Keresés

Részletes keresés

Applebaum Creative Commons License 2001.06.21 0 0 94
Nekem az a sztori remlik, hogy a farkas a Nyirsegi Vadasparkbol jott at, es a baleset meg ott tortent vele. Allitolag valaki konnygazt fujt ra. Hogy ez mennyire "allitolag" azt nem tudom.
Előzmény: CICA (89)
hirvike Creative Commons License 2001.06.21 0 0 93
Állatkerti séta
vezetéssel egybekötve

2001. június 23. (szombat)
10 órai kezdettel

Esőnap: június 24. vasárnap.

Jelentkezni ITT lehet.


hirvike Creative Commons License 2001.06.21 0 0 92
Ne értsd félre, de szerintem ezeket a kérdéseket a Mit gondoltok az állatkertekről? c. topicban kellene feltenned. (Ez ugyanis inkább az Állatkerti örökbefogadás intézményének népszerűsítését szolgálja.)
Előzmény: CICA (89)
CICA Creative Commons License 2001.06.21 0 0 91
hmm..eltűnt egy kacsacsőröm :))) megsértődtek a kacsák, hogy nem őket raktam be.. :))))))
szal ez a máááásiiiiiiiik

Előzmény: CICA (90)
CICA Creative Commons License 2001.06.21 0 0 90
egyébként, amikor épp nem bőgtem, akkor csináltam pár jó képet. :))))
ez a kedvencem

href=http://zoldmagazin.com/belso/zoo/teve.jpg target="_blank">ez meg a másik
:DDDD
Kár, hogy nem tudok menni hétvégén, mert hétfőn szigorlatozom...:(((
C.
CICA Creative Commons License 2001.06.21 0 0 89
Szijasztok!
most lusta vagyok végigolvasni az egész topikot, a másik meg méghosszabb, és sajna nincs rá időm, de nem bírom megállni, hogy meg ne kérdezzek pár dolgot:
1. mi történt az egyik farkas szemeivel
2. miért van az egyik helyen a teknősök medencéjében kb 5-10 centi víz, amikor oda a kb 1 méter magas meredek betonpartról ugranak le ( jó véres is volt az egyik teki feje; sajna pont ott merült le a digicam, ezért alig láccik a fotón, de miután szernecsétlen kétségbeesetten próbált kimászni, teljesen megbolondulva a rácson, és nem ment neki, egyszerűen odament a partra és belevetette magát a vízbe, jó nagyot koppant és visszaverődött gyakorlatilaga földről (gyanítom, hogy volt annyi esze, hogy behúzza a fejét, de mégis...)
3. normális-e, hogy valamelyik makiházban (nem emléxem, pontosan hol, de asszem ott, ahol a mókusmajmok vannak), egy macsek be van zárva egy pici sötét szobába, valami kis raktár lehet és folyamatosan hangosan sír
4. a barnamackó tényleg teljesen megbolondult? :(
Úgy néz ki, mint a Brehm állatok világában a videón a jegesmaci 70es évekből, amikor a csak járkál fel-alá a 10 m2-én szerencsétlen... :(((
Megjegyzem, a tigris sem tűnt túl kiegyensúlyozottnak; ugyanez a körbekörbe-karikába szindróma volt és ne mgyőztük kivárni a végét, mert csak nem hagyta abba..:((((

hangaroa Creative Commons License 2001.06.20 0 0 88
Sziasztok! Itt vagyok ismét! Bocsi a hallgatásért (az okát a "Mit gondoltok az állatkertekről?" topikban leírtam).

BlueBird!
Remélem, nem lesz rossz idő, és mindketten el tudtok jönni!

