Keresés

Részletes keresés

Angie73 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 126

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, ha "munkavállalói rendes felmondás" címmel válltunk meg egymástól a munkáltatómmal, kaphatok-e munkanélküli segélyt?

Köszönettel:

Angie

Duplaissy Creative Commons License 2009.11.30 0 0 125

Sziasztok!

 

Az előbb rossz linket másoltam be!

 

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/268529612/

 

 

 

Kérlek ezt vegyétek figyelembe!

Duplaissy Creative Commons License 2009.11.30 0 0 124

Sziasztok!

 

Egy munkanélküliségről szóló kérdőívet készítettem a beadandómhoz.

Kellene a segítségetek. Jó lenne, ha minél többen ki tudnátok tölteni.

 

Köszönöm

 

http://kerdoivem.hu/surveys/send/268529612/

mzadri Creative Commons License 2009.11.30 0 0 123
Sziasztok!Mikó Adrienn vagyok!
Találtam egy nagyon jó internetes munkát!Szeretném megosztani veletek!

Tudom hogy az internetes munka hallatán mindenkinek feláll a szőr a hátán :).
Higyjétek el, ez fantasztikus.
az a legjobb az egészben hogy nem kell fizetni semmit.
elmondom a lényeget.
A NONI-ról van szó.
Arról szól hogy be kell regisztrálni, majd keresni 9 embert, aki szintén rossz helyzetben, van és szeretne pénzt keresni. Ha megvan a 9 ember akkor ez az amerikai cég, küldd neked 2 hónapon keresztül 2 karton Noni Jouct, ami egy egészséges ital, minden problémára jó, ha akarod eladod, de sokan csak a fogyasztása miatt regisztrál. Tehát nem kell eladnod. ezen felül küldd a cég 126euro indulási pénzt. Igy a harmadik hónaptól, már lesz elég pénzed hogy rendelj, és akik alattad vannak azok is fognak rendelni. Ebből lesz neked pénzed, és akár 730eurot is lehet vele keresni. Nem rossz ugye?
Itt csak az veszít aki megsem próbálja!!!
Ilyen lehetőség nem sok van!
Ha érdekel akkor csak küldj egy e. mailt a mikoadrienn@citromail. hu-ra és segítek!
sallalla Creative Commons License 2009.10.25 0 0 122

Sziasztok!

 

Azt tudja valaki, hogy orvosi ellátásra meddig jogosult valaki? Regisztrált munkanélküli vagyok, de az nem örökké jár...

JasperSpirit Creative Commons License 2009.10.13 0 0 121
Üdvözletem !

1 hónapja a volt munkáltatom(15év után) ,felmondott rendkivüli felmondással , a kért nyaralási szabadságomat nem adta meg, hiába kértem irásban hogy befizetet utam van és feltétlenül elszeretnék menni... el is mentem önhatalmulag, miután visszajöttem , a rendkivüli felmodást kaptam meg.... ezután 3 napon belül elmentem betegállományba, vagyis passziv betegállományba, ami mostmár csak 30 nap...
ez a tegnapi nappal véget ért. ma elmentem a munkaügyi központba, és ott szembesültem azzal a tényel hogy 90 napig nem jár semmi , mert rendkivüli felmondással szünt meg a munkaviszonyom... opsszz...((

az lenne a kérdés hogy meg e lehet még hosszabitani 30 napon túlira a betegállományt , van e rá valami mód, vagy pedig 30napnál több semmiféleképp sem lehet még ha nagyon beteg is vagyok... ezt a 30 napot még a volt munkáltatom fizeti, ezt tudom, de mi van utána ? van e olyan lehetöség hogy ez meghosszabodik megfelelö indok esetén...? vagy pedig semilyen lehetöség nincs és 30 napnál több nem lehet......
SZÖCSKE Creative Commons License 2009.09.04 0 0 120
Ja..na, ez egy jó hír. Azt hittem, ezt csak személyesen lehet elintézni. A magyar berögződések..:) Köszi mégegyszer!
Előzmény: ttom04tom04 (119)
ttom04tom04 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 119
a fenet, letoltod, kinyomtatod, kitoltod, aztan feladod a postan!

