Keresés

Részletes keresés

-Kátya- Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2637
Szióka ! Akkor ők tutira lilák 3 és 1 fekete van.Köszönöm Poszmete !
Kátya
Előzmény: poszmete (2636)
poszmete Creative Commons License 2010.04.26 0 0 2636
A pala és a lila tök máshogy néz ki: a pala szinte fekete, a lila meg szürke. És a legfőbb különbség: a lilának piros a szeme, a palának viszont fekete.
Előzmény: -Kátya- (2635)
-Kátya- Creative Commons License 2010.04.25 0 0 2635
Szia !Azt már tudom 4-en vannak 1 fekete 3 pala v. lila nem tom .A neműket még nem merem megnézni ,szopikáznak de ma kijöttek :)
Előzmény: adrika_2001 (2633)
-Kátya- Creative Commons License 2010.04.19 0 0 2634
Szia ! Máj.3-án lesznek 3 hetesek ,természetesen fotózom őket mihelyst lehet .
Még nem nem jöttek elő,fészeklakók :)Kíváncsi vok én is hányat ,milyet szült Lili.:)
Előzmény: adrika_2001 (2633)
adrika_2001 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 2633
Szia!
Mi Komló! Ha lenne pala vagy fekete egér, akkor elmennénk érte.
Kb mikor lehet őket leválasztani?
Ha érdemes lesz lécci küldjél képeket.

Adrika
Előzmény: -Kátya- (2631)
r4hu Creative Commons License 2010.04.17 0 0 2632

100411 (költészet napja, demokratikus választás napja...) SZAPORULAT !!!

hat új (mongi) egérkénk van, előjegyezhetőek, színük még nincs, fotó később.

valami jelképes aprópénzt, természetbeni juttatást (gondolok én itt elsősorban házi élelmiszeripari termékekre...), azért itt lehet hagyni értük... :)

csókolattal:

vidám gazdi :)

 

-Kátya- Creative Commons License 2010.04.16 0 0 2631
Szia !
Székesfehérváron lakunk .
Kátya
Előzmény: adrika_2001 (2630)
adrika_2001 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 2630
Szia!

Megkérdezhetem hol laktok? Vhogy megoldjuk a fuvart, ha esedékes lesz!

Adrika
Előzmény: -Kátya- (2629)
-Kátya- Creative Commons License 2010.04.16 0 0 2629
Szia !
3 napja születtek mongik,fekete apától lila-pala ? anyától...írok ha lesz nőstény .
előző alom:
előző alom
Előzmény: adrika_2001 (2628)
adrika_2001 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2628
Sziasztok!

Mongol futóegér nőstényt keresünk fekete vagy pala színben.

http://mongolfutoeger.dynamicweb.hu/
-Kátya- Creative Commons License 2010.04.02 0 0 2627
Sziasztok !
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek !
Puszi
poszmete Creative Commons License 2010.03.29 0 0 2626
Szia Nik!

Szinte biztos, hogy nem a nagy piszkálta a kicsi órát, így én minél hamarabb összetenném őket, mielőtt késő lesz és nem ismerik meg egymást. Így is azért javaslom, hogy először egy idegen helyen (pl. fürdőkád) ereszd őket megint össze.
Valószínűsítem, hogy a kicsinek a mongiknál viszonylag gyakori ún. "sore nose" miatt véres az orra (főleg ha sehol máshol nincs rajta seb) - itt egy link, de google-ban több infot is találsz róla: http://gerbilforum.proboards.com/index.cgi?board=healthfaq&action=display&thread=11598 Ennek hátterében állhat allergia, bakteriális fertőzés, stb. Ha nem múlik, az állatorvos segít.
Előzmény: Törölt nick (2625)
poszmete Creative Commons License 2010.03.26 0 0 2624
Köszönöm. Egyelőre még vak kis fészeklakók, de egészségesek.

A keresgélésedhez meg csak annyit mondanék, hogy nekem per pill a picúrkák nélkül 22 mongol futóegerem van, ebből egyetlen vegyes páros (a kölykök szülei), a többiek mind egynemű duóban vagy trióban élnek. Jah, s elsőre a pontos faját se tudták meghatározni annak az állatkának, amit eladtak.
Szóval hidd csak el, remekül megvannak ők egynemű párban, felesleges szaporulat nélkül is. ;) És ne add fel!
Előzmény: pan11 (2623)
pan11 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 2623
Tényleg nagyon aranyosak a pindurik:) Remélem egészségesek és jól vannak mind:)

