Keresés

Részletes keresés

Topesz Creative Commons License 2003.11.13 0 0 356
Szia! Ha ilyen zsinór nélküli megoldásban próbálkozol akkor szerintem a legolcsóbb ha fogod az internetet, kiírod cd-re és akkor a másik gépeden is lehet internet.... :-)))))
nyman Creative Commons License 2003.11.11 0 0 355
Itt is +kerdezem Probalt mar vki bluetoothal netet +osztani? USB-s eszkozzel. Csak szoget utott a fejembe egy radios megoldas, de pcmcia kartya a notebookhoz meg draga, ezek az usb-s cuccok meg olcsobbnak tunnek. Az egyik gepen linux futna, jelenleg is ez osztja meg a netet, de ha mas nincs felteszek egy windowst vmi proxyval. Azert kerdezem, mert csak a kiserletezes miatt nem vennek ilyen cuccokat.
toccata Creative Commons License 2003.11.02 0 0 354
Akartam mondani: műxik. :)
Előzmény: toccata (353)
toccata Creative Commons License 2003.11.02 0 0 353
Köszi. M?xik.
Előzmény: Törölt nick (351)
PeteR Creative Commons License 2003.11.02 0 0 352
Nekem semmit nem kell beallitani,csak hogy passive legyen
Előzmény: Törölt nick (351)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.31 0 0 351
port forwardnál be kell állitani az 1412-es portot (vagy azt, amit a DC++ kliensben megadsz) mind udt, mind tcp küldje arra az IPre, amiről a DC++-al akarsz csatlakozni

TIB

Előzmény: toccata (350)
toccata Creative Commons License 2003.10.31 0 0 350
Sziasztok!

Ma vettem egy Linksys routert. Simán sikerült is a megosztás, mindkét géppel tudom netelni rendesen. Annyi bibi viszont van, hogy a DC++ valamiért nem megy. Tudtok valami tippet adni, mit és hogyan kell(ene) még beállítanom?

csa1 Creative Commons License 2003.10.24 0 0 349
Sziasztok!
Van valakinek valami tapasztalata a Draytek Vigor2600X ADSL-ISDN routerrel?
Nekem nagyon szimpatikusak a paraméterei, meg hogy callback is van stb.
Ha nincs, akkor majd írok később, mert ilyet veszek egy cégnek.
Üdv.
PeteR Creative Commons License 2003.10.23 0 0 348
Egyebkent ez igaz, a smoothwall a legjobb...csak nekem kellett volna minosegibb alkatreszeket venni bele, es akkor tok jo lett volna...igy gagyikkal a stabilitas nem az igazi :(
Előzmény: Gilrain (347)
Gilrain Creative Commons License 2003.10.22 0 0 347
Ha az alaplapon mulik, az 5x86-os meg par evig ott fog zummogni nekem az eloszobaban :-) Nezegetem az arlistakat, lassan ugy dobjak az ember utan az ADSL routert. En viszont kertesz vagyok, es ez az elso halozat, amit osszeraktam, benne van a sok lelkesedes meg kuszkodes, ugyhogy Smoothwall forever! :-)
Előzmény: PeteR (346)
PeteR Creative Commons License 2003.10.22 0 0 346
Igen,kenytelen voltam, az alaplap megdoglott (gagyi volt), majdnem annyiba kerult volna egy jo minosegut szerezni bele,mint megvenni az adsl routert. Meg ugye ez halkabb, es ez se egy utolso szempont,ha az embernek kicsi a szobaja :o)
Előzmény: Gilrain (345)
Gilrain Creative Commons License 2003.10.20 0 0 345
Nyugdijaztad a jo oreg Soothwallt?
Előzmény: PeteR (343)
Bazooka Joe Creative Commons License 2003.10.18 0 0 344
Köszi!
Előzmény: PeteR (343)
PeteR Creative Commons License 2003.10.17 0 0 343
En az SMC Barricade 7004VBR routeret ajanlanam,en is most vettem egy ilyet. Konnyen kezelheto, tuzfal van benne, 4es 10/100as switch a kimenete, tamogat mindent amit kell.Jah, es 2 ev garit adnak ra. Max. felvett aram: 1000mA 6V egyenfesznel => kb 6W
Brutto 15 korul megkapod barmelyik boltban
Előzmény: Bazooka Joe (341)
hapci1 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 342
Sziasztok!

