Keresés

Részletes keresés

Tozatu Creative Commons License 2005.01.05 0 0 351
Megnyugtat,hogy helyt áll.Az anyukája is hatalmas kint,remélem tavasszal is jókedvünk lesz.:)
Előzmény: Frint (350)
Frint Creative Commons License 2005.01.05 0 0 350

Rázom a nem létező szakállam, de nem esik, csak eső. De sebaj, már több ezer liter esővízet vezettem be a fólia alá!

Kedves Tozatu, a rozmaring, amit Tőled kaptam, máta egy folyamatosan virágzó monstrum ( már ha szabad ilyen jelzővel illetni egy növényt; mit növényt a rozmaringot) és hála a szerencsés talajválasztásnak csodálatosan növekszik, jól érzi magát.

Előzmény: Tozatu (349)
Tozatu Creative Commons License 2005.01.01 0 0 349

Neked is,kedves Frint apó és megrázhatnád egy kicsit a szakállad,hogy több hó hulljon a talajra!

Előzmény: Frint (348)
Frint Creative Commons License 2004.12.31 0 0 348
Minden kedves talajológus társamnak, barátomnak békés, boldog új esztendőt kívánok, jó erőben és egészségben! Frint apó

Jövőre – veletek – ugyanitt !!!

reni79 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 347

I. osztályu talajjav. humusz lenne eladó 5000Ft/tonna áron. Összesen 200t.

Akit érdekel hivjon!0630/9053081 Horváth

Tozatu Creative Commons License 2004.12.15 0 0 346
Tényleg,Len,merre vagy?
Előzmény: GURIGA (344)
MILU Creative Commons License 2004.12.15 0 0 345
Guriga kedves!

Virágoskert 5478. Én voltam aki viccelődtem egy kicsit a pentagonnal. Válaszoltál is rá, de úgy látszik, nem azonosítottál.
Persze illett volna mailben is megköszönnöm. Csúnya, hálátlan vagyok.
Előzmény: GURIGA (344)
GURIGA Creative Commons License 2004.12.14 0 0 344

MILU !!!!
Te nem kaptad még meg a magoncokat?
Asszem, csak te, és LEN, akik még nem szóltatok róla.
Előzmény: MILU (343)
MILU Creative Commons License 2004.12.13 0 0 343
Köszi a tanácsot! Azt hiszem, fájó szívvel és derékkal, de ezt fogom tenni.
Előzmény: rferi (342)
rferi Creative Commons License 2004.12.13 0 0 342

Ne ess kétségbe!

Viszont ne vess tavasszal!

Kezd el locsolni, mintha lenne ott gyep.

Aztán az kihozza  a gyomokat, és te szépen sorban kiirtod.

Ezt ismétled párszor, és csak azután vetsz.

Kicsit nehézkesebb lesz a vetés után nedvesen tartani a földet, d megoldható.Esetleg oda időzíted a szabidat, vagy beállítasz valami automatát.

A jó trágyás földben a késői vetés is meg fog gyorsan erősődni tél előtt.

Előzmény: MILU (341)
MILU Creative Commons License 2004.12.13 0 0 341
Hát, szagát nem nagyon éreztem, de szalma volt benne bőven, eről gondolom, hogy friss volt. Na, meg arról, hogy mikor a traktor leöntötte, akkora volt mint egy hegy.
Meg is ijedtem, hogy mit csinálok ennyivel, ezért felajánlottam a szomszédomnak, hogy vigyen belőle amennyi kell. 5-6 talicskával vitt, a többi a nyakamon maradt.
De három hét múlva, mikor újra megláttam, már csak fele akorra volt a hegy.
Összeesett. Na, gondoltam, hogy ennyivel már megbirkózom. Nekiláttam és napokig csak ástam befele. Egy sor ásás, egy sor trágya. És ez így ment, amíg el nem fogyott. Most már bent van. De mi lesz tavasszal?
Előzmény: taramiram (340)
taramiram Creative Commons License 2004.12.10 0 0 340

Igen, sok más mag is úgy jut a megfelelő helyre, hogy az állatok (főleg madarak) megeszik, majd széttrágyázzák.:)

Friss, szagos trágyát vettél? Be is ástad már?