Applebaum (83)!
"ilyenkor többek között állatkerti látogatást is szoktam tenni"
Ez nagyon dícséretes :-) ! De egyébként tényleg. Mahátma Gandhi szerint "egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik". Ebből eredően szerintem egy-egy országról sok mindent elárul, hogy milyen állatkertjei vannak. Persze egy-egy országon belül is akadnak jó és rossz állatkertek...
Az aye-aye-t (véznaujjú maki) apám mindig rémmakinak nevezi, a kinézete miatt :-). Nekem Párizsban (pontosabban: Parc Zoologique Vincennes - merthogy Párizsban 3 állatkert van) volt szerencsém látni.
(86)
Hát igen, hangaroa gonosz és szőrösszívű, a tilalmak kíméletlen alkalmazója :-)))) !
De ettől függetlenül, tényleg nem a legjobb, ha a közönség eteti őket. Úgyhogy hirvikének teljesen helyes a meggyőződése! (egyébként a müzliszelet nekem is az egyik gyengém :-) )

hangaroa

hirvike Creative Commons License 2001.06.20 0 0 87
Én személy szerint nem szeretem, amikor a látogatók etetik az állatokat, mert nem vagyok meggyőződve arról, hogy az az állatoknak is olyan jó...

De ha más nem, saját célra hozhatsz. (Meg én is szeretem :-)

Egyébként közérdekű információ:
Eső esetén az Állatkerti séta vasárnap (juni 24.) történik.

Előzmény: Applebaum (86)
Applebaum Creative Commons License 2001.06.20 0 0 86
:)) Minek? Hangaroa ugysem engedne be a Del-Amerika hazba.
A legutobb, amikor kint voltam eppen meg szigorubbak voltak a szabalyok a fertozesveszely miatt. Szegeny allatkak meglehetosen csalodottak voltak az egesz kertben. Az egyik majom (pokmajom? fekete, a Bambi-haz es a kisemlos haz kozotti ketrecben uldogel) ult a ketrec szelen, es a koldusok mozdulataval nyujtotta ki a markat a latogatok fele. Nem agresszivan, nem is feltunoen, csak nagyon-nagyon szomoruan.
Előzmény: hirvike (84)
hirvike Creative Commons License 2001.06.20 0 0 85
vezetéssel egybekötve

2001. június 23. (szombat)
10 órai kezdettel

hangaroa Tasztaltársunk felajánlotta, hogy ha van érdeklődés, körbevezeti a csapatot a Fővárosi Állat- és Növénykertben, és válaszol a felmerülő kérdésekre.

A belépőt - felnőtt 800 Ft, diák 700 Ft - mindenki maga fizeti.
(Hétköznap van lehetőség 1 évig érvényes fényképes bérletet venni 1990 Ft-ért.)

Résztvevők
hirvike (+1)
CsFecó
kabirbedi + Lóci
kotoc
BlueBird + 1
Applebaum

Esőnap: vasárnap - már ha hangaroa-nak is jó.

Jelentkezni lehet a Mit gondoltok az állatkertekről? topicban.


hirvike Creative Commons License 2001.06.20 0 0 84
Remélhetőleg addig kisüt a nap is. Müzliszeletet hozol? :-)
Előzmény: Applebaum (83)
Applebaum Creative Commons License 2001.06.18 0 0 83
Hát világutazó éppen nem, de a munkám miatt néha utazok, és ilyenkor többek között állatkerti látogatást is szoktam tenni. És még tényleg egyszer sem volt olyan érzésem, hogy "na ezt ki lehetett volna hagyni". Londonban pl láttam az aye-aye-t. Állitólag nagyon szerencsés vagyok, mert ritkán jön elő. Egyébként teljesen másképp képzeltem el(annak ellenére, hogy sok fotót is láttam már azelött róla :)).

Remélem kijutok szombaton a sétára, sajnos a hétvégi munka nincs kizárva.

Előzmény: hangaroa (77)
hirvike Creative Commons License 2001.06.18 0 0 82
Helyes!

Az nem jó, mert az utóbbi idők időjárását figyelembe véve, soha nem tudhatja az ember, mire számíthat.
De ha más nem, majd a bejárat előtt kórusban énekeljük a Süss fel Napot... :-)

Előzmény: BlueBird (81)
BlueBird Creative Commons License 2001.06.18 0 0 81
Páromat is vinném.

Vasárnap viszont nem jó.

Előzmény: hirvike (80)
hirvike Creative Commons License 2001.06.18 0 0 80
Állatkerti séta
vezetéssel egybekötve

2001. június 23. (szombat)
10 órai kezdettel

hangaroa Tasztaltársunk felajánlotta, hogy ha van érdeklődés, körbevezeti a csapatot a Fővárosi Állat- és Növénykertben, és válaszol a felmerülő kérdésekre.

