Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

amator11 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 30739

Igy csinaltam 

Előzmény: Mercutio_ (30731)
rvf400 Creative Commons License 2019.03.24 0 0 30738

Köszönöm !

BMW-GMBH Creative Commons License 2019.03.24 0 0 30737

Nem voltam azóta, 10 év alatt legalább 3x kontroláltak P- vel, de sosem büntettek meg. Kivéve múltkor:)

Volt, hogy kamiont hoztam be, ki kellett menni a kontrol parkolóba rá néztek a p- re és tovább integettek.

Előzmény: Akos11111 (30736)
Akos11111 Creative Commons License 2019.03.24 0 0 30736

Engem annak idején,egyszer megbüntettek Linz-nél 200 euróra.Utána tovább elengedett a rendőr.A haverjaimat is ennyire büntették és az összeset Wels-Linz között,az egyiket már ötször is és akkor is 200 euró volt a "Strafe".Csak szabálysértés ha tiszta a rendszám.A táblát ritka esetben veszik le(például ha valami sáros vele),persze ha normális rendőrt fogsz ki és van érvényes TÜV/Pickerl tovább enged(Ez Linz-nél nem gyakori). Amúgy mindenképpen este jönnék.

 

BMW-GMBH azóta már voltál kint P-vel?

Előzmény: rvf400 (30734)
BMW-GMBH Creative Commons License 2019.03.24 0 0 30735

Ugrik a rendszám, bünti ahhoz képest nem sok, mert a rendszám jó drága At- ben is.

Előzmény: rvf400 (30734)
rvf400 Creative Commons License 2019.03.23 0 0 30734

Köszi.

Mi lehet a bünti ?

Előzmény: BMW-GMBH (30733)
BMW-GMBH Creative Commons License 2019.03.23 0 0 30733

Hegyes kishatár jobb ötlet lenne.

Hu P nem jó At- ben, cserébe az At p- sem jó Hu- ban.

Előzmény: rvf400 (30732)
rvf400 Creative Commons License 2019.03.23 0 0 30732

Urak !

Ausztria P rendszám cég néven, a cég neve a tulaj neve, az autót a cég vette számlával, a cégtulaj vezet.

Minden teljesen legál.

Sopron-Bécs-Linz vonal.

Mennyire meleg ?

Elöre is köszi.

Mercutio_ Creative Commons License 2019.03.23 0 0 30731

Kint a sógorod, logikusan én a közelében hirdetett autókat keresnék amit meg tud neked nézni, ha van ami megfelel a kritériumoknak tud neked jelezni , kereskedővek 1-2 napra "félretenni" + kinti rendszerben oraállást, volt-e törve, hasonló infókat lekérni.

Fapados nem megy a közelbe, ahonnan 1-2 óra kocsival/vonattal a sógor?

Előzmény: amator11 (30715)
fireolto1 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 30730

Oké, majd jelezz. Köszi 

Előzmény: JAMIE222 (30719)
Teo papa Creative Commons License 2019.03.20 0 0 30729

Persze. Az előrefizetés egészen más téma, ott megint más szempontok vannak :)

 

Teo >

Előzmény: dane (30727)
Teo papa Creative Commons License 2019.03.20 0 0 30728

Naja. Mindenhol van rossz, meg jó is :)

Berlinben egy körünk volt, de annyi ócska autót láttunk, mint az összes többi túrán se. Igaz, hogy ott csak egy autóra mentünk, de arról kiderült, hogy totál nem az, amit a fényképen láttunk, így kinéztük a kereskedéseket és mentünk "körbe". Nem jó módszer :)

 

Teo >

Előzmény: no_holy_shit (30726)
dane Creative Commons License 2019.03.20 0 0 30727

Török, nem török sajnos minen nációból vannak problémás alakok, szituációk.

Múltkor a Deutsche Bahn kereskedőházában szívatott meg egy echte német kereskedő, pedig előtte személyesen lebeszéltem az ügyet vele és ami a számomra legfontosabb, kezet is fogtunk rá... 