Kátya, sajnos nem tudok még képet feltenni, mert egyszerűen nem találok neki társat, pedig sok helyen jártam.
Egy helyen teljesen felnőtteket találtam, őket nem mertem megvenni, nem tudom mit szólnának egymáshoz, visszamentem oda ahol eleve vettem őt, ott meg egy pár volt, akit csak együtt adnak. És azt is mondták, hogy két egynemű nem fog menni mert verik egymást.
Úgyhogy most nem tudom mi lesz:(
Azért nem adom fel, még próbálkozok.
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.25 0 0 2622
Jajj,nekem ! Gyönyörű babák ,ohhh de szerencsés vagy ! Nagyon tetszik a színük is !!!
Előzmény: poszmete (2621)
poszmete Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2621
Íme a törpikék:

Előzmény: -Kátya- (2619)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2620
Szia ! Ha tudsz ,tegyél fel fotót ide ,olyan jó látni őket :)
Kátya
Előzmény: pan11 (2617)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2619
Szia Poszmete !
Kíváncsian várom a fotókat a kis mongikról is ,puszi...
Kátya
Előzmény: poszmete (2616)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2618
Szia Railway !
Imádni valóak a mongijaid s milyen érdekes színű az egyik ,gyönyörűek !!!
Jó egészséget neki s nektek is !
Tegyél ám majd még fotót ,jó nézegetni őket ...:)
Puszil
Kátya
Előzmény: railway (2614)
pan11 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2617
poszmete: Először is köszönöm, hogy válaszoltál! Sejtettem, hogy sántít a dolog csak nem akartam őket megkérdőjelezni.

Másodszor: már meg is győztél!:D
Ma megyek és megpróbálok egy társat szerezni neki, szegényke egyedül ásogat most is:S
Ott még nem tart sajnos a kapcsolatunk, hogy teljesen kivegyem, de beleugrik a kezembe és legalább nem fél tőlem nagyon. Viszont ha kaját talál a kezemben akkor csak nagyon ritkán nem rohan el vele azonnal:)
Még egy kérdésem lenne, hogy olvastam, nem szabad túl sok mogyorót, naprát és tökmagot adni nekik az olajosság miatt, de mégis mit jelent ez a nem sok? Csak mert a tökmag nálunk mindenek felett áll, ha elszabadulna szerintem megenne egy egész zacskóval is....:D
Na megyek is barátot szerezni, remélem könnyen össze tudom szoktatni őket majd!

Mégegyszer nagyon köszi a választ!

Üdv: pan11
poszmete Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2616
railway: Nagyon édesek a kicsik. Reméljük tényleg lányok. (: Mit jelent az, hogy Puszedli remeg? Hogyan? Mennyire erősen? Ha csak aprón, akkor lehet, hogy csak csuklik vagy köhög. Ha erőteljesen, rohamokban, akkor az is lehet, hogy kölyökepilepsziája van.
Igen, a kicsik jól vannak, ma lesz fotózás este. 3 kislány és 2 kiskrapek született.

pan11: A képeiden egy vadas mongol futóegér van. És nem, sajnos nagyon sok állatkereskedésben nem értenek hozzá, csak ha bevallanák, akkor nem tudnának eladni laikusoknak állatokat. Plusz gyakran ők is eleve hibásan tanulják meg, s ehhez ragaszkodnak. De neked mongol futóegered van, ez tuti. (az ugróegerek teljesen máshogy néznek ki és sokkal nagyobbak).
Két kislány remekül megfér együtt, ezért nem kell aggódni. Szerintem minél többet volt egyedül, annál inkább vágyik társaságra. Egy 6-8 hetes kislánnyal könnyen össze lehetne szoktatni.
A mongik társas lények. Az nem igaz, ha van másik is mellette, akkor kevésbé fog szeretni - ugyanannyi törődést és figyelmet igényelnek akkor is, ugyanúgy a kezedbe fognak mászni, ugyanúgy szeretnek, mintha egyedül lenne. De nekik szükségük van a fajtársaikra - te nem tudsz melléjük gömbölyödni, hogy alvás közben melegítsd, nem tudod naponta többször végigtisztogatni a bundáját, stb. Nekik erre igényük van és ahhoz, hogy teljesen boldogok legyenek, kell egy társ.
Előzmény: railway (2608)
railway Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2615
Szia! Csak sikerült! Kössz a tippet. Ezt a beszúrás teljesen figyelmen kívül hagytam. Hát, Ők lennének azok.
Előzmény: -Kátya- (2611)
railway Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2614
Előzmény: -Kátya- (2612)
pan11 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 2613
Sziasztok!