A belépőt (felnőtt 800 Ft, diák 700 Ft) mindenki maga fizeti. (Hétköznap van lehetőség 1 évig érvényes fényképes bérletet venni 1990 Ft-ért.)

Résztvevők
hirvike (+1)
CsFecó
kabirbedi + Lóci
kotoc
BlueBird

Esőnap: vasárnap - már ha hangaroa-nak is jó.

BlueBird Creative Commons License 2001.06.18 0 0 79
Úgy néz ki, hogy tudok menni.
Előzmény: hirvike (78)
hirvike Creative Commons License 2001.06.14 0 0 78
Állatkerti séta
vezetéssel egybekötve

2001. június 23 (szombat)
10 órai kezdettel

hangaroa Tasztaltársunk felajánlotta, hogy ha van érdeklődés, körbevezeti a csapatot a Fővárosi Állat- és Növénykertben, és válaszol a felmerülő kérdésekre.
Akit érdekel, légyszí jelezze a Mit gondoltok az állatkertekről? topicban.

A belépőt (felnőtt 800 Ft, diák 700 Ft) mindenki maga fizeti. (Hétköznap van lehetőség 1 évig érvényes fényképes bérletet venni 1990 Ft-ért.)
(Ha nagyon nem jó a szombat, lehet belőle vasárnap is.)

hangaroa Creative Commons License 2001.06.14 0 0 77
hirvike!
VIRTUÁLIS SIMOGATÓ rulez! :-)))
Köszi az ötleteket. A webmesterünk már itthon van, valamikor berángatom a kertbe, és átbeszéljük az egészet. Úgyhogy, ha minden jól megy, megcsináljuk, amiket javasoltál.
A tejet ivó Sambururól különben mintha lenne kép is az Állatkert honlapján, valahol az archívumban. De majd megkeresem.
Amúgy egy jót anács: a nagysebességű terepautókázás előtt soha ne egyél langyos libazsírt! :-) (ezt csak azért merem ajánlgatni, mert tudom, hogy ezt amúgysem teszed). :-) De a sebesség megválasztásánál én nagyobb óvatosságot javaslok. Szóval vigyázz magadra! :-)

Applebaum!
Szóval te ilyen világutató vagy?! Egyébként, ami a kengurut illeti, elég jól bírja a fel-le ugrálást. Ráadásul a kenguru hosszú lábainak elég jó a rugózása, úgyhogy a az erszénytájék fel-le mozgása nem is olyan vészes, mint ahogyan az ember gondolná.

kyra!
Hát elég agyatlan lehetett az illető. a malacait védő koca nemcsak a vaddisznóknál, hanem a mangalicáknál is tud meredek dolgokat csinálni...
Amúgy, ha már a kispandákat említetted, elárulom, hogy van esély a gyermekáldásra. Még tavasszal láttuk őket párzani, úgyhogy talán lesz belőle valami (korábban már sikerült ezen a helyen, csak nem ezzel a tenyészpárral).

hangaroa

kyra Creative Commons License 2001.06.12 0 0 76
Szia Hangaroa!

Köszi a malachíreket! Amikor nemrég ott jártunk a Picurnál, azt mondta a gondozója, hogy készül az új kifutó, amelyben a mama és a picik már nem lesznek teljesen elzárva a nyilvánosság elől. Hogy áll a meló? Mivel épp "szülői értekezlet" volt, minket odaengedtek megnézni az állatkákat, nagyon helyesek voltak a kis röffök. A mangalicákat is láttam, egy agyatlanabb látogató megpróbálta megfogni az egyiket, na lett is világraszóló visítás, a mama meg ezerrel szaladt ki az ólból, hogy megnézze, ki lopkodja a gyerekét...

Azért nem csak a malacok a kedvenceim (lásd még: cickány, szurikáta, prérieb, ormányos maci, kis panda, kakadu, satöbbi...)

