Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2023.04.11 0 0 8804

Szia, ami van túra, az fenn van a neten, nincsenek helyi titkos túrák, mindenki online hirdeti magát :-)

Mahén van egy szép nagy túra, a Morne Blanc trail, hajóval pedig a Ste Anne marine parkot érdemes megnézni, és Cerf szigetére is érdemes átruccanni egy beach BBQ ebédre.

 

Mahé partjai közül fürdésre leginkább Beau Vallon partja alkalmas, az sekély, így veszélytelen. Június a monszunváltás időszaka arrafelé, kezd erősödni a szél, magasabbak lehetnek a dagályok, és erősödnek a hullámok. De azért bírható simán, az igazi halál az augusztus :-D

Előzmény: princ007 (8802)
moonwalkr Creative Commons License 2023.04.11 0 0 8803

Emlékeim szerint Mahé volt a legkevésbé érintett akár tengerifű, akár a hullámok által (ezekért felelős jobbára a szél). Ezért szerintem a júniusban nem fogtok csalódni.

 

Autót szerintem jól érzed, a reptérinél olcsóbban is fogsz tudni bérelni. Plusz mondanám, hogy 8 napból 8 napra nem érdemes autót bérelni, inkább csak mondjuk a középső 4-re. Ha nem megy az ember, mint a mérgezett egér egész idő alatt, akkor is jól tudja érezni magát. Akár az elején, akár a hazauzatás előtt is jól jön 1-2 nap, amikor már csak a saját partszakaszodon fürdesz, napozol, őgyelegsz, szöszmötölsz. De természetesen ez is egyéni temperamentum kérdése.

 

Mahén mondjuk nem annyira emlékszem helyi dzsungeltúrára, de anno La Dique-n is ott helyben találtuk meg az azóta itt a fórumon futótűzként elterjedt "híres" dzsungeltúrát. Hátha más még tud neked tippet is mondani. De az autókölcsönzős, vagy éppen a taxis is ad tippet. Mindezzel együtt azt mondanám, hogy Mahén nagy, eldugott helyeken, gyönyörű partokon menő titkos dzsungeltúra nincs (lehet majd megcáfolnak).

 

 

 

Előzmény: princ007 (8802)
princ007 Creative Commons License 2023.04.11 -1 0 8802

Sziasztok,

 

Minden utazásom előtt szeretem begyűjteni a leghasznosabb infókat a helyről ahová megyek. Azt gondolom erre a legjobb hely az ilyen és hasonló fórumok felkeresése.

 

Átolvastam nagyon sok bejegyzést, amiből nagyon sok hasznos dolgot megtudtam.

 

Feleségemmel és két gyerekemmel (15,13) júniusban szeretnénk elutazni Seychelles-re. Az időpont a sulik miatt fontos nem tudjuk máskorra tenni.

 

Sok helyen azt írják, tök jó a június mert nem esik és a nagy meleg elviselhetőbb a "kellemes" szél miatt, persze azt is lehet olvasni, hogy pont a szél a fürdőzést megnehezíti.

 

Járt már ott valaki közületek júniusban vagy tudja milyenek a körülmények. A gyerekek miatt kérdezem igazából, mert nekik azért nem elég csak a szép part látványa, ők úszni is akarnak, persze mi is feleségemmel.

 

Az már eldőlt nagyjából, hogy június 17-én mennénk Bécsből Ethiopian Airlines-al és 26-án jönnénk haza. Jó a repjegy ára és "csak" 4 óra az átszállási idő.

 

Mahé-n töltenénk el a 8 napot felfedeznénk a sziget partszakaszait és az egyéb "nevezetességeket".

 

Apartmant akarunk bérelni hogy melyik részen az még kérdéses.

 

Amit meg szeretnék kérdezni:

 

-- Érdemes e a reptéren kibérelni egy kocsit a 8 napra (170.000 Ft a 8 nap) vagy kisebb kölcsönzőket kell keresni

-- Lehet e "helyi" embereket találni dzsungeltúrára vagy épp valamilyen hajós útra vagy csak a neten található túrák vannak (40-50e Ft/fő)

 

Köszi a válaszokat előre is.