Hoztunk már autót töröktől, bosnyáktól nem volt gond.

Kérdés inkább az, mennyire mer megbízni bennük az ember, de az inkább az eladó cégtől függ, mint a konkrét eladótól.

Pl. murvás placcos, konténer irodás kereskedőnek nem mernék előre átutalással fizetni, későbbi tréleres szállítással; míg egy márkakereskedés esetén simán.

 

Előzmény: Teo papa (30724)
no_holy_shit Creative Commons License 2019.03.20 0 0 30726

nekem törökkel nem volt rossz tapasztalatom (bar inkabb magamnak vettem autot). törökök egy resze normalis nemet allampolgarkent el

 

nekem a szerb, bolgar, afgan veri ki, ott mar lattam olyan roncsokat, h Mo-n egy zsirozott idöszakos müszakin nem menne at es jo allapotunak hirdeti (kulso tukorbol a  tükörlap hiayzik, repedt szelvedo, spray-bol belefenyezett, 3 kulönbozo 0-s gumi. ja ez igy mind 1 auton...)

Előzmény: amator11 (30723)
JAMIE222 Creative Commons License 2019.03.20 0 0 30725

Ettöl csak az a szebb, mikor a kepeken szereplö verda is letezik, csak kisse masabb aron, a szomszed kereskedesben...

Előzmény: Teo papa (30724)
Teo papa Creative Commons License 2019.03.20 0 0 30724

Ööö .. törököt mondtam, arabot nem. Arabbal több jó tapasztalatom is van. Törökkel nem. Konkrétan volt két kör, amikor nem szűrtem ki a törököket. Csak egy példa: végig vezetett szervizkönyv a hirdetésben. Autóban nézem a helyszínen, nincs. Kérdezem hol van? Azt mondja a kesztyűtartóban. Mondom ott nincs. Aszondja nincs? Akkor nincs. Berlinben. Másik: autó szépen lefotózva a hirdetésben. A helyszínen a karosszérián horpadások, rozsda. Az autó belül trágya. Meg se kérdeztem, hogy miért, mentünk tovább.

Egyébként szerintem nem kell nagyon előítéletesnek lenni, mert minden nációban vannak normálisak, meg idióták is. Némettel is találkoztam már, aki akkora bunkó volt, még életemben nem láttam ilyet. Persze egy olyan autót árult, amire hétvégén százan jelentkeztek, szombaton jelent meg a hirdetés és sehogy nem lehetett elérni. Mi ott voltunk hétfőn nyitáskor :)

 

Teo >

Előzmény: amator11 (30723)
amator11 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30723

Te miert kerulod a torok/arab autokereskedoket? Mostani tapasztalat erdekel nem a mult.

Előzmény: Teo papa (30720)
amator11 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30722

Ott a pont. Most a figyelok maganszemelyeket dobtak fel. Ott meg inkabb a hetvege a jo, akkor meg nincs rendszam. Persze lehet jovohonapban csak kereskedoket dob fel a robot, de most meg nem akartam szukiteni.

Előzmény: Teo papa (30721)
Teo papa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30721

Igen, ez sokszor nem megy. Német magánszeméllyel németül tudsz beszélni. És van aki nem vesz föl magyar telefont. De volt pl amikor a fiam angolul beszélt le egy csávóval egy autót, aki echte német volt, igaz fiatal.

Meg ugye magánszemély nem annyira rugalmas, mert dolgozik, nincs otthon, stb. A nepperhez meg odamehetsz, ott az autó, ha nyitva vannak :)

 

Teo >

Előzmény: hiperpigmentált (30717)
Teo papa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30720

Hmm .. szervezés.

