Keresés

Részletes keresés

Feri I Creative Commons License 2001.09.18 0 0 74
Cottage Cheese a neve errefele.
Kissebb helyeken nem nagyon lathato,de szokott lenni.
Az ismerosodnek kellett volna inkabb tudni es nem nektek.
FI!
Ui.Majd legkozelebb megtalalod!-:))))

Előzmény: Liquid_FX (73)
Liquid_FX Creative Commons License 2001.09.18 0 0 73
A Coles-ban lehet kapni túrót? Sorry, akkor mi voltunk a nagyon hülyék, mert "curd" címszó alatt kerestük, és úgy nem nagyon találtunk. Láttunk valami "farm cheese" kódnév alatt futó terméket, ami első blikkre hasonlított a túróra, de azt is csak egy helyen, valamelyík Chatswood-i bevásárlóközpont delikát-boltjában. Akkor már csak érdeklődésképp: hogy hívják a normál (édes) tehéntúrót arrafelé? :-)
Előzmény: Feri I (68)
perge Creative Commons License 2001.09.17 0 0 72
Haaat ez eleg kijozanito volt..foleg, h kozben is valtozhatnak az elbiralasi szempontok.
Pedig a kozvelemenyben (ezekszerint tevesen), meg mindig az el, h Ausztraliaba konnyu kivandorolni....
Előzmény: Bertók Zoltán (71)
Bertók Zoltán Creative Commons License 2001.09.09 0 0 71
Ausztráliába igyekvők!

Aki csak úgy a főkapun szeretne bejutni, annak nagyon jól kell tudnia angolul. És abba is bele kell nyugodnia, hogy míg a sorára vár, közben magasabbra helyezhetik a lécet. Éppen ez történik most: a független kategóriában olyan sok a jelentkező, hogy már két év hosszúságura nyúlt a sor. Ilyenkor a kormány meg szokta emelni a ponthatárt.

A kiskapu jelenleg a diákvízum. Ez elég drága játék. Legalább fél évre előre ki kell fizetni az iskola tandíját. 3 ezer AUD-ból meguszható. Kell lenni egy kis megtakarított pénznek is a bankban: jelenleg 12 ezer AUD-nak fejenként. További feltételek is vannak, de azok már apróbetüsek.

Aki idejön diákvízummal, annak általában joga lesz heti 20 órát dolgoznia. Ez nagyon kemény dolog, mert ha nincs hazai pénzutánpótlása, akkor tényleg szüksége is lesz erre a munkára. Heti 300 AUD-t kell összekaparnia ahhoz, hogy egyáltalán víz fölött maradjon. 100 AUD a lakbér, társbérletben más diákokkal, heti 150 felett van az iskola tandíja és heti 50 marad minden egyébre. Nem könnyű ám heti 20 órában valami vacak segédmunkával 300-at tisztán megkeresni. Ugyanakkor az iskolába is rendszeresen járni kell, mert a hiányzóknak elveszik a vízumját.

Az a szerencsés diák, aki képes a szakmájában elhelyezkedni, az találhat magának olyan munkaadót, amelyik szponzorálja majd a 457-es alosztályú vízumra. Ez ideiglenes lakosi engedély, teljes munkaidős munkavállalással, de csak a szponzoráló cégnél. Meg lehet csinálni, nem lehetetlen, de jó kemény dolog. Ez az a pont, ahol én is be szoktam kapcsolódni az ügybe, mert saját erővel és hozzáértéssel ez nem szokott menni. Az a jó, hogy nem kell elhagynod Ausztráliát. Minden helyben játszódik le és közben tudsz dolgozni is.

Akinek van 457-ese, az már szerencsésnek mondhatja magát, mert abból könnyen lehet ENS-re pályázni, ami hasonló dolog, de alaposabb és szigorúbb. Ausztráliában játszódik le az egész pályázati procedúra. Várakozás közben érvényben marad az előző vízum.

Az ENS-sel állandó lakosi vízum jár. Ettől jobb már nem is kell.

Bertók Zoltán
bevándorlási ügynök 78607
Sydney

Előzmény: Az igazi Trebisch (69)
VEZETO Creative Commons License 2001.09.05 0 0 70
Szia!
Nagyon megy,de muszaj az angol is.
FI!
Előzmény: Az igazi Trebisch (69)
Az igazi Trebisch Creative Commons License 2001.09.02 0 0 69
Sziasztok!

En is a torvenyes utat valasztanam, foleg latva az afgan menekultekkel kapcsolatos ausztral eljarast, amit valalhol meg is tudok erteni.
Feri irta, hogy jo szakma kell. En programozassal, es rendszermenedzsmentel foglalkozom Unix/Java dolgokkal.
Kinti holgyek/uraktol kerdeznem, hogy szerintetek ez belefer-e egy olyan jo szakmaba, amellyel erdemes lehet egyaltalan belevagni?
Tehat megy-e az informatika odakint?