 

 

 

Angélakov Creative Commons License 2023.04.09 0 0 8801

Köszi szépen a segítséget, sikerült a kompot és a buszt is lefoglalni.

Előzmény: seci (8797)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.04.06 0 0 8800

Remélem így lesz majd mikor mi rajta leszünk. 

Te nem akarsz iderettyinteni egy rövid(de lehet hosszú) élménybeszámolót? 

Számodra melyik strand volt a legszebb Mahén ill. La Digue-on?

Sziget-túra?

Étteremajánlást is tehetnél!

Előzmény: suirebit (8799)
suirebit Creative Commons License 2023.04.04 0 0 8799

3 hete 2x tesztelve , pontos volt

Előzmény: frozendaiquiri (8798)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.04.04 0 0 8798

Nagyszerű információ, köszönöm.

Azt hittem, hogy csak taxival tudunk eljutni a reptérre, de időben a shuttle bus is teljesen rendben lenne. Ha jól értelmezem, a komp érkezési ideje után kb. fél óra múlva már a reptéren is lehet lenni. Az nálunk azt jelenti, hogy pont 2 órával a járat indulása előtt lennénk kint.

Tökéletes, hacsak nincs a kompnál csúszás.

Általában a megadott időpontban megérkezik a komp vagy szokott lenni késés?

Előzmény: seci (8797)
seci Creative Commons License 2023.04.02 0 0 8797
Előzmény: Ka Pál (8796)
Ka Pál Creative Commons License 2023.04.02 0 0 8796

Korábbi években volt transzfer szolgáltatása a Catcocosnak a reptérről...

Előzmény: Angélakov (8792)
_chillout_ Creative Commons License 2023.04.02 0 0 8795

Szia, a komp 10-kor megy és egy óra a menetideje, én nem várnék rá, hanem kisrepülővel mennék.

Előzmény: Angélakov (8792)
_chillout_ Creative Commons License 2023.04.02 0 0 8794

Poggyásszal nem engednek felszállni a helyi buszra.

Szerintem arra gondolt, h kisrepülővel vagy komppal menjenek, és ha komppal, akkor lefoglalja-e előre.

Előzmény: moonwalkr (8793)
moonwalkr Creative Commons License 2023.04.02 0 0 8793

Nem tudom mire gondolsz…

Sey-en csak az öreg, rozzant buszok léteznek, mint “public transport”, illetve a taxi. A buszok elvileg járnak már reggel 6-kor, sőt a reptér és Victoria, azaz a kikötő között is létezik járat, de szerintem elég nagy kalandvágy kell ahhoz, hogy nagy bőröndökkel felszállj egy buszra. igaz, nem lehetetlen és kétség kívül olcsóbb is.

 

A másik, triviális megoldás a taxi.

 

Előzmény: Angélakov (8792)
Angélakov Creative Commons License 2023.04.02 0 0 8792

Sziasztok! Kérdezném hogyha reggel 6-kor landolunk Mahén, Praslinon van a szállásunk, mivel érdemes eljutni a kompig?Próbáljuk lefoglalni a kompot előre?

Drakmusz Creative Commons License 2023.03.30 0 2 8791

Majd jött La Digue, március 8.-án.

Odafelé kompot váltottunk, nagyjából 12 óra magasságában értünk a kikötőbe.

Transzfer a szállásra.

A Cabanes des Angesben töltöttük a nyaralásunk hátralévő részét, imádtuk.

Gyönyörű kertje van, minden este megmártóztunk a kinti medencében.

Természetesen a szokásos kerékpár bérlés, 125 rúpia/nap/fő.

Arról nincsenek infóim hogy a sziget többi részén milyen árakkal dolgoznak, nekünk megfelelt.

Egy indiai sráctól kaptuk a bringákat, minden reggel átnézte és letisztította a gépeket.

Ezen a szálláson már volt reggelink.

Talán a kenyereket tekintve el tudtam volna viselni nagyobb választékot, de nem volt okunk panaszra.

Friss gyümölcsök, tojás variációk, tea, kv, jam, stb.

7:30-tól 9:30-ig.

A menetrend itt is olyan volt mint Mahen, minden nap más partszakaszon voltunk.

