Keresés

Részletes keresés

sziti Creative Commons License 2003.04.07 0 0 80
sziti Creative Commons License 2003.03.24 0 0 79
Márc. 20. Marco Polo

Hypertér: tehetséges srácok, leginkább érzésekre épülő, hangulatokat közvetítő, az általam ismert (na jó, inkább csak már hallott...) zenekarok közül az Ozric Tentacles, itthonról a Colorstar világát idéző zenével. Tényleg hangulat kell hozzá - egy héttel korábbi fellépésükkor a Trinity után kb. a 3. számig voltak érdekesek nekem... Most jobb volt hallani őket még akkor is, ha most egy picivel talán rosszabbul szóltak, mint a Rocktogonban.

D Sound: nekem kifejezetten "one man band", bár 4-en voltak a színen, nagyon jó dobossal és basszerrel, nagyon - sokszor túlzottan is - diszkrét szintivel, dehát az egész D-ről szólt és az ő hallhatóan rendkívül mély Floyd-imádatáról:-))) Tetszett, mert személyes és emberi volt, hangulatot adott!

Hangulatok és érzések - másként... Kellemes este volt!

Előzmény: sziti (72)
sziti Creative Commons License 2003.03.14 0 0 78
Kezembe került egy szórólap, mely szerint ápr. 4-én az RS9-ben Mindflowers + Hypertér.

Ha 24-én lesz a lemezBEMUTATÓ, akkor előtte 3 héttel...?

sziti Creative Commons License 2003.03.12 0 0 77
Új - és nagyon jó - hír a PF-honlapról:

2003. április 24-én 21:30-kor a budapesti Marco Polo klubban (VII.ker., Nyár u. 6.) lemezbemutató koncertet tart a Mindflowers együttes.

A Mindflowers zenéjét leginkább instrumentális progresszív fúziós rockként lehetne jellemezni, de hallhatóak benne jazz-elemek is szép számmal. A teljes egészében instrumentális lemez tavaly novemberben jelent meg a Periferic Records-nál.

sziti Creative Commons License 2003.02.25 0 0 76
A koncert első fele épült a 2. lemezre.
Való igaz: a buli 2. része volt az ütősebb, összeszedettebb szerintem is.
Mindkét lemez birtokában és ismeretében azt mondom, hogy az első hangulata határozottabban átjött a koncerten. A frissebb anyag - azon túl, hogy másként is szól, mint az első - eleve nyugisabb, visszafogottabb, meditálóbb.
Nem tudok jobbat ajánlani én sem: keress egy üzletet, ahol bele tudsz hallgatni...
Előzmény: mEdvE (75)
mEdvE Creative Commons License 2003.02.25 0 0 75
Lehet, kissé későn reagálok - Varga János február eleji lemezbemutató koncertjéről van szó.
Elárulná valaki, hogy a második lemezről (Wings of Revelation 2) MIT lehetett hallani? A koncert első fele ugyanis bemelegítés volt, elég langyos hangulatban / minőségben, a második felében pedig emlékeim szerint az első albumot nyomták le (az jó volt, dehát nem a második). Nem ismerem a 2. lemezt, így arra lennék kíváncsi, hogy milyen? Ugyanaz, mint az első, csak pepitában (ezért lehet, hogy összekevertem a koncert második felét az első lemezzel?), vagy olyasmi stílusú, mint a koncert első fele? Látatlanban nem fogom megvenni. Van valahol valami bemutató anyag, sample, ilyesmi?
Előzmény: sziti (70)
Markov Creative Commons License 2003.02.24 0 0 74
Nemrégiben eljutott hozzám a MINDFLOWERS bemutatkozó albuma, ami számomra több, mint figyelemreméltó. Tudtok valamilyen koncert-megmozdulásról, ahol élőben lehetne tesztelni ezt a fiatal bandát?
Pucros Mackó Creative Commons License 2003.02.24 0 0 73
Na szerencsére ezt a topikot is megtaláltam...

Főleg You And I-ban vagyok érdekelt. Tulajdonképpen elmondhatom, hogy a kislányaim (7+ illetve 6- évesek) megrögzött Völgyessy Szomor Fanni rajongók. Zsófi épp a minap kérdezte, hogy lehet-e menni Fanni koncertre:-)) Úgyhogy ha tudtok valamit, szóljatok feltétlenül.

Egy személyes megjegyzés: korábban voltam véletlenül Fanni szomszédja (azaz a szomszéd házban laktam), illetve apukájának a kollégája (ő tartotta asszem a munkavédelmi oktatást). De akkor még nem tudtam, hogy ezek ilyen celebrity tények:-))

sziti Creative Commons License 2003.02.24 0 0 72
PR-honlapról:

Március 20-án (csütörtök), este 20 órakor a budapesti Marco Polo klubban (VII.ker., Nyár u. 6.) lemezbemutató koncertet tart a D Sound. Az együttes első albuma 2002 nyarán jelent meg.
Előzenekar a Hypertér együttes.
A D Sound együttes következő koncertje 2003. április 11-én a Rocktogonban (VI. Mozsár u. 9.) lesz.

