Keresés

Részletes keresés

nas333333 Creative Commons License 2009.02.10 0 0 1273

hali!

 

köszi, de igy nem megy. hiába adom meg neki a könyvtárat amiben a .dbx adatok vannak azt irja hogy nem talál megfelelö adatot.

segitség továbbra is kell!!!

Előzmény: Törölt nick (1272)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.10 0 0 1272
Előzmény: nas333333 (1271)
nas333333 Creative Commons License 2009.02.10 0 0 1271

hali!

 

nagyon nagy segitségre lenne szükségem:

 

a hétvégén össze állitotam egy új gépet amire felraktam a vista ultimate-et. eddig xp-t használtam. az xp-böl elmentettem a leveleimet (.dbx adatokat) amiket most szeretnék a vistába rakni. ez nem megy és most már egyre nagyobb a gondom mert a kiküldött ajánlataim stb. csak a dbx adatban van meg.

probáltam dbxtract progival de ez csak a kisebb dbx adatok kinyitására alkalmas, pl. az elküldött üzeneteim kb. 800mb na ezt egy 30 percig hagytam futni aztán meguntam mert addig csak 80 levelet nyitot meg.

 

nagyon kéne a segitségetek!!!

köszi

 

Black Dragon Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1270
Sziasztok!
Nem tudja valaki miként kell az Outlook 2003 at beállítani, hogy a Gmailel is működjön!
A freemaillel tökéletesen működik, de a Gmail nem szuperál alatta...
Köszi :)
monitor36 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1269

Szervusztok!

Tanácsotokat kérem. Az elküldött leveleknél az időt jól írja be, de a Beérkezett üzeneteknél 3 óra 30 perccel késöbbi időt rögzít. Ez az időkülönbség állandó. Az Internet Exploreren is helyes az idő.

Kösz.

wawabagus Creative Commons License 2008.10.01 0 0 1268
 

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség :-)!

Újra kell installálnom az Office-t...és nem szeretném elveszíteni az össze levelem.

Szeretném exportálni. Viszont fura mód nem jelenik meg aktívan az export gomb a menüben. MIÉRT?

 

Szerintetek megtehetem, hogy megkeresem melyik mappában van a pst file (ugye ez kell nekem?) gépemen és átteszem máshova...aztán majd vissza az install után és akkor minden működni fog? Vagy naiv vagyok?

 

Please segítsetek :-)!

Köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

kumate Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1267
Hello!

Outlook Express 6-ban ha jpg kép is van csatolva, akkor kb. 7-es vagy 8-as betűnagysággal nyomtat a nyomtató. Ha ugyan ezt a levelet továbbküldöm, akkor ott tökéletesen nyomtat. Megnéztem az OE-ben a Nézet -> Szövegméret -> Közepesre volt állítva és ugyanígy az Internet Explorerben is.

Előre is köszi a segítséget!

üdv.: Kumate
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1266
Kedves Signal!

Köszönöm a gyors tanácsot.

Üdvözlettel:Ólomlábú
Előzmény: Törölt nick (1265)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1265
Kérdés, a másik fórumozó melyik levelezővel csinálta végül, mindenesetre az OE súgóban ennyit írnak a témáról:

 

----------------------------------------------------

 

Kép beszúrása üzenetbe

  1. Az üzenetben kattintson arra a helyre, ahol a képet meg szeretné jeleníteni.
  2. A Beszúrás menüben kattintson a Kép parancsra, majd a képfájl megkereséséhez kattintson a Tallózás gombra.
  3. Az Elrendezés és a Betűköz csoportban adja meg a képfájl számára a kívánt beállításokat.
Megjegyzések

  • Ha a Kép parancs nem használható, be kell kapcsolni a HTML-formázást; ehhez az üzenetablakban kattintson a Formátum menü Rich Text (HTML) parancsára. Kijelölése esetén egy fekete pont jelenik meg a parancs mellett.
  • Ha az üzenet címzettje nem látja a beszúrt képet, kattintson az Eszközök menü Beállítások parancsára. Kattintson a Küldés fülre, majd a HTML beállításai gombra, és ellenőrizze, hogy a Képek küldése az üzenettel együtt jelölőnégyzet be van-e jelölve. Ezt követően küldje el ismét az üzenetet.
  • Ha az üzenethez háttérképet szeretne adni, az üzenetablakban mutasson a Formátum menü Háttér pontjára, és kattintson a Kép parancsra. A Tallózás gombra kattintva keresse meg a használni kívánt fájlt.

