Keresés

Részletes keresés

Hy Creative Commons License 2020.09.22 0 0 19757

Te mit teszel, ha a boltban nem találod, amit venni akarsz?

Előzmény: Panzermeyer (19754)
Hy Creative Commons License 2020.09.22 0 0 19756

Csak azt teszik, amit a többi, amit a magor rabszolgat-törvények megengednek!
Ne gondold, hogy másutt jobb a helyzet!

Előzmény: Flowey (19753)
Pityorka Creative Commons License 2020.09.22 0 0 19755

Ez már a vásárlókat is megszégyeníti, ez a hozzáállás. Én is ezt mondtam bent is. Nemcsak az alkalmazottakkal b.szakodnak, hanem a vásárlókkal is. És jönnek a vásárlói élmény dumával. 

Előzmény: Flowey (19753)
Panzermeyer Creative Commons License 2020.09.21 0 0 19754

https://index.hu/gazdasag/2020/09/21/versenyhivatali_eljarasbol_tescos-fejlesztes/

 

 

Bár nem szoktam online rendelni, de ez nem lep meg, hogy mást hoznak ki, vagy ki sem hozzák és csak az átvételkor derül ki. :-)

Na de ennek ezennel vége, ugye? :-)

Flowey Creative Commons License 2020.08.25 0 0 19753

Én itt már a "Lesz ez még rosszabb is" szlogent támogatom, itt kikellene hímezni és szépen kitenni minden sorba, minden falra, minden pultra. De én élőben meg is mondom a háborgó nyugdíjasoknak, hogy ez még csak a kezdet. Az, hogy a hentespult itt is összesen 4 emberből áll általában 2 van bent, egyet kizavarnak a szalámikat meg ilyesmiket pakolni a másikra jut az összes vásárló. Nos. A 4 emberből, 1 bőven nyugdíjas, a másik talán van 40 kiló összesen, a harmadik leszarja az egészet, a negyedik meg csak  a nyugdíjat várja ami jövőre(?) lesz. Amilyen tisztességes cég ez, úgyis kirúgják előtte.

Előzmény: Panzermeyer (19752)
Panzermeyer Creative Commons License 2020.08.23 0 0 19752

Ma az egyik, saccra 5000-res áruházban a csemege pultnál egy felirat fogadott. Elnézését kérjük, ha nagy a sor, vagy szűk a kínálat. Röviden kb ennyi volt.

De vajon miért van ez? Miért csak 1 cs.pultos eladó van és miért csak 1 húsos, aki a szárnyas és a 4 lábú húsokat is osztaná, ha győzné? No meg, meddig tart ez a helyzet? Gondolom egyértelmű a válasz.

 

Más:

A kezembe került ma egy legalább 20 éves szatyor. Nem is ez a durva, hanem hogy ami rá van írva, az 20 éve nem is állt messze az igazságtól. Azóta pedig csak a lejtő...

 

Pityorka Creative Commons License 2020.08.14 0 0 19751

Már nem vagyok tescos. Csak azért írtam le, mert két tesco áruházban is dolgoztam, és mindkettőben azonos volt a duma. 

Előzmény: Mr Reacher (19744)
Flowey Creative Commons License 2020.08.13 0 0 19750

Probléma, hogy a főnököt te nem fogod látni. Az áruházvezető HQ nem főnök. Helyileg még igen, de semmi tényleges hatalma nincs, csak talán annyi, hogy leépítéskor ő dönt, és felelősséget kell vállalnia az áruházáért. De egyéb semmi. Kiadják neki a parancsot, neki meg teljesítenie kell. Ha nem, akkor őt is kirúgják.

Előzmény: Magdi60 (19745)
Flowey Creative Commons License 2020.08.13 0 0 19749

Így visszanézve a fórumon, látom már, hogy ez a "höhőőj, mekkorát mondtam!" trollkodás a működési elved. Napi öröm, mikor mondhatsz egy nagyot. A haverok talán fizetnek is neked Lóbányait a Hörpiben.

Előzmény: ásítósmacska (19742)
Flowey Creative Commons License 2020.08.13 0 2 19748

Nem, nem talált be. Maximum az a tény "talált be", hogy a beteg lelkületű emberek már ilyen oldalt is létrehoztak - teljesen jó a magadfajta trollnak, elég lesz innentől csak onnan linkelni, már önálló/saját gondolatra sincs szükséged. Feltéve, ha eddig volt ilyened.