Teljesen más hangulata van ennek a szigetnek, de gondolom ezzel nem mondtam újdonságot.

Az Anse Source d'Argenten kétszer is voltunk, igazából déltől voltak már érzékelhetően többen.

Addig simán tudtam fotózgatni.

Nekem az abszolút csúcs mégis az Anse Cocos volt.

Ide átjönni meglehetősen egyszerű, körülményesebbnek gondoltam a túrát.

Sajnos az Anse Marron kimaradt, az állandó sziklamászással már a második napon szétvertem a lábamat.

De persze egy jó fotóért mindent, már a főszigeten is voltak meleg pillanatok.🙂

Innentől inkább a biztonsági játékra mentünk.

A La Digue Supermarket volt a legközelebb hozzánk, a választékkal elégedettek voltunk.

https://i.ibb.co/kMW9vgG/nate-20230330-155858307.jpg

Sok Take Awayt kipróbáltunk, nekünk bejöttek.

Az igazsághoz azért hozzátartozik hogy szakácsként dolgozom, ezért némileg máshogyan állok hozzá ehhez a területhez.

Ha az ízek rendben vannak, engem már meg is vettek.

A várakozásból sem szoktam központi kérdést csinálni, ha mondjuk étterembe megyünk.

A kikötőben található Glorious Bakery lett az egyik kedvencünk.

Szuper péksütik, jó fagyi, hamburgert is többször ettünk ott.

Amióta hazajöttünk azon gondolkodom hogy miként lehetne valami büfét csinálni Mahen, lehet hogy komolyabban rámegyek a témára.

Folyt. köv.

 

 

 

Előzmény: Drakmusz (8777)
Drakmusz Creative Commons License 2023.03.30 0 0 8790

Ha jól emlékszem nagyjából egy óra alatt értünk fel.

Ebben volt több megálló is, ahol pihentünk.

Rohanni meg felesleges a páratartalom miatt.

Utólag visszagondolva fotózás tekintetében talán a Morne Blanc jobb választás.

A wifi témához csak annyit hogy nekünk mind a két szálláson szuper volt, meg is lepődtünk az előzetes vélemények miatt.

Előzmény: frozendaiquiri (8782)
_chillout_ Creative Commons License 2023.03.30 0 0 8789

Annyit tudok erre mo dani, h idén én is ebben az időszakban megyek, tehát ha te szívsz, én is szívok 😀

Bár azt fontos tudni, h Mahé a magas hegyei és mikroklímája miatt mindig esősebb, mint a többi sziget, és én sosem állok meg Mahén, mindig megyek tovább a szép szigetekre.

Előzmény: frozendaiquiri (8786)
almart Creative Commons License 2023.03.28 0 1 8788

Beau Vallonrol buszkozlekedessel kb.20 perc alatt eljutsz az Anse Mayor tura kiindulasi pontjaig. Annak a jaratnak,amivel mi mentunk,az volt az utolso megalloja. Egyebkent hatalmas elmeny a buszozas,ki ne hagyjatok!

Előzmény: frozendaiquiri (8786)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.28 0 0 8787

Valami rémlik. A régi szép idők. :)

Előzmény: _chillout_ (8783)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.28 0 0 8786

Az nekem no problémo, mivel szeptember végén, október elején leszünk Seychellen. Chillout azt írta anno, hogy szerinte az tökéletes időszak Mahén. Remélem így is lesz, kevés esővel, még kevesebb széllel és hullámokkal. 

6 nap lent délen(jövés, menés, aktív pihenés), 3 fent északon, szinte a Beau Vallon Beachen. Ott, mármint az északi részen már bérelt autó nélkül, gyalogtúra az Anse Mayorhoz + pihi, strandolás, snorkeling. Utána át La Digue-re, 3 éjszaka ott. 

Előzmény: Jack51 (8785)
Jack51 Creative Commons License 2023.03.28 0 0 8785

Én félek, hogy Mahe nyugati partja használhatatlan júniusban és Júliusban a fű és a szél miatt. Én a Beau Vallon Beach-ra szavaznék.