Előzmény: MILU (337)
MILU Creative Commons License 2004.12.10 0 0 339
Akkor lehet, hogy tavasszal még nem vethetek bele fűmagot, mert kiég?
Előzmény: Tozatu (338)
Tozatu Creative Commons License 2004.12.09 0 0 338
Ha az istálló mellől hozták,vigyázz vele,mert az friss trágya,kiégetheti a növényeket.A jó marhatrágyát érlelik kazlakban és csak azután lezs megfelelő.Az érés során keletkező hő és egyéb miatt sok gyom és kártevő elpusztul,de ha nem megfelelően tároljákmarad benne még elég.
Előzmény: MILU (337)
MILU Creative Commons License 2004.12.09 0 0 337
Hát...... erre nem is gondoltam. Utána is még csíraképes marad a mag?
Most jó lükének tünhetek. :)
Előzmény: taramiram (336)
taramiram Creative Commons License 2004.12.09 0 0 336

Kedves Milu, az a tehén mit evett?

Nem az istállóban megy bele a mag, ott kint a legelőn.:)

Előzmény: MILU (335)
MILU Creative Commons License 2004.12.09 0 0 335
Ne izéjjetek má!

Az én marhatrágyámat egyenesen az istáló ( vagy istálló) mellől hozták. Ott hogy került volna bele gyommag?
Hacsak nem az istáló mellett egy hatalmas parlagföld van. Ennek nem néztem utána.
Előzmény: rferi (333)
sfnx Creative Commons License 2004.12.08 0 0 334
rákerestem a magyar oldalak között a kertészeti perlitre és mit találtam:
Kertészeti Perlit: - 13600 Ft/m3 + áfa, 005 liter - 200 Ft/db + áfa/darab, 00hurka 500 + afa/méter
szobanövényekhez nem olyan rossz 5 liter 213 Ft-ért ez olcsóbb is a macskaalomnál a Pannon-Perlit-nek Budapesten van a központja és sok városban van képviselete
és találtam még egy érdekes cikket  a vízkultúrás termesztés közegeiről amiben fel vannak sorolva az egyes közegek PH értékei és más kémiai tulajdonságai is
rferi Creative Commons License 2004.12.08 0 0 333

Nálam ugyailyen tapasztalatok voltak, írtam is itt már erről, de hát ugye lehetnek még csodák :))) és gyommentes marhatrágya! :)

Egyébként emlékszem vagy tizenöt éve a Florasca földre rá volt írva, hogy mindenféle gyommagtól mentes.Na ez azóta eltűnt róla.Gammasugárzással csírátlanították, de biztos nem EU konform vagy túl drága volt.

Tényleg egy ideillő köszöntés:

Gyommentes Marhatrágyát Sporttárs!  :)

Előzmény: Frint (331)
taramiram Creative Commons License 2004.12.07 0 0 332

Perlit oda nem jó?

A trágyáról honnan tudod, hogy gyommentes? Az érettből már nem kel ki a gyom?

Előzmény: Frint (330)
Frint Creative Commons License 2004.12.07 0 0 331

" Ez tavasszal ki fog derülni..... " Na ez egyszer nálam kiderült :( Még késő este zseblámpa mellett is kapáltam, gazoltam! Senkinek nem kívánom! Trágyából csak érettet, és gyommenteset, mert különben...

Előzmény: rferi (329)
Frint Creative Commons License 2004.12.07 0 0 330

Világos, értem én, hogy milyen talajlazítót kerestek, nekem ezzel "nagyban" a 15m2-es fólia alatt van gondom. Oda egész macskafarmnyi macskaalom kellene.  :)

Ezért lazítok én komposzttal, érett trágyával (nem büdös!), homokkal és kevés sóderrel, sok faköszörülettel és fűrészporral, hamuval és faszénnel,...mindennel szinte, ami a kezem közé kerül. Nagyon finom morzsalékos talajt kell oda varázsolnom március elejére...