Előzmény: ásítósmacska (19743)
Magdi60 Creative Commons License 2020.08.13 -1 0 19747

Persze, de az ésszerűség keretein belül. Henry Fordról jókat olvastam :-) 

Előzmény: Hy (19746)
Hy Creative Commons License 2020.08.13 0 0 19746

Mutassatok bárhun a világban, ahun nem számít a költség, de a dolgozó!
Mutassatok kisHUNunkban 1 bármilyen céget, ahun a dolgozó nem biorobot!

Mutassatok egy Magyar törvényt, amelyik védi a dolgozót a rabszolgatartókkal szemben!

Ha a TESCO kivonul, marad az árdrágító rablóbanda: príma coop... und ecetetrájuk!

Előzmény: Magdi60 (19745)
Magdi60 Creative Commons License 2020.08.13 -1 1 19745

Mindegy, mert nem így értettük amúgy sem, nem arról volt szó, hogy a saját magunk főnöke legyünk kisvállalkozással, hanem azokról a tulajdonos-főnökökről, akik "csak" főnökök, a hatalom jogán, akik érzik, hogy bármit megtehetnek, nekünk meg odavetik, ha nem tetszik, elmehetsz! Hiába szereted a munkádat, hiába van közel, vagy hiába ott vagy már huszonéve, ezt kapod...

Tehát azok, akik befektetnek egy vállalkozásba, cégbe, aztán odamennek és bekeményítenek, spórolnak az embereken, körülményeken, munkaidőn, stb. 

A Tesco angol tulajdonosa nyilván kiadta az ukázt a költségcsökkentésről, tehát végrehajtják, nem törődve a dolgozókkal. És így van ez máshol is. 

Előzmény: Flowey (19741)
Mr Reacher Creative Commons License 2020.08.13 0 0 19744

Ha a másik áruházban fele ennyien kétszer többet csinálnak, akkor nálatok valami baj van.

Előzmény: Pityorka (19733)
ásítósmacska Creative Commons License 2020.08.13 -5 0 19743

Ezek szerint vesédbe döfött és telibetalált. 😂😂😂😂😂

 

Másképp nem fröcsögnél egy ismeretlen emberre. 

Előzmény: Flowey (19741)
ásítósmacska Creative Commons License 2020.08.13 -3 0 19742

IRL  adatot nm fogok kiadni magamról. 

Előzmény: Flowey (19740)
Flowey Creative Commons License 2020.08.13 0 1 19741

Ilyen olcsó gagyi cikkeket bárki be tud linkelni, általában ezen cikkeket megíró személy egy rosszindulatú figura, akitől érzi magát keménynek, hogy ezt milyen "menőn" összeírta. Persze ő maga sosem alapított egyet sem, de azért azokat akik szintén valami képzelt trónról jól leszólta - micsoda mentalitás, igazi tökös legény az ilyen.

Előzmény: ásítósmacska (19739)
Flowey Creative Commons License 2020.08.13 0 1 19740

Ezt csak akkor fogadom el, ha te már alapítottál és mindenféle támogatás vagy kapcsolatok nélkül sikerült sikeresen csinálni - lehetőleg mindezt bizonyítva. Csak mert, ha ez a "kifogások világa", akkor a tied pedig a "mondjunk valami szépen hangzó, de semmi realitása nincs dolgot - világa".

Előzmény: ásítósmacska (19738)
ásítósmacska Creative Commons License 2020.08.13 -2 0 19739

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:86XI-uNMtTYJ:kifogasokvilaga.hu/mi-a-baj-a-magyar-mentalitassal/+&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

 

...

 

Indíts vállalkozást!

 

Nem, Magyarországon nem lehet! A NAV is szemét, és úgyis a kisembert büntetik! Akkor miért nem mész külföldre, és indítasz ott vállalkozást?!

Jah, mert itt már kezded érezni, hogy vállalkozóként minden kockázatot te viselsz, mindent neked kell csinálni! Ezért inkább hova mutogatsz? Kifelé, ismét, most a NAV-ra!

Te nem vagy hibás, csak ne kelljen semmi erőfeszítést tenned semmiért!

De az előbb tisztáztuk, hogy nem akarsz külföldre menni... Mert nem volt elég szorgalmad nyelvet tanulni, mert nincs olyan szakmád, amivel nyugaton lényegesen jobban élhetnél, és mert könnyebb itthon siránkozni, és mindenért mást vádolni...