Előzmény: frozendaiquiri (8781)
Laci v Creative Commons License 2023.03.28 0 0 8784

Az Intendance veri az összes mahé-i strandot, viszont a legveszélyesebb is. Nekem ott rabolta el a víz a napszemüvegemet. A hullám kivetett a parta és olyan módon dobott ki, hogy bevertem a térdem és kb 1 hónapig fájt utána.

 

_chillout_ Creative Commons License 2023.03.28 0 0 8783

Ne európai wifire számíts. Emlékszel az ezredforduló környéki betácsázós modemes sebességre? Na valami olyasmi.

Előzmény: frozendaiquiri (8781)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.28 0 0 8782

Még egy kérdés.

A Copolia Trail mennyire megterhelő és mennyi időben?

Ha csak a Peak-re mennénk egyből, az nem több mint fél óra  a parkolóból?! Legalábbis valami ilyesmit olvastam. 

Előzmény: Drakmusz (8777)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.28 0 0 8781

Utánanéztem, mind a szállásnak(gyönyörű), mind a Faryland Beachnek. Csodaszép, ahogy látom az Anse Royal északi folytatása ez a tengerpart. Kipróbáljuk!

A Surfers Beachen mi is szeretnénk majd strandolni/kajálni, majdnem oda foglaltam szállást, de aztán még lejjebb sikerült, 5-600 méterre az Anse Intendance-től. 

 

Ezt a E-SIM valamit kihagyom, elolvastalak és utánanéztem, de számomra még így sem teljesen érthető, telefonálni nem szeretnénk, wi-fi van mindenhol, eltévedni meg nem szoktam, térképmemóriám van. :)

Előzmény: Drakmusz (8779)
_chillout_ Creative Commons License 2023.03.27 0 0 8780

Én Airtel sim-et vettem a regisztrációnál, 50 GB 40 EUR volt. 3 hét alatt a felét sikerült elhasználnunk, a kártyát ott hagytuk a hotel elkalmazottainál, akik boldogan használták el a maradékot :-)

Előzmény: Drakmusz (8779)
Drakmusz Creative Commons License 2023.03.27 0 0 8779

A felsoroltak közül a Faryland Beach volt az abszolút kedvenc, ott többször is voltunk.

Mondjuk a helyi strand után az volt hozzánk a legközelebb, egy buszmegállónyi távolságra.

A Takamaka és az Intendance volt az a két part ahol nagyobb hullámokat láttam, de ha megnézed a fotókat amiket feltöltöttem azért ott is látni jócskán fürdőzőket.

A sekélyebb partszakaszok nyilván kényelmesebbek ebből a szempontból.

Az összes többi szerintem abszolút fürödhető kategória.

A sim kártyáról már akartam is írni, talán hasznos lehet a többieknek.

A kötelező regisztráció kitöltésénél már tudsz kártyát venni.

Általában nem szoktam azt az opciót bejelölni ahol feliratkozol a különféle ajánlatokra, most mégis így tettem.

35 euró egy 15 gigás e-sim, ez jóval olcsóbb mintha ott helyben vásárolnád meg.

A reptéren található Cable & Wireless standon tudod átvenni, ha bemutatod a belépéshez kapott azonosítódat.

Az én mobilomnál volt valami beállításokkal kapcsolatos anomália, de azonnal adtak egy fizikai kártyát.

Helyi hívásokra, és mondjuk a térképhez tökéletes.

Illetve ha meg szeretnéd osztani az adatot, nálunk is így működött a történet.

 

Előzmény: frozendaiquiri (8778)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.27 0 0 8778

Szia!

 

A fősziget strandjai közül(ahol voltál) melyik jött be a legjobban és a felsoroltak közül melyik a fürödhető?

A SIM kártyáról is írnál!

Az miért kell, mennyibe kerül és hol rendelted meg ill. vetted fel?

(hülye vagyok ezekhez, nem is tudom pontosan hogy működik, gondolom az olcsóbb telefonáláshoz ill. internetezéshez kell???)

Előzmény: Drakmusz (8777)
Drakmusz Creative Commons License 2023.03.26 0 1 8777

Némileg leülepedtek az élmények, jöjjön egy kis összefoglaló.🙂

Indulás Qatarral Budapestről február 27.-én, Dohából tovább hajnalban.