Előzmény: taramiram (316)
rferi Creative Commons License 2004.12.07 0 0 329

A trágya-kontra feketeföld kérdésben általában a trágya a nyerő.De fű alá főleg akkor lesz az, ha nem volt tele gyommaggal.

Ez tavasszal ki fog derülni..... addig nem érdemes rágódni rajta.

Bedolgozás..... hát igen: kapa, ásó, ilyenek jöhetnek szóba, de ezzel már tavaszig nyugodtan várhatsz sztem.

Előzmény: MILU (328)
MILU Creative Commons License 2004.12.07 0 0 328
Most, hogy mondod, tényleg jobb lenne vetni, mint ültetni. :)))

Köszi a választ. Csak még azt nem tudom, hogy dolgozzam bele? Kapával?
Félek, hogy kiforgatom a trágyát.
Most utólag már bánom, hogy a trágya mellett döntöttem. Jobb lett volna talán fekete földet hozatni. Vagy nem?
Előzmény: rferi (326)
Frint Creative Commons License 2004.12.06 0 0 327

Sziasztok, meglódultunk, mint a 6-os villamos :)


Szia Szellőke, üdv közöttünk!
A fenyőkéreg, forgács, fűrészpor a homokos talajokat leszámítva mindenképpen jó lazítóanyag, gyorsan elkorhad, és ha egy kis tűlevél is kerül a földbe, még a talaj pH-ját is visszaveszi ( már ahol erre van szükség). A forgácsot, ha be tudod dolgozni a talajba, és gyep lesz fölötte, hát ártani semmiképp sem árt, bár gyepet kemény talajra szoktuk telepíteni. Tavaszig nagy része elkorhad szerintem. Ha a mostani időjárás mellett ez a bedolgozás nem megy - akkor vidd el a komposztdombba, és ott majd lebomlik. Az a fenyőtű is oda mehet, az jó anyag :) Frint

Előzmény: Szellőke (319)
rferi Creative Commons License 2004.12.06 0 0 326

Ja ! és a magot _vetjük_ :)))))

Ültetni _növényt_ ültetünk :)))))) Már a gyökereset......

Előzmény: MILU (324)
rferi Creative Commons License 2004.12.06 0 0 325

Szerintem el kéne dolgozni a talajban!

Tehát valahogy lejuttatni minimum 5, de ha lehet inkább 10 centi mélységbe!

Füvesítéshez a kilós kiszerelést érdemes keresni.Én tavasszal vettem a pesti  New Gardenban. 4700 volt, ha jól emlékszem

Előzmény: MILU (324)
MILU Creative Commons License 2004.12.06 0 0 324
De kár, hogy csak most olvastam ezt a topikot!
Most az ősszel ültetttem gyümölcsfákat, díszcserjéket, és mivel homok a talaj, jó lett volna használni ezt a csodamicsodát. Alcosorb.
Igaz, marhatrágyát meg egy kis agyagot tettem az ültetőgödörbe.
Tavasszal viszont füvesíteni fogok. Már felástam a helyét és marhatrágyát ástam bele.
Most hova tegyem ezt az alcosorbot?
Szórjam el a föld tetején, utána ültessem el a fűmagot, vagy dolgozzam be a talajba?
Szerinted?
Előzmény: rferi (308)
sfnx Creative Commons License 2004.12.06 0 0 323

"zsemlemorzsa méretű zacskókban", igen, ez az, ezt haza tudom vinni a bkv-n! :-)

Előzmény: taramiram (322)
taramiram Creative Commons License 2004.12.06 0 0 322

Sajna nem tudom, most éppen nincs itthon. Olyan zsemlemorzsa méretű zacskókban vettem, kilós kiszerelés lehetett. Kismacskáknak biztos.:)

 

Hadria, marhatrágyát szoktam a földbe keverni. Az eredményét nem tudtam észrevenni, a túlöntözés miatt eddig nálam szinte minden csak kínlódott.

Előzmény: sfnx (321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!