 

 

A. verzió: Nem bázist nézel ki, hanem autókat (pár hétig mobile.de, lesz 6-10 autó biztos záros távolságon belül, persze ha nem extra elvetemült igényeid vannak). Ha van még kérdés benned, felhívod szépen őket és lekéred, amit akarsz, amelyiktől akarod. Mélt felejtsd el. Ha normális, akkor elküldi amit kérsz (pl szervizkönyv oldalai fotón, vagy ha látsz az autón valamit). Ha nem normális, vagy hiteget, húzd le a listáról. Marad 3-6 autó. Kiválasztod a legszimpatikusabbat, az lesz az első. A többiből csinálsz egy kört, egyenest, cikkcakkot, ami tetszik. Innen lesz komoly. Pl pénteken délután lebeszéled az elsővel, hogy hétfőn reggel 8-kor ott vagy tutira. Ha tetszik, megveszed, ha nem továbbmész. Ha a második tetszik, megveszed, ha nem, továbbmész. Nincs visszamászkálás, meg mind a 6-ot meg akarom nézni, aztán majd visszamegyek, mert a 3. tetszett, stb. Vagyis lehet így is, de akkor nincs vége és millió km lesz, meg idő. Határozottnak kell lenni :) Vettem már így, legtöbbször az elsőt, mert jól lebeszéltem és "csak" azt kellett lecsekkolni, hogy minden igaz volt-e. Többnyire igaz volt, úgyhogy hoztuk. Nem eladásra, hanem magunknak, családnak.

 

B. verzió: Nagyon igényes vagy, esetleg olyant akarsz, amiből nagyon kicsi a kínálat. Vadászod a neten folyamatosan (mobile.de). Beállítod a vadászt persze! Ha megjelenik egy nagyon jó, azonnal felhívod az eladót, megkérdezel mindent, amit tudni akarsz, ha jó, akkor lebeszéled, hogy másnap reggel nyitáskor ott vagy. Így is vettem már, működik, de észnél kell lenni, mert gyorsan kell dönteni, ehhez nem árt, ha mobil tudsz lenni, plusz van egy társad, akivel mész ugye, mert visszafelé nehéz két autóval jönni :) Csütörtök este 5-kor Pestről hazafelé jövet jelzett a telefon, 6-ra hazaértem, közben ledumáltam az emberrel, meg a cimborámmal, 7-kor indultunk, reggel Stuttgartban voltunk, 11-kor már visszafelé a pályán voltunk. Egy indiai nepper volt, 18 éve él Németországban, totál korrekt volt. Csak egy bicskakulcs volt ott, de megesküdött, hogy megvan a másik is, csak nagyon friss az autó. Elhittem neki, az autót elhoztuk, egy hét múlva itt volt a másik bicskakulcs postán (90e ft-ba került volna itthon) és elnézést kért, hogy várni kellett rá.

 

Magán vagy nepper. Szinte mindig neppertől vettünk autót. A németeknél kicsit máshogy működnek a dolgok, mint itthon. A magánszemély amikor autót vesz, akkor betolja az autót egy kereskedésbe, leveszi a rendszámát és átteszi az új autóra és persze lepapírozza a Zulassungstellében. Ettől kezdve a régi autón se rendszám, se biztosítás. Tehát eszébe sem jut otthon árulni, mert kipróbálni sem tudod, csak feltenni trélerre és elvinni. A neppernek viszont van próbarendszáma, ki tudod próbálni, plusz elmegy veled rendszámért. Nem volt feltétel sosem, hogy szűrjem az eladókat, de az arány kb, hogy tízből 8 nepper (ebből 3 török, azokat egyből lehúztam), 2 mondja, hogy magánszemély, ebből legalább 1 ugyanúgy kereskedő, csak azt gondolja, hogy jobban kelendő az autó így, aztán marad 1 (vagy annyi se), aki tényleg magán. Szóval nem kell félni a neppertől (ha nem török) .. szerintem :)

 

Teo >

Előzmény: amator11 (30715)
JAMIE222 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30719

Szerintem megvan mindened, de hirtelen fejből nem vagyok biztos. Az enyémnek a dolgai a forgalmin kívül  Magyarhonban vannak.Viszont a héten tervezek venni autót, utána többet tudok mondani....

