdések: hogyan eteted a kutyát, hogyan hagyod el a lakást, mit csinálsz amikor hazérsz? A legfontosabb válaszok első lépésben ezek.

Előzmény: Szofymama (4295)
Szofymama Creative Commons License 2011.04.28 0 0 4295

Sziasztok!

Úgy látom többen inkább kihasználják a jó időt és nem ülnek a gép mögött. Mégis ha van pár percetek adjatok tanácsot, mert Szofykánk (most lesz 1 éves) napközben annyira sír utánunk, hogy már kezd kellemetlenné válni, egy-két lakó már jelezte. Eleinte amíg kölyök volt csak néha-néha sírdogált, de tavaly év végén miután otthon voltam hosszabb ideig táppénzen, utána meg az év végi leállás következett, és januártól kezdett nagyon sírdogálni.

Most a gyerekeim a nagyszülőknél vannak, jó hosszú a tavaszi szünetük, így ebédidőben én megyek haza és viszem le sétálni. Sajnos az ebédidőm igen rövid, így hosszú, fárasztó sétára nincs idő nem tudom kellőképpen kifárasztani. Amikor hazamegyünk már messzíről halljuk, hogy sír, és amint elmegyünk és becsukjuk a lépcsőház ajtaját, már rázendít. Aamikor délután hazaérünk, olyan izgalomba jön szegénykém, hogy alig bír lenyugodni. Olyankor percekig nyüszít, ugat, lépni nem tudunk tőle, mindenhová követ. Vagy például ha a szemetest leviszem is ott ül az ajtóban és sír utánam, vagy ha a gyerekek elmennek otthonról, akkor is ott ül az ajtóban egy ideig mire megnyugszik, még akkor is ha én ott vagyok vele.

Amikor suli van, a lányom fél 2 körül ér haza és délután otthon van vele, de a délelőttöket akkor is végig sírja. Már arra gondoltunk hogy a férjem beviszi magával a munkahelyére, ott jó nagy füves udvar van, viszont egy ilyen kutyuska nem lehet egész nap kint.

Egyszerűen nem tudom, hogy miért nem tudja megszokni, hogy miután elmegyünk, visszamegyünk hozzá, nem hagyjuk egyedül. Olyankor nem is eszik, nem is iszik, ahogy hazaérünk akkor kezd el inni is. Nem tudom mit csináljak, nagyon tanácstalan vagyok. Nem szeretnénk megválni tőle, nagyon megszerettük, viszont az anyagiak nem teszik lehetővé, hogy másik kutyust is vegyünk mellé, vagy akár lakást cseréljünk.

Megköszönném, ha tudnátok valamit tanácsolni, mert nagyon sajnáljuk szegény kutyuskát.

Betti

 

 

Anni74 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 4294

Szia! Nem volt büdös a váladék és a szőr sem. Most viszont kicsit idegesít, hogy nem olyan eleven Dézy. Vagy a gyógyszer "nyomja le" szerintem, vagy az, hogy csak tápot kaphat. Mindig jön utánunk, szaglászik a levegőbe, nyüszít, ha ételt lát. Nagyon nehéz,hogy nem adhatunk neki semmit, de tudom, hogy az ő érdeke. Remélem, ha kontrollra visszük, majd kapunk egy kis kedvezményt  és ehet valami mást is. Viszont már csak ritkán vakarózik, nem harapdálja magát, "csak" a szemét dörzsöli még. Remélem ez is elmúlik hamarosan és a hangulata is jobb lesz.

Előzmény: marcimami (4293)
marcimami Creative Commons License 2011.04.22 0 0 4293

Ügyes vagy! Feltétlenül számolj be a fejleményekről! A kutyus szeme körül büdös is volt a szőr, ill. a váladék?

Zsu

Előzmény: Anni74 (4290)
Anni74 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 4292

Szia! Aranyos vagy, köszi a bíztatást. Már ez alatt a néhány nap alatt sokat javult:)

Üdv: Anita

Előzmény: Detti76 (4291)
Detti76 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 4291

Szia! Jól tetted, hogy elvitted másik orvoshoz is, reméljük, hogy most már tényleg jó kezekben lesztek és megoldódik nem csak a vakarózás, hanem a szem környéki problémátok is! Szorítok!:)

Üdv.,Detti

Előzmény: Anni74 (4290)
Anni74 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 4290

Sziasztok! Néhány hete írtam ide, hogy a kis bolognese kutyusomnak a könnye nagyon bebarnította a szeme körül a szőrt. Gondoltam beszámolok, azóta min mentünk keresztül. Többször vittük orvoshoz, de mindig azt mondta, hogy ilyen fajta kutyus, nem lesz sose fehér a szőr a szeme körül, bár tényleg csúnyább az átlagnál. Kb. 3 hete a lábán és a hátán elkezdett töredezni a szőr, erre annyit mondott, hogy csak tápot kapjon, 5-6 hét múlva kiderül, hogy az-e a baj. Ha nem javul, akkor tovább lépünk. Hozzáteszem a szemét és a szőrét sem vizsgálta meg alaposan. Itt betelt a pohár.  Szegény kutyus már szinte egyfolytában vakarózott, harapta  magát. Kértem időpontot egy másik városba egy állatorvoshoz. (egyszer egy ismerőssel jártam nála és nagyon szimpatikus volt az állatokhoz való hozzáállása). Elvittük Dézyt hozzá. Alaposan megnézte a szemét, ott helyben mintát vett a szeme alatti váladékből és kiderült, hogy fertőzés, ami felülfertőződött. A töredezett szőrre azt mondta, hogy allergia, váltsunk tápot és csak azt eheti. A fekhelyét ki kell cserélni, alaposan takarítani. Kapott szurit, gyógyszert és a szem alatti szőrre folyadékot.  Jövőhéten megyünk vissza és ha nem javul, allergia tesztet csinál. Ez tegnap volt és már kevesebbet vakarózik Dézy. Azért is írtam le ezeket, hogy hallgatni kell a megérzéseinkre is, nem mindig az orvosra. Ha az eredeti orvosra hallgatok, még 5-6 hétig várok, szegény kutyusom addig szenvedett volna. Bocsánat, ha kicsit hosszú voltam:)

Szép napot.