Aztan kb masfel honap mulva postazzak a cimedre!
Előzmény: SZÖCSKE (118)
SZÖCSKE Creative Commons License 2009.09.04 0 0 118
ahha.. hát akkor mehetek vissza.. :) kösz!
Előzmény: ttom04tom04 (117)
ttom04tom04 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 117
persze, csak kerned kell egy E301-es nyomtatvanyt, mielott hazajossz.
Angliaban pl ez a form kell:

http://www.hmrc.gov.uk/forms/2005/ca3916.pdf


es az adohivatal allitja ki asszem
Előzmény: SZÖCSKE (116)
SZÖCSKE Creative Commons License 2009.09.03 0 0 116
sziasztok,

én is segítséget szeretnék kérni.. a külföldi munkavállalás beleszámít a 200 napba?
CXPHDI Creative Commons License 2009.08.25 0 0 115
Helló!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a különbség járulékok, adó, stb. tekintetében a munkaviszony (napi x órás) és a megbízásos (konkrét feladatra) munkavégzés között. Számít- e, hogy valaki nyugdíjas vagy nem?
Épület takarításáról lenne szó, és nem tudjuk eldönteni melyik formában olcsóbb a takarítást elvégeztetni.

Köszönöm!
Hagdi Creative Commons License 2009.08.21 0 0 114
Sziasztok!

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy megtudnátok nekem írni, hogy milyen papírok szükségesek az álláskeresési járadékhoz? Hová kell vinni a papírokat? A fizetésnek hány %-a jár az első 3 hónapban?

Nagyon szépen köszönöm!

Üdv.:
Magdi
wtina Creative Commons License 2009.08.08 0 0 113

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem mi van akkor ha júli 28án kellett volna visszamennem a munkaügyibe de csak hétfőn fogok tudni bemenni, nem is utalták a 3. havi pénzt

Köszi

Patrick84 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 112
Ehh, értem, fainos.
Előzmény: fokhagymabors (111)
fokhagymabors Creative Commons License 2009.08.05 0 0 111
hát éppenhogy azt mondom, hogy NEM jár! A megbízási jogviszony az nem munkaviszony.
Előzmény: Patrick84 (110)
Patrick84 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 110
Ezek alapján, akkor jár az Álláskeresési járadék. Köszönöm az infót.
Előzmény: fokhagymabors (107)
Patrick84 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 109
Megbízási szerződés-t kötöttek velünk.
Előzmény: fokhagymabors (107)
fokhagymabors Creative Commons License 2009.08.04 0 0 108
és máris korrigálom a hülyeségemet:

44. § (1) Vállalkozói járadék illeti meg azt, aki
a) álláskereső,
b) az álláskeresővé válását megelőző négy éven belül legalább 365 nap időtartamig egyéni vállalkozóként vagy társas vállalkozóként folytatott tevékenységet, és e tevékenység folytatása alatt vállalkozói járulékfizetési kötelezettségének eleget tett,
c) rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, továbbá táppénzben nem részesül,
d) munkát akar vállalni, de számára az állami foglalkoztatási szerv nem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.


azaz lehet, hogy aki ismerősöd kapott, és biztosítónál "dolgozott", az egyéni vállalkozó volt.
Előzmény: fokhagymabors (107)
fokhagymabors Creative Commons License 2009.08.04 0 0 107
25. § (1) Álláskeresési járadék illeti meg azt, aki
a) álláskereső,
b) az álláskeresővé válását megelőző négy éven belül legalább háromszázhatvanöt nap munkaviszonnyal rendelkezik,
c) rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, továbbá táppénzben nem részesül,
d) munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.


a) munkaviszonyon: a magyar jog hatálya alá tartozó munkaviszonyt, közszolgálati jogviszonyt, közalkalmazotti jogviszonyt, bírósági és igazságügyi, valamint ügyészségi szolgálati viszonyt, a biztosított bedolgozói - és az 1994. június 1-jét megelőzően létesített - ezzel egy tekintet alá eső bedolgozói jogviszonyt, a hivatásos nevelő szülői jogviszonyt, a szövetkezeti tag munkaviszony jellegű munkavégzésre irányuló jogviszonyát, - ide nem értve az iskolai szövetkezet nappali tagozatos tanuló, hallgató tagját - fegyveres és rendvédelmi szervek hivatásos és szerződéses állományú tagjának szolgálati viszonyát kell érteni



tehát a polgári jog hatálya alá tartozó szerződések (vállalkozás, megbízás, stb) által létesített jogviszony után nem jár. Abból amit leírtál, nem lehet megállapítani, mi jár neked, mert olyan, hogy megbízásos munkaviszony, nincs. Vagy megbízási szerződés (ptk) , vagy munkaviszony (Mt). Vagy töltöttkáposzta, vagy mákosguba. A kettő együtt csak úgy lehet, ha véletlenül kettőt lapozol a szaakácskönyvben.
Előzmény: Patrick84 (106)
Patrick84 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 106
Sziasztok!