Előzmény: fireolto1 (30716)
amator11 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30718

Es innen egy lepes, hogy maradnak a nemet kereskedok. Ket lepes, hogy torok kereskedonel kotsz ki. Itthon se egyszeru 3 maganszemellyel egy napra idopontot egyeztetni. Mar ha talalsz egy adott tipusra 3 maganszely eladot itthon.

Előzmény: hiperpigmentált (30717)
hiperpigmentált Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30717

"Ha te németben vagy magánszemély eladó és lebeszéled egy magyarral,"

 

Ha jól tudom, ez egyre jobban nem működik. Ismi nepper mesélte, hogy perfekt némettel és német telefonszámos telefonról tud üzletelni, de még így sem könnyű, mikor megtudják az echte németek, hogy mégis kelet-európai a vevő jelölt.

Előzmény: amator11 (30715)
fireolto1 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30716

:)

Sajnos fizettem érte .. Itthon vettem egy kereskedőtől.

Elvileg a kocsi újkorától osztrák, első tulajos..

 

A papírokról tudsz valamit, megfelelőek? Nem hiányzik valami?

Előzmény: JAMIE222 (30714)
amator11 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30715

Sok mindenben egyetértünk.

 

Hiba nem észrevétel: hidd el nagyon nem mindegy, hogy a sógorod nem vett észre valamit, és te iszod a levét :) Rizikó mindenképp van, hiszen használt autóról beszélünk.

 

Maradjunk annyiban, hogy a nepper hasznából (ha itthon nézegetem is lehet olyan amit nem veszek észre) sok mindent lehet javítani.

 

Pl néhány karcolás elmegy. A komolyabb hibákat (mondjuk szorul a termosztát és forralja a fizet, stb vagy egyéb komolyabb hibák egy 2-3 km-es próba út kapcsán nem derül ki.

 

A szervezésről meg annyit. Kinézel egy bázist és 200 km-es körben 3 autót. Van benne kereskedő és magánszemély eladó. Mindet lebeszéled. Kimész, az elsőt eladták. Megnézed a másodikat, de vannak rajta hibák ami miatt hezitálsz, inkább megnézed a 3.-at is. Mikor látod kiderül, hogy mégis a második kellett volna. Visszamész érte és még meg van. Na itt kb elment vagy 400 km simán.

 

De most őszintén! Ha te németben vagy magánszemély eladó és lebeszéled egy magyarral, hogy majd 3 nap múlva kimegy és megnézi és közben jön egy másik vevő aki megadja érte az árat te kockáztatnál egy bizonytalan vevőve, hogy jön-e vagy sem? És ha a második vevő megigéri, hogy vissza néz ha mégsem viszed el? És végül se az egyik se a másik nem jön?

 

Hát nehéz döntés ez még itthon is ha az autódat árulod, hogy mikor kinek mondjál igent, amikor ott van valaki aki lobogtatja a pénzt egy bizonytalan igérettel szemben?

 

Ok becsület, de itt van 600 km távolság is minimum.

Előzmény: Teo papa (30711)
JAMIE222 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30714

A datum szerintem arra utal, hog akkor helyeztek osztrak forgalomba. Nyilvan import auto volt.

Amugy ingyen adtak?

Előzmény: fireolto1 (30712)
fireolto1 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30713

A sárga papír másik oldalán nincs semmi, csak az hogy Zulassungsbescheinigung   Teil ll.

Előzmény: fireolto1 (30712)
fireolto1 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 30712

Most nézem, lemaradtak a fotók:  

 

Ezek a papírok vannak, meg egy Typenschein, no meg a kétnyelvű adásvételi.

 

Tehát ezek alapján gond nélkül átírathatom? Illetve olvastam olyat, hogy származás ellenőrzés is kell rá. Esetemben?

A 2014.08. 28 dátum mire utal?