Feri I Creative Commons License 2001.09.02 0 0 68
A hagyomanyos magyar boltokban lehet,hogy nincsen tehenturo,de a Coles-ban vagy akarmelyik nagyobb helyen aruljak.
Van egyaltalan magyar uzlet ahol magyaros dolgokat arulnak?
Hentesekrol, cukraszokrol es etteremrol tudok,de magyar boltot meg nem lattam.
FI!
Ui.En kulonben is a kakaosat szeretem.-:))))
Előzmény: Liquid_FX (67)
Liquid_FX Creative Commons License 2001.09.01 0 0 67
Az utcán magyar beszédet mi is elsősorban hasonszőrű túristáktól vártunk (értelemszerű, hogy egy kinti magyar a legritkább esetben beszél az utcán magyarul). A rokonok megpróbáltak nekünk megkereseni egy magyar élelmiszerboltot is (mivel "hagyományos" magyar palcsintát akartunk csinálni nekik, és tehéntúrót nem nagyon ártultak a coles-ban :-)), de nem találták (gyaníthatóan ők is régen jártak arra, és már nem tudták merre is volt).
Előzmény: Feri I (66)
Feri I Creative Commons License 2001.09.01 0 0 66
Pedig eleg sok magyar el Sydeyben.
Osszesen kb.40 000 magyar el Australiaban es a legtobb Sydneyben.
Utanna jon Melbourne es a tobbi nagyvaros.
Ott 6000 korul van a magyarok szama.
Magyar beszed meg azert keves,mert ha nem ketto magyar megy egyutt akkor kenytelen az olasz,gorog,aussi,stb ismerosevel angolul beszelni.
A gyerekek sem beszelnek magyarul az utcan,mert a barataik nem magyarok.
Azert meglepodnetek,hogy esetleg hany magyar hallotta azt,hogy Ti magyarul beszeltetek az utcakon.
FI!
Liquid_FX Creative Commons License 2001.08.31 0 0 65
Szerintem a bácsi is ugy 20 éve lakhatott arrafelé, gondolom azóta erősen megváltozott a populáció. (Ő az Oxfordnak azon a részén élt, melynek közelében most egy marhanagy football-stadion, meg a Fox Studios van, ott állítag több magyar család is lakott akkoriban.) Ahol most laknak (Mt Collah, Hornsby közelében)ott egyáltalán nem jellemző a magyar lakosság. Tényleg: nincs Sydney-ben valamiféle magyar klub, vagy egyesület?
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 64
Sziasztok!

Hat nem semmi a George streeten a Sargak ahogy tancolnak azokon a gepeken. Amikor eloszor lattam nem akartam el hinni. En is az Oxford st-hez kozel lakom de meg 1 Magyaral se talalkoztam ott

Előzmény: Liquid_FX (63)
Liquid_FX Creative Commons License 2001.08.30 0 0 63
Akkor neked szerencséd volt, mi szinte minden másnap ott kószáltunk a George st. környékén, és leginkább japán/kínai kiscsajokat láttunk, akik vigyorogva nyomták órákon át a Dance-dance-revolution nevű táncolós játékgépet. A vendéglátónk szerint az Oxford st. környékén laktak egykor a magyarok, de ott se sikerült összefutni egyel se (látványosan kiöltözött tranveszti néni-bácsikkal viszont igen :-)).
Előzmény: acid562 (61)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.30 0 0 62
Sziasztok!

En meg 1-el se talalkoztam!

Előzmény: acid562 (61)
acid562 Creative Commons License 2001.08.30 0 0 61
Hmm, velem pont forditva tortent, kb 25 perce voltam Sydneybe a George Streeten, hat nem egy magyarul mobilozo no setalt mellettem?
Mondjuk angulol nem nagyon tudott, segiteni is kellett neki a boltban ;-))
Mindenesetre utana is hallottam meg nehanyszor magyar szot az utcan
Előzmény: Liquid_FX (58)
bozgorbozgor Creative Commons License 2001.08.30 0 0 60
Messze van az mindehonnan Purusa :-) Gyere inkabb
a hoba bohockodni :-)

bozzzzzzgor

Előzmény: Purusa (21)
thequo Creative Commons License 2001.08.30 0 0 59
Kedves Feri!
Az igaz e hogy Ausztráliában a kutyákat kenguruhussal etetik?
2:Szeretnék oda kivándorolni de hallottam hogy az albánokkal tesznek egy táborba.Meg sok a szerb is.Meg lázadnak.Igaz -e ez?
U.I.
Kedves Feri ez számomra nagyon fontos.