 

Hivatkozás vagy HTML-lap beszúrása üzenetbe

  1. Az üzenetben kattintson arra a helyre, ahol a hivatkozást vagy a weblap szövegét meg szeretné jeleníteni.
  2. Hivatkozás beszúrásához kattintson a Beszúrás menü Hivatkozás parancsára. Válassza ki a kívánt fájltípust, majd írja be azt a helyet vagy címet, amelyre a hivatkozás mutat.

    HTML-lap beszúrásához kattintson a Beszúrás menü Fájlból szöveg parancsára. A Fájltípus listában válassza a HTML-fájlok lehetőséget, majd keresse meg a beszúrni kívánt fájlt.

Megjegyzések

  • Ha a Hivatkozás parancs nem használható, be kell kapcsolni a HTML-formázást; ehhez az üzenetablakban kattintson a Formátum menü Rich Text (HTML) parancsára. Kijelölése esetén egy fekete pont jelenik meg a parancs mellett.
  • Ha üzenetszövegből szeretne hivatkozást létrehozni, a hivatkozás beszúrása előtt egyszerűen jelölje ki a kívánt szöveget.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (1264)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1264
Köszi!:)

Igen....az általad leírtakkal tisztában vagyok,sőt el is fogadom,igaz amit írsz. Az üzleti életben sokszor,apró csicsák miatt is ítélhetnek vagy dönthetnek ügyfelek. Tudod,hogy van ez.....

Szóval minden formátumban lementettem a logot,mégis csak egy x-et rak be a kép helyett. Az egyedüli levelező a microsoft outlok-nál megtudom csinálni de sem a hagyományos outloknál sem a mozilla thunderbirdnél nem megy.

Továbbra sem tudom mit kellene csinálni.....:)
Előzmény: Törölt nick (1263)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1263

Általában épp a rutinosabbak nem kedvelik a csicsás dolgokat, az ezzel való szórakozást, időpazarlást. Inkább plain text, az a tuti.

 

Ha örökre betiltanák a HTML leveleket, a szerverek terhelése és az Internet forgalma jelentősen visszaesne, mivel a txt levelek mérete töredéke a láthatatlan HTML-kódokkal telezsúfolt email-eknek. (Amit a szakik csak felesleges szemétnek neveznek/tartanak)

 

Tehát ezt csak úgy háttérmagyarázatként.

 

Amúgy szórakozásból én is kipróbálok dolgokat, de nálam most Word sincs itt kéznél (természetesen a Jegyzettömb a favorit amúgy is, legfeljebb nyomtatnivalóhoz Wordpad, Word), de a lentebb írt módon a logo képfájlként elvileg behegeszthető. Innen nehéz megmondani, mint csináltál másképp, neki eszerint sikerült.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (1262)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1262
Ha valaki komolyabb és tényleg laikus számára is értelmezhető segítséget adna,azt nagyon megköszönném. Kb 5 informatikust kérdeztem meg a hétvégén és mindenki feladta a dolgot..... Ez ekkora fejtörő egy hozzáértő számára is?
Előzmény: bankvilági idegenvezető (1261)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1261
Üdv!

Segítsetek légyszíves! Látom már másoknál is gondot okozott,viszonylag én is amatőrnek nevezhető szinten űzöm az ipart.

Leveleimhez szeretnék egy profi aláírást csatolni. A szövegfájlt betudom rakni de a logo nem megy. Bár a szövegfájl is sokkal nagyobb,mint a word-ben megszerkesztett és beillesztett verzió de ez a legkevesebb,mert majd csökkentem a méretet.

A logot viszont nem hajlandó beilleszteni. Próbáltam már több verzióban lementeni,de mindhiába.

Mi lehet a gond? Előre is köszönöm a válaszokat.
Exide Creative Commons License 2008.09.04 0 0 1260

Oké, rájöttem.

Szóval vagy egy frontPages vagy egy Word-öt nyit meg, és a képet bele kell szórni és elmenteni HTML-ben, és ezt kell az aláíráshoz betallózni :)

 

Kár hogy JPG-t nem lehet :(

Előzmény: Exide (1259)
Exide Creative Commons License 2008.09.04 0 0 1259

Köszi...bár  asszem hülyén írtam le.