 

Köszönöm!

Előzmény: fireolto1 (30698)
Teo papa Creative Commons License 2019.03.18 0 0 30711

Vita? Ugyanmár. Csak beszélgetünk :)

 

Hiba nem észrevétel: hidd el nagyon nem mindegy, hogy a sógorod nem vett észre valamit, és te iszod a levét :) Rizikó mindenképp van, hiszen használt autóról beszélünk.

 

Kint, vagy itthon, nepper vagy sem: kuszált ez. Én úgy látom, hogy alapvetően egy nepper az olcsó (törött, millió km-es, stb) autót fogja behozni, mert azon sokkal nagyobb az esély, hogy lehet keresni. Ezzel ellentétben te a JÓ!! autót szeretnéd magadnak. Totál más pálya. A többi dologban persze van igazság, a neppernek lehet, hogy van ismerőse, aki elrendezi kint a dolgokat és ő a tutira megy, de van pár ismerősöm ebben a témában, több olyan is, aki kimegy EGY adott telepre és onnan hoz autókat. Egyszerre többet, de azokat, amiben üzletet lát, mindegy milyen típus.

 

Pontos típus: simán lehet 2-3 megfelelő autót találni, csak elég szépen kell itthon dolgozni rajta.

 

Sok km: ez nyilván egyénfüggő, "megadom" :)

 

Kompromisszum: mindenképp. Az életben mindenhol, így itt is :)

 

Teo >

Előzmény: amator11 (30710)
amator11 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 30710

Húúúú, jó kis vitát generáltam.

 

Alapvetően mindenkinek igaza van.

 

Akár én, akár a sógorom( ugye nem független személy ismeri az elvárásaimat, tudja mi fontos és mi mellőzhető) nézi meg benne van, hogy valamit nem veszünk észre. Persze ez utólag már mindegy.

 

Ugye - gondolom abban is egyetértünk, hogy:

- ha kint kinézek egy autót (és futva a kockázatot, hogy már esetleg ott is tekert az óra) előfordulhat, hogy mire beér már kevesebb lesz benne.

- ennek a folyománya, hogy itthon egy autóra amire igent mondanék, kint olyan futásteljesítmény van amire nemet mondanék

- nepper (hivjuk inkább autókereskedőnek, mert becsületes is van közöttük) ha behozza szintén van szállítási költsége. Ha többet hoz be akkor valamelyest megoszlik, de nem lehet nulla. Tehát ő is én is fizetek szállítási költséget.

- Ő ebből él tehát van autónként (becsült 10-20 % haszon). Nekem meg idő ráfordításom van (jó a sógoromnak költsége is).

- Lehet mire beér sérülés mentes lesz az autó, kint meg nem az volt. Konkrét példa autót itthon 999.000 Ft-ért hirdették a jobb hátsó ajtó sérült. Mire felértem ki lett javítva. Ja és az ára 1.250.000 Ft lett. 

- Persze ebben az is van, hogy többet hoz be és emiatt kint olcsóbban veszi meg ugyanezt. És az is hogy olyat is meg kap (kapcsolatrendszer) ami fel sem kerül a netre.

 

Ha meg egy autó tipust keresek évjárattól és max árig, akkor elég nehéz egy adott időpontban belátható távolságon belül 2-3 autót találni. És nem szeretnék kényszeres vásárló lenni, ha már kimentem hozok valamit.

 

Én (magamból kiindulva) nem hiszem, hogy egy nap alatt le tudnék vezetni (tréler vagy saját autó) 700-800 km-t, majd ügyet intézni és indulni vissza. Ha meg két autóval megyünk az a visszaút költségét duplázza. 

 

Szóval kompromisszumot kell kötni.  És minél messzebb mész annál inkább növekszik a hazaút költsége (akár lábon, akár trélerre. Persze ezt kompenzálhatja a messzebb lévő autók jobb ára.)

Előzmény: Teo papa (30708)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!