Üdv: Kyra

hirvike Creative Commons License 2001.06.12 0 0 75
A hétvégén volt szerencsém egy kicsit hepe-hupás úton 120 km/h sebességnél a hátsó ülésen átélni azt, amit egy kengurukölyök érezhet az anyja hasában... Hát, mit mondjak, felemelő volt (leginkább a gyomortartalmat illetően) :-)
Előzmény: Applebaum (74)
Applebaum Creative Commons License 2001.06.12 0 0 74
Az örökbefogadás honlapján van egy toplista, ahol néhány példány ismertetve van. Néha családdal együtt.

Ormányosmedvés kalandom az Iguacu vizesesnel tortent (brazil-argentin hatar). Braziliában dolgoztam, viszonylag közel (bár ez abban az országban tényleg csak "viszonylag"), és egy hétvégre átrepültem.

Az egyik zsebkengurut én is lattam, kandikált ki az erszényből. Anyja meg ugrált körbe-körbe. Nekem meg az járt a fejemben, egek, én már rég hánynék.

Előzmény: hirvike (73)
hirvike Creative Commons License 2001.06.12 0 0 73
SAMBURUT a gondozók cumisüvegből táplálták, illetve táplálják mind a mai napig.

Ezt tanúsíthatom, hiszen saját szememel láttam, ahogy pár perc alatt eltűnt a másfél literes ásványvízes palack (fehér) tartalma a pici pocakjába. (Ha jók lettek a képek, majd berakom őket ide.)

hangaroa: gondolkodtam azon, amit a várandós és az újszülött állatok kritikus napjairól mondtál, és javasolnám, hogy a Kismama klub helyett inkább Virtuális simogatót lehetne csinálni, ahol fel lehetne sorolni a kölyköket, a fényképükkel együtt. (Lehetne valami korhatár, hogy pl. az 1 évnél fiatalabb kölykök lehetnének itt.)
Arról meg már beszéltünk, hogy milyen jó lenne, ha a fajismertetőhöz kapcsolódna olyan link, ami az Állatkertben aktuálisan található példányokat ismerteti.

Az épp most bekukkantóknak: A Budapesti Állat- és Növénykert honlapja

hangaroa Creative Commons License 2001.06.11 0 0 72
Sziasztok, hangaroa újra itt!

Bocsi, hogy nem tudok minden nap reagáni, de kb. jövő hét péntekig renszeresen vidékre kell utazniom egy-egy napra, és ott nemigen férek hozzá a nethez.

Applebaum-nak néhány sor:

"Akkor mondtak egy olyat, hogy a szib. tigrisnek idén új csajt hoznak Skóciából. Megjött?"
Még nem jött meg, ugyanis az a terv, hogy a tigrisek szállását kibővítjük kissé. Ha minden jól megy, erre még az idén sor kerül, és ha meglesz a megnagyobbított, felújított tigrisszállás, akkor érkezik csak meg az új nőstény. Mindenképpen kell egy kis idő, amíg majd összeszoknak, és ez többnyire elég stresszes. Nem akarjuk ezt az időszakot még átépítéssel is tetézni, ezért úgy gondoltuk, hogy csak az "új lakásba hozunk asszonyt a tigrisnek".

A londoni Animals in action műsorában időnként görények, fecskeszalakóták, kacagójancsik, sőt ormányosmedvék is szerepelnek. Meg valamilyen maki is, de már nem emlékszem, milyen. Ezt a sátoros helyen szokták csinálni. De van egy nyíltabb, füves területük is, ahol ragadozó madarakkal szoktak dolgozni. A kinkajou-t hallottam már magyarul is kinkaju-nak hívni, bár igazából farksodró a tisztes magyar neve.

"az egyik elkezdett felmászni a nadrágomon (ez persze a combomnak sem volt mindegy)"
Hát igen, ez így működik. Egyszer két ormányosmedve-kölyköt neveltünk, azok mászkáltak rajtunk összevissza. Hát úgy is néztünk ki, mintha egész eddigi életünkben csak a szederszedést ismertük volna egyedüli foglalatosságként :-D
Különben, hol jártál Te ormányosmedvés nemzeti parkban?