Fura dologgal fordulok hozzátok, de mindenképpen szeretnék megerősítést kérni.
A lényeg az, hogy elhatároztam, hogy veszek magamnak egy aranyos szőrmókot, vásárlás előtt neten próbáltam tájékozódni, hogy kik vannak, ki is lenne a hozzámvaló stb.
Elkeveredtem egy állatkereskedésbe a húgom fűegerének almot venni és ott láttam meg a tüneményt, akiről alább tettem fel képeket.A szívnek nem lehet parancsolni alapon el is döntöttem, hogy nekem ő kell. A terrárium alján a matrica azt jelezte, hogy egy egyiptomi ugróegérkével van dolgom, az én emlékeimben viszont úgy élt, hogy ők másképp néznek ki, ezért gondoltam rákérdezek. Az „ akkor ugye ő mongol futóegér?” és „ nem kéne-e párban tartani?” kérdésekre azt a választ kaptam, hogy egyiptomi ugróegér (ezt a kereskedésben ketten is megerősítették nekem) és tarthatom párban, de akkor nem fog annyia szeretni engem, míg ha egyedül tartom engem fogad el társának.
Megtennétek hogy megnézitek a képeket és véleményt mondtok? Mert én akárhány képet nézek akkor is monginak látom, de egy állatkereskedésben csak kéne hogy értsenek hozzá valamilyen szinten, nem?
Viszont ha tényleg mongol, akkor mindenhol azt olvasom, hogy párban tartsam, viszont ő kislány, két kislány megférne együtt? Egyáltalán be tudom-e még rakni hozzá hiszen az állatkereskedésben 3 hetet volt egyedül állítólag, nálam meg plusz egy hetet.
Egyébként ő maga nagyon élénk, sok futkározás, ugra-bugra, ásás jellemzi a viselkedését,szóval nem tűnik depisnek..vagy ez később jelentkezne, ha még tovább egyedül maradna?
Előre is köszi ha valaki segít nekem!!

http://www.kephost.com/view.php?filename=6w119r9u34218g9onc70.jpg
http://www.kephost.com/view.php?filename=y897agw3hhyhk69n0lw5.jpg
http://www.kephost.com/view.php?filename=5ba030lvdfiq2wvy7o9t.jpg


-Kátya- Creative Commons License 2010.03.22 0 0 2612
Bocsi ,most olvasom remeg...hmmm...remélem jól van ,én még nem vettem észre ilyet náluk.
Előzmény: railway (2608)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.22 0 0 2611
Szia !
Ha ide feltöltötted a fotót ,amit kicsinyítettél,utána ott van ,hogy beszúrás ,katt rá s megjelenik a fotó,kíváncsi is vagyok rá :)
Kátya
Előzmény: railway (2609)
railway Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2610
Most csak jó lesz??!!
railway Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2609
Az előbb nem tette be a fotókat! :-)
Előzmény: poszmete (2607)
railway Creative Commons License 2010.03.21 0 0 2608
Kéz'csók Hölgyek! Pöszméte! Köszönöm a tippeket. Íme itt vannak a "kicsinyeink". A fekete (Beki) a domináns, a lila (Puszedli) a visszahúzódóbb. Ez abból látszik elsősorban, hogy Beki szinte kisajátítja a futókereket. Szinte egész nap fut. Ha kijön a kerékből és Puszedli bemegy akkor gyorsan visszafut és elűzi. Néha együtt futnak, de Puszedli technikája nem a legjobb. Beki gyorsabb, erősebb és nagyobb is. A ritmus érzéke is jobb. Viszont Puszedli barátságosabb. Néha ha beteszem a kezem beleül és ott pihen. Beki is odajön, megszagolgat esetleg megpróbálja megrágni a ruhámat de ha megmozdulok gyorsan elfut. Éjszakára eltorlaszolják a házuk bejáratát alommal. Nem tudom van-e jelentősége, de Puszedli időnként remeg ezt ritmusosan csinálja majdnem olyan mintha csuklana. Ez természetes? Egyébként grat a kicsikhez. Egészségesek? Ja, majd elfelejtettem mind a kettő nőstény. Legalábbis remélem. :-)
Előzmény: poszmete (2607)
poszmete Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2607
Szia!

Amire figyelj, hogy egészségesnek nézzenek ki: élénkek játékosak, nem puffadt a hasuk, nem piros az orruk/szemük környéke, szép tiszta a szőrük. 6 hetesen pedig már látszanak a herék, így könnyű megállapítani a nemeket. A honlapomon a leírásnál van is fotóösszeállítás róla.
Valószínűleg nem fogják szétszedni, de a puding próbája az evés. :) Én még sose használtam ilyet.

Amúgy tegnap Lilia végre kiköltöztette a babákat - gondolom túl kicsi volt neki a ház. :) És nem 4-en hanem 5-en vannak! :) Nem a legszebben táplált babák, inkább mini shar-pei-eknek tűnnek a kis ráncos bőrükkel, de elevenek és hangosak. Aztán majd ha esznek szilárdat is, tömöm őket rendesen.
Előzmény: railway (2606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!