Előzmény: ásítósmacska (19738)
ásítósmacska Creative Commons License 2020.08.13 -1 0 19738

www.kifogasokvilaga.hu

 

 

Előzmény: Flowey (19737)
Flowey Creative Commons License 2020.08.13 0 0 19737

Magyarországon, hacsak nem szerepel a barátaid között a miniszterelnök, akkor eleve bukta vállalkoznod, mert mire mindent kifizetsz, már semmid nem marad. Ez az ország nem erre való már. Egyedül, ha elcsalod az adót, akkor élhetsz úgy boldogan.

Előzmény: ásítósmacska (19736)
ásítósmacska Creative Commons License 2020.08.13 -1 0 19736

Akinek ez nem tetszik, legyen vállalkozó!  Ő lesz a saját főnöke, azt csinál, amit akar...

 

Akkor majd a megrendelők/megbízók fogják ugráltatni.

Előzmény: Magdi60 (19735)
Magdi60 Creative Commons License 2020.08.13 -1 0 19735

"A baj csak az, hogy a "rendes munkahely" nem létezik" - egyetértek. Sajnos. Ha alkalmazott vagy, akkor neked annyi. Kiszolgáltatott vagy. A főnök/tulajdonos azt csinál amit akar.

Előzmény: Pityorka (19730)
Pityorka Creative Commons License 2020.08.10 0 0 19734

Mennyire így van! Szakasztott, mintha a mienket hallanám, ott is így diskuráltak, mikor leépítésre került sor. De a mostani munkahelyem is ilyen.

Előzmény: Flowey (19731)
Pityorka Creative Commons License 2020.08.10 0 0 19733

Ezt mi is megkaptuk. Bezzeg a másik áruházban fele ennyien kétszer többet csinálnak. Úgy látszik, központi utasítás ez.

Előzmény: Flowey (19732)
Flowey Creative Commons License 2020.08.10 0 0 19732

Igen, itt is ez a fő duma, amikor valaki panaszkodik az alacsony létszámra, vagy az emiatt túlfeszített beosztásra: "Itt ez még bőven sok, BEZZEG a bivalysüttönyi áruházban csak feleennyien vannak ilyen áruházra és ugyanennyi a forgalom!!!"

Jó, akkor nem azt kellene felhúzni inkább? Tisztára, mint mikor volt 2 újság. Azonos kiadó. Az egyik 200 a másik 400 Forint volt, ez utóbbi dupla oldalszám volt az elsőhöz képest. Lecsökkönetették a felére. "De jó lesz, legalább ez olcsóbb lesz, a kevesebb tartalom miatt, hiszen azonos a kiadó és a másik pont 200 Forint!" - mi lett a vége? Felemelték azt is 400-ra, mondván "a másik ami pont ugyanennyi oldalas az 400, nem járja, hogy ez csak 200 legyen". Tipikus kapzsi - és sokszor sajnos magyar - gondolkodás. Bár a külföldiek se jobbak, lásd Tesco, Auchan vezérkar akik mindig a nem hazai piacon kívánnak meggazdagodni.

Előzmény: Pityorka (19729)
Flowey Creative Commons License 2020.08.10 0 1 19731

Változó. Embere válogatja és sok múlik azon kinek milyen a háttere és a mentalitása.

Pár példa:

Hentes munkatárs, középkorú férfi, nem a városban él, gyerekei vannak - reménykedik, hogy ő lesz az, hogy felvehesse a végkielégítést és elmehessen. Meg is tesz ezért mindent szinte, telefonozás munkaidő alatt, sokszor a szabályok szándékosan komolyan értelmezése "és most kezet mosunk 3 percig" szinten. És alapvetően a "leszarom, nem az én doglom" mentalitás. Szó szerint csak bejár és a kötelezőt elvégzi.

Kisgyerekes egyedülálló nő, eredetileg szárazfeltöltés: "Te jó ég mi lesz velem, ha kirúgnak".

Középkorú asszony, idős gyerek, unoka nincs, 6 év a nyugdíjig: "Ha én leszek, hát én leszek, de mi a fenét fogok csinálni ennyi idősen munkanélküliként?"

Nyugdíjban dolgozó kolléga - unott vállvonás - úgyse én leszek az, mert kedvezőbb az adózási rendszerem, engem megéri itt tartani, ráadásul bármikor túlórázom, mert semmi dolgom alapvetően.