A korábbiakban leírtakhoz híven most röviden bemutatnám, hogy kik alkotják a mi zsiráfcsaládunkat. Szóval a családapát CARLOS-nak, a két nőstény közül az egyiket SANTANA-nak (alias Sally) (de azért ETHOSA-nak Ethosának (alias Etelka) hívják. Ők mindhárman felnőtt zsiráfok.
Az ifjabb korosztályt PEMBA (szül. 2000.06.08. Bp.), és a még ifjabb SAMBURU (szül. 2001.02.07.) képviseli. SAMBURU anyja egyébként nagyon csiklandósnak bizonyult, és ezért nem hagyta szopni a borját. Ezért SAMBURUT a gondozók cumisüvegből táplálták, illetve táplálják mind a mai napig.

Aztán - ha már Roxy kapcsán szóba kerültek a pattogó erszényesek - elárulom, hogy a nyugati szürke óriáskenguruknál két nőstény erszényében is van kölyök. Az egyiknél a kicsi az elmúlt hetekben kezdett el kijárni a biztonságot nyújtó erszényből (azóta már tudjuk, hogy kisfiú, de neve még nincsen, csak az a biztos, hogy "R" betűs lesz), a másiknál a kicsi még olyan kicsi, hogy egyenlőre ki sem nézett az erszényből.

Egyenlőre ennyi, de majd még jövök! ;-)

hangaroa

Applebaum Creative Commons License 2001.06.11 0 0 71
Hirvike, köszönöm a válaszokat, és köszönöm annak is, akitől származnak.
Esetleg annyit üzennék vissza, hogy az "adminisztrációs hiba" kijavítása nem szükséges, hiszen az első év úgyis lejárt, a másodikat meg úgyis hamarosan személyesen fogjuk befizetni a B-házban.
És mint mondtam, a kenguru ellen sincs semmi kifogásunk.;)
Előzmény: hirvike (70)
hirvike Creative Commons License 2001.06.11 0 0 70
Applebaum: most kaptam meg a választ az Állatkerti Alapítványtól, imé:

- a pénztárosok nem tudják (illetve nem mind tudja), hogy a Bambi ház zárva van hétvégén.

"Intézkedünk a pénztárosok tájékoztatásáról a hétvégi örökbefogadási időről:

SZ, V: 11-15 óráig"

- ha hétköznap megyek, akkor az ebédszünetemből annyira futja, hogy odamenjek és befizessek. Meg lehetne oldani, hogy ilyenkor a belépőjegy ára is az adomány része legyen?

"Megoldható, hogy hétköznap kizárólag örökbefogadáskor a belépőjegy árát is adományként fizesse be az alapítvány pénztárába, de mindenképpen előzetes megbeszélés alapján."

- kaptam egy levelet, hogy lejárt az évem. Ha egy csekket is kaptam volna, már be is lenne fizetve... (apropó, csekkes befizetés esetén rá kell írni a csekkre, hogy kit fogadok örökbe és mi az adóazonosítóm?)

"Nem szoktunk csekket is küldeni, mert nem mindenki hosszabbítja meg az örökbefogadást és sokba kerül az alapítványnak a csekkek előállítása.
Igen, a közlemény rovatban fel kell tüntetni az örökbefogadó nevét és címét, ha nem azonos a befizetővel. Tudnunk kell az örökbefogadott állatot is, hogy ki tudjuk állítani az oklevelet. Nem árt mindent telefonon is közölni."

- barátnőm is ormányos medvét fogadott örökbe, de a tablón kenguru-mamának van feltűntetve... A levélben pedig Roxane-t említik, holott az o.m. neve Daisy. Lehet, hogy Roxane a kenguru?

"Elnézést kérünk az adminisztrációs hibáért, kérjük az örökbefogadó személyes jelentkezését, hogy ki tudjuk javítani Roxana kengurut Daisy ormányos medvére."

Applebaum Creative Commons License 2001.06.11 0 0 69
>Az ormányosmedvék nagyon szeretik ám az almafákat!
A románc akkor kezdődött, amikor egy nemzeti parkban egy félénknek tűnő példányt próbáltam közelebb csalogatni egy müzli-szelettel. A papircsörgésre ő is, meg kb 8 társa megrohant. Körbeálltak, az egyik elkezdett felmászni a nadrágomon (ez persze a combomnak sem volt mindegy). Aztán a nagy lökdösődésnek az lett a vége, hogy én a porban hanyattfekve osztogattam a félénknek tűnő állatkáknak a csemegét - akik közül az egyik a hasamon ült.

>Szívből örülök, hogy jól érezted magad az állatkerti vezetésen
Apropó. Akkor mondtak egy olyat, hogy a szib. tigrisnek idén új csajt hoznak Skóciából. Megjött?

>Mostanában bizonyosan a barlang étterem előtti gyepen láttad az "Állatok akcióban"-t,
Így igaz. Uhu - ormányos medve - görény volt a műsor. Londonban tukán - ara - kinkajou (van ennek magyar neve? egy vegetáriánus mosómedveféle) - patkány. Elég jól látszik a párhuzam.:)

üdv

Előzmény: hangaroa (66)
hangaroa Creative Commons License 2001.06.08 0 0 68
Szia ribizli!

A Fővárosi Állat- és Növénykert hivatalos honlapjának elérhetősége: www.zoobudapest.com
Ezen az oldalon a fejléc "örökbefogadás" feliratú aktív felületére kattintva jellennek meg az örökbefogadásról, illetve az Alapítványról szóló információk, és van itt link az alapítvány indexes honlapjára is, amelyet a www.extra.hu/allatkertialapitvany címen közvetlenül is elérhetsz!

Milyen keresőt használsz, hogy nem találta meg legalább az elsőt? A Google pl. szerintem ezt rakja a lista elejére!

Egyébként üdvözöllek a nevelőszülők között, lámailag :-))

"az állatkert igazgatója úgy döntött, hogy nincs szüksége ilyen úri marhaságokra az alapítványnak" - Én még nem hallottam erről az esetről, de meg merném kockáztatni, hogy ha volt ilyen döntés, annak nem feltétlenül az idézett ok állt a hátterében. :-)

Ne légy kedvetlen! :-))))))

hangaroa

Előzmény: ribizli (67)
ribizli Creative Commons License 2001.06.08 0 0 67
Szép dolog az önzetlen segítségnyújtás.

A Budapesti Állatkertről éppen ide illő történetem van, hadd mondom el.

Egy internetes cég felajánlotta az állatkerti alapítványnak, aki az örökbefogadásokat intézi, hogy csinál rendes honlapot nekik, regisztrál domaint, meg fizeti is az egészet.
Az _alapítvány_ mostani extrás honlapjánál ugye lehet jobbat csinálni...
Alapítvány örömmel elfogadta a támogatási felajánlást, domaint regisztrálták, aztán amikor szerződni is szerettek volna a támogatásról, az állatkert igazgatója úgy döntött, hogy nincs szüksége ilyen úri marhaságokra az alapítványnak. Van honlapjuk is, meg be is van linkelve az állatkertére, oszt jóvan.
A döntésről telefonon üzent a cégnek az igazgató.

Próbált már valaki rákeresni a budapesti állatkert honlapjára? Én többször próbáltam, nem sikerült, és kutattam egy darabig, mire sikerült találnom a neten valami infot az állatkerti alapítványról, mert szerettünk volna örökbe fogadni állatokat.
Egyébként lámákat fogadtunk aztán örökbe. :-)

Én továbbiakon is gondolkodtam, de a fenti történet elvette a kedvemet.
ribizli

hangaroa Creative Commons License 2001.06.08 0 0 66
Szia Applebaum!

1. Az ormányosmedvék nagyon szeretik ám az almafákat! :-D

2. Szívből örülök, hogy jól érezted magad az állatkerti vezetésen.

3. A hozzászólásaid egy részét hirvike már továbbította az állatkerti alapítvány képviselőjének, de néhány dologra azért még ragálnék, ha szabad! :-)

Tényleg vannak párhuzamok a londoni Animals in Action és a mi állatbemutatónk (az "Állatok akcióban") között. Néhány kolléga volt is kinn Londonban tanulmányozni az ottani módszereket (a londoni bemutató vezetője, egy bizonyos Andy nagyon jó srác, eszméletlen dumája van).
Mi ezt még 1996-ban indítottuk el, egy uhuval, két kormoránnal és egy (aztán több) patkánnyal. Amikor én is dolgoztam ebben a programban, akkor a fentieken kívül csüngőhasú disznóval, meg vörös vércsével is dolgoztuk, és fecskefarkú szalakótákat, meg ormányosmedvéket is tanítottunk.
Mostanában bizonyosan a barlang étterem előtti gyepen láttad az "Állatok akcióban"-t, de a közelmúlban elkészült a "Noé-aréna" nevű új létesítmény (a pálmaház mellett van), és a jövőbenvárhatóan ez ad majd otthont a bemutatónak.
Akik nem ismernék az "Állatok akcióban"-t, azoknak elárulom, hogy ez egy olyan etológia bemutató (nevezhetjük show-nak is a szó jó értelmében), ahol az állatok néhány természetes magatartásformát mutanak be (pl. repülés, zsákmányszerzés, tájékozódás, mászás, stb.), és a gondozók pedig elmagyarázzák, hogy az adott viselkedés hátterében milyen összefüggések állnak, és hogyan segíti az állat életbenmaradását a természetben. Szerintem nagyon izgalmas, és biztos vagyok benne, hogy a közönség nagy része is így vélekedik erről.

"Még egy érdekesség a londoni állatkertből: ott az örökbefogadás díja arányos az állat tényleges költségével. Elefántot bérből és fizetésből élők nem tudnak örökbefogadni."
Valamelyik régebbi hozzászólásomban, úgy az első tíz környékén egyszer írtam erről, hogy nyugaton általában ez a divat (Köln, München stb.). Ehhez képest a hazai rendszer sokkal demokratikusabb.

Egyik szürke óriáskengurunkat valóban a Roxane/Roxána, vagy még inkább Roxy nevet viseli. :-)

"kicsit csalódást okozott, hogy a gondozók más neveken ismerik az állatokat, mint ami az oklevélre kerül"
Igen, sajnos ez néha előfordul (azért szerencsére nem ez a leggyakoribb). Ennek két oka is van. Az egyik, hogy létezik törzskönyvi név, és létezik hívónév (ez utóbbit használják a gondozók), ami jó esetben azonos, de azért nem szükségszerűen egyforma. Pl. Tücsök nevű vízilovunk eredetileg Borbála néven került bele az állatkerti nagy törzskönyvbe. Persze már évtizedek óta mindenki Tücsöknek hívja, úgyhogy az ő esetében az eredeti, "hivatalos" nevet már csak kevesen ismerik.
Vagy pl. a hím orrszarvút eredetileg Churchill-nak keresztelték a Longleat Parkban (ahol született), nálunk viszont a gondozók Easy Boy-nak keresztelték (ami szabad fordításban "szelíd fiút" jelent. Ez persze még az átkosban történt, amikor az ilyen névadás buzsoá csökevénynek, sőt jampecségnek számított. Ezért hivatalosan csak Izidornak lehetett nevezni az állatot. Az ismeretterjesztő könyvekben (vö.: Holdas-Kapocsy: Állatkertjeink lakói) is így szerepelt.
A másik ok talán az lehet, hogy elég sokan érzik magukat jogosultnak arra, hogy elnevezzenek egy-egy új jövevényt. De amivel az állat találkozni fog, az mindenképpen az a név lesz, amit az állatgondozó is előnyben részesít.
De azért állataink többsége "egynevű". ;-)

hangaroa

Előzmény: Applebaum (60)
hangaroa Creative Commons License 2001.06.08 0 0 65
Kétféle sününk is van, és közülük a "sima mezeiek" (egyébként a nálunk honos fajnak keleti sün a tisztességes neve) láthtók is, méghozzá a fácánosház rövid épületszárnyában.
Jelenleg összesen hárman vannak, de a nevüket ne kérdezd, mert szerintem egyenlőre még nincs nekik!

hangaroa (úgyismint "insider")

Előzmény: nadesico (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!