Picit kuszák itt nekem a dolgok, nem nagyon tudok kiigazodni. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.
1 év 3 hónapig dolgoztam egy biztosítónál, majd a válságra és a kevés munkára való hivatkozással nem hosszabbították meg a munkaviszonyt, március 2-től már nem dolgoztam. Teszem hozzá, hogy megbízásos, azaz ilyen kölcsönzött munkaviszonyban voltam a biztosító céggel.
Nekem a munkaügyi központban azt mondták és a volt munkatársaimnak is, hogy megbízásos munkaviszonyra nem jár munkanélküli segély, ami érdekes, mert Pesten egyik ismerősöm meg kapott.

Az lenne a kérdésem, hogy jár e valamilyen segély, járulék, stb.

Köszi:

Patrick
ebayhun Creative Commons License 2009.07.29 0 0 105
Ja tenyleg, bocs, 90nap elteltevel valoban jogosult vagy. De addig jo esetben mar van uj allasod, ezert nem is szamoltam ezzel az opcioval..:-)
Előzmény: didó01 (103)
fokhagymabors Creative Commons License 2009.07.28 0 0 104
ne köszönd, ugyanis nem igaz.

Munkáltató rendkívüli felmondása után is folyósítják az álláskeresési járadékot, ha az egyéb feltételeknek megfelel, CSAK nem azonnal, hanem 90 nap elteltével.

Közös felmondás: ilyen nincs. Közös megegyezés van. Ha tényleg jár neki végkielégítés, NE írja alá a KM-t. Mondjanak fel neki, ha nem akarják foglalkoztatni.

Rendkívüli felmondással pedig nem rúghatják ki, csak akkor, ha megvalósult (megvalósítja) az Mt-ben rögzített esetek valamelyike (-ét.)

(mondjuk ilyenkor az a legjobb, ha a tahóvállalkozó kirúgja azonnali hatállyal hibás indokkal, mert akkor el lehet vinni bíróságra és csont nélkül megnyerte)
Előzmény: didó01 (103)
didó01 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 103
Köszönöm ebayhun!
Az egyik ismerősömnek ma kellene aláírnia a papírokat, a közös felmondásról, de nem akarja, mert szerinte járna neki végkielégítés. De attól tart, hogy fegyelmivel rúgják ki.
Szóval akkor okosabb a közös megegyezést aláírni.
fede94 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 102
munkanélküli segélyt hol kell igényelni és mi (papírok) kell hozzá?

köszönöm a válaszokat
ebayhun Creative Commons License 2009.07.28 0 0 101
Nem.
Előzmény: didó01 (100)
didó01 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 100
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Ha valakit rendkívüli felmondással küldenek el a munkahelyéről, (fegyelmivel rúgják ki)
akkor jogosult munkanélküli segélyre?
Köszönöm!!
fokhagymabors Creative Commons License 2009.06.04 0 0 99
mettől meddig volt az a munkaviszony?
Előzmény: Manyasajti (98)
Manyasajti Creative Commons License 2009.06.04 0 0 98

Sziasztok!

 

Szerintetek, ha tartósan beteg gyermeket nevel valaki, aki után gyes-t és emelt csp-t kap, de volt egy 8 órás munkaviszonya, ami most megszűnt munkáltató részéről, akkor jogosult munkanélküli segélyre vagy járadékra?

 

válaszokat előre is köszi.

Ghí Creative Commons License 2009.05.13 0 0 97
-
Jelenleg álláskereső segélyen vagyok.

Idén töltöm be az 57. évemet, ezért is kaphattam egy Meghívót a Szenior Foglalkoztatási Klubba a Munkaügyi Központtól.

Tagsági díj: 1000 Ft/év

Annyit én is látok, hogy más a honlapjuk.
Az Erzsébetvárosi Közösségi Ház szervezi, de a Közép-magyarországi Regionális Munkaügyi központ szakmai támogatásával, amit pecsétes aláírásuk is igazol.


Meghívó - Szenior Foglalkoztatási Klub Belépési Nyilatkozat - Szenior Foglalkoztatási Klub

-

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!