A két gép között volt nagyjából 9 óránk, ezt az időt nagyrészt az Oryx Lounge-ban töltöttük.

Korlátlan étel-ital, zuhanyzó, kényelmes fotelek.

Ahogy már említettem egy kinti hotel jóval olcsóbb lett volna, de így legalább helyben voltunk.

Egyedül a családi szobában láttam ágyhoz hasonló képződményeket, de az szinte állandóan foglalt volt.

Mondjuk láttam olyan arcokat akik az egyik tévés box előtt simán megágyaztak a földre, senki nem szólt rájuk.

Úgyhogy ebben a tekintetben rugalmas volt a személyzet, ugyanez érvényes a bent tartózkodásra is.

A szabályzat szerint maximum 6 órát tölthetsz bent, mi ezt simán túlléptük.

Igazából nem tudom hogy ezt a részét mennyire ellenőrzik.

Érkezés reggel 8 után a főszigetre, a beléptetés viszonylag gyors volt.

Felvettem az előre megvásárolt sim kártyámat, majd a transzferrel tovább a szállásra.

Az apartman a Le Domaine de Bacova volt, Pointe Au Sel településen.

Abszolút hozta az elvárásainkat, tágas, tiszta, a személyzet előtt pedig le a kalappal.

A második napon már a kimosott vasalt ruháink ott sorakoztak az ágy melletti szekrényen.

A tulajdonosnak van egy másik háza is közvetlenül a part mellett, azon keresztül mentünk strandolni ha úgy adódott.

WhatsAppon keresztül küldött egy pár tippet is nekünk, nagyon segítőkész volt a teljes csapattal együtt.

A közelben volt egy Kumar Kumar nevű szupermarket, a vásárlásaink 90 százalékát ott intéztük.

A bolt választékát tekintve kissé meg is lepődtem, mindent találtunk.

Nyilván téliszalámi nincsen, de szeletelt felvágottak, sokféle sajt, zöldségek, mini zsemlék, tejtermékek igen.

Sey Pearl Bitter Lemonból biztosan megittam vagy negyvenet a két hét alatt.......😁

A szállástól fél perc sétára volt egy pékség, ott meglepően jó sütiket fedeztünk fel.

Közvetlenül mellette egy indiai kisbolt, később ez lett a fő beszerzési forrásunk az ásványvizet tekintve.

Az étkezéseket megoldottuk a szokásos Take Away fronton, erre a részre sem tudok negatívumot mondani.

Kifejezetten jókat ettünk, pedig jártunk egy pár helyen.

A Surfers Beach étteremben fizettük a legtöbbet.

4 friss gyümölcslé, 2 leves, 2 főétel 1100 rúpia volt.

Szinte kivétel nélkül minden napunkat a strandok felfedezésével töltöttük, estére már annyira fáradtak voltunk hogy 9 körül már simán aludtunk.

Buszoztunk, szerintem eléggé jó a sziget lefedettsége.

Letöltöttem az SPTC nevű appot, hasznos segítség volt a menetrendeket tekintve.

Én a pontossággal is elégedett voltam.

Nagyjából így néztek ki a napjaink:

1.nap Pointe Au Sel Beach

2.nap Faryland Beach, Anse Royale 

3.nap Anse Intendance 

4.nap Copolia Trail

5.nap Anse Parnell, Surfers Beach

6.nap Anse Takamaka 

7.nap Victoria, Baie Lazare

8.nap Faryland Beach és Anse Royale újra.

Folyt. köv.

 

Jack51 Creative Commons License 2023.03.24 0 0 8776

Hát van dilemma, mert a párom inkább Bali-ra menne......Csak jönne oda még egy rokon is, aki nincs oltva. Félek Sey-en a széltől és a tengeri fűtől, hogy nem lehet a tengerbe fürdeni június végén-július elején.

Előzmény: frozendaiquiri (8775)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.24 0 0 8775

Ja így már érthetőek a számaid. :)

Tessék csatlakozni és jönni Seychelles-re!

Milánóból, Bécsből, Budapestről

Előzmény: Jack51 (8774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!