Keresés

Részletes keresés

Meztelen pasi Creative Commons License 2006.04.22 0 0 234
Hátha most sikerül.

Meztelen pasi Creative Commons License 2006.04.22 0 0 233
Albertinka Creative Commons License 2005.11.25 0 1 232

"Balogh Erika Eboli hercegnő cselszövő intrikája helyett szerelmes asszonyt alakít, aki szenvedélyében végsőkig elszánva magát nyílt színen levetkezik az infánsnak. Ott áll odaadó nyíltsággal. Kiderülvén a szerelmi félreértés, a herceg nem érte, hanem a királynéért rajong, megszégyenülten kotorja össze levetett ruháit."


http://www.theatre.org.hu/index.php?id=1&cid=10354



buGri Creative Commons License 2005.01.12 0 0 231
Ursula Martinez újra a Trafóban jan 14-16. Én megyek, bár még nincs jegyem.
Előzmény: buGri (68)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 230
Igaz, köszönöm a helyreigazítást!
Előzmény: tommystar (229)
tommystar Creative Commons License 2004.05.02 0 0 229
Budapesti Kamara volt, nagy különbség.
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.01 0 0 228
Pár éve, talán 2000-ben a Madách Kamara Ericsson Stúdiójában:
Hajlam

Nyitó jelenet: egy férfi egy szál f@szban (pardon)...

tommystar Creative Commons License 2004.05.01 0 0 227
Pap Verához fel lehet venni Tom Stoppard: Ez az igazi c. darabját. A Pestiben ment 1995-96-ban, felhúzta a pulóverjét és a fél mellét megmutatta Kernnek.
sinead Creative Commons License 2004.04.29 0 0 226
Fekete Ernő - Ivanov (Katona J. Színház)
SebDani Creative Commons License 2003.12.12 0 0 225
Vidám Színpad, Shakespeare: Ahogy tetszik
Szorcsik Kriszta lejt egy fél perces táncot félmeztelenül.
sinead Creative Commons License 2003.12.05 0 0 224
Alföldi legújabb rendezése Szolnokon. Pasolini Holnap érkezem c. darabja.
Egri Márta, Ács János és két fiatal fiú többször is.
klau1 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 223
A nagyváradi Szigligeti Társulat előadásában játszott Amit akartok (Vízkereszt) Oliviája (Fodor Réka színművésznő) szinte az egész darab alatt egy háló-szerű felsőben van, van amikor takarja egy szőrmesál, s van amikor az sincs.
ZöPö Creative Commons License 2003.11.07 0 0 222
(c:
Előzmény: evandor (221)
evandor Creative Commons License 2003.11.07 0 0 221
Ezt most irodalmi,vagy szinházi topic? Ha olyan TV játékot láttam,ami egy szinházi előadás másolata,ugyanazokkal a szereplőkkel és ugyanazzal a rendezővel,mint a szinházban,arról lehet irni?Vagy engedély kell a topic nyitójától?
És ha nem férfi vetkőzött?
Előzmény: ZöPö (220)
ZöPö Creative Commons License 2003.11.06 0 0 220
"Töredelmesen bevallom..."

Huh, ez borzongatóan érdekes szituáció! (c:

Előzmény: Tothos (216)
Sz. Balázs Creative Commons License 2003.11.06 0 0 219
...És hanyatt feküdni, s nézni az eget
Időt így ember nem tölthet eleget...
Előzmény: Katinka 1984 (218)
Katinka 1984 Creative Commons License 2003.11.06 0 0 218
Jó így csendesen nézni a fákat,
Érezni a derűt, mely mindent áthat...
Előzmény: Sz. Balázs (217)
Sz. Balázs Creative Commons License 2003.11.06 0 0 217
"Mit kellene átlátnom, ami a zenekari árokból jobban látszik?"

Próbáld ki egyszer, rögtön megtudod.