 

Szóval beszúrni be tudok  HTML-es levélbe képet, de aláírásként szeretném  a cég logóját ésa nevem/elérhetőségemet minden nevél alján megjeleníteni (tehát aláírás menüben) ott viszotn csak HTML-t tudok betallózni :(

Előzmény: Törölt nick (1258)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1258

Outloook Express van itt most kéznél, működik a JPG képbeszúrás, természetesen csak HTML formátumú levél írása esetén lehetséges. (Menü, Formátum.)


Képet HTML-re alakítani tulajdonképpen lehet, ha nagyon akarom, de ez nem a legjobb meghatározás. HTML fájl részét képezheti egy kép linkelt formában, vagy szöveggé kódolva. A HTML fájl ugyanis valójában egyszerű szövegfájl, mely különféle kódokat tartalmaz, amit a megjelenítőprogram (böngésző, levelező) értelmez, alakít át látványosabb formára.

 

De ezzel külön nem kell foglalkozni, esetünkben a képek szövegbekódolását a levelezőprogram automatikusan végzi a háttérben.

Előzmény: Exide (1257)
Exide Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1257

Outlooknál még régen egy képet be tudtam rakni aláírásként (a vállalat logója illetve a nevem, elérhetőségem volt valahogy egy képfile-ként megcsinálva)

Namost változott ez a dolog kijavítottam rajta a tel.számomat, elmentettem JPG-ként, és be akartam tallózni, de egy Istennek sem enged JPG-t hanem HTML-t akar csak betallóztatni.  Hogy alakítom át a képet HTML-re? Akkor valami progi átalakította ami az outlookon belül volt, de most nemtalálom sehol sem :(

 

 

Exide Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1256

Köszi szépen a segítséget, már működik is.

 

Előzmény: Törölt nick (1255)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1255

Ez nem "hátha" kérdése, az ember általában szétnéz a szolgáltatója honlapján:

 

http://www.businesstelecom.hu/index.php?item=onlineugyfel&page=beallitasok  

 

http://www.businesstelecom.hu/doc/Businesstel_levelezo_beallitas_MO.pdf  

 

http://www.businesstelecom.hu/doc/Businesstel_levelezo_beallitas_OE.pdf  

 

Találgatni persze lehet, de általában úgy kezdődik, hogy:

 

mail.*.*

smtp.*.*

 

...esetleg enélkül.

Előzmény: Exide (1254)
Exide Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1254

köszi..és akkor mit írjak oda?

A business telecomnál van az internetem, akkor írjam oda hogy businesstel.hu? Hátha úgy megy?

 

Előzmény: Törölt nick (1253)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1253

http://freemail.hu/fm/help_m#7.3 

 

7.3. Leveleket fogadni tudok levelezőprogrammal, a küldés viszont nem megy. Miért?

 

A levelezőprogramban a kimenő levelek kiszolgálója (SMTP) mindig az internet-kapcsolatot biztosító szolgáltató SMTP szervere, nem pedig freemail.hu.

Előzmény: Exide (1252)
Exide Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1252

sziasztok!

 

Freemail beállítást szeretnék kérni.

Ms Outlook vagy Outllok expressem van (a különbség ugye csak a naptár részben van, meg az emlékeztetős dologban?)

A lényeg hogy regeltem a freemailre, és ezt szeretném Outlookal összekötni.

Beírtam ugye a felhasználó nevet, jelszavat meg a Pop-kiszolgálóknál a freemail.hu-t, de az vele a gondom hogy a levelet letölti viszont küldeni egy Istennek sem tudok.

Kiírja hogy nem érhető el, meg hibákat is ír.

Mi lehet a gond, hogy állítsam be?

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1251
"ráfordítani rá": mondatok átszerkesztésénél szokott ilyen előfordulni, hogy elfelejtek törölni valamit.
Előzmény: Törölt nick (1250)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1250

A levelek tömörítése gyakori félreértés tárgya. Sokan azt hiszik, úgy működik, mint a ZIP, RAR stb., de ez nem így van.


A levelezőprogramok adatbázisfájlokban tárolják a leveleket, némelyiknél szöveges, más programoknál bináris fájlokban egybefűzve. OE esetében az utóbbi, *.dbx fájlokról van szó. Amikor törlünk vagy áthelyezünk egy levelet, a gyorsabb végrehajtás érdekében a levél bennmarad az adatbázisban, mindössze egy jelzéssel (flag) lesz ellátva, mely látszólag eltünteti, ezután a felhasználó nem látja.