Anita

75Benji Creative Commons License 2011.04.16 0 0 4289

Üdvözletem !

 

Kis családunk 5 taggal bővűlt (5 lánnyal) 1 hete :-)

 

Kérdéseim - kéréseim a szakértőkhöz . 

Tudna nekem levélben valaki itinert írni mire kell figyelni , mikor kell féregtelenítésre  vinni (anyát és gyermekeit).

Melyik hétig mit ehetnek a picik és a mama ? 

Mikor lehet kiengedni a törpéket az elletődobozból ?

 

Meg végülis bármiről írhatnátok, amit fontosnak tartotok:-)

 

Olyan sokféle dolgot olvastam már , hogy nagyon nem tudtam összetenni a dolgokat . (első kicsik)

Gondoltam jobb , ha kérdezek mielött valamit rosszul csinálnék.

 

Válaszokat előre is köszönöm .

 

Péter

 

 

elianar-dogfashion Creative Commons License 2011.04.10 0 0 4288

Akciós kutyaruhák akár 50% olcsóbban! Erdeklődni: bestdogfashion@gmail.com

 

turbónyúl Creative Commons License 2011.04.08 0 0 4287

Sziasztok! Múlt pénteken természetesen voltunk orvosnál, aki igazándiból semmi biztatót nem mondott. Annyi, hogy ennek max. 2 hét alatt rendbe kellett volna jönnie. Kapott újabb injekciót, valamint egy heti adag folyékony valamilyen gyógyszert. Ezen is túl vagyunk, beszedte rendesen, de a helyzet még mindig nem javult. Hétfő délután megyünk megint a dokihoz, hogy hogyan tovább. Ő sem tudta megmondani, hogy genetikai probléma vagy sem. Az biztos, hogy a kistestű kutyusok erre sokkal hajlamosabbak a leküzdendő akadályok (ágyra ugrás, sok lépcsőzés) miatt, mint a nagyobbak. Azóta nem hagyom lépcsőzni, ha ilyen helyre megyünk, inkább hónom alá kapom, és viszem.

A doki mindenesetre már említette, hogy gerincfestéses vizsgálatra lesz szükség, hogy pontosan látható legyen a probléma.

A kutyasulit lemondtuk, remélem, ha a következő indul, már mi is ott lehetünk.

Ja, B vitaminos injekciót is kapott, azóta hihetetlen étvágya lett, ami pici kora óta nem volt rá jellemző.

Köszönjük az együttérzést, üdv mindenkinek

Kati és Lili

Előzmény: Mestergomi (4286)
Mestergomi Creative Commons License 2011.04.01 0 0 4286

Szia!

Nagyon sajnálom a kiskutyát!Szegény milyen fiatal,és már mennyi mindenen túl van!

Voltatok orvosnál?Mondott valami bíztatót? Esetleg nem valami veleszületett rendelleneség következménye lehet?

Andi

Előzmény: turbónyúl (4284)
Sütimüti Creative Commons License 2011.04.01 0 0 4285

Ez nem lehet valami genetikai akármi?

Tenyésztő, akitől vetted, mit mond?

Enyémek is ugrálnak, meg rohangának, meg leesnek a kanapéról, innen onnan a játék hevében, és még sosem lett bajuk, persze ettől még lehet, hogy tényleg csak rosszul esett egyszer.

Előzmény: turbónyúl (4284)
turbónyúl Creative Commons License 2011.04.01 0 0 4284

Nem volt, a röntgen ehhez a problémához nem lett volna elég, ide MR vagy Ct kell, amit Kaposváron csinálnak. A doki, aki a lábát műtötte (két dokinál is voltunk) mondta, hogy olyan mélyen kellene elaltatni a röntgenhez, hogy szinte még levegőt se vehetett volna, hogy egyáltalán látszódjon valami, az sem biztos. Ennek a betegségnek a súlyos változata az, amit "tacskóbénulás"-nak hívnak. Tehát, ha ilyen tünetei lennének, azonnal műteni kell. Azt nem tudom, hogy ugyan őt  műteni nem kell, de mikor jön rendbe? El tudom képzelni a rossz mozdulat dolgot, mert ez a kis majom képes a kilincsig felugrálni, aztán ki tudja, egy ilyen ugrálásnál hogy ért földet!? Mindenesetre ma megyünk megint dokihoz, isteni félelemmel várom, mit mond. Csak egy kicsit már sok, hogy 15 hónapos korára ilyesmik történjenek vele. Úgy sajnálom!!!

Előzmény: Sütimüti (4283)
Sütimüti Creative Commons License 2011.04.01 0 0 4283

Röntgenezve volt?

Előzmény: turbónyúl (4282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!