Egyébként elég visszataszító, hogy annak ellenére, hogy nem te nyitottad ezt a topikot, itt ugrálsz, mint egy kis "outsider" bolha, kiabálsz, hogy ne legyen csend, s egyből megítéled, mi az "összevissza hülyeség" és mi nem. Istenuccse, ezerszer inkább a csend, mint a te hangod, és ezt a topik nyitója helyett mondtam (talán nem fog ezért orrolni).

Kár, hogy nem lehet ide befújni egy kis rovarirtót...

(Remélem, a moderátor úr/hölgy megbocsátja nekem ezt az írást. Ígérem, folytatása nem lesz.)

Előzmény: Katinka 1984 (213)
Tothos Creative Commons License 2003.11.06 0 0 216
Az elsőben ugye Oberfrank Pálról ha jól sejtem még mindig Vígszinház.

A másodikban a férfi főszereplő Magyar Attila volt, a női meg osztálytársa a főiskolán, de nem a Börcsök Enikő. Már nem nagyon emléxem a nevére.

Töredelmesen bevallom volt még egy előadás, amit nem láttam, de nem elsősorban a színházi élmény miatt akartam megnézni. Egy suliba jártam az egyik szereplővel (lány), és ő meztelenkedett a darabban. Első gondolatom az volt, végre megnézhetem hogy néz ki, mindig is álmom volt (persze még a suliban), aztán persze bevillant, hogy azért a szinésznői teljesítményét is meg kéne nénzi. Sajnos nem láttam, és már a címét sem tudom.

üdv

Előzmény: Katinka 1984 (215)
Katinka 1984 Creative Commons License 2003.11.05 0 0 215
Na végre!
Arról beszélünk, amiről a topic címe szól, és nem össze-vissza hülyeségeket.
Ha még azt is megírnád, kikről meséltél, nem kellene nyomoznom a neten... :)
Előzmény: Tothos (214)
Tothos Creative Commons License 2003.11.05 0 0 214
Bevallom nem olvastam teljesen végig a topicot, ha valamit ismételnéklőjetek le, delátom az utóbbi időben csupa OFF dolog történt úgyhogy én kicsit ON leszek.

Két nagy ilyen élményem van. Az első, mikor Oberfrank Paliék végzősök voltak, és volt egy vizsgaelőadásuk a Főiskolán. Ott az egyik részben Pál kb 20 percig anyaszült meztelenül szerepelt. Egy kis méretű törölköző volt nála, és avval takarta magát mesterien. Tökéletesen meg volt koreografálva. Mindig azt érezted, hogy ha máshol ülnél, akkor láthatnád. És a végén mintegy oda nem illő módon leengedte, majd a másodperc tört része alatt megfordult és kiment. Az egész előadás, mintha két részből állt volna: egy amiről beszél, a másik ez a kis játék. Tulajdonképpen a darabba szervesen nem illett bele, de kicsit vicessé tette az egyébként sem drámai darabot.

A másik a Lepkegyüjtő előadása volt a Madách studiószinházában, a színpad alatt. Az egyik jelenetben a két szereplő elég kemény szexjelenetet vívott. Annyira, hogy bár félhomály volt, a női szereplő mellét lehetett látni, és esküszöm utána többen mondták, hogy érezték azt a bizonyos szagot, mikor felizgul egy nő. A darab eléggé a szexulatisról szólt, és ez a jelenet nagyon beleillett. Az előadás után tudtam meg, hogy a rendező a női főszereplő férje (nem azonos a férfi főszereplővel) és véletlenül ők is mindhárman ugyanabba az osztályba jártak.

Hát ennyi

üdv

bd

Katinka 1984 Creative Commons License 2003.11.05 0 0 213
Azt írod, sajnos rosszul látom. Mit látok rosszul? Mit kellene átlátnom, ami a zenekari árokból jobban látszik?