Érthető módon, egy idő után egyre több ilyen haszontalan szöveg lesz tárolva, egyre csak hízik az adattároló fájl, ami azután egyéb problémákat is okozhat. Ezért a programok felkínálják a tömörítés (compact) lehetőségét, hogy a szeméttől meg tudjunk szabadulni. Tehát ilyenkor kell ráfordítani rá azt az időt, amit menetközben megspóroltunk, a gyorsabb kezelhetőség érdekében.


Mindebből következően, ezt a tömörítést nem kell visszacsinálni és nem is lehet.

Előzmény: András99 (1249)
András99 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 1249
Sziasztok! Meg tudnátok nekem mondani, hogy a betömörített leveleket hol lehet elérni? ill. hogyan lehet a tömörítést visszacsinálni? előre is köszönöm.
bmwr12 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1248

Szerintem (szvsz) nem a helyesírási gondokkal küzdés a legcsúnyább.

Ennek számtalan oka lehet, de ezeken talán könnyebb átsiklani, mint a mondanivaló alaki megfogalmazásán.

Élhetsz évtizedekig megváltozott körülmények között (oda/vissza értem), úgy hogy már gondolataidban alkalmazkodtál az adott helyi nyelvhez, véthetsz a szabályok ellen, de (!) a fogalmazás az ami mindkét (vagy több) nyelven jellemzi a szerzőt.

Ez utóbbi a súlyosabb (na ezt a szót is keresheted a helyesírási szabályzatban, ha leghelyesen akarod alkalmazni).

Előbbit talán nem is lenne fontos megbírálni, és bizonyos helyeken nem is ildomos.

Nehéz a magyar nyelv írása, de egy kevés odafigyeléssel, nyelvi származástól, életkortól függetlenűl lehet helyesen gyakorolni.

Rám is szóltak már kissebb vétkekért (én helyileg fordítva gyakorlom a nyelvet mint Te), de igyekezem.........., bár nem esett jól.

Előzmény: Etus (1247)
Etus Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1247

Nem könnyü átsiklani rajta. Engem is nagyon zavar amikor a hozzászólások nyüzsögnek a sok helyesírási hibától.  (az más, ha gépeléskor az ember elüt, vagy felcserél egy két betüt, vagy nincs hosszú ékezete, mert más a billentyükiosztása.)

Én lassan 3 évtizede élek külföldön és igyekszem helyesen írni az anyanyelvemen.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1246)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1246

Én szoktam erre is gondolni, de most igazából a Suzukis topikokban feltett kérdéseivel együtt nyomta ki biztosítékot. Hihetetlen...

 

Sőt, szoktam arra is gondoloni, hogy valaki lehet diszgráfiás, meg diszlexiás, vagyis nem pusztán műveletlenségről van szó, hanem eü. probléma. Sokszor ezt is igyekszem figyelembe venni és inkább átsiklani rajta.

Előzmény: Etus (1245)
Etus Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1245

Én is tegnap olvastam ezt a bejegyzést.

Meg is akartam kérdezni, hogy hol tanult magyarul.  Az is lehet, hogy nem otthon él és nem járt magyar iskolába.

Előzmény: Törölt nick (1244)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1244

Szolgáltatófüggő. Email-címtől is függhet (létezik pl. Gmail SMTP).

 

Szívesen beszólnék még mást is, de nehéz megfelelő szavakat találni. Megnéztem a többi hozzászólásodat, csak kíváncsi lettem volna, vajon hány éves gyerek írta ezt?

 

Már egész jól tudsz írni, de arra azért felhívnám a figyelmet, ez itt nem chat, nem SMS, hanem egy fórum. Fórumozásnál van idő átolvasni és kijavítani egy hozzászólást (elküldés előtt), másrészt illik ennyivel megtisztelni a fórumon olvasóit, a potenciális válaszadókat.

 

Látom, a többiek sem igyekeznek a válassszal, talán nem véletlenül. Én sem igyekeztem: tegnap este elolvastam a hozzászólásodat, elhánytam magam és kikapcsoltam a számítógépet.

Előzmény: Törölt nick (1243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!