2003. április 5-én, 19h-tól a Fugato zenekar jubileumi, multimédiás nagykoncertet ad a MOM Művelődési Házban. (Bp. XII. Csörsz utca 18.)
A koncerten - a sokszínű saját szerzeményeken kívül, - különlegesen hangszerelt szimfonikus átiratok is elhangzanak. (Queen, Jethro Tull, Vangelis, Jean-Michel Jarre, filmzenék...)
A szokásos Fugato-hangzást ezúttal vibrafon és basszusgitár is színesíti.
A darabokat egyedi hangulatú átvezető-effektusok, versek, gondolatok kötik össze.
A számok nagy részét képi aláfestés kíséri.
Belépő a helyszínen kapható. Ára: 500.-, 800.-.

cirrocumulus Creative Commons License 2003.02.10 0 0 71
Ne is mondjátok!
Én nagyon féltem, hogy ilyen zimankós időben csupán nagyon kevesen szánják majd rá magukat arra, hogy kimozduljanak otthonról.
Úgyhogy én is nagyon örültem, hogy ilyen sokan voltunk ott.

Nekem is a szünet utáni rész jött be jobban, nagyon jó, húzós, összetett hangzások voltak.

És az előző két Varga János koncerttel összehasonlítva ez sokkal-sokkal jobban tetszett!

Előzmény: kozakz (69)
sziti Creative Commons License 2003.02.10 0 0 70
Nagyon jó buli volt!!!
Engem (is) kellemesen lepett meg, hogy egy ilyen zenei világú koncertre ennyi ember összejött! Van remény... (a további 7végi koncertjeim ezt tovább erősítették, de ezekről másutt...)
Ahol én ültem (a PeCsa esetében ez lényeges kérdés...), ott remekül szólt, igaz, a füstgépek is, a fejem fölött repkedő kamera csak pillanatnyi apró infarktusokat okozott:-) Ez nem probléma (pontosabban "egyéni szoc"...), viszont úgy tűnt, hogy ami a kivetítőre színpadképből ment, abban zéró koncepció volt.
Jó zene, remek zenészek - jöjjön a folytatás!!!

Előzmény: kozakz (69)
kozakz Creative Commons License 2003.02.08 0 0 69
na kinek hogy tetszett a buli?

nagyon orultem hogy ilyen sokan voltunk!

a masodik resz nekem jobban bejott valoszinu az ismert temak miatt. az uj lemez meg nincs meg.

mondjuk az elso resz elso szama nagyon ott van. az egy nagyon tuti szerzemeny.

sziti Creative Commons License 2003.02.04 0 0 68
Ott leszünk:-)
Aki a 2 WOR-t ismeri, az szerintem pontosan tudja, milyen fincsi zenés vacsit kap:-)
Előzmény: cirrocumulus (67)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.02.04 0 0 67
Tegnap az m2 "Hol-mi?" c. műsorában szó volt Varga János holnaputáni, Petőfi Csarnok-beli koncertjéről is. Kb. 2 órás lesz a program, változatos filmbejátszásokkal fűszerezve.
Varga János szerint - az Easthez képest - tőle talán szokatlan módon már jóval keményebb hangzású, rockosabb zenék is hallhatók lesznek.
A koncert este 8h-kor kezdődik, a jegy 1990,- Ft-ba kerül.
Előzmény: sziti (57)
sziti Creative Commons License 2003.01.22 0 0 66
Örülök neki!

Nem tudtam kívülállóként hallgatni őket (nem is próbáltam:-))), hiszen az összes lemezüket ismerem, némi személyes ismerettség is van, tehát erősen szubjektív vagyok.

Előzmény: eref (65)
eref Creative Commons License 2003.01.22 0 0 65
Nem tudom megítélni, hogy egy olyan hallgató, aki most és itt hallotta először az együttest, mennyire kapott vágyat bővebb megismerésükre

Én igen. :)

Nagyon tetszett a zenéjükben a finoman ellenpontozó basszusgitár-szólam.

Előzmény: sziti (64)
sziti Creative Commons License 2003.01.22 0 0 64
Meghallgattam.

Rá kellett tegnap jönnöm, hogy nagyjából bő 10 éve nem hallgattam Petőfit (egyáltalán: semmilyen MR adót...) Ez valszeg szégyen, de mindegy.

Tetszett: sok volt a zene, és jól voltak válogatva, egyrészt illusztrálták a változást/fejlődést, másrészt jól mutatták be a You And I különböző oldalait.