Az, hogy az öncélú színpadi meztelenség fölösleges, illetve hatásvadász elem, önmagában frázis. Még akkor is, ha ezt kiváló színészek vagy színházi emberek mondják. Ennek csak akkor van értelme, ha arról beszélgetünk, melyik darabban indokolja a dramaturgia, mikor indokolt, és mikor közönségcsalogató fogás. De ha erről, illetve konkrét előadásról, rendezőről, színészről fölöslegesnek tartod a vitát, akkor passz... Nincs miről írni, jöhet a méla csend.

Előzmény: Sz. Balázs (212)
Sz. Balázs Creative Commons License 2003.11.05 0 0 212
Sajnos rosszul látod. Ha valaki színházban dolgozik, sokkal jobban átlátja azt, mint aki "csak" nézőként tér be oda. Én pedig elég gyakran megfordulok színházak zenekari árkában, sőt, anyám a Magyar Színház zenei vezetője (nem dicsekvés, csak tisztánlátás végett).

Bizonyára remek a másik topik, majd megnézem, de engem ELSŐSORBAN a színház érdekel. Egyébként, ha nem ír ide senki, az sem a te dolgod.

Nem az én dolgom, hogy konkrét darabokban meghatározzam a meztelenkedés indokoltságát. A vélemény, amit először írtam ide, általános természetű, és nem csak az enyém, hanem színészek is hangoztatták a témáról folytatott beszélgetéseinkben (pl. Végh Péter, Őze Áron, Verebes Linda).

Előzmény: Katinka 1984 (201)
sinead Creative Commons License 2003.11.05 0 0 211
A színházak tényleg telt házakkal játszanak , ezt én is gyakran tapasztalom. legutóbb éppen tegnap este.
viszont a meztelenség a színpadon, azért nem annyira sűrűn előforduló jelenség.

ha lesz egy kis csend, hát legyen. azért remélem 5 hónap nem lesz, mégiscsak színházi szezon van :)

Előzmény: Katinka 1984 (210)
Katinka 1984 Creative Commons License 2003.11.05 0 0 210
Május és november között egyetlen érdemi hozzászólás sem volt.
Pedig a színházak telt házakkal játszanak, és a meztelenség is érdekel még néhány embert.
A címe alapján ez egy jó topic lehetne.
De igazatok van, hadd jöjjön most ismét öt hónap síri csend.
sinead Creative Commons License 2003.11.05 0 0 209
jól látod :))
Előzmény: ZöPö (206)
sinead Creative Commons License 2003.11.05 0 0 208
nem kívánok újra vitatkozni. örülök, hogy jól érzed magad a másik topicban, ahol a színházon kívül van még szó .... stb.

ebben a topicban, mint már többször kértem legyen szó csak a színházi meztelenségről.
nyilván nem lehet annyi hozzászólás, mivel hogy lényegesen kevesebb van belőle és lényegesen kevesebben járnak színházba.

lehet hogy itt nincsenek a különféle művészeti ágak kölcsönhatásban egymással, de ez nem is volt cél sosem.

és egyébként sem értem, hogy egyeseknek miért fáj az, ha nincs itt hetekig/hónapokig hozzászólás.

Előzmény: Katinka 1984 (201)
sinead Creative Commons License 2003.11.05 0 0 207
köszönöm :)
Előzmény: Sz. Balázs (198)
ZöPö Creative Commons License 2003.11.05 0 0 206
Talán ő sem híve a "mindegy mit, csak karattyoljunk" mentalitásnak. Egyébként én sem, úgyhogy ezzel be is fejeztem. A véleményem elmondtam.
Előzmény: Katinka 1984 (205)
Katinka 1984 Creative Commons License 2003.11.05 0 0 205
Jó, de ha ennyire véded ennek a topicnak a szerintem most még hiányzó értékeit, akkor a topic címével kapcsolatban várnék olyan hozzászólást Tőled is, amely alkalmas arra, hogy a színházért rajongó emberek ide írjanak. Egyelőre a semmiről vitatkozunk. Ha a topic gazdájának fontos lenne ez a topic, négy hónap alatt talán írhatott volna bele valamit.
Előzmény: ZöPö (204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!