thequo

Előzmény: Feri I (55)
Liquid_FX Creative Commons License 2001.08.29 0 0 58
Későn találtam rá a topikra, én épp most jöttem haza 1 hónap Sydney-i nyaralásból (barátnőmmel voltunk, rokonoknál). Mit mondjak: csodálatos város/ország, ha nem lenne egy vagyon a repülőjegy, minden nyáron visszamennénk. A rokon bácsi (ő ugyebár szintén magyar, és 70 éves) azt mondta, hogy 15 éve nem tudott az anyanyelvén beszélni, mert olyan kevés a magyar Sydney-ben. Mi mondjuk magyar szót 1* hallottunk (az öregúron kívül) azt is a Market City alatt található "kinai" piacon.. :-)
Feri I Creative Commons License 2001.08.03 0 0 57
Ahoz mar oreg vagyok,bar azt mondja a kozmondas,hogy a jo pap holtig tanul.
Varom a tavaszt mivel az allasomat felmondtak.
A napnal voltam futo.
FI!
Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.03 0 0 56
a hetvegen Melbourne-be leszek meg 14-en is megyek megint.
Mit csinalsz ha nem dolgozol? Tanulsz?
Előzmény: Feri I (55)
Feri I Creative Commons License 2001.08.03 0 0 55
Nem tortent semmi.
Melbourne es nem dolgozok.
FI!
Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.03 0 0 54
Bocs Feri felre ertettem.
Te hol vagy melyik varosban? es hol dolgozol?

Udv

Előzmény: Feri I (53)
Feri I Creative Commons License 2001.08.03 0 0 53
Egy moderator igergeti allandoan.
Milyen vizumrol beszelsz?

Most talan az apolonoket jobban fogadjak ha tudnak angolul.
Az iskolai dolog mar megszunt kb. 1 eve.
Az jo volt,mert nem is volt iskola csak papiron.
A halgatok pedig megkaptak a heti 20 orara szolo munkavallalasi engedelyt,de dolgozhattak akar 50 orat is,mert nem ellenoriztek.
Meg a hazassag lehet jarhato ut,de nagyon felmentek az arak.
Aki itt lakik az tudja,hogy mennyire bekemenyitettek es az illegalisok(meg a volt tanulok is)mennek a lagerekbe ami legtobbszor a sivatagos helyeken van.
Mostanaban eleg sok lazadas volt,de a rendorok mindet levertek idaig.
A Sydney-i lagerbol most szokott meg ketto csoport kb. 50-60 ember.
Ha elkapjak oket akkor borton (a taborokat sem hagyhatjak el kulonben)es utanna kitoloncolas.
Szerintem ha nincsen penz felesegre vagy ferjre jobb a legalis utat valasztani,de meg jobb elotte par honapig itt elni,mert sok embernek azert nem tetszik Australia.
FeriI!
Ui.Jobb a kovetsegen erdeklodni mint az ugynoksegeknel.Ez szinten az en velemenyem

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.03 0 0 52
A Ceg tilt le az internet-rol vagy a az Orszag a Vizumodat? Tenyleg igaz amit a Feri ir. Es az Ausztral dollar az csak a felet eri mint az amerikai.
Előzmény: Feri I (51)
Feri I Creative Commons License 2001.08.02 0 0 51
Elobb kellett volna latnom,hogy el ez a topic,de most van folyamatban a letiltasom.
Aki itt lakik az tudja,hogy milyen jo orszag Australia,de az otthoniaknak sajnos nagyon kicsi az eselyuk kikerulni ide.
Nagyon jo szakma es nyelvtudas kell vagy sok penz.
Az USA most konnyebb ugy csiripelik a verebek.
Azert remelem aki kiakar ide jonni annak sikerulni fog.
Sok szerencset!
FeriI!
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.02 0 0 50
Hol a Striker?
granit Creative Commons License 2001.08.01 0 0 49
Striker! Hazaértél???
Gr.
_pancho_ Creative Commons License 2001.08.01 0 0 48
Duplabukta ;-((
Előzmény: acid562 (47)
acid562 Creative Commons License 2001.08.01 0 0 47
Dolgozom szinten, csak egy banyaszcegnel
Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.01 0 0 46
Majd akkor megirom a szamomat!
te mit csinalsz Adelaide-ben?
Előzmény: acid562 (45)
acid562 Creative Commons License 2001.08.01 0 0 45
Rendben van, ha minden jolmegy, akkor meg a het elejere kiderulnek a reszletek (mikor, hova, kivel, minek esatobbi), ha tudok valami konkretat irok.
Előzmény: Törölt nick (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!