Enyhén agyilag sérült "hátsó területes" fazon: "FELGYÚJTOM A ...-BA AZ EGÉSZET, MAJD CSAK ÚGY LÁNGOL AZ UDVAR HAHAHAHAH HÜLYE FŐNÖKÖK MINDEGYIK HORMONZAVAROS BHAHAHAHAH, IDÉN LESZÁZALÉKOLTATOM MAGAM!!!" (amilyen állapotban van, le is fogják)

Középkorú, alapvetően szigorú asszony, magánéletéről nem sokat tudok, anyámmal egyidős: "Nekünk legalább megmarad a munkánk adott esetben, ez is valami, mert sokaknak ez sincs"

Fiatal srác, tipikus "butt-monkey": "Engem úgyse küldenek el, mert ilyen hülyét nem találnak úgy se"

Idősebb női kolléga: "Legyek én az, mert úgyse bírom már tovább"

Én alapvetően aggódom, nem tudom mi most a rosszabb, kirúgva lenni egy ilyen gazdasági helyzetbe, amiben most élünk, vagy maradni és még jobban szopni, főleg majd ha jönnek az ünnepek. Itt is alig van 5 pénztáros, diákokból egész regiment van jelenleg - persze nyáron simán. De mi lesz suliidőszakban, vizsgaidőszakban? Akkor majd néha-néha jönnek pénteken meg hétvégén. Majd a többiek akkor lesznek mindig pihenőnapon? A töltés most is akadozik, a hús napi szinten romlik meg párszázezer Forint értékben, a vásárló idegbajos, és a technikai színvonal röhejes. Minden cucc szigszalaggal összeragasztva - nem a karbantartó hibája, az "old meg ennyiből"-re nem tud mit tenni - sokszor házibarkács módon "megjavított" cuccok, 15 éves műszerek, alvó 80 éves biztonsági őr, gyógyszerfüggő leszedált takarítónő.


És még így is van pár reménytelen zászlóvívő kolléga akik "előre a lenini úton!" felkiáltással nyomulnak előre - ők azok akik a visszavonulásra is ráfognák, hogy "csak a másik irányba nyomulunk előre!" vagy "hősies visszavonulás!". Meg egy szűk réteg - talán olyan 6-7 ember a 40-ből akik kis túlzással a főnök cipője alatt élnek, de nem lojalitásból, hanem merő számításból. Általában be is jön nekik - csak hát az a képmutató-egymást fúró világ nekem pl. sok lenne. 

De alapvetően kedvtelenség, sunnyogás (majd eltologatjuk ezt az egy rollkocsit a maradék 2 órában), cigiszünetek örvén lógás, főnök távozása utáni alapvető passzív ellenállás, "nem az én dolgom" felfogás. Ezeket még lehet. Nekem is volt olyanom, hogy simán ellógtam a fél napot - senki le nem szarja délután. Délelőtt az más tészta, akkor bentvan a főnökség, akkor mindenki "dolgozik" vagy úgy tesz, mintha. Ha jön a "nagyobb nagyfőnök" akkor csili-vili minden, serénykedő munkatársak, rendezett tiszta környezet, semmi rosszaság. Amint ennek vége nem is tudnánk betartani a szabályokat. Lassan olyan a nagyellenőrzés,  mint mikor egy férfi behúzza a hasát meg befeszít amíg elmegy előtte a nő akinek be akar jönni. Aztán levegő ki és vissza sörhas, úgyse tudunk ellene mit tenni.

Előzmény: Panzermeyer (19727)
Pityorka Creative Commons License 2020.08.09 0 0 19730

A baj csak az, hogy a "rendes munkahely" nem létezik. Én most "rendes munkahelyen" vagyok, de sokszor néha gázabbnak érzem a tesconál. (Biztos van jó munkahely, de én azzal még nem találkoztam.Több Tesco, Auchan, most meg egyéb raktári munkahely után mondom ezt, némi magánvállalkozónál végzett munkát is beleértve.)

Előzmény: Panzermeyer (19727)
Pityorka Creative Commons License 2020.08.09 0 0 19729

Átérzem a problémát. Semmit sem mondanak, terelnek, aztán egyszer odaállt a HD, hogy jövő héttől éjjel kettőre jönnek a pékek. Ment a pislogás, hogy megyünk be dolgozni, ahogy akartok. Vagy hiába a karácsonyi roham, diák egy szál se, kasszasoron csak 3 kassza, mindenki sík ideg. Ha rajtuk múlna 1 fő/bolt mindenesnek. Most is majd egyszer csak odaállnak, hogy ennyi volt. Addig bizonytalanság.

Előzmény: Flowey (19726)
Hy Creative Commons License 2020.08.08 0 0 19728

Tessen mondani, melyik cég működik online boltként -is- az ország legtöbb lakott területén?
Jó lenne tudni!

Nem, nem az elektronika, toprongyosbolt, tartós fogyasztási, cikk érdekel, hanem a heti kaja-pia bevásárlás!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!