Én a Kerio WinRoute Firewall 5.0.2-t használom a kapcsolat megosztásra és szinte minden jól működik együtt vele, csak a kliens gépeken az Outlook Express nem.

A helyzet:
Egy XP-s gép oszt meg egy 512-es ADSL-kapcsolatot a belső hálózaton a kerio progiba épített proxy segítségével (nincs szerver a hálózaton, csak egy 8 portos switch). Az explorer-ek a klienseken meseszerűen működnek, az outlookot viszont sajnos csak küldésre lehet használni, mert a tűzfal nem engedi le az e-mail-t, csak a kapcsolatot megosztó gépre.

Van-e esetleg valakinek tippje a megoldásra?

Előre is köszi!

Üdv.
hapci1

Bazooka Joe Creative Commons License 2003.10.15 0 0 341
persze, hogy próbáltam IP alapján, sőt csak úgy, mert nem név alapján nem is érdekes (dinamikus IP), de így se láccik.

Milyen routert ajánlasz? Hol vegyem?

eddigi config: 512-es ADSL, telindus modem, 3 gép (XP, 2000, 98), 4-es ethernet hub

Előzmény: NLQ (340)
NLQ Creative Commons License 2003.10.14 0 0 340
a kulso keresnel probaltad ip cim alapjan megtalalja-e??? (szerintem igen) es nev alapjan??? igy meg nem ...
a kulso request dns szervere tuggya milyen ipn van a a webszerver???

(remelem eleg szajbaragos voltam :)))

routerrel annyi lenne mint a topesznak...

Előzmény: Bazooka Joe (339)
Bazooka Joe Creative Commons License 2003.10.14 0 0 339
Kedves Urajim,

Webmegosztás advanced:) help, pls!

Kifogástalanul működik a webmegosztásom kifelé, de szeretném, ha befele is működne. A belső hálózat egyik gépén (Win2000) ott figyel egy IIS meg egy Apache HTTP server, és azt szeretném, hogy a kívülről jövő http request-ek odataláljanak.

A megosztott webkapcsolat egy XP-n van, tovább súlyosbítva egy ZoneAlarm pro-val.

Eddig a következőket csináltam:

ZoneAlarm-on beengedek bármit, ami a 80 as és a 8080-as TCP porton jön.

Webmegosztás szolgáltatásai között beikszeltem a HTTP service-t (80 as port) és létrehoztam egy újat a 8080-as portra, és mindkettőt routolom a Win2000 belső IP címére.

Mit felejtettem el? Merthogy sajna az eredmény kívülről nézve "cannot find server or DNS error", a belső hálózatban viszont nagyszerűen látszik mindkét http szerver.

Köszi előre is.

Topesz Creative Commons License 2003.10.14 0 0 338
NLQ!!!!!!!!

KÖFFI KÖFFI KÖFFI KÖFFIKÖFFI KÖFFIKÖFFI KÖFFIKÖFFI KÖFFIKÖFFI KÖFFIKÖFFI KÖFFIKÖFFI KÖFFIKÖFFI KÖFFIKÖFFI KÖFFIKÖFFI KÖFFIKÖFFI KÖFFIIIIIIIIIIIIIIIII! :))))))))))

Az ADVENCED menüben a VIRTUAL SERVER fülnél kellett beírnom a portot meg a helyi címem és megy simán ezerreeeeeeeeel!!!!! :-)
tcp-vel meg udp-vel nem kellett csinálnom hál istennek semmit sem, de ugysem tom mikezek
Szal mégeccer köszike! :)

NLQ Creative Commons License 2003.10.13 0 0 337
be kell allitani, hogy a routeren a static routin (vagy server opcional a 3782 as portra erkezo keresek a 192.168.0.198 as ipre tovabbitodjanak

ezutan megnezed a router status oldalan a wan connection oldalon az ip cimedet (ez a router kulso ipje)
ezutan a baratodnak megadod a kulso ip-t es a portot amit atiranyitottal es elvileg mukodni fog
na persze meg ott vannak a tcp meg az udp portok de azzal mar eljatszadozol:)