Nem tetszett: a műsorvezető stílusa, jellegtelensége,

Nem tudom megítélni, hogy egy olyan hallgató, aki most és itt hallotta először az együttest, mennyire kapott vágyat bővebb megismerésükre.

Szó volt a progresszív zenék (itthoni - külföldi) lehetőségeiről. Kár, hogy nem hangzott el a Periferic Records neve a műsorban...

Előzmény: cirrocumulus (62)
sziti Creative Commons License 2003.01.21 0 0 63
Yesssssss:-)
Köszönjük!
Előzmény: cirrocumulus (62)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.01.21 0 0 62
Ma este egy órás műsor lesz a You and I együttessel a Petőfi rádióban 20 és 21 óra között.
sziti Creative Commons License 2003.01.17 0 0 61
PerRec info:

Az instrumentális progresszív, pszichedelikus rockzenét játszó Hypertér zenekar 2003. február 2-án 17 órakor a Potala Teaházban, Serény Gyöngyi festőművész kiállításának megnyitóján, 2003. február 15-én 21 órakor pedig a Réz Mál Kávézóban játszik.

gyulaicsaba Creative Commons License 2003.01.12 0 0 60
Hát nem sokan voltatok. Pedig nem mindennapi volt.
sziti Creative Commons License 2003.01.08 0 0 59
:-)
Előzmény: gyulaicsaba (58)
gyulaicsaba Creative Commons License 2003.01.07 0 0 58
Hadd hívjak mindenkit egy koncertre. A TRIO CALAMONA (malacos előadó) fog játszani január 10.-én pénteken este 8-kor a Nyitott Műhely-ben (XII. Ráth György u. 4.; a Déli pályaudvarral szemben az Alkotás u. sarkán).
Vendégünk a Grencsó István szaxofonja lesz.
A beugró csak 400.-, úgyhogy lehet jól jönni.
Periferic-honlapon olvasható a Calamona története: középkori trubadúrzenét valamint gregorián zenéket dolgozunk fel, jazz/world-music/techno érintettséggel. Találkozzunk és jó szórakozást.
sziti Creative Commons License 2003.01.07 0 0 57
PR-honlap info:

Varga János új albuma a Wings of Revelation II. az elsô szólólemez zenei hagyományait folytatja. A legendás East együttes egykori gitárosa és dobosa Király István mellett ez alkalommal már a koncerteken is résztvevô Chapman stick zenész Háry Péter és Nagy Szabolcs billentyűs is közreműködött a lemezfelvételeken. A Project február 6-án este 8 órakor a Petôfi Csarnokban ebben a felállásban nagyszabású koncertet ad.

sziti Creative Commons License 2002.12.09 0 0 56
cirrocumulus Creative Commons License 2002.12.05 0 0 55
A Periferic honlapjáról:

Dedikálások a Vörösmarty téren
( 2002. december 03. 14:39 )
Az idei Karácsonyi Vásár kunyhói között a Vörösmarty tér Váci utca felőli oldalán található a Periferic Records standja, ahol a bronz-, ezüst- és aranyvasárnap hétvégéjén a kiadóval dolgozó zenészek, zenekarok dedikálják frissen megjelent CD-iket. Ezáltal az egyébként is színvonalas és hangulatos hangzóanyagok még személyesebb ajándékként helyezhetők a karácsonyfák alá.

7. SZOMBAT
14:00-15:00 Söndörgő
15:00-16:00 Mindflowers

8. VASÁRNAP
14:00-15:00 D Sound

14. SZOMBAT
14:00-14:45 Hétrét
14:45-15:30 Fianna
15:30-16:15 Gyulai Csaba (Trio Calamona, Arasinda, AT Ensemble)

15. VASÁRNAP
14:00-15:00 Kollár Attila (Solaris, Musical Witchcraft)
15:00-16:00 Tátrai Tibor és Szűcs Antal Gábor

19. CSÜTÖRTÖK
14:00-15:00 Kincsér

21. SZOMBAT
14:00-15:00 Varga János
15:00-16:00 after@all

22. VASÁRNAP
14:00-14:45 Török Ádám
14:45-15:30 Szélkiáltó
15:30-16:15 Dűvő

23. HÉTFŐ
15:00-16:00 Völgyessy Szomor Fanni

Tóth Attis Creative Commons License 2002.11.13 0 0 54
Én is ott voltam, és én is jól éreztem magamat :o))))
Előzmény: cirrocumulus (53)
cirrocumulus Creative Commons License 2002.11.13 0 0 53
Én is jól éreztem magam azon a koncerten. Kellemes este volt.
Előzmény: kozakz (51)
sziti Creative Commons License 2002.11.13 0 0 52
Én ott voltam, de ANNYIRA nem dobott fel...
Előzmény: kayleigh (50)
kozakz Creative Commons License 2002.11.13 0 0 51
egesz jo volt az a Buli tavaly ev elejen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!