Előzmény: Topesz (334)
Topesz Creative Commons License 2003.10.13 0 0 336
Peter

ühüm, eddig kb én is tisztában voltam, de azt nem tudom hogy hogyan állíthatom be, elég sok menüje van ennek a rühes ruternek:) én megg az angolhoz elég tré vagyok.
De találtam egy olyat hogy ADVENCED benne APPLICATION és itt lehet addni Triger-t meg Incoming Ports-ot szerinted jó helyen járok? :)

PeteR Creative Commons License 2003.10.12 0 0 335
Lehet portot nyitni a routeren, allitsd be hogy az erre a portra jovo keresek a 192.168.0.198-ra tovabbitodjanak...
Előzmény: Topesz (334)
Topesz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 334
Haligali

Néminemü segítség kéne:
Roger Wilkot használok, azaz használtam amig meg nem vettem a dlink rootert, ez a progi ugye egy mikrofonos beszélgetőprogi ami neten lehetővé teszi a hangos beszélgetést, namost én kreálok egy "szervert" vagy mit, a havernak meg ip szám alapján csatlakoznia kellene hozzám, de nemtom milyen ipt adjak meg a havernak mert én csak a saját belső hálom ip-jét látom: 192.168.0.198:3782/mu
Ezt hiába adom meg neki nem tud csatlakozni és neki is rootere van így én sem tudok hozzá csatizni mert ő sincsen tisztában ezekkel a dolgokkal. Plz valaki valami részletessebb leírást mert kukák vagyunk a dologhoz és nem tom tartani tesóval a contactot. Köffi elörreis!

Papichulo Creative Commons License 2003.10.11 0 0 333
legyen /bar en a 98-at se csipem :-)
Előzmény: zümy (332)
zümy Creative Commons License 2003.10.11 0 0 332
jó-jó, értem, de a winME a leggagyibb, akkor inkább 98:-)
Előzmény: Papichulo (330)
likethis_ Creative Commons License 2003.10.11 0 0 331
PeteR !
A belső hálóról próbálnám, csak nem megy. A smoothwaal-os gép elindul, pingelni tudom vele a másik gépet (ezen winme + w2k van) csak explorerrel nem tudom megnézni az admin page-t. És itt elakadtam. Ezenkívül még azt sem tudom, hogy a hálókártyás ADSLmodemet támogatja-e.
(A szerverben 2 hálókártya van. Egyik (GREEN) a belső háló, a másik (RED) PPPOE, itt IP-t meg egyebeket nem állíthatok. A GREEN-en van a másik gép, ami látja a szervert, a ping jó. Egyenlőre még csak itt tartok. Esetleg, ha nem gond emailben írhatnál valamit.)
Bocs, hogy hosszú voltam.
Papichulo Creative Commons License 2003.10.11 0 0 330
:-)
Mivcl ha jol ertelmeztem ez egy iskolaba lesz, nem hiszem, hogy az XP-t mindre a nyero huzas. Bar nem is elvetendo otlet./kerdes mit tanitanak, kinek, milyen szinten stb.
Előzmény: zümy (328)
PeteR Creative Commons License 2003.10.11 0 0 329
Hali!Nekem otthon smoothwall van, tökeletesen muxik! A bejelentkezes csak a belso halozatbol lehetseges biztonsagi okokbol. Kivulrol is elerhetove tudod tenni,ha megnyitod kivulrol a 445-s TCP portot, valoztatasokra azonban igy se sok lehetoseget ad.
Előzmény: likethis_ (327)
zümy Creative Commons License 2003.10.11 0 0 328
WinME?; ez valami vicc?; XP-t mindre!
Előzmény: Papichulo (326)
likethis_ Creative Commons License 2003.10.10 0 0 327
Valaki csinálta már SmoothWall-lal? Régebben olvastam itt ilyesmiről, és gondjaim vannak vele. Például a rendszer feléled, pingelni lehet, csak bejelentkezni nem tudok egy másik gépről böngészővel, hogy piszkáljam. Van még más is, de egyenlőre